Zmiana proboszcza parafii na Smoczce! Wydarzenia - Hej.MIELEC.pl - Wiadomości Zdjęcia Ogłoszenia Firmy / Miasto i Powiat / Wydarzenia
REKLAMA
     
REKLAMA

 

Wydarzenia



W Diecezji Tarnowskiej przyszedł czas na zwyczajową letnią zmianę proboszczów. Biskup tarnowski Andrzej Jeż spotkał się z kapłanami, którzy m.in. przechodzą na emeryturę i z duchownymi, którzy zostają proboszczami.


Zmiany są podyktowane głównie wiekiem emerytalnym kapłanów. Księża proboszczowie obejmą nowe placówki w sierpniu.

Odchodzący z probostwa w Łącku ks. Janusz Paciorek otrzymał nominację na proboszcza w par. Trójcy Przenajświętszej w Mielcu.



Czytaj dalej pod reklamą ↓

 

 



Dyrektor radia RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz ks. Jacek Miszczak został natomiast mianowany proboszczem w par. św. Jana Chrzciciela w Łącku.

Nowy proboszcz parafii na Osiedlu Smoczka w Mielcu, przed objęciem probostwa w Łącku, pracował w Centrum Formacji Misyjnej w Warszawie.

Ksiądz Stanisław Składzień, obecny proboszcz na Smoczce, odchodzi na emeryturę.



hm


 


Komentarze
dodaj komentarz
  • (2018-06-16 16:43:17) belzebub 666

    Cóż to za kalumnie!

    Fesiu79 ksiądz proboszcz nigdy, nawet w swej alkoholowej jaźni nie wszedł by bez pytania! Piękne dałeś świadectwo przed milionami czytelników... Pasterzu- alleluja i do przodu! Naszej karawany nikt nie zatrzyma!

  • (2018-06-16 11:53:30) fesiu79

    Żegnaj Ojcze

    Anielo!Chwała Ci za dobre słowo. Nasz pasterz zasluguje na uznanie. Szczegolnie go zapamietalem jak wpadl do mnie na śrubie bez pukania i szukal płaszcza. No nic ,alleluja itp.Czcigodny Ojcze.

  • (2018-06-16 11:53:25) fesiu79

    Żegnaj Ojcze

    Anielo!Chwała Ci za dobre słowo. Nasz pasterz zasluguje na uznanie. Szczegolnie go zapamietalem jak wpadl do mnie na śrubie bez pukania i szukal płaszcza. No nic ,alleluja itp.Czcigodny Ojcze.

  • (2018-06-16 11:47:08) fesiu79

    Żegnaj Ojcze

    Anielo!Chwała Ci za dobre słowo. Nasz pasterz zasluguje na uznanie. Szczegolnie go zapamietalem jak wpadl do mnie na śrubie bez pukania i szukal płaszcza. No nic ,alleluja itp.Czcigodny Ojcze.

  • (2018-06-16 09:34:31) pitters88

    ???

    Anielo bredzisz strasznie...jedyne z czego będzie zapamiętany to ze swojego CHAMSTWA,PYCHY i PRÓŻNOŚCI - facjata jego gęby (jako świętego) na ołtarzu głównym jest tego najlepszym przykładem...

  • (2018-06-15 21:40:32) Aniela

    nie sądźcie ...

    Ks. Proboszcz jest twórcą tej parafii, za ten trud należy podziękować!Wielu osobom pomógł, wspierał potrzebujących pomocy-często jako jedyny, choć tylu wokół sąsiadów... i robił to bez rozgłosu.Tyle,że mało dyplomatycznie wytykał przewinienia.

  • (2018-06-15 11:24:25) wpac

    BRAWO nareszcie!!!!

    I pytamy dlaczego tak późno. Myśle że proboszcz bedzie teraz miał czas na prace przy kościele przynajmniej trzy dniówki rocznie albo niech płaci przecież sumienie powie mu ile !!!!!

  • (2018-06-15 11:22:07) wpac

    BRAWO nareszcie!!!!

    Myślimy że ogień piekielny nie zagaśnie.Takiego proboszcza dawno już powinni zmienic !!!

  • (2018-06-15 10:42:47) pitters88

    ???

    toż to prawdziwy CUD ....OJCIEC PROBOSZCZ nawrócił belzebuba....ALLELUJA

  • (2018-06-15 10:15:44) belzebub 666

    Dziękujemy Ojcze!

    Wspaniały Ojcze Tyś zawsze był dla nas owieczek dobry jak chleb. Dziękujemy Ci za to, żeś w trudzie i znoju zawsze chyżo o nas dbał. "Któż zna moc gniewu twego? Kto boi się ciebie w uniesieniu twoim? Naucz nas liczyć dni nasze, Abyśmy posiedli mądre serce!"(Psalm 90,7-12) Zawsze będzie nam Ciebie brakować, tych miłych pocieszających słów, przy akompaniamencie Pana organisty z naszej wspólnej Małej Ojczyzny- parafii Trójcy Przenajświętszej w Mielcu. Niech chwasty i Wilki- jak kolega Pitters88, nigdy nas nie zniechęcą w dążeniu do prawdy i światłości wiekuistej, kolego Fesiu79! BÓG ZAPŁAĆ!

  • (2018-06-14 10:45:26) pitters88

    ???

    fesiu79 fajnego masz tatę-taki ojciec w dzisiejszych czasach to prawdziwy skarb..

  • (2018-06-13 22:18:30) fesiu79

    Żegnaj Ojcze

    Tyle lat nas nauczałeś Ojcze. Parafia bedzie tesknic. To były wspaniałe i dlugie lata. Wychowałeś tyle pokoleń Ojcze. Na zdjeciu twoj szczery usmiech mowi do nas :"moi drodzy,czas na odpoczynek." Bedziemy pamiętać wszystko czego dokonałeś nasz Pasterzu!

Zapoznaj się z regulaminem portalu hej.mielec.pl. Poznaj swoje prawa i obowiązki.