Aleja Gwiazd Sportu Mieleckiego nareszcie pojawi się przed Stadionem Miejskim? Mamy wizualizacje! Wydarzenia - Hej.MIELEC.pl - Wiadomości Zdjęcia Ogłoszenia Firmy / Miasto i Powiat / Wydarzenia
REKLAMA
     
REKLAMA

 

Wydarzenia

Zapowiadana od kilku lat przez radnych miejskich Prawa i Sprawiedliwości Aleja Gwiazd w otoczeniu Stadionu Miejskiego i przyszłej hali MOSiR w końcu ma szanse na realizację.Na realizację pierwszego etapu budowy Alei Gwiazd Sportu Mieleckiego zabezpieczono w tegorocznym budżecie miasta kwotę 200 tys. zł. Wiadomo już, że powstanie alei będzie przebiegało dwuetapowo.

W tym roku jest szansa na realizację pierwszego etapu – tj. Alei Gwiazd Sportu Mieleckiego przed Stadionem Miejskim – wzdłuż ul. Solskiego w Mielcu. Głównymi elementami będą sylwetki zasłużonych dla mieleckiego sportu postaci. Na opracowanych dla magistratu wizualizacjach widać m.in. sylwetkę Grzegorza Laty, legendy piłkarskiej Stali Mielec.

Czytaj dalej pod reklamą ↓

 

W sumie cała idea powstania Alei Gwiazd Sportu Mieleckiego upamiętnić ma także całe składy mistrzowskich drużyn FKS Stali Mielec z 1973 i 1976 roku. Ponadto elementem Alei Gwiazd ma być tablica z napisem: „Wdzięczności naszej dług, oddaję Stalo Ci, pozwól bym kochać mógł, po wieczny czas, bo serce moje Twe i dusza moja Twa, tak bardzo kocham Cię, drużyno ma. Była, będzie, jest, Stal FKS!”Na tym jednak nie koniec. Zgodnie z zamierzeniami inicjatorów w ramach alei powstaną także cokoły na których zaprezentowane zostaną makiety Hangar Areny – nieistniejącej już hali sportowej MOSiR, a także nowej konstrukcji tego obiektu, który powstać ma w najbliższych latach. Nie powinno też zabraknąć bliźniczych makiet Stadionu Miejskiego - obecnego, jak i zabytkowej konstrukcji sprzed modernizacji.

Wszystko wskazuje na to, że właśnie ten drugi etap Alei Gwiazd powstanie w otoczeniu nowej hali, gdy ta stanie się już faktem.Jak udało nam się dowiedzieć, obecnie w Urzędzie Miejskim w Mielcu trwają prace związane z przygotowaniem dokumentacji przetargowej. Sam przetarg na realizację pierwszego etapu powinien zostać ogłoszony na przełomie maja i czerwca. Realizację pierwszego etapu Alej Gwiazd zaplanowano na czwarty kwartał tego roku.ks

 

Komentarze
dodaj komentarz
 • (2018-05-10 22:59:52) tomek76

  chodniki i drogi słabej jakości

  tylko sie buduje i poprawia i tak w kółko, reszta jest poza zasiegiem intelektualnym, co by można zrobić

 • (2018-05-10 21:51:43) franek kimono

  A no właśnie

  Pomysł sam w sobie nie jest zły, ale wobec braków w funduszach na budowę hali raczej kiepsko umiejscowiony w czasie. A potem zdziwienie: aż tyleeee?

 • (2018-05-10 10:12:01) prawda83

  Najperw zbudujcie ta Hale Sportowa...

  Najperw zbudujcie ta Hale Sportowa...bo na lodowisko ktore zburzyliscie pewnie zabraknie kasy, zreszta chali sportowej szybko tez nie bedzie, a nie zajmujcie sie glupotami, ciekawe kto oprocz G Laty stanie w tej aleji gwiazd? głupota...

 • (2018-05-09 22:17:51) Cabrini97

  Tak dla Grzesia Laty

  Jak najbardziej Grzegorz Lato ! Wielkie zasługi dla mieleckiej piłki i reprezentacji kraju. Szkoda że trwało to tyle lat. @Slawek Zanim znowu coś napiszesz głupiego pingonie zastanów się dwa razy.

 • (2018-05-09 19:37:34) jerzy

  Tak dla Grzegorza Laty i całego pomysłu Alei Gwiazd

  Podpisuję się pod VACLVEM. Dzięki Panu Grzegorzowi i całej mieleckiej drużynie dane nam było nie tylko tu w Mielcu przeżywać fantastyczne emocje sportowe. To niewątpliwie największa Gwiazda mieleckiego i polskiego sportu!

 • (2018-05-09 18:07:33) kickic

  Widzę

  że jest też hala sportowa. Na taką juz teraz wystarczy kasy?

 • (2018-05-09 18:04:55) kickic

  zarośnięte chodniki z kostki brukowej,

  odpadające marmury przy deptaku obok kładki, dziury na Mickiewicza (słabo ulożona kostka granitowa) itd Zrobić można ale trzeba jeszcze o to dbac a to też kosztuje

 • (2018-05-09 17:33:45) mlc-marko

  ławki w Rynku wymalujcie

  ławki w Rynku do malowania i kosze śmietnikowe do naprawy, a aleja gwiazd później, ok?

 • (2018-05-09 16:56:59) pasiuu

  czy to naprawę ma tak wyglądać? hahahaha

 • (2018-05-09 16:32:16) vaclav

  Aleja

  Oczywiście może być w Mielcu ulica Wrzosowa, Kwiatowa czy nie wiadomo kogo, ale nie Tadeusza Ryczaja, więc nie zdziwi mnie, że zabraknie Grzegorza Laty. Wszystko jest możliwe w Mielcu! Oczywiście to byłby "samobój", ale.... Pan Grzegorz jest w kazdej encyklopedii i jest marką Polski, Mielca, czy się to komu podoba czy nie! I takich ludzi trzeba szanować! Pamietam jak za czasów studenckich podróżowałem autostopem po Francji, na wieść, ze jestem z Polski, z miasta Laty i Szarmacha (Zarmak) Francuzi z miejsca stawali sie bardzo mili i przyjaźni!

 • (2018-05-09 15:08:00) nico7

  Do Sławek

  Beton to ty masz w głowie dzięki takim piłkarzom jak Grzegorz Lato Stal osiągnęła największe sukcesy i mówiło się o Stali w Polsce i na świecie gdy został królem strzelców na MŚ.

 • (2018-05-09 14:36:12) Slawek

  Tylko nie Grzegorz Lato

  Wszystko zniesiemy wszystko zrozumiemy wszystko przebaczymy tylko nie ten ...beton Grzegorz Lato

Zapoznaj się z regulaminem portalu hej.mielec.pl. Poznaj swoje prawa i obowiązki.
Sprawdź zasady publikowania komentarzy, postów na forum. Dowiedz się jak zgłaszać wnioski i uwagi.
CZYTAJ WIĘCEJ – REGULAMIN PORTALU HEJ.MIELEC.PL!

 

 

 

Użytkownik, publikując swoje informacje, komentarze i opinie na Forum hej.mielec.pl, czyni to wyłącznie na własną odpowiedzialność. HEJ.MIELEC nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników na Forum hej.mielec.pl.
Niedopuszczalne jest umieszczanie treści sprzecznych z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej, propagujących przemoc, czy też naruszających w innych sposób zasady współżycia społecznego.
Niedopuszczalne jest wielokrotne publikowanie powtarzających się wątków w tych samych lub różnych działach.
Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi naruszających prawa autorskie, znaki towarowe lub inne prawa podmiotowe jakichkolwiek osób trzecich, ani zachęcających do zakupu lub korzystania z nielegalnego oprogramowania. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi mających charakter pomówienia, bezpodstawnej sugestii popełnienia przestępstwa, nawołujące do łamania prawa. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi rażąco naruszających netykietę, zasady pisowni języka polskiego. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi niezwiązanych z tematem dyskusji w Forum lub komentowanym artykułem. Niedopuszczalne jest zamieszczanie w treści wypowiedzi danych kontaktowych swoich, osób trzecich, firm oraz adresów stron internetowych, adresów poczty e-mail, numerów z komunikatorów etc. Niedopuszczalne jest podejmowanie świadomych działań na szkodę portalu, wydawcy, członków zespołu redakcyjnego.
Niedopuszczalne
jest również umieszczanie przez Użytkowników na Forum hej.mielec.pl przekazów reklamowych.

 

Facebook

 


REKLAMA

 

REKLAMA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kalendarium

Sierpień

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Newsletter

Chcesz byś powiadamiany o nowościach w serwisie? Zapisz się na nasz newsletter.

Ankieta

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację REGULAMINU KORZYSTAMY Z COOKIESCopyright HEJGRUPA sp. z.o.o. 2007-2018Wszystkie prawa zastrzeżoneRealizacja: ideo Powered by: CMS Edito WYDAWCA portalu: HejGrupa - 39-300 Mielec, ul. Szafera 33Redakcja: info@hej.mielec.pl Biuro: biuro@hejgrupa.plRegulamin portalu: https://www.hej.mielec.pl/portal/politykaREKLAMA: https://www.hej.mielec.pl/reklama
PORTAL HEJ.MIELEC.PL JEST ZAREJESTROWANYM TYTUŁEM PRASOWYM!