Zespół ds. jakości powietrza powołany. Jest też nowa umowa na kontrole Kronospanu Wydarzenia - Hej.MIELEC.pl - Wiadomości Zdjęcia Ogłoszenia Firmy / Miasto i Powiat / Wydarzenia
REKLAMA
     
REKLAMA

 

WydarzeniaPełniący obowiązki prezydenta Fryderyk Kapinos na sesji Rady Miasta 12 kwietnia poinformował o działaniach w sprawie poprawy jakości powietrza w Mielcu.

Fryderyk Kapinos powołał zapowiadany zespół, który zajmie się opracowaniem planu działań w sprawie poprawy jakości powietrza. - Powołany został zespół roboczy w celu opracowania strategii działań zmierzających do poprawy jakości powietrza na terenie gminy Miejskiej Mielec oraz powiatu mieleckiego – mówił Kapinos. - Do tego zespołu poprosiliśmy przedstawicieli marszałka województwa podkarpackiego, wojewody, WIOŚ, starostwa i będą też przedstawiciele Urzędu Miejskiego w Mielcu.

Pierwsze spotkanie zespołu powołanego przez prezydenta ma się odbyć w najbliższy wtorek.

Czytaj dalej pod reklamą ↓

 

Podpisana została też nowa umowa z firmą Wessling. To kontynuacja działań rozpoczętych przez prezydenta Daniela Kozdębę – Wessling prowadziło już kontrole zlecone przez miasto jako następstwo porozumienia pomiędzy magistratem a Kronospanem zawartym w grudniu 2015 roku. – Podpisana została umowa na wykonanie z naszym udziałem niezapowiedzianych pomiarów zanieczyszczeń na głównym emitorze, które pozwolą nam zweryfikować rzeczywisty efekt prowadzonych przez firmę Kronospan modernizacji – zaznaczał Fryderyk Kapinos.

To nie koniec działań prezydenta Kapinosa. - W związku z rosnącym niezadowoleniem społecznym w sprawie uciążliwości firmy Kronospan oraz odczuciami, że planowana modernizacja nie odniesie odczekiwanych efektów, podjęto szereg działań, m.in. wystosowałem kilka wystąpień – poinformował.

Trafiły one m.in. do Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska w Rzeszowie o wszczęcie z urzędu postępowania w sprawie wstrzymania użytkowania instalacji Kronospan w związku ze stwierdzonymi przekroczeniami emisji zanieczyszczeń. Pismo trafiło też do ministra środowiska. - Wnioskowałem w nim o zobowiązanie przedsiębiorstw emitujących znaczne ilości pyłów o prowadzenie ciągłego monitoringu emisji zapraszając jednocześnie do złożenia wizyty w naszym mieście – powiedział Kapinos. - W środę udaję się do ministra środowiska bo chcę ten problem przedstawić jako prezydent Mielca.

Kolejne wnioski wpłynęły do prezesa rady ministrów oraz minister przedsiębiorczości i technologii. - Prosiłem o zaktualizowanie listy miast programu „Polska bez smogu” i ujęcie w niej Mielca – dodawał Fryderyk Kapinos.

Miasto zawnioskowało także do wojewody podkarpackiego oraz Wojewódzkiego Inspektora Transportu drogowego o podjęcie czynności kontrolnych wraz z WIOŚ w Rzeszowie w zakresie ładowności i rodzaju załadunku transportowego do firmy Kronospan.

m

 

Komentarze
dodaj komentarz
 • (2018-04-17 11:29:34) wilko

  Produkcja płyt z formaldehydem powinna być zabroniona - tak jak świetlówek

  dość, że produkcja jest szkodliwe, przebywanie w pobliży mebli może być szkodliwe, to jeszcze nieświadomi ludzie mogą to palić! https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=2&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwi0xqGj_MDaAhUFCywKHVasALEQFgg5MAE&url=http%3A%2F%2Fwydawnictwa.pzh.gov.pl%2Froczniki_pzh%2Fpobierz-artykul%3Fid%3D210&usg=AOvVaw3k7jdclhO4PI_95ocE9qmb

 • (2018-04-17 10:20:33) Felczer

  Prosta sprawa

  Nie trzeba zespołu itp, wystarczy, że rada miejska w specjalnej uchwale wprowadzi zakaz wydawania nowych pozwoleń dla produkcji drewnopochodnej. Zablokuje to możliwość rozbudowy i tworzenia tego typu dziadostwa w przyszłości.

 • (2018-04-17 07:53:54) TERMINATOR

  ????

  Popierwsz Kapinos nie jest prezydentem tylko komisarzem partyjnym co mi sie kojarzy jednoznacznie po pielgrzymce do warszawy na odsłoniencie pomnika mam nadzieje ze ci ludzie z pod znaku pazerności i służalczości nigdy nie beda rządzić naszym mieście robią tylko to co im prezes polski powie obniżają pensje zamykają krono budują wieże widokowe hale sportowe obiecają wszustko co chcecie a nas traktują jak pożytecznych wieci kogo?

 • (2018-04-17 07:22:33) ~

  Uzupełniam skład zespołu

  Przewodniczący: Tynka. Sekretarz: bekstrit. Skarbnik: Lala88. Członkowie: Hinka, Zenek3, GallAnonim.... kandydatura Zawiszy została odrzucona - nie spełnia wymogu formalnego, tzn konieczne jest napisanie w ciągu tygodnia min. 10 postów przedstawiających w korzystnym świetle firmę K. - jeśli kolega nadrobi zaległości, to jego kandydatura zostanie ponownie rozpatrzona.

 • (2018-04-17 06:53:13) jurek

  Czy warto

  Jeszcze raz pytam jakie podatki kronospan płaci do kasy miasta

 • (2018-04-16 20:36:20) diano

  ...

  Wnioski przednie, ale narodzie pamiętaj aby cię w bambuko nie zrobili. Piszą o wstrzymanie, woś pewnie wstrzyma i będzie niby to sukces, a tymczasem Kronobyl sam z siebie musi stanąć aby dokończyć rozbudowę krematorium, a potem i tak dostanie nowe pozwolenie - czytaj po wyborach. Głosujemy na tego kto zrobi z tym g...em porządek.

 • (2018-04-16 16:30:19) Lala88

  Polityka

  To wszystko tylko polityka. Kronospan też sobie wzięli jako chłopca do bicia, żeby nikt o innych problemach w Mielcu nie mówił. Zwykła gadanina.

 • (2018-04-16 15:19:35) Wieśniak

  Pic na wodę i mydlenie oczu. Jaka niezapowiedziana kontrola w tym zakladzie? WIOŚ nie potrafi ich skontrolować a oni prywatna firmę chcą zaprzegnąć? W pamietnym 2016 była podpisana umowa z prywatną firmą, która po pierwszym telefonie z UM sama zerwała kontrakt. Pakować się i wynocha z miasta.

 • (2018-04-16 14:08:23) Zawisza

  Proszę

  O przyjecie mojej osoby do grona tego zespół najpierw sprawdzimy kompetencje zespołu czy aby to nie hucwa polityczna i kampania wyborcza mialy byc rzady uczciwe i transparentne

 • (2018-04-16 13:48:13) mielec80

  do forum

  śp. Prezydent jako pierwszy ruszył temat KRONOSPANU w Mielcu, za co był pomawiany że straszy ludzi kronospanem , że wstrzymuje rozwój firmy, łatwo znaleźć w historii hej mielec czy radio leliwa wypowiedzi JEGOMOŚCI. Szedł w pojedynkę bo jakoś dziwnie nikomu wtedy z tych którzy wędrują DZISIAJ z balonikami na pochodach nie było po drodze żeby zacząć działać dla dobra mieszkańców ważniejsze były rozgrywki polityczne, nagle w tym roku eureka, cud gdy ludzie maja już naprawdę dość, rok wyborczy i korytko niepewne, nagle pospolite ruszenie wśród miłościwie panujących maja pełnie władzy w mieście w końcu mogą wszystko i co i nic mydlenie oczu i tak będzie do samych wyborów obiecanki cacanki. a potem? a potem będzie jak zwykle.....

1 | 2  »  

Zapoznaj się z regulaminem portalu hej.mielec.pl. Poznaj swoje prawa i obowiązki.
Sprawdź zasady publikowania komentarzy, postów na forum. Dowiedz się jak zgłaszać wnioski i uwagi.
CZYTAJ WIĘCEJ – REGULAMIN PORTALU HEJ.MIELEC.PL!

 

 

 

Użytkownik, publikując swoje informacje, komentarze i opinie na Forum hej.mielec.pl, czyni to wyłącznie na własną odpowiedzialność. HEJ.MIELEC nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników na Forum hej.mielec.pl.
Niedopuszczalne jest umieszczanie treści sprzecznych z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej, propagujących przemoc, czy też naruszających w innych sposób zasady współżycia społecznego.
Niedopuszczalne jest wielokrotne publikowanie powtarzających się wątków w tych samych lub różnych działach.
Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi naruszających prawa autorskie, znaki towarowe lub inne prawa podmiotowe jakichkolwiek osób trzecich, ani zachęcających do zakupu lub korzystania z nielegalnego oprogramowania. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi mających charakter pomówienia, bezpodstawnej sugestii popełnienia przestępstwa, nawołujące do łamania prawa. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi rażąco naruszających netykietę, zasady pisowni języka polskiego. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi niezwiązanych z tematem dyskusji w Forum lub komentowanym artykułem. Niedopuszczalne jest zamieszczanie w treści wypowiedzi danych kontaktowych swoich, osób trzecich, firm oraz adresów stron internetowych, adresów poczty e-mail, numerów z komunikatorów etc. Niedopuszczalne jest podejmowanie świadomych działań na szkodę portalu, wydawcy, członków zespołu redakcyjnego.
Niedopuszczalne
jest również umieszczanie przez Użytkowników na Forum hej.mielec.pl przekazów reklamowych.

 

Facebook

 


REKLAMA

 

REKLAMA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kalendarium

Lipiec

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
            01
02 03 04 05 06 07 08
09 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Newsletter

Chcesz byś powiadamiany o nowościach w serwisie? Zapisz się na nasz newsletter.

Ankieta

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację REGULAMINU KORZYSTAMY Z COOKIESCopyright HEJGRUPA sp. z.o.o. 2007-2018Wszystkie prawa zastrzeżoneRealizacja: ideo Powered by: CMS Edito WYDAWCA portalu: HejGrupa - 39-300 Mielec, ul. Szafera 33Redakcja: info@hej.mielec.pl Biuro: biuro@hejgrupa.plRegulamin portalu: https://www.hej.mielec.pl/portal/politykaREKLAMA: https://www.hej.mielec.pl/reklama
PORTAL HEJ.MIELEC.PL JEST ZAREJESTROWANYM TYTUŁEM PRASOWYM!