Organizatorzy protestów przeciwko firmie Kronospan rozmawiali z Beatą Szydło. Spotkanie trwało kilkanaście minut Wydarzenia - Hej.MIELEC.pl - Wiadomości Zdjęcia Ogłoszenia Firmy / Miasto i Powiat / Wydarzenia
REKLAMA
     
REKLAMA

 

Wydarzenia

Kilkukrotnie poruszana podczas spotkania otwartego z wicepremier Beatą Szydło kwestia Kronospanu była kontynuowana na spotkaniu zamkniętym, które odbyło się już po debacie z mieszkańcami.



Obecna w Mielcu w minioną sobotę wicepremier Beata Szydło wysłuchała wiele uwag i skarg dotyczących działalności firmy Kronospan. Choć przyznała, że sprawę już zna, zaprosiła organizatorów protestów do rozmowy po zakończeniu spotkania otwartego z mieszkańcami.

Tak też się stało – do spotkania doszło w sąsiednim pomieszczeniu Domu Kultury. Rozmowa trwała blisko 20 minut, ale funkcjonariusze BOR nie dopuścili do niej osób spoza gruby organizatorów protestów – również  dziennikarzy.

O czym rozmawiano?

Jak udało nam się dowiedzieć, organizatorzy protestów przeciwko firmie Kronospan przedstawiali wiele argumentów dokumentujących szkodliwą działalność tej firmy na terenie Mielca. Wskazywali na przekraczanie dopuszczalnych norm emisji zanieczyszczeń, a także potrzebę zmiany prawa w Polsce, które uniemożliwi emisję trujących substancji.

Czytaj dalej pod reklamą ↓

 

Do rąk Beaty Szydło trafiło pismo z szeregiem pytań i próśb związanych z działalnością firmy Kronospan w Mielcu. Wicepremier otrzymała także próbki – jak przekazują organizatorzy protestów - odpadów drewnopodobnych traktowanych jako biomasa przeznaczona do procesu spalania w ramach recyklingu na terenie zakładu firmy Kronospan.

Poniżej publikujemy pismo, które otrzymała wicepremier Beata Szydło w sprawie Kronospanu.




CZYTAJ WIĘCEJ:
Wicepremier Beata Szydło w Mielcu. Spotkanie z mieszkańcami zdominowała kwestia Kronospanu [FOTO]


ks


 

Komentarze
dodaj komentarz
  • (2018-05-16 07:53:22) arandano

    forum

    dokładnie !!!! :D

  • (2018-05-15 21:43:32) diano

    ....@bekstrit

    Są wolne posady przy układaniu bruku na "świeżym powietrzu", ale niestety ta praca może być zbyt skomplikowana na osobę o takim ilorazie inteligencji.

  • (2018-05-15 13:07:24) Wieśniak

    @bekstrit

    Nie bój się, znajdziesz inną. Chyba że obecną dostałeś po znajomości

  • (2018-05-15 09:23:19) bekstrit

    zamknąć ku przestrodze - a kto zdecydował, że akurat tę firmę trzeba dla przykładu zlikwidować? ludziom też zabierzmy robotę ku przestrodze? co za głupi pomysł.

  • (2018-05-15 08:40:37) Wieśniak

    A niby jaka ustawa jest przewidziana żeby kronoPan uciszyć? Przez 20 lat nie było żadnej ustawy. A dopiero teraz UE wymusiło instalacje filtra. UE, nie rząd. Jaki jest ten as w rękawie, który spowoduje że z kominów Krono będzie się wydobywać jedynie para wodna a okoliczna gleba i źródła wody nie będą zatruwane? Wczoraj wieczorem, przy zachodzie słońca znowu piękny dym po horyzont.

  • (2018-05-14 22:20:55) diano

    Zamykać

    Zamknąć trzeba ku przestrodze dla innych firm z tej i innych podobnych branż. Trzeba, aby pokazać że w tym kraju skończył się kolonializm, aby podnieść się z kolan i zaprzestania dawania 4 liter na prawo i lewo. Inne firmy też mają skazy na sumieniu, ale postępują na zasadzie im wolno to my też do tego pociągu się załapiemy na gapę. Chodzi o to aby pokazać że ten czas się skończył.

  • (2018-05-14 17:12:07) Ole!

    Tłuki. Żary to konkurencja Kronospan!

    Kronopol to konkurencja Kronospan, chociaż nazwa podobna. Robicie wszystko po amatorsku. I ta zaciętość - czy obiecano co poniektórym sowitą prowizję, jak doprowadzicie do zamknięcia zakładu?

  • (2018-05-14 16:28:13) bekstrit

    jak już ma się czymś zająć to wszystkimi firmami ze strefy, a nie tylko jedną. nie tylko jedna ma wpływ na powietrze w Mielcu.

  • (2018-05-14 14:31:20) Zenek3

    a co pani Beata Szydło może? szkoda było zabierać jej czasu. protestujący wszędzie już się wciskają, bez sensu.

  • (2018-05-14 14:27:40) forum

    @pitters88

    Powiedz mi w co konkretnie jest umoczony Kpinos? w co jest umoczony Ortyl ale bez bluzgów epitetów itp. Jeżeli mi powiesz to ja Ci powiem w co są umoczeni Ziomek, Tabor, Kozub i ta śmieszna Madzia co to ją Kronosyf truje ale papierosy już nie. Czekam na odp.

  • (2018-05-14 14:22:55) zxs79

    Fajnie że coś się dzieje

    Nigdy nie byłem i nie będę za likwidacją jakiegokolwiek przemysłu ale ciągła kontrola i zmuszenie do przestrzegania prawa i ograniczenia zanieczyszczeń jest konieczna i tyczy się to nie tylko Krono ale też Pana Janusza z firmą w garażu za domem. Jak Krono się dostosuje to niech tu zostanie, jak nie będzie w stanie dostosować się do nowego prawa to samo się wyniesie. Oby się udało przepchnąć nowe ustawy. Tak czy siak: Brawo! walczymy dalej !

  • (2018-05-14 14:19:37) pitters88

    ???

    ...B.Szydło jak coś obiecała to dotrzyma słowa...Krono już może się pakować z Mielca...dobre zagranie protestujących..rozmowa bez obecności umoczonego Ortyla,Kapinosa i całej NIEPRZEKUPNEJ zgrai mieleckiej politykierki...

  • (2018-05-14 13:47:43) tomek76

    mogą

    bo już zrobili, zmienią ustawe o ochronie srodowiska

  • (2018-05-14 13:07:09) ~

    Hau. hau, hau, hau

    Hau. hau, hau, hau - psy szczekają, karawana jedzie dalej. Zakład działa i działał będzie... - wiecie co możecie... hop, hop, hop, i tyle

Zapoznaj się z regulaminem portalu hej.mielec.pl. Poznaj swoje prawa i obowiązki.