TV Trwam w Mielcu z programem „na żywo”. O powietrzu i firmie Kronospan [FOTO, WIDEO] Wydarzenia - Hej.MIELEC.pl - Wiadomości Zdjęcia Ogłoszenia Firmy / Miasto i Powiat / Wydarzenia
REKLAMA
     
REKLAMA

 

WydarzeniaTV Trwam zrealizowała w Mielcu program „Po stronie prawdy”, w którym poruszono problem złego stanu powietrza w kontekście działalności firmy Kronospan.

Realizacja programu, którego gospodarzami byli Gabriela Szreder i Adam Ślusarski miała miejsce na parkingu przed firmą Kronospan w środowe popołudnie. Przed kamerami pojawili się mieszkańcy Mielca, ale także przedstawiciele samorządów i instytucji związanych z ochroną środowiska. Przez równą godzinę debatowano na temat bieżącej sytuacji związanej z jakością powietrza w Mielcu, wskazując na różne możliwości jej poprawy.Jedną z pierwszych osób, które zabrały głos po stronie społecznej był Janusz Wrona, mieszkaniec osiedla Mościska. - Rozpoczęliśmy protesty, bo nie można żyć w takich warunkach. Chcemy żyć normalnie, jak ludzie w innych miastach – powiedział.

Czytaj dalej pod reklamą ↓

 

- Rozróżniamy niską emisję od emisji przemysłowej. Pan marszałek powiedział kiedyś, że ten jeden zakład emituje 90 proc. zanieczyszczeń przemysłowych w mieście. Jest więc jeden sprawca i da się go uchwycić i wskazać. Nic natomiast od czasy gdy powstał ten zakład w 1998 roku nie stało się takiego, by zakład założył nowe filtry czy opracował nową technologię, która zmniejszy emisję. Owszem, rozwinął się – z 800 tys. m3 drewna, które przerabiał teraz będzie przerabiał 4 miliony 300 tys. m3. Czterokrotnie zwiększył produkcję, czterokrotnie zwiększyła się emisja, a my dalej żyjemy w świadomości, że to nas kiedyś zabije – dodał mieszkaniec osiedla najbliżej sąsiadującego z zakładem.

Po stronie samorządowej wypowiadał się m.in. obecny w programie Władysław Ortyl, marszałek woj. podkarpackiego.

- Jako samorząd województwa podkarpackiego, który wydaje pozwolenie zintegrowane na eksploatację tego typu instalacji i linii produkcyjnej chce jednoznacznie powiedzieć, że widzimy problem – powiedział Władysław Ortyl, marszałek woj. podkarpackiego. – Jest oczywiście bardzo duża presja społeczna. Nam to bardzo pomaga w odziaływaniu na tego poważnego, dużego i bardzo twardego przedsiębiorcy jeżeli chodzi o rozmowy i negocjacje w sprawach czystości powietrza – dodał.

Marszałek dodał, że cały czas niezależnie od strony społecznej prowadzone są działania w tej sprawie. Jakie? Ortyl wymienił chociażby spotkania w sejmiku województwa czy podjęcie ustawy antysmogowej przez Sejm. – Miasto Mielec jest trzecim miastem co do zanieczyszczenia powietrza w naszym województwie – przypomniał, dodając, że w Mielcu mamy do czynienia ze specyficznym zanieczyszczeniem powietrza wynikającym z przemysłu. 

Obszernych wypowiedzi dotyczących złego stanu jakości powietrza w Mielcu było znacznie więcej. Cały materiał programu „Po stronie prawdy” TV Trwam dostępny jest już w sieci.

ZOBACZ WIDEO:ks

 

Komentarze
dodaj komentarz
 • (2018-05-18 09:03:46) wilko

  Opinia jest jaka jest

  przez ludzi pokroju "pitters88" ... "IVI " którzy próbują się dowartościować poniżając innych, tym samym powodują to że ta opinia jest coraz niższa - i spirala się zaciska.

 • (2018-05-12 05:56:19) IVI

  Jarosław! Ratuj! To mnie położyło! Co to za baba krzyczała? Jej się coś stało? Jarosława na gwałt potrzebowała?

 • (2018-05-11 09:47:32) pitters88

  ???

  ta kretynka "od Kaczyńskiego" położyła cały program...przez jej debilne wypowiedzi mielczanie będą uważani w Polsce za "KODomickich" idiotów...

 • (2018-05-11 06:52:58) Wieśniak

  @Omann

  Jesteś na wypłacie, no ale kazali Ci pisać to piszesz. Przecież też masz kogoś na utrzymaniu, nie? Powiedz temu Waszemu Prezesowi że IQ ludzi w Mielcu nie jest tak niskie jak mu się wydaje. To że on woli takich w swojej firmie to nie znaczy że Mielec nie ma nic innego w ofercie.

 • (2018-05-10 22:10:26) diano

  Władza

  I widzisz narodzie jakich powybierałeś przedstawicieli do władzy. Co to za przedstawiciel społeczności co nie umie odpowiedzieć na pytanie Tak czy Nie. W zasadzie pozwolenie już by im dali tylko wybory ich trzymają. Wszyscy dno totalne, dzieci w podstawówce mają większą wiedzę i pytania lepiej rozumieją.

 • (2018-05-10 18:22:30) cypisek

  banita..

  .. od rana wiele się wyjaśniło.. Wystarczyło popytać..Ci pseudo obrońcy Krono to byli taśmowi robole po awansie na liderów siły najemnej.. Trza się wykazać chlebodawcy by zasłużyć na premię.. Ot co.. Hej

 • (2018-05-10 16:36:58) banita

  Zenek3

  Już dawno się tak nie uśmiałem czytając twoje ''poematy''- ''( Polska to dalej biedny kraj, więc nie oszukujmy się, że to duże wyzwanie.)'' - czyli co Polska ma zakupić reszte filtrów ????? ZENIU 3 coś z twoją głowa jest nie hallo,za duzo nawdychałś się tej pary wodnej !!!!!! Jak będziesz zdychał na RAKA to kronotowarzysze wmówią ci że to zwykła grypa jest. Skąd KRONOBYL was bierze (hinki,tinki,cwelleanonimy,zenki i resztę innych Qrwa )

 • (2018-05-10 16:23:09) Omann

  do Wieśniak

  Ja tylko stwierdzam fakty. Nie jestem na "wypłacie Krono".

 • (2018-05-10 15:55:08) pitters88

  ???

  ta kretynka "od Kaczyńskiego" położyła cały program...przez jej debilne wypowiedzi mielczanie będą uważani w Polsce za "KODomickich" idiotów...

 • (2018-05-10 14:57:13) Wieśniak

  Omann. Kolejny na wyplacie Krono.

 • (2018-05-10 14:14:55) Omann

  Niby kartel

  Co do tworzenia rzekomo "kartelu" przez Kronospan to akurat w okresie kkiedy zarzucają Kronospanowi jakąś zmowę cenową to nie mógł zawyżać cen płyt, bo ceny spadały. Zresztą firma się odwołała od decyzji.

 • (2018-05-10 14:01:42) zxs79

  Wiesniak

  a mi ich szkoda. Dobrze wiesz że nie mają uprawnień, Krono o tym wiem i będzie ten fakt wykorzystywać tak długo jak tylko się da. Dlatego właśnie napisałem żeby trzymać polityków za słowo. Czekamy na zmianę prawa które da WIOŚ narzędzia do przeprowadzania kontroli. Teraz są jak listonosz egzekwujący opłatę abonamentu za TV.

 • (2018-05-10 13:27:42) Wieśniak

  WIOŚ

  Nie szkoda mi nikogo z WIOŚ. W marcu wyszło na światło dzienne, że "niezapowiedziane" kontrole w Krono wygladają tak że kontrolerzy stoją na bramie ponad godzinę i czekają na to żeby ich wpuścili do środka. Państwowa kontrola, która powinna mieć dostęp do wszystkiego o każdej porze dnia i nocy jest traktowana jak zwykły człowiek z ulicy.

 • (2018-05-10 13:22:48) Wieśniak

  Zenek3 jest pracownikiem Krono, więc jakiekolwiek dyskusje z nim (czy Hinką, Tinką, lalą, bekstritem itd.) kończą się zawsze na tym samym - Mielczanie palą plastikiem, inne firmy w Mielcu też zanieczyszczają, straszenie bezrobociem, Mielczanie powinni być wdzięczni że Krono instaluje filtr itd. Krono g***o instaluje. Robią absolutne minimum żeby ich UE nie zamknęło w 2019.

 • (2018-05-10 12:23:31) cypisek

  Zenek3..

  .. odnoszę nieodparte wrażenie, że tworzenie pozytywnego wizerunku firmy to Twoja praca.. A wziąłeś pod uwagę taki malutki zbiór faktów.. 1) Przez 20 lat firma ma znaczące ulgi podatkowe.. 2) Stworzyła kartel, który zawyżał ceny wyrobów Mało.. to jeszcze taki drobny niuansik.. Władze Austrii umywają ręce i nie przyznają, ze to ich firma tylko jakieś międzynarodowe konsorcjum..

 • (2018-05-10 12:11:45) Zenek3

  zxs79 ten jeden filtr kosztował kupę kasy, bo z tego co czytam postawili na jakość. jeśli zadziała na tym kominie i się sprawdzi, to kto wie czy nie założą na następnych, tylko trzeba mieć na to fundusze. Polska to dalej biedny kraj, więc nie oszukujmy się, że to duże wyzwanie. cieszmy się, że w ogóle na ten filtr jest szansa tutaj!

 • (2018-05-10 12:00:36) cypisek

  tomek76..

  .. to nie rasizm.. to fakty.. A pracownicy najemni to potomkowie ofiar Czarnobyla to ich nic nie ruszy.. Są uodpornieni.. Aaaa.. Czy to przypadkowe skojarzenie.. Czarnobyl - Kronobyl.. czy tylko tylko gra w kalambury..???

 • (2018-05-10 11:50:27) zxs79

  zenek co ty pierdzielisz

  Gorszej firmy nie ma. Widziałeś wczorajszą transmisję? Jak można dać pracownikom do podpisu oświadczenie że praca w tej firmie może powodować lecz nie musi raka układu oddechowego. Jest to jawne zabezpieczenie przed ewentualnymi roszczeniami pracowników na drodze sądowej w przypadku zachorowania. Pozatym układać z nimi to my się możem jak założą te elektrofiltry ale nie jeden, dwa lecz 39sztuk czyli tyle ile jest kominów i zabezpiecznie prze formaldehydami które jakoś na zachodzie europy da się założyć a na wschodzie to wielkie zdziwienie że takie coś wogóle wynaleziono.

 • (2018-05-10 11:37:13) tomek76

  jak firma daje prace

  200 osób to ukraińcy a reszta wiesniaki heheh zaleciało troche rasizmem

 • (2018-05-10 11:17:16) cypisek

  Zenek3..

  ... dziwi mnie Twoja postawa.. Wolisz mieć pracujących w Krono chorych na raka, czy mniej zasobnych ale zdrowych i zapraszających na grilla sąsiadów... A dalej.. Po manewrach z Krono trudno będzie wejść na strefę firmie o podejrzanych profilach produkcji..

 • (2018-05-10 10:54:50) Zenek3

  pewnie, niech się Kronospan wynosi, tylko co to da? ludzie tylko stracą robotę, a na miejscu Kronospanu pojawi się nowa firma, która będzie robiła dokładnie to samo i wcale się nie będzie modernizować. trzeba pomyśleć o konsekwencjach.

 • (2018-05-10 10:46:03) zxs79

  Tragiczna była postawa

  Pana z WIOŚ i osób które na niego gwizdały. Widać że chłop chce ale ma zaciśniętą pętlę na szyi. Szkoda gościa. Z jednej strony wie że trują ale zgodnie z PL prawem truciem nie jest wydzielina z komina Krono tylko nadmiar wydzieliny ponad tą na którą zezwolił marszałek. Musiał kluczyć do mikrofonu bo nie wolno mu tego w mediach wprost powiedzieć. Było o zmianie prawa, trzymamy was politycy za słowo bo bez tego jedyną rzeczą jaką możemy zrobić KRONO to drzeć ryja pod ich ogrodzeniem. Dajcie władzę i narzędzia prawne Panu z WIOŚ wtedy będzie nadzieja na coś pozytywnego.

 • (2018-05-10 10:38:14) Felczer

  ...i

  cala władza obecna jest do odstrzału na najbliższych wyborach. Oni pozorują działania aby się ślizgnąć na następną kadencję, a zaraz po wyborach nowe pozwolenie wydadzą dobrodziejom. Wszyscy co na nich zagłosują niech pamiętają że za 10 lat pewnie we większości będą zmagać się z rakiem, a międzyczasie może pochowają swoje dzieci.

 • (2018-05-10 10:17:21) cypisek

  No i..

  .. gówno nareszcie się wylało.. i wiadomo kto kto konkretnie za tym stoi.. Nie może być taryfy ulgowej dla sprawców tej sytuacji.. Ortyl i wszystkie przydupasy do wyborczego odstrzału.. Innego sposobu nie ma.. W przeciwnym wypadku będziemy powoli dobijani - w zgodzie z polskimi normami - i dzięki przychylności lokalnych władz.. Ja się pytam.. Kto w Mielcu rządzi... Wybrane władze, czy Najeźdźca TRUCICIEL..???.. Hmm.. Hej

 • (2018-05-10 09:42:38) ajek

  Jakoś dziwnym trafem mimo że mieszkam od strefy kawałek to tylko krono da się wyczuć i zobaczyć. Trzeba zacząć od nich bez dyskusji a osoby które zezwoliły na trucie przez tyle lat bez monitoringu w ilościach ile się dało rozliczyć surowo.

 • (2018-05-10 09:40:25) wilko

  Mówili na temat

  bekstrit - zaproś i pogadajcie na temat innych firm.

 • (2018-05-10 09:08:29) bekstrit

  na strefie jest dużo innych firm, o których można byłoby zrobić ten program, szkoda że tylko o kronospanie gadali.

 • (2018-05-10 08:04:56) Wieśniak

  Wczoraj, godzina 16:55 z komina brazowy dym, ktory zahaczal o centrum i bylo czuc dobrze znany zapach tartaku. Godzina 18:00 bialy dym z komina. Dość już tego. Pakować zakład i wyjazd z miasta. Jak chcą to mogą sobie zatrzymać biura w Mielcu, produkcja ma się wynieść bez żadnego "ale".

 • (2018-05-10 07:57:09) zbycho2323

  W MIELCU NIE DA SIE ZYC!

  JA MAM 67 LAT ALE DZIWIE SIE MŁODYM KTÓRZY KUPUJA MIESZKANIA W TYM SIFIE....PRZECIEZ ZA OK 10 LAT...ZACHOROWALNOSC NA RAKA BEDZIE OLBRZYMIA

 • (2018-05-10 00:01:29) banita

  dzięki tv Trfam

  Teraz przynajmniej wiadomo po której stronie barykady stoi TOWARZYSZ Ortyl oraz jego świta

 • (2018-05-09 23:54:31) kappucy

  A czy to prawda co mówił starosta

  Ze te tereny wokół są już w posiadaniu krono i ktoś im to sprzedał ? Jak w ogóle wyglada sprawa sprzedaży takich działek czy terenów dla firm na strefie ? To miasto / prezydent im sprzedaje czy jak ?

 • (2018-05-09 22:27:46) ajek

  Krono

  Czy ktoś jest w stanie potwierdzić to że krono się rozrasta? Chodzi o budynek i plac dawnej firmy Waw oraz Lfo a także plany zakupu hali brw? Doszły mnie takie słuchy i chciałbym wiedzieć czy to prawda. Jeśli tak to muszę się szybko z Mielca ewakuować.

Zapoznaj się z regulaminem portalu hej.mielec.pl. Poznaj swoje prawa i obowiązki.
Sprawdź zasady publikowania komentarzy, postów na forum. Dowiedz się jak zgłaszać wnioski i uwagi.
CZYTAJ WIĘCEJ – REGULAMIN PORTALU HEJ.MIELEC.PL!

 

 

 

Użytkownik, publikując swoje informacje, komentarze i opinie na Forum hej.mielec.pl, czyni to wyłącznie na własną odpowiedzialność. HEJ.MIELEC nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników na Forum hej.mielec.pl.
Niedopuszczalne jest umieszczanie treści sprzecznych z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej, propagujących przemoc, czy też naruszających w innych sposób zasady współżycia społecznego.
Niedopuszczalne jest wielokrotne publikowanie powtarzających się wątków w tych samych lub różnych działach.
Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi naruszających prawa autorskie, znaki towarowe lub inne prawa podmiotowe jakichkolwiek osób trzecich, ani zachęcających do zakupu lub korzystania z nielegalnego oprogramowania. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi mających charakter pomówienia, bezpodstawnej sugestii popełnienia przestępstwa, nawołujące do łamania prawa. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi rażąco naruszających netykietę, zasady pisowni języka polskiego. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi niezwiązanych z tematem dyskusji w Forum lub komentowanym artykułem. Niedopuszczalne jest zamieszczanie w treści wypowiedzi danych kontaktowych swoich, osób trzecich, firm oraz adresów stron internetowych, adresów poczty e-mail, numerów z komunikatorów etc. Niedopuszczalne jest podejmowanie świadomych działań na szkodę portalu, wydawcy, członków zespołu redakcyjnego.
Niedopuszczalne
jest również umieszczanie przez Użytkowników na Forum hej.mielec.pl przekazów reklamowych.

 

Facebook

 


REKLAMA

 

REKLAMA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kalendarium

Sierpień

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Newsletter

Chcesz byś powiadamiany o nowościach w serwisie? Zapisz się na nasz newsletter.

Ankieta

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację REGULAMINU KORZYSTAMY Z COOKIESCopyright HEJGRUPA sp. z.o.o. 2007-2018Wszystkie prawa zastrzeżoneRealizacja: ideo Powered by: CMS Edito WYDAWCA portalu: HejGrupa - 39-300 Mielec, ul. Szafera 33Redakcja: info@hej.mielec.pl Biuro: biuro@hejgrupa.plRegulamin portalu: https://www.hej.mielec.pl/portal/politykaREKLAMA: https://www.hej.mielec.pl/reklama
PORTAL HEJ.MIELEC.PL JEST ZAREJESTROWANYM TYTUŁEM PRASOWYM!