Waldemar Pawlak o mieleckich strażakach: przesadziliście trochę Wydarzenia - Hej.MIELEC.pl - Wiadomości Zdjęcia Ogłoszenia Firmy / Miasto i Powiat / Wydarzenia
REKLAMA
     
REKLAMA

 

WydarzeniaByły premier RP Waldemar Pawlak był gościem wojewódzkich obchodów Dnia Strażaka w Mielcu.


Wydarzenie odbyło się w miniony weekend. Okazją do jego przygotowania był jubileusz 150-lecia istnienia Ochotniczej Straży Pożarnej w Mielcu. - 150 lat działalności ochotniczej straży pożarnej w powiecie mieleckim to wyjątkowy przykład. Przesadziliście trochę i o 50 lat wyprzedziliście odzyskanie niepodległości. Tu byli ludzie, którzy potrafili budować wspólnotę – powiedział Waldemar Pawlak, były premier, prezes Zarządu Głównego OSP RP.

Czytaj dalej pod reklamą ↓

 

 Pawlak wystąpił z kilkuminutową mową okolicznościową. Podkreślał znaczenie wspólnoty zawiązywanej przez strażaków ochotników w regionie mieleckim 150 lat temu. - Niektórzy to nawet nielegalnie, nawet bez rejestracji, działali wcześniej. Dawaliście przykład aktywności i budowania wspólnoty narodowej wbrew zaborcy. To strażacy tutaj 150 lat temu rozumieli jak ważna jest łączność i związek, niektórzy do dziś nie potrafią tego pojąć – komentował Pawlak.

Były premier do samorządowców zwrócił się z podziękowaniami za wsparcie dla współczesnych jednostek OSP. - Samorządy gminne dają 80 procent środków na funkcjonowanie ochotniczej straży pożarnej – podkreślał.

- Straż ratuje drugiego człowieka, pomaga wszystkim w potrzebie – przypominał Pawlak. Zwrócił też uwagę na napis widniejący na jednym ze sztandarów przyniesionych przez strażaków na uroczystości: „Pokój dobrze czyniącym”.

- Trzeba rozróżniać dobro od zła i ratować ludzi też od złych nawyków, złych zachowań, nienawiści, zazdrości, wredności. Od tego też trzeba ratować nasze wspólnoty lokalne – apelował Pawlak.

hm


 


Komentarze
dodaj komentarz
  • (2018-05-24 05:10:54) Zawisza

    Dobrze piters88

    Ze ciebie nie zaprosili bo to dopiero by byla żenada co bys powiedzial pycha i szmal nie

  • (2018-05-23 18:16:33) pitters88

    ???

    zaprosić na tak piękną uroczystość pawlaka??? kto to wymyślił??? wstyd!!!!

Zapoznaj się z regulaminem portalu hej.mielec.pl. Poznaj swoje prawa i obowiązki.
Sprawdź zasady publikowania komentarzy, postów na forum. Dowiedz się jak zgłaszać wnioski i uwagi.
CZYTAJ WIĘCEJ – REGULAMIN PORTALU HEJ.MIELEC.PL!

 

 

 

Użytkownik, publikując swoje informacje, komentarze i opinie na Forum hej.mielec.pl, czyni to wyłącznie na własną odpowiedzialność. HEJ.MIELEC nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników na Forum hej.mielec.pl.
Niedopuszczalne jest umieszczanie treści sprzecznych z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej, propagujących przemoc, czy też naruszających w innych sposób zasady współżycia społecznego.
Niedopuszczalne jest wielokrotne publikowanie powtarzających się wątków w tych samych lub różnych działach.
Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi naruszających prawa autorskie, znaki towarowe lub inne prawa podmiotowe jakichkolwiek osób trzecich, ani zachęcających do zakupu lub korzystania z nielegalnego oprogramowania. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi mających charakter pomówienia, bezpodstawnej sugestii popełnienia przestępstwa, nawołujące do łamania prawa. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi rażąco naruszających netykietę, zasady pisowni języka polskiego. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi niezwiązanych z tematem dyskusji w Forum lub komentowanym artykułem. Niedopuszczalne jest zamieszczanie w treści wypowiedzi danych kontaktowych swoich, osób trzecich, firm oraz adresów stron internetowych, adresów poczty e-mail, numerów z komunikatorów etc. Niedopuszczalne jest podejmowanie świadomych działań na szkodę portalu, wydawcy, członków zespołu redakcyjnego.
Niedopuszczalne
jest również umieszczanie przez Użytkowników na Forum hej.mielec.pl przekazów reklamowych.

 

Facebook

 


REKLAMA

 

REKLAMA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kalendarium

Sierpień

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Newsletter

Chcesz byś powiadamiany o nowościach w serwisie? Zapisz się na nasz newsletter.

Ankieta

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację REGULAMINU KORZYSTAMY Z COOKIESCopyright HEJGRUPA sp. z.o.o. 2007-2018Wszystkie prawa zastrzeżoneRealizacja: ideo Powered by: CMS Edito WYDAWCA portalu: HejGrupa - 39-300 Mielec, ul. Szafera 33Redakcja: info@hej.mielec.pl Biuro: biuro@hejgrupa.plRegulamin portalu: https://www.hej.mielec.pl/portal/politykaREKLAMA: https://www.hej.mielec.pl/reklama
PORTAL HEJ.MIELEC.PL JEST ZAREJESTROWANYM TYTUŁEM PRASOWYM!