Mielec ma problem z lekarzami orzekającymi o niepełnosprawności. Zrezygnowało pięciu specjalistów Wydarzenia - Hej.MIELEC.pl - Wiadomości Zdjęcia Ogłoszenia Firmy / Miasto i Powiat / Wydarzenia
REKLAMA
     
REKLAMA

 

WydarzeniaW ostatnich miesiącach pięcioro lekarzy różnych specjalności w tym dwóch pediatrów zrezygnowało ze współpracy z Powiatowym Zespołem ds. Orzekania o Niepełnosprawności. - Zostaliśmy bez pediatry – mówi przewodnicząca zespołu Beata Kardyś.

Pięcioro lekarzy orzeczników zrezygnowało w ostatnim czasie ze współpracy z Powiatowym Zespole ds. Orzekania o Niepełnosprawności w Mielcu. - Najbardziej brakuje nam pediatrów i internistów, że nie wspomnę o psychiatrach, o których jest już niezwykle trudno – mówi Beata Kardyś, przewodnicząca zespołu i dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Mielcu.

Kardyś apeluje zarówno do radnych powiatowych, jak i wszystkich mieszkańców o pomoc i promowanie współpracy lekarzy z Powiatowym Zespołem ds. Orzekania o Niepełnosprawności w Mielcu.

Czytaj dalej pod reklamą ↓

 

Jaki jest powód nagłej rezygnacji lekarzy? – Były przymiarki do zmiany ustawy o oświadczeniach majątkowych i zasadniczo to stało się powodem i pretekstem, że wielu lekarzy nie chce pokazywać swoich oświadczeń majątkowych i rezygnuje z groszowych właściwie wynagrodzeń w pracy w komisji ds. orzekania – przyznaje Maria Napieracz, wicestarosta powiatu mieleckiego.

Rzeczywiście w ostatnich miesiącach pojawiły się głosy o zmianie ustawy o oświadczeniach majątkowych w myśl której znacznie powiększona miała zostać lista pracowników z sektora publicznego, którzy mieliby składać takie oświadczenia.

Szybko pojawiły się jednak wątpliwości z tym związane i podjęto decyzję o wyłączeniu potrzeby upubliczniania informacji majątkowych. Nie zmienia to jednak faktu, że lekarze niechętnie podchodzą do kwestii składania oświadczeń – tym bardziej w kontekście symbolicznych gratyfikacji związanych z współpracą z zespołami ds. orzekania o niepełnosprawności.

ks

 

Komentarze
dodaj komentarz

Zapoznaj się z regulaminem portalu hej.mielec.pl. Poznaj swoje prawa i obowiązki.
Sprawdź zasady publikowania komentarzy, postów na forum. Dowiedz się jak zgłaszać wnioski i uwagi.
CZYTAJ WIĘCEJ – REGULAMIN PORTALU HEJ.MIELEC.PL!

 

 

 

Użytkownik, publikując swoje informacje, komentarze i opinie na Forum hej.mielec.pl, czyni to wyłącznie na własną odpowiedzialność. HEJ.MIELEC nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników na Forum hej.mielec.pl.
Niedopuszczalne jest umieszczanie treści sprzecznych z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej, propagujących przemoc, czy też naruszających w innych sposób zasady współżycia społecznego.
Niedopuszczalne jest wielokrotne publikowanie powtarzających się wątków w tych samych lub różnych działach.
Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi naruszających prawa autorskie, znaki towarowe lub inne prawa podmiotowe jakichkolwiek osób trzecich, ani zachęcających do zakupu lub korzystania z nielegalnego oprogramowania. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi mających charakter pomówienia, bezpodstawnej sugestii popełnienia przestępstwa, nawołujące do łamania prawa. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi rażąco naruszających netykietę, zasady pisowni języka polskiego. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi niezwiązanych z tematem dyskusji w Forum lub komentowanym artykułem. Niedopuszczalne jest zamieszczanie w treści wypowiedzi danych kontaktowych swoich, osób trzecich, firm oraz adresów stron internetowych, adresów poczty e-mail, numerów z komunikatorów etc. Niedopuszczalne jest podejmowanie świadomych działań na szkodę portalu, wydawcy, członków zespołu redakcyjnego.
Niedopuszczalne
jest również umieszczanie przez Użytkowników na Forum hej.mielec.pl przekazów reklamowych.

 

Facebook

 


REKLAMA

 

REKLAMA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kalendarium

Lipiec

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
            01
02 03 04 05 06 07 08
09 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Newsletter

Chcesz byś powiadamiany o nowościach w serwisie? Zapisz się na nasz newsletter.

Ankieta

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację REGULAMINU KORZYSTAMY Z COOKIESCopyright HEJGRUPA sp. z.o.o. 2007-2018Wszystkie prawa zastrzeżoneRealizacja: ideo Powered by: CMS Edito WYDAWCA portalu: HejGrupa - 39-300 Mielec, ul. Szafera 33Redakcja: info@hej.mielec.pl Biuro: biuro@hejgrupa.plRegulamin portalu: https://www.hej.mielec.pl/portal/politykaREKLAMA: https://www.hej.mielec.pl/reklama
PORTAL HEJ.MIELEC.PL JEST ZAREJESTROWANYM TYTUŁEM PRASOWYM!