Nowy cennik biletów komunikacji miejskiej od 1 lipca. Sprawdź, co się zmieni Wydarzenia - Hej.MIELEC.pl - Wiadomości Zdjęcia Ogłoszenia Firmy / Miasto i Powiat / Wydarzenia
REKLAMA
     
REKLAMA

 

WydarzeniaJuż od 1 lipca pasażerowie miejskiej komunikacji miejskiej korzystać będą z nowej taryfy cen i opłat za usługi przewozowe MKS. Ma być taniej i łatwiej.

Pasażerowie będą mogli korzystać z nowej, uproszczonej taryfy biletowej od 1 lipca. Będzie obowiązywać też uproszczona ulga biletowa - na poziomie 100 i 50 procent.

- Od 1 lipca chcieliśmy wprowadzić nową taryfę biletową, która uprości nam system biletowo-taryfowy. Obowiązywać będą tylko dwie strefy – miejska i podmiejska – mówił pełniący obowiązki prezydenta Fryderyk Kapinos.

- Wreszcie doczekaliśmy się też ujednoliconego systemu ulg, który obowiązywać będzie na wszystkich strefach. Będzie to 50 procentowa zniżka – podkreślała Ewa Gancarz, prezes MKS. – Kiedyś każda gmina określała swoje zniżki, teraz będzie jednakowa dla wszystkich.

Czytaj dalej pod reklamą ↓

 

Do tej pory ceny biletów papierowych normalnych wahały się od 2,70 zł do 3,60 zł. Dla osób korzystających z ekarty były to kwoty 2,40-3,10 zł. Teraz ceny zostaną ujednolicone i dostosowane do stref biletowych. Od 1 lipca za papierowy bilet pasażerowie zapłacą teraz 3 zł (w strefie 0 – miasto i gmina Mielec) oraz 4 zł (w strefie 1 – gmina Przecław, Tuszów Narodowy i Gawłuszowice). Na ekarcie będzie to odpowiednio 2 zł i 3 zł.Zmiany będą też w biletach ulgowych. Obecnie za papierową wersję płacono od 1,70 zł do 2,55, a na ekarcie 1,40-2,45 zł. Od lipca będzie to kwota: za bilet papierowy 1,50 zł (strefa 0) oraz 2 zł (strefa 1). Przy ekarcie: 1 zł (strefa 0) oraz 1,50 (strefa 1).Są też nowe założenia dla biletów okresowych. Nie będzie żadnych limitów przejazdów, w strefie podmiejskiej nie trzeba będzie określać tras, będzie też wprowadzony bilet uczniowski dla szkół ponadpodstawowych. Uczniowie przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadpodstawowych będący mieszkańcami Mielca zapłacą za bilet miesięczny 3 zł. Z kolei młodzież z Mielca ucząca się poza miastem za bilet zapłaci 4 zł. Taką cenę zapłacą też uczniowie spoza terenu miasta, którzy będą chcieli korzystać z przejazdów MKS.Zmiany dotyczą również biletu dobowego. Cena ulegnie obniżeniu z 9 zł do 8 zł (4 zł bilet ulgowy), i jak dotychczas będzie występował jako bilet papierowy: z bloczka lub zakupiony u kierowcy. Bilet będzie ważny na wszystkich liniach w miejskiej i podmiejskiej strefie biletowej.

Bilety okresowe bez limitu przejazdów będą kosztować 60 zł w strefie 0 (obecnie było: dla biletów z limitem 45,36 – 75,60 zł lub dla biletów bez limitu 97,20 – 162 zł) i 90 zł w strefie 0+1 (obecnie 76 – 131 zł). Bilety ulgowe będą 50 procent tańsze i będzie go mógł kupić każdy uprawniony do ulg.Dotychczasowe bilety będą sprzedawane do 30 czerwca, jednak pasażerowie będą mogli je wykorzystać do końca sierpnia. MKS zaznacza też, że w pierwszym tygodniu wprowadzenia nowej taryfy mogą występować problemy przy wczytywaniu biletów w kasownikach. Ma to związek z koniecznością przeprogramowania systemu.

m

 

Komentarze
dodaj komentarz
 • (2018-06-19 07:29:15) Zomako

  A co z rozkładem jazdy i trasami

  Nowe autobusy! Super! nowe ceny biletów? OK! Tylko nadal autobusy jeżdżą stadami tam i spowrotem wzdłuż głównych ulic a do miasta trzeba i tak dojechać autem lub rowerem. Z mojej perspektywy to Mielec nie ma sprawnej komunikacji publicznej.

 • (2018-06-15 21:49:28) Aniela

  drogie bilety!

  a autobusy zawsze spóźnione kilka minut. W strefie 0 3 zł za bilet na krótkim odcinku jazdy to naprawdę bardzo drogo, czasem czas oczekiwania na spóźniony autobus jest dłuższy niż czas jazdy nim:-( Np. autobus linii nr 14 na Cmentarz Komunalny jedzie ze sporym opóźnieniem, skraca więc czas postoju na cmentarzu-trudno wrócić tym samym z powrotem, trzeba czekać na następny prawie godzinę.

 • (2018-06-15 12:00:12) ~

  do i z SSE za 1 zł

  to ja nadal będę jeździł z prywatnymi, ze Strefy wiozą mnie do miasta za 1 zł, przesiadek nie potrzebuje.

 • (2018-06-15 08:06:31) akwarel

  ale w niektórych miastach takich jak Mielec da się...

  odsyłam: http://www.portalsamorzadowy.pl/komunikacja-spoleczna/bezplatna-komunikacja-publiczna-atutem-polskich-miast-jestesmy-na-dobrej-drodze,99551.html Można tam przeczytać m.in.: Korzyści z bezpłatnej komunikacji Związkowcy uważają, że bezpłatna komunikacja miejska to szereg korzyści: - Dla kierowców - bo zmniejszają się korki, zwiększa przepustowość dróg, znikają problemy z zaparkowaniem samochodu. - Dla środowiska - czystsze powietrze (wprowadzona niedawno Uchwała Antysmogowa w województwie śląskim zakłada, że w przypadku kolejnych przekroczeń norm jakości powietrza Koleje Śląskie będą dostępne dla mieszkańców za darmo). - Dla mieszkańców - wzrost mobilności szczególnie najbiedniejszych, którzy dojeżdżają do pracy i szkół lub w poszukiwaniu zatrudnienia. - Dla miasta - powstają oszczędności z powodu mniejszych nakładów na naprawę dróg i budowę dodatkowych parkingów. - Dla przewoźników - odpadają koszty związane m.in. z infrastrukturą biletową (w Żorach po zniesieniu odpłatności za przejazd autobusami wzrosła liczba pasażerów, a spadły koszty komunikacji). TRZEBA TYLKO CHCIEĆ...

 • (2018-06-14 18:24:55) excargo

  Tzw. Darmowa komunikacja

  Nie istnieje darmowa komunikacja miejska, zawsze ktoś musi za nią zapłacić. Rozumiem, że "akwarel" miał na myśli tzw. taryfę zerową, czyli sytuację kiedy 100% kosztów pokrywa ogół podatników. Na razie w Mielcu jest to nieopłacalne. Miasto kupiło 14 nowych autobusów za ponad 16 mln złotych. Jest do odzyskania VAT - duża suma, żeby go odzyskać potrzebna jest sprzedaż usług, to po pierwsze. Po drugi,e nie ma większego związku pomiędzy frekwencją pasażerów, a istnieniem lub nie taryfy zerowej. Po trzecie, wszystko, co jest dawane za darmo demoralizuje odbiorców i nie jest przez nich szanowane!

 • (2018-06-14 17:01:17) miraro

  Gdzie obiecana zmiana linii autobusowych

  Kilkakrotnie odkładana reorganizacja linii autobusowych to kolejna wpadka obecnych władz miejskich. Niedługo wybory samorządowe!

 • (2018-06-14 17:00:50) miraro

  Gdzie obiecana zmiana linii autobusowych

  Kilkakrotnie odkładana reorganizacja linii autobusowych to kolejna wpadka obecnych władz miejskich. Niedługo wybory samorządowe!

 • (2018-06-14 14:39:24) akwarel

  a myślałem że.....

  że... miasto będzie szło w kierunku darmowej komunikacji, bo jak się podsumuje wszystkie koszty utrzymania całej działalności i zderzy się z przychodem z biletów (już nie z zysków) + dotacje miasta do działalności komunikacji miejskiej, to się okaże że komunikacja utrzymuje się z w zasadzie z dotacji, bo z biletów jest coraz mniej (czyli coraz mniej ludzi jeździ). Jeśli nie byłoby biletów - nie będzie mandatów i ich windykacji (koszty). Jeśli mam jechać z osiedla na osiedle w 3 osoby to muszę zapłacić 9zł w jedną 9 zł w drugą stronę (18 zł tj. 3 litry paliwa) - wybiorę wówczas samochód bo będzie taniej i przyczynię się do zanieczyszczenia środowiska, - gdyby nie było biletów mniej samochodów prywatnych by jeździło itd itd i podliczyć to wszystko (koszty społeczne też) to naprawdę darmowa komunikacja byłaby zdecydowanie tańsza dla miasta. Szanowni rajcy miejscy odwagi do podejmowania odważnych decyzji - trzeba tu społeczników z krwi i kości a nie dietetyków.

Zapoznaj się z regulaminem portalu hej.mielec.pl. Poznaj swoje prawa i obowiązki.
Sprawdź zasady publikowania komentarzy, postów na forum. Dowiedz się jak zgłaszać wnioski i uwagi.
CZYTAJ WIĘCEJ – REGULAMIN PORTALU HEJ.MIELEC.PL!

 

 

 

Użytkownik, publikując swoje informacje, komentarze i opinie na Forum hej.mielec.pl, czyni to wyłącznie na własną odpowiedzialność. HEJ.MIELEC nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników na Forum hej.mielec.pl.
Niedopuszczalne jest umieszczanie treści sprzecznych z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej, propagujących przemoc, czy też naruszających w innych sposób zasady współżycia społecznego.
Niedopuszczalne jest wielokrotne publikowanie powtarzających się wątków w tych samych lub różnych działach.
Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi naruszających prawa autorskie, znaki towarowe lub inne prawa podmiotowe jakichkolwiek osób trzecich, ani zachęcających do zakupu lub korzystania z nielegalnego oprogramowania. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi mających charakter pomówienia, bezpodstawnej sugestii popełnienia przestępstwa, nawołujące do łamania prawa. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi rażąco naruszających netykietę, zasady pisowni języka polskiego. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi niezwiązanych z tematem dyskusji w Forum lub komentowanym artykułem. Niedopuszczalne jest zamieszczanie w treści wypowiedzi danych kontaktowych swoich, osób trzecich, firm oraz adresów stron internetowych, adresów poczty e-mail, numerów z komunikatorów etc. Niedopuszczalne jest podejmowanie świadomych działań na szkodę portalu, wydawcy, członków zespołu redakcyjnego.
Niedopuszczalne
jest również umieszczanie przez Użytkowników na Forum hej.mielec.pl przekazów reklamowych.

 

Facebook

 


REKLAMA

 

REKLAMA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kalendarium

Wrzesień

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
          01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Newsletter

Chcesz byś powiadamiany o nowościach w serwisie? Zapisz się na nasz newsletter.

Ankieta

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację REGULAMINU KORZYSTAMY Z COOKIESCopyright HEJGRUPA sp. z.o.o. 2007-2018Wszystkie prawa zastrzeżoneRealizacja: ideo Powered by: CMS Edito WYDAWCA portalu: HejGrupa - 39-300 Mielec, ul. Szafera 33Redakcja: info@hej.mielec.pl Biuro: biuro@hejgrupa.plRegulamin portalu: https://www.hej.mielec.pl/portal/politykaREKLAMA: https://www.hej.mielec.pl/reklama
PORTAL HEJ.MIELEC.PL JEST ZAREJESTROWANYM TYTUŁEM PRASOWYM!