Kolejny postulat w sprawie Kronospanu: kontrolować ciężarówki! Wydarzenia - Hej.MIELEC.pl - Wiadomości Zdjęcia Ogłoszenia Firmy / Miasto i Powiat / Wydarzenia
REKLAMA
     
REKLAMA

 

WydarzeniaMielczanie chcą by służby uważnie przyglądały się samochodom ciężarowym, których setki każdego miesiąca przyjeżdża do mieleckiej firmy Kronospan.


Wnioski o takiej treści pojawiły się przy okazji wiosennych protestów przeciw działalności firmy Kronospan, która przez wielu mielczan uznawana jest za główne źródło zanieczyszczeń powietrza w mieście.

Mieszkańcy miasta zwracają także uwagę na ciężkie pojazdy, które niemal non stop przyjeżdżają do zakładu w Mielcu. Mają podejrzenia, że mogą wwozić do firmy na przykład odpady przeznaczone do spalenia. Taka teoria od dawna krąży w Mielcu i okolicy. Przy okazji pytają o wagę ciężarówek, czy ta jest zgodna z przepisami.

WIDEO:W ocenie mielczan tylko masowe kontrole ciężarówek przez Policję i Inspekcję Transportu Drogowego mogą przynieść odpowiedź na wątpliwości i ustalić co faktycznie wjeżdża do Kronospanu. Wnioski o uruchomienie takich kontroli kierowane były ostatnio do samorządowców wszystkich szczebli – od miasta po województwo. Ci deklarowali, że się tym pomysłom przyjrzą, podejmą działania by oczekiwane przez mielczan kontrole stały się faktem.

hm


 Komentarze
dodaj komentarz
 • (2018-04-17 11:04:15) wilko

  EMpek

  Dla ciebie wjazd do krono to całe miasto? Może planujecie wykupić całe miasto - i tak chyli się ku upadkowi. Niech dym będzie z wami.

 • (2018-04-16 12:16:18) cypisek

  23499..

  .. nie wiem czym jeździsz, ale na pewno nie jest to "szczyt techniki".. Obecnie podstawowy wymóg dla naczep wożących odpady to.. - Wielokrawędziowy system uszczelnień przy drzwiach tylnych zapewniający optymalną szczelność - .. Tyle w temacie.. Hej

 • (2018-04-16 12:00:57) 23499

  Ciekawe teorie tworzysz. 19 lat woze odpady do krono i nigdy nie widziałem ani nie słyszałem o dodatkowych fartuchach. Ciekawych rzeczy się dowiaduje od ludzi co pojęcia nie mają...

 • (2018-04-16 11:59:32) mieszkaniec Kronobya

  podsumowywując Kronobyl, truje mieszkańców, zanieczyszcza powietrze, zanieczyszcza ziemię i wody gruntowe, niszczy infrastukturę przez wzmożony ruch samochodów ciężarowych, powoduję korki drogowe, sprowadza robactwo które niszczy okoliczne lasy. Same plusy.

 • (2018-04-16 11:18:11) cypisek

  23499..

  ..To taki sprytny wynalazek.. Dodatkowa, elastyczna wkładka w drzwiach.. Po zamknięciu robi się termos i można wozić wszystko co się chce.. Hej

 • (2018-04-16 10:23:57) EMpek

  Co jeszcze?

  Jakby zaczęli kontrolować te tiry na ulicy to by sparaliżowało całe miasto. I kto by miał to robić? Wszyscy tacy przekonani, że tam coś się znajdzie, a co jeśli nie? Już wszystkiego się ludzie chwytają, byle ten Kronospan wyrzucić z miasta. Bezsens.

 • (2018-04-15 21:02:34) 23499

  co to sa dodatkowe fartuchy uszczelniajace ?

 • (2018-04-15 20:49:57) kemot18

  Bardzo dobry pomysł. Tylko dobrze by było jeszcze sprawdzać pociągi, bo o ile ilość tirów dojeżdżających do kronobyla codziennie jest faktycznie bardzo duża o tyle jedna dostawa pociągiem robi tyle samo smrodu.....

 • (2018-04-15 17:47:44) cypisek

  Pytanie dodatkowe..

  Za 100 pkt. .. Dlaczego niektóre TIR-y wjeżdżające na strefę i wyjeżdżające - nie tylko do Krono - Mają dodatkowe fartuchy uszczelniające?? .. Przecież to co wożą to same produkty ekologiczne.. Nic się nie wylewa, nie pyli, nie śmierdzi.. Hee.. Hej

 • (2018-04-15 12:06:31) ariel33

  Do władz miasta i ochrony środowiska.Czym i gdzie pojadą pyły?

  Tak z czystej ciekawości pytam gdzie wysypywane( utylizowane ???) są obecnie pyły z kominów, a także jaki pomysł poza wysypywaniem na okoliczne pola, ma firma kronobyl, po zamontowaniu tych nowych filtrów? Sytuacja, że pył będzie wyłapany z kominów, a potem wiatr będzie roznosił te pyły po całej okolicy to jakaś aberracja. Czy ktoś potrafi powiedzieć czy może ciężarówkami pył pojedzie sobie w świat, czy nikogo to nie interesuje byle na niebie nie było więcej apokaliptycznych widoków? W innych gałęziach przemysłu ten pył wykorzystywany jest jako cenny dodatek do wielu wyrobów, jak choćby mikrokrzemionka. Ten pył,minn. ze starych zmielonych mebli to chyba jedynie toksyczny odpad i wywalanie go na pola to przestępstwo. Ochrona środowiska powinna być kompleksowa.

1 | 2  »  

Zapoznaj się z regulaminem portalu hej.mielec.pl. Poznaj swoje prawa i obowiązki.
Sprawdź zasady publikowania komentarzy, postów na forum. Dowiedz się jak zgłaszać wnioski i uwagi.
CZYTAJ WIĘCEJ – REGULAMIN PORTALU HEJ.MIELEC.PL!

 

 

 

Użytkownik, publikując swoje informacje, komentarze i opinie na Forum hej.mielec.pl, czyni to wyłącznie na własną odpowiedzialność. HEJ.MIELEC nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników na Forum hej.mielec.pl.
Niedopuszczalne jest umieszczanie treści sprzecznych z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej, propagujących przemoc, czy też naruszających w innych sposób zasady współżycia społecznego.
Niedopuszczalne jest wielokrotne publikowanie powtarzających się wątków w tych samych lub różnych działach.
Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi naruszających prawa autorskie, znaki towarowe lub inne prawa podmiotowe jakichkolwiek osób trzecich, ani zachęcających do zakupu lub korzystania z nielegalnego oprogramowania. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi mających charakter pomówienia, bezpodstawnej sugestii popełnienia przestępstwa, nawołujące do łamania prawa. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi rażąco naruszających netykietę, zasady pisowni języka polskiego. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi niezwiązanych z tematem dyskusji w Forum lub komentowanym artykułem. Niedopuszczalne jest zamieszczanie w treści wypowiedzi danych kontaktowych swoich, osób trzecich, firm oraz adresów stron internetowych, adresów poczty e-mail, numerów z komunikatorów etc. Niedopuszczalne jest podejmowanie świadomych działań na szkodę portalu, wydawcy, członków zespołu redakcyjnego.
Niedopuszczalne
jest również umieszczanie przez Użytkowników na Forum hej.mielec.pl przekazów reklamowych.

 

Facebook

 


REKLAMA

 

REKLAMA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kalendarium

Lipiec

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
            01
02 03 04 05 06 07 08
09 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Newsletter

Chcesz byś powiadamiany o nowościach w serwisie? Zapisz się na nasz newsletter.

Ankieta

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację REGULAMINU KORZYSTAMY Z COOKIESCopyright HEJGRUPA sp. z.o.o. 2007-2018Wszystkie prawa zastrzeżoneRealizacja: ideo Powered by: CMS Edito WYDAWCA portalu: HejGrupa - 39-300 Mielec, ul. Szafera 33Redakcja: info@hej.mielec.pl Biuro: biuro@hejgrupa.plRegulamin portalu: https://www.hej.mielec.pl/portal/politykaREKLAMA: https://www.hej.mielec.pl/reklama
PORTAL HEJ.MIELEC.PL JEST ZAREJESTROWANYM TYTUŁEM PRASOWYM!