Jest przetarg na budowę hali MOSiR po optymalizacji projektu! Budowa ruszy późną jesienią? Wydarzenia - Hej.MIELEC.pl - Wiadomości Zdjęcia Ogłoszenia Firmy / Miasto i Powiat / Wydarzenia
REKLAMA
     
REKLAMA

 

Wydarzenia



Potwierdzenie otrzymania dodatkowych 13 milionów złotych na budowę hali sportowej w Mielcu oraz ogłoszony już kolejny przetarg na tę inwestycję – to dwie kluczowe informacje po konferencji prasowej pełniącego obowiązki prezydenta Mielca i dyrektora MOSiR.

Fryderyk Kapinos, pełniący obowiązki prezydenta Mielca na konferencji prasowej 8 czerwca potwierdził informację o przekazaniu przez ministerstwo sportu kolejnych 13 milionów złotych na budowę hali sportowej MOSiR w Mielcu. Warto przypomnieć, że wcześniej ministerstwo dołożyło już 17 mln.

Magistrat czeka też na potwierdzenie kolejnej kwoty dofinansowania – w wysokości ponad 3 mln zł – dotyczącej części basenowej obiektu. – Łącznie otrzymamy zatem na budowę hali około 33 milionów złotych – powiedział Fryderyk Kapinos.

Drugą informacją jest ogłoszenie przetargu na budowę hali sportowej wedle projektu, który przeszedł już optymalizację. Jej celem było zmniejszenie kosztów budowy całego obiektu. Jak przekazał Kapinos, udało się to osiągnąć bez wprowadzania znaczących zmian w projekcie. W pewnym zakresie były one jednak nieuniknione.


Czytaj dalej pod reklamą ↓

 

Kluczową zmianą jest zmiana usytuowania głównej sali sportowej z poziomu -1 do poziomu 0. Widownia zamiast planowanych wcześniej około 4 tysięcy zamknie się na wartości powyżej 3 tysięcy miejsc. Inne kluczowe zmiany dotyczą już części basenowej – pozostać mają trzy niecki, jednak ta główna zamiast 10 torów ma mieć ich 8. Nie będzie też planowanego wcześniej podnoszonego dna basenu.

Jak przekazał Krzysztof Urbański, kierownik Biura Promocji i Sportu Urzędu Miejskiego w Mielcu, termin składania ofert w ogłoszonym właśnie przetargu kończy się jeszcze latem bieżącego roku. - Jesioną tego roku poznamy wykonawcę. Mamy też nadzieję, że pierwsze prace przy budowie hali również rozpoczną się jeszcze późną jesienią tego roku – powiedział.



Retransmisja konferencji prasowej:



Jest kolejne dofinansowanie do hali sportowej! Ministerstwo przekaże dodatkowe 13 mln zł - czytaj więcej

k

 

 

 

 

 

 

Komentarze
dodaj komentarz
 • (2018-06-11 11:29:31) wpac

  JEDNA BRAMKE DO RECZNEJ ITD

  LUDZIE TRZEBA COŚ Z TYM PANOSZĄCYM DZIADOSTWEM ZROBIĆ..........................

 • (2018-06-11 11:27:04) wpac

  Najlepiej pół basenu zróbcie.

  Bedzie taniej.Totalny idiotyzm ZRÓBCIE COS RAZ A DOBRZE !!!!! A NIE Z 10 TORÓW ZROBI 8 BO TANIEJ!!!!!!!!!!! MOŻE ŻRÓBCIE PÓŁ HALI TO JESZCZE BEDZIE TANIEJ I PÓŁ BOISKA.CO WY ROBICIE ŻENADA !!!!!!!!!!!!! JAK TAKI OBIEKT PÓZNIEJ UTRZYMAC JAK NIC NIE BEDZIE STANDARDOWE TYLKO DZIADOSTWO. CZEKAMY NA WYBORY STARE MUSUI ODEJŚĆ LUDZIE BEZ GŁOWY MYŚLACY........

 • (2018-06-09 18:03:39) Mati

  Kampania wyborcza trwa jej mać...

  Łatwo jest stwierdzić, że większość mielczan była za budową hali na podstawie internetowych wpisów czy ankiet... Tak, jakby nie było pozostałych ludzi, którzy albo nie czytają hej.mielec, albo nie korzystają z Facebooka, albo w ogóle z Internetu... No, ale może dla niektórych oni się nie liczą? Nie było referendum, albo choćby zwykłych konsultacji społecznych w tej sprawie, no chyba, że się mylę? A jeśli chodzi o moje osobiste zdanie na temat hali... nie jestem pewien, czy lepsza była budowa nowej, czy remont starej... trudno mi się tu określić, są spore argumenty po jednej, jak i drugiej stronie. Fakt jednak jest taki, że hali po prostu NIE MA, i pewnie nie będzie parę ładnych lat. Albo i kilkanaście. Boję się o ten nowy przetarg... No dobra, odchudzili ofertę, ale znając życie, i to, jak miasto i powiat szacują koszty inwestycji, pewnie znowu będzie przekroczone o kilkaset tysięcy lub milionów. I będzie znowu jedna wielka D..pa. Ponadto, paru panów i pań zechciało się bawić w politykę i medialne szkodzenie sobie nawzajem, a cierpi na tym miasto. No ale oni mają to gdzieś, przecież sobie siedzą w tych rezydencjach, zarabiają wiele tysięcy złotych, a nikt ich nie rozlicza z błędnych decyzji. Fakt jest jeden - hali nie ma, a sportowcy muszą grać po salach gimnastycznych. Nie da się też zorganizować w Mielcu jakiegoś większego koncertu w zadaszonym pomieszczeniu. Wstyd dla miasta, no ale kogo to obchodzi? Chyba nie samorządowców... tak, lepiej budować dwadzieścia placów zabaw i siłowni pod gołym niebem, no i sport mamy odhaczony... a hala leży i kwiczy... A co zrobić teraz? No jednak wybrać tego wykonawcę z tych, co się zgłoszą (o ile w ogóle), no i potem dopiero znaleźć brakujące miliony... Albo ewentualnie postawić tam wielki namiot...

 • (2018-06-09 08:20:56) vaclav

  Dowody

  Pytam sie o dowody empiryczne, naukowe, a nie wmawianie i manipulowanie, zeby nazwać okłamywaniem! Gdzie sa te dowody - badania czy referendum. Prosiłbym o rzeczowe dowody a nie nie insynuacje! Słowa osmieszanie się czy tego typu "argumenty" to nie dowody.

 • (2018-06-09 02:39:44) Fifuś

  Nie osmieszaj sie

  Zdecydowana wiekszosc byla za budowa nowej hali a nie reanimacja trupa.

 • (2018-06-08 21:59:04) vaclav

  Gdzie te badania?

  Gdzie te badania? Gdzie to referendum? Kiedy było? Jak sie coś pisze to trzeba miec odwagę przyznać sie do błedu, a nie brnąć w kłamstwach dalej! Przecież wiekszosc komentarzy nawet tu na hej byli za nowa hala. Kolega policzył te głosy, bo wnioskuję nawet, ze nie śledził dyskusji! Prosze podać dane tych liczonych postów, że kolega wmawia kolejną ciemnotę! A co do wydanej kwoty na "budowę" to wielkokrotnie przy dyskusjach podawana była kwota nawet wyższa i łatwo to sprawdzić! Tak jak dostępna jest w internecie słynna prezentacja waznego radnego o budowie nowej hali za grosze! I wyszło 150 milionów!

 • (2018-06-08 21:46:33) lukasz200992

  Ty klamiesz

  Sklamales z 10mln i teraz upierasz sie przy swoim. Przecież wiekszosc komentarzy nawet tu na hej byli za nowa hala. Koncze bo glupio tracic czas na bucue sie z koniem.

 • (2018-06-08 21:36:29) vaclav

  Kłamstwa

  Jakie głupoty? Proszę o te badania! Prosze wskazać te badania czy ewentualnie kiedy przeprowadzone było referendum! I będziemy mieć jasność Kto kłamie!

 • (2018-06-08 21:27:04) lukasz200992

  Tak jestem sponsorowany

  Po co piszesz takie glupoty? Mówię i faktach. Jak była dyskusja o tym czy budować czy remontować to na hej mielec byla ankieta i prawie 80% bylo za nową halą. Nawet powstała specjalna grupa na facebooku gdzie bylo ponad 1000 członków. Ale ty i tak wiesz najlepiej.

 • (2018-06-08 20:56:57) vaclav

  Hala i kłamstwa

  I nie mam już żadnych watpliwości! I artykuł i wpisy są sponsorowane! Zadaniowe! I brednie - Większość mielczan była za budową nowej hali a nie reanimacja trupa i nie ma co di tego wracać!!!! (cytat) A niech kolega wskaże mi, bo śledziłem tematykę- gdzie sa badania, że niby wiekszość mielczan była za budową nowej hali! Prosze wskazać te badania czy ewentualnie kiedy przeprowadzone było referendum! I będziemy mieć jasność Kto kłamie!

 • (2018-06-08 20:14:10) lukasz200992

  Chyba ciebie coś boli

  Piszesz, że wygadujemy brednie, a ja ci mówię, że to ty kłamiesz z tymi 10 milionami. Do tej pory koszty to tak jak podał kolega poniżej to ok. 5mln. Większość mielczan była za budową nowej hali a nie reanimacja trupa i nie ma co di tego wracać.

 • (2018-06-08 19:53:30) vaclav

  Boli

  Boli oj boli ten skandal z budową i odbije się spora czkawką! Ludzie dobrze zapamiętali te konferencje, fotki, ustawki, prezentacje. Sztandarowa Pseudoinwetycja wzbudziła ogromne emocje. Na forum tysiące mielczan zabrało głos i padły bardzo mądre pomysły. I na nic dadzą sposnorowane wpisy, starające się odwrócić kota do góry ogonem! Ludzie maja dobra pamięć i zapamiętali te pełne buty, uśmiechnięte wyżelowane fryzury! I rozliczą! I pamietają te trwającą juz 2 lata "budowę"! A niewyszukane słownictwo świadczy o braku elementarnej kultury.

 • (2018-06-08 18:03:48) forum

  @vaclav

  Trollu ,,vaclav" jak chcesz faktów to czytaj. 1. Dokumentacja 1 968 000 zł + 65 000 zł, na nagrody konkursowe 2. Wyburzenie hali 2 794 000 zł, 3 Inżynier kontraktu 1,75 000 zł (nie zapłacono ani złotówki, płatność od momentu rozpoczęcia budowy) Reasumując 4830 000 zł zapłacono czyli około 5 mln zł. Liczymy jeszcze na 3 mln na basen. O przyczynach obsuwy pisać mi się nie chce bo już to czyniłem wielokrotnie winni personalnie ano: niejaki towarzysz .....i spółka

 • (2018-06-08 17:34:13) vaclav

  Wpis sponsorowany

  Kolega jest kolejnym bajkopisarzem specjalizującym się w odwracaniu kota do góry ogonem, licząc na sklerozę. Otóż wszsystko co napisałem podtrzymuję! Przez kilkanascie miesięcy na tym forum napisano kilkaset mądrych postów. I jest tam wszystko, niech szanowny kolega wcześniej sobie poczyta, a jest co - bo halę "buduje się" ponad 2 lata. I tam jest wszystko, sa kwoty ile to juz kosztowalo, ale widzę że szanowny kolega nie zna żadnych faktów, nie sledził tematu, a jest zadaniowcem! Teraz ma za zadanie wmawiać, jakie to beczki miodu władza załatwiła!!!! Oczywiście, licząc na amnezje internautów! A może kolega to jeden z tych usmiechniętych, wyżelowanych kandydatów?

 • (2018-06-08 16:58:18) lukasz200992

  Brednie?

  30mln dofinansowania to jest ogromna kwota. Nikt takich sum nie dostaje ot tak. Poprzednia władza argumentowala ze jest za remintem starej halu bo przepadnie nam 6mln dofinansowania... I nie klam o 10mln . Bo bzdury i brednie to ty piszesz.

 • (2018-06-08 16:43:09) vaclav

  Hala i żel

  Cieszy, że coś ruszyło w temacie hali, bo tego co bezmyślnie zrobiono (zdewastowano!) nic nie cofnie. Denerwuje mnie pisanie bzdur i bredni o rekordowych dotacjach w sytucaji, gdy zmarnotrawiono taki wielki majatek! Przypomnę, że wydano już ponad 10 milionów (wyburzenie hangaru, basenu, lodowiska, kolejne prace projektowe, przetargi, inzynier kontraktu itp) a w ziemi nic nie widać! To ku opamiętaniu, by nie ogłupiać ludzi!!! I ten na końcu dopisek u kolego mówi wszystko!!!! Zblizają się wybory, a więc Mielczanie spodziewajcie sie samych dobrych wieści od uśmiechnietych, wyżelowanych kandydatów!

 • (2018-06-08 16:03:41) lukasz200992

  Kolejne dofinansowania

  Super, ze udało się pozyskać tak znaczne srodki z ministerstwa, ale jesli jest możliwość to szukalbym środków z innych zrodel. Marszalek, Ministerstwo srodowiska na oze, rpo itd. Każdy milion didatkowy się przyda. I podobnie powinno być z każdą inwestycją powyżej miliona. Np. oczekiwalbym solidnego dofinansowania na nowe przedzkole. Trzeba szukać każdej możliwości pozyskania dodatkowych środków z zewnątrz. Pozdrawiam p.Prezydencie.

Zapoznaj się z regulaminem portalu hej.mielec.pl. Poznaj swoje prawa i obowiązki.
Sprawdź zasady publikowania komentarzy, postów na forum. Dowiedz się jak zgłaszać wnioski i uwagi.
CZYTAJ WIĘCEJ – REGULAMIN PORTALU HEJ.MIELEC.PL!

 

 

 

Użytkownik, publikując swoje informacje, komentarze i opinie na Forum hej.mielec.pl, czyni to wyłącznie na własną odpowiedzialność. HEJ.MIELEC nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników na Forum hej.mielec.pl.
Niedopuszczalne jest umieszczanie treści sprzecznych z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej, propagujących przemoc, czy też naruszających w innych sposób zasady współżycia społecznego.
Niedopuszczalne jest wielokrotne publikowanie powtarzających się wątków w tych samych lub różnych działach.
Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi naruszających prawa autorskie, znaki towarowe lub inne prawa podmiotowe jakichkolwiek osób trzecich, ani zachęcających do zakupu lub korzystania z nielegalnego oprogramowania. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi mających charakter pomówienia, bezpodstawnej sugestii popełnienia przestępstwa, nawołujące do łamania prawa. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi rażąco naruszających netykietę, zasady pisowni języka polskiego. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi niezwiązanych z tematem dyskusji w Forum lub komentowanym artykułem. Niedopuszczalne jest zamieszczanie w treści wypowiedzi danych kontaktowych swoich, osób trzecich, firm oraz adresów stron internetowych, adresów poczty e-mail, numerów z komunikatorów etc. Niedopuszczalne jest podejmowanie świadomych działań na szkodę portalu, wydawcy, członków zespołu redakcyjnego.
Niedopuszczalne
jest również umieszczanie przez Użytkowników na Forum hej.mielec.pl przekazów reklamowych.

 

Facebook

 


REKLAMA

 

REKLAMA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kalendarium

Wrzesień

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
          01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Newsletter

Chcesz byś powiadamiany o nowościach w serwisie? Zapisz się na nasz newsletter.

Ankieta

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację REGULAMINU KORZYSTAMY Z COOKIESCopyright HEJGRUPA sp. z.o.o. 2007-2018Wszystkie prawa zastrzeżoneRealizacja: ideo Powered by: CMS Edito WYDAWCA portalu: HejGrupa - 39-300 Mielec, ul. Szafera 33Redakcja: info@hej.mielec.pl Biuro: biuro@hejgrupa.plRegulamin portalu: https://www.hej.mielec.pl/portal/politykaREKLAMA: https://www.hej.mielec.pl/reklama
PORTAL HEJ.MIELEC.PL JEST ZAREJESTROWANYM TYTUŁEM PRASOWYM!