Polskie Zakłady Lotnicze otworzą bramy dla zwiedzających. Wieczór w PZL Mielec Wydarzenia - Hej.MIELEC.pl - Wiadomości Zdjęcia Ogłoszenia Firmy / Miasto i Powiat / Wydarzenia
REKLAMA
     
REKLAMA

 

WydarzeniaPokazy świetlne, strefa robotyki, wystawy historyczne czy gra paszportowa dla dzieci – to tylko niektóre atrakcje, jakie przygotowują Polskie Zakłady Lotnicze na zbliżający się wieczór otwarty. Wydarzenie odbędzie się na terenie firmy 19 maja.

Wieczór w PZL Mielec, 19 maja 2018, godz. 17.00-23.00
Brama wejściowa czynna będzie do godz. 22.30

Na odwiedzających czekają:
•    wystawa samolotów – historycznych oraz produkowanych
     obecnie – w niepowtarzalnych efektach świetlnych
•    wystawy historyczne i wystawy modeli
•    podróż w czasie, a także zgłębianie tajemnic
     robotyki i wirtualnego świata
•    seans w „starym kinie” i prelekcja na temat budowy „Łosia”
•    gra paszportowa dla najmłodszych

Jeśli więc:
•    chcesz zbudować robota, będziesz mógł
     go zaprogramować i walczyć z robotem przeciwnika
•    chcesz poradzić sobie ze znalezieniem wyjścia
     z labiryntu pełnego luster, spróbuj to zrobić
•    chcesz porozmawiać z robotem – przyjdź i poznaj Peppera
•    nie miałeś okazji latać za sterami samolotu,
     skorzystaj z prawdziwego symulatora
•    dowiedz się, czemu odciski palców i siatkówka
     oka są inne u każdego człowieka

To tylko niektóre atrakcje! Przed nami mnóstwo gier i zabaw. Zapraszamy!

Wieczór w PZL Mielec, firmie będącej liderem globalnej technologii, największym zakładzie produkcyjnym Lockheed Martin poza Stanami Zjednoczonymi, jest organizowany w związku z obchodami 80-lecia przemysłu lotniczego w Mielcu, które przypadają w tym roku. Obchody jubileuszu obejmą cykl imprez składających się z różnych wydarzeń przygotowywanych przez Polskie Zakłady Lotnicze.

Ostatni raz Dzień Otwarty w PZL Mielec odbył się 5 lat temu. W odróżnieniu od poprzednich takich wydarzeń, tym razem impreza będzie miała miejsce wieczorem, a dla zwiedzania udostępniona zostanie wystawa historycznych statków powietrznych.

- Cieszę się, że możemy ponownie otworzyć bramy firmy dla zwiedzających – mówi Janusz Zakręcki, Prezes Zarządu, Dyrektor Naczelny PZL Mielec.

- Przygotowujemy liczne niespodzianki na terenach zielonych. Atrakcją będą podświetlone w szczególny sposób historyczne, jak i współcześnie produkowane w firmie statki powietrzne. Nie zabraknie też ciekawych i interaktywnych atrakcji, przyciągających naszych najmłodszych gości, którzy być może  w przyszłości zostaną inżynierami lotniczymi. Wszystko to w niepowtarzalnej, wieczornej atmosferze lotniczej – dodaje.

W trakcie wydarzenia będzie można poznać 80-letnią historię przemysłu lotniczego w Mielcu oraz współczesną działalność PZL Mielec, a klimat lat 30-tych ubiegłego wieku zderzy się z najnowszymi osiągnięciami robotyki i wirtualnego świata. Wszystko za sprawą zabytkowych samolotów, a także wystaw historycznych m.in. o Centralnym Okręgu Przemysłowym. PZL Mielec to miejsce, w którym tradycja łączy się z nowoczesnością, dlatego w strefie robotyki będzie można porozmawiać z robotem, przenieść się w świat 3D, a także poznać tajemnice optyki, biometrii i elektrostatyki. Najmłodsi zagrają z kolei w grę paszportową, w której udział będzie mogło wziąć każde dziecko.

Równo 80 lat temu dzięki decyzji o utworzeniu Centralnego Okręgu Przemysłowego w Mielcu utworzono Państwowe Zakłady Lotnicze – Wytwórnię Płatowców nr 2. Ta rocznica jest wyjątkowa dla Polskich Zakładów Lotniczych, które czują się spadkobiercą mieleckich tradycji lotniczych. Między innymi dlatego firma przygotowała plan obchodów, na który składają się różne inicjatywy, skierowane zarówno do pracowników firmy, jak i mieszkańców Mielca i okolic.

Wieczór w PZL Mielec rozpocznie się 19 maja o godzinie 17:00 i potrwa do 23:00. Zachęcamy do skorzystania z bezpłatnego transportu specjalnymi liniami MKS. Osoby wybierające się na wydarzenie własnym samochodem, prosimy o skorzystanie z ogólnodostępnych miejsc parkingowych.Artykuł sponsorowany.

Zapoznaj się z regulaminem portalu hej.mielec.pl. Poznaj swoje prawa i obowiązki.
Sprawdź zasady publikowania komentarzy, postów na forum. Dowiedz się jak zgłaszać wnioski i uwagi.
CZYTAJ WIĘCEJ – REGULAMIN PORTALU HEJ.MIELEC.PL!

 

 

 

Użytkownik, publikując swoje informacje, komentarze i opinie na Forum hej.mielec.pl, czyni to wyłącznie na własną odpowiedzialność. HEJ.MIELEC nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników na Forum hej.mielec.pl.
Niedopuszczalne jest umieszczanie treści sprzecznych z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej, propagujących przemoc, czy też naruszających w innych sposób zasady współżycia społecznego.
Niedopuszczalne jest wielokrotne publikowanie powtarzających się wątków w tych samych lub różnych działach.
Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi naruszających prawa autorskie, znaki towarowe lub inne prawa podmiotowe jakichkolwiek osób trzecich, ani zachęcających do zakupu lub korzystania z nielegalnego oprogramowania. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi mających charakter pomówienia, bezpodstawnej sugestii popełnienia przestępstwa, nawołujące do łamania prawa. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi rażąco naruszających netykietę, zasady pisowni języka polskiego. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi niezwiązanych z tematem dyskusji w Forum lub komentowanym artykułem. Niedopuszczalne jest zamieszczanie w treści wypowiedzi danych kontaktowych swoich, osób trzecich, firm oraz adresów stron internetowych, adresów poczty e-mail, numerów z komunikatorów etc. Niedopuszczalne jest podejmowanie świadomych działań na szkodę portalu, wydawcy, członków zespołu redakcyjnego.
Niedopuszczalne
jest również umieszczanie przez Użytkowników na Forum hej.mielec.pl przekazów reklamowych.

 

Facebook

 


REKLAMA

 

REKLAMA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kalendarium

Sierpień

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Newsletter

Chcesz byś powiadamiany o nowościach w serwisie? Zapisz się na nasz newsletter.

Ankieta

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację REGULAMINU KORZYSTAMY Z COOKIESCopyright HEJGRUPA sp. z.o.o. 2007-2018Wszystkie prawa zastrzeżoneRealizacja: ideo Powered by: CMS Edito WYDAWCA portalu: HejGrupa - 39-300 Mielec, ul. Szafera 33Redakcja: info@hej.mielec.pl Biuro: biuro@hejgrupa.plRegulamin portalu: https://www.hej.mielec.pl/portal/politykaREKLAMA: https://www.hej.mielec.pl/reklama
PORTAL HEJ.MIELEC.PL JEST ZAREJESTROWANYM TYTUŁEM PRASOWYM!