Sporo emocji i kontrowersji wokół konkursu na dyrektora Elektryka. Sprawa trafiła do sądu Wydarzenia - Hej.MIELEC.pl - Wiadomości Zdjęcia Ogłoszenia Firmy / Miasto i Powiat / Wydarzenia
REKLAMA
     
REKLAMA

 

WydarzeniaRozstrzygnięty niedawno konkurs na dyrektora Zespołu Szkół im. prof. Janusza Groszkowskiego został unieważniony – taką decyzję podjął Zarząd Powiatu Mieleckiego. - Uzasadnienie jest absurdalne – komentuje opozycja.

W związku z przejściem na emeryturę wieloletniego dyrektora Zespołu Szkół im. Groszkowskiego – Zbigniewa Witka, powiat mielecki będący organem prowadzącym szkołę ogłosił konkurs mający na celu wyłonienie nowego dyrektora. Konkurs udało się rozstrzygnąć, jednak do powiatu wpłynęło zażalenie na jego wynik. Efekt? Konkurs został unieważniony!

Choć o szczegółach oficjalnie nikt mówić nie chce, konkurs miał zostać unieważniony na podstawie opinii, które krążą w środowisku nauczycielskim. Prawdopodobnie chodzi o „opinie” dotyczące kandydatki, która wygrała konkurs.

Jak starostwo uzasadnia decyzję o unieważnieniu konkursu? Tu pojawiają się kolejne wątpliwości – w uzasadnieniu pojawił się lakoniczny zapis o „innych okolicznościach”. Jest też informacja, że na etapie przebiegu konkursu „mogło dojść do naruszenia prawa”.

Czytaj dalej pod reklamą ↓

 

 - Moim zdaniem to uzasadnienie jest absurdalne – komentuje wprost Marek Paprocki, radny powiatu mieleckiego z klubu Razem dla Ziemi Mieleckiej. - Jeżeli można powoływać się na „inne okoliczności” to trzeba umieć je uzasadnić, a nie słowami, że „mogło dojść do naruszenia prawa”. Jeżeli jest uzasadnienie, że mogło dojść do naruszenia prawa to albo doszło do naruszenia albo nie doszło – mówi Paprocki.

- Tak samo mogę powiedzieć, że Zarząd Powiatu został wybrany nielegalnie, ponieważ mogło dojść do naruszenia prawa. Czy słowo, że mogło dojść do naruszenia prawa jest uzasadnieniem? Moim zdaniem nie – dodaje Marek Paprocki.

- Pani wygrała konkurs stosunkiem głosów 12 do 7 – jest to olbrzymia przewaga. Przegrał kandydat, który jest szefem mieleckiej „Solidarności”. Komisja jest legalnie wybrana, czy ma ulegać sugestiom, że ktoś coś kiedyś powiedział? Myślę, że komisja była niezależna, byli tam przedstawiciele starostwa, kuratorium, związków zawodowych i komisja zasugerowała się jakąś tam opinią, która krążyła w gronie nauczycielskim? – pyta radny opozycyjny.

Na odpowiedź ze strony starosty Zbigniewa Tymuły nie trzeba było długo czekać. – Z tego co znam pana życiorys to od lat pełni pan funkcję dyrektora, był pan krótko doradcą prezydenta, nie będę komentował, ale prawnikiem pan nie jest. Wpłynęło zażalenie i tak mogło być z jednej, jak i z drugiej strony – w związku z tym zarząd podjął decyzję i od tej decyzji według prawa jest możliwość odwołania się – powiedział Zbigniew Tymuła.

Jak nieoficjalnie udało nam się dowiedzieć, kandydatka, która wygrała konkurs sprawę skierowała już do Naczelnego Sądu Administracyjnego.

ks

 

 

 

 

Komentarze
dodaj komentarz
 • (2018-07-10 22:08:22) Zawisza

  A co szykuje

  Niewolnictwo za grosze, brak wszystkiego normalnie KRL bis patologia i tyle Lord wadę i ciemna strona mocy nadciaga

 • (2018-07-10 17:18:28) franek kimono

  Tak wygląda "prawo" według PiSu

  Powtarzane do skutku głosowania na sejmowych komisjach, unieważniane konkursy na różnych szczeblach jak wynik partii nie odpowiada, itd. I teraz wyobraźmy sobie sytuację, w której PiS przejmuje jeszcze sądy. A co do historii z Elektrykiem, to nie inaczej było w I LO, tyle że rodzice sobie z Tymułą poradzili. Nie na tyle jednak, żeby dyrektorowi Kluzie starosta nie skrócił zwyczajowej kadencji. PiS zawłaszcza wszystko, takiej skali jeszcze po 89 roku nie było. Smutne, że wystarczyło 500 pln, żeby statystyczny Kowalski udawał, że nic nie widzi. W końcu przejrzy na oczy, ale może być zbyt poźno. Sąd Najwyższy decyduje o ważności wyborów, nie wiecie ludzie co ta władza wam szykuje.

 • (2018-07-10 13:20:27) dębowski

  Czas na zmiany!

  W tej szkole potrzebny jest dyrektor z zewnątrz,który przywróci jej dawną swietność.

 • (2018-07-09 18:20:56) rockybalboa

  PiS i wszystko jasne

  I właśnie po to potrzebne są pisowi sądy.

 • (2018-07-09 17:10:06) ~

  Anemik emerytem - ale się porobiło ;-)

 • (2018-07-09 15:35:52) igła

  I po co konkursy?

  Że Pan Paprocki prawnikiem nie jest to wiemy, zresztą nigdy się tym nie chwalił. Ale, że starosta zna prawo to wiemy przecież jest z Prawa i Sprawiedliwości. No i po co konkursy przecież i i tak dyrektora wybierze Pan Starosta!

Zapoznaj się z regulaminem portalu hej.mielec.pl. Poznaj swoje prawa i obowiązki.
Sprawdź zasady publikowania komentarzy, postów na forum. Dowiedz się jak zgłaszać wnioski i uwagi.
CZYTAJ WIĘCEJ – REGULAMIN PORTALU HEJ.MIELEC.PL!

 

 

 

Użytkownik, publikując swoje informacje, komentarze i opinie na Forum hej.mielec.pl, czyni to wyłącznie na własną odpowiedzialność. HEJ.MIELEC nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników na Forum hej.mielec.pl.
Niedopuszczalne jest umieszczanie treści sprzecznych z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej, propagujących przemoc, czy też naruszających w innych sposób zasady współżycia społecznego.
Niedopuszczalne jest wielokrotne publikowanie powtarzających się wątków w tych samych lub różnych działach.
Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi naruszających prawa autorskie, znaki towarowe lub inne prawa podmiotowe jakichkolwiek osób trzecich, ani zachęcających do zakupu lub korzystania z nielegalnego oprogramowania. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi mających charakter pomówienia, bezpodstawnej sugestii popełnienia przestępstwa, nawołujące do łamania prawa. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi rażąco naruszających netykietę, zasady pisowni języka polskiego. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi niezwiązanych z tematem dyskusji w Forum lub komentowanym artykułem. Niedopuszczalne jest zamieszczanie w treści wypowiedzi danych kontaktowych swoich, osób trzecich, firm oraz adresów stron internetowych, adresów poczty e-mail, numerów z komunikatorów etc. Niedopuszczalne jest podejmowanie świadomych działań na szkodę portalu, wydawcy, członków zespołu redakcyjnego.
Niedopuszczalne
jest również umieszczanie przez Użytkowników na Forum hej.mielec.pl przekazów reklamowych.

 

Facebook

 


REKLAMA

 

REKLAMA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kalendarium

Lipiec

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
            01
02 03 04 05 06 07 08
09 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Newsletter

Chcesz byś powiadamiany o nowościach w serwisie? Zapisz się na nasz newsletter.

Ankieta

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację REGULAMINU KORZYSTAMY Z COOKIESCopyright HEJGRUPA sp. z.o.o. 2007-2018Wszystkie prawa zastrzeżoneRealizacja: ideo Powered by: CMS Edito WYDAWCA portalu: HejGrupa - 39-300 Mielec, ul. Szafera 33Redakcja: info@hej.mielec.pl Biuro: biuro@hejgrupa.plRegulamin portalu: https://www.hej.mielec.pl/portal/politykaREKLAMA: https://www.hej.mielec.pl/reklama
PORTAL HEJ.MIELEC.PL JEST ZAREJESTROWANYM TYTUŁEM PRASOWYM!