Tuszów Narodowy w programie wsparcia dla lokalnych wspólnot. Ile dostali? Wydarzenia - Hej.MIELEC.pl - Wiadomości Zdjęcia Ogłoszenia Firmy / Miasto i Powiat / Wydarzenia
REKLAMA
     
REKLAMA

 

WydarzeniaM.in. mieszkańcy Grochowego dostali pieniądze na realizację przedsięwzięć ważnych dla swych lokalnych wspólnot. Stało się tak za sprawą środków z Podkarpackiego Programu Odnowy Wsi na lata 2017-2020 i środkom z budżetu Województwa Podkarpackiego.

W urzędzie marszałkowskim członek zarządu Piotr Pilch podpisał z wójtami Rymanowa, Krasiczyna, Przemyśla, Wiśniowej, Fredropola i Tuszowa Narodowego umowy na dofinansowanie inwestycji w swoich gminach.

- To wspaniały dzień dla mieszkańców lokalnych wspólnot. To są pieniądze dla Państwa, aby mogli Państwo realizować swoje plany i potrzeby, bo to Państwo znają je najlepiej. Dzięki temu mogą Państwo sfinansować te zadania, które są wam i waszym społecznościom najbardziej potrzebne – mówił członek zarządu Piotr Pilch tuż przed podpisaniem umów na dofinansowanie lokalnych inwestycji w pięciu pierwszych gminach, które skorzystają ze środków Podkarpackiego Programu Odnowy Wsi 2017-2020. 

- Z dofinansowania w ramach Programu skorzysta w 2018 roku 68 beneficjentów, na co pójdzie z budżetu Województwa Podkarpackiego 680 tysięcy złotych. Łączna wartość kosztów całkowitych zadań, które będą realizowane wynosi przeszło 2, 5 miliona złotych. Podkarpackie jest jednym z zaledwie  5 regionów w Polsce, który prowadzi taki program – wyjaśnia Aleksandra Gorzelak-Nieduży z Biura prasowego UMWP.

Czytaj dalej pod reklamą ↓

 

 


- Program odnowy wsi daje możliwość, poprzez wykorzystanie potencjału mieszkańców i ich zaangażowania w pracę na rzecz swoich miejscowości - realnej poprawy jakości życia na wsi. Przykłady już zrealizowanych projektów pokazują niewątpliwie, iż przy niewielkiej pomocy finansowej ze strony samorządu województwa i gmin, sołectwa uzyskują wymierne rezultaty – podkreślał członek zarządu Piotr Pilch.

- Największą wartością jest tu zaangażowanie mieszkańców i ich umiejętność wspólnej pracy – podkreśla członek zarządu.  

Celem procesu odnowy wsi jest wsparcie inicjatyw mieszkańców na rzecz rozwoju własnej miejscowości, opartych o wypracowane przez lokalne wspólnoty sołeckie strategie odnowy wsi. Program polega na wspieraniu obszarów wiejskich związanych z rozwijaniem pozarolniczych form aktywności mieszkańców wsi.  Jego zadaniem jest integracja i aktywizacja społeczności wiejskiej poprzez realizację działań, które mają zaspokoić potrzeby społeczne i kulturalne oraz zachowanie dziedzictwa kulturowego, a także modernizacja przestrzeni wiejskiej.

Sołectwa, by realizować te cele mogą sięgać po środki finansowe z Podkarpackiego Programu Odnowy Wsi. Samorząd województwa przeznacza kwotę do 10 000 zł na dofinansowanie wniosku złożonego przez gminę,  pozostałe koszty potrzebne do zrealizowania przedsięwzięcia ponosi samorząd gminny.

Wsparcie może być przeznaczone na zagospodarowanie i wyposażenie świetlic, remonty domów kultury, domów ludowych, remiz OSP, wykonanie siłowni plenerowych, placów zabaw oraz innej infrastruktury służącej integracji społecznej. Przedmiotem dofinansowania może być również zagospodarowanie przestrzeni publicznej, poprawiające estetykę miejscowości, zachowanie, odtwarzanie i promowanie dziedzictwa kulturowego, przyrodniczego lub krajobrazowego oraz tradycji społeczności lokalnych.

k


 

 

Komentarze
dodaj komentarz
 • (2018-07-11 23:06:40) tomek76

  ludzie z podkarpacia czemu osiagaja wyniki nie tutaj

  tylko w Warszawie jakiejs a lbo w e si ||||||kraków

 • (2018-07-11 23:02:51) tomek76

  na podkarpacie

  potrzebujemy miljardy

 • (2018-07-11 22:57:38) tomek76

  10 000

  to moa na popijawe w renizie hwhehee

Zapoznaj się z regulaminem portalu hej.mielec.pl. Poznaj swoje prawa i obowiązki.
Sprawdź zasady publikowania komentarzy, postów na forum. Dowiedz się jak zgłaszać wnioski i uwagi.
CZYTAJ WIĘCEJ – REGULAMIN PORTALU HEJ.MIELEC.PL!

 

 

 

Użytkownik, publikując swoje informacje, komentarze i opinie na Forum hej.mielec.pl, czyni to wyłącznie na własną odpowiedzialność. HEJ.MIELEC nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników na Forum hej.mielec.pl.
Niedopuszczalne jest umieszczanie treści sprzecznych z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej, propagujących przemoc, czy też naruszających w innych sposób zasady współżycia społecznego.
Niedopuszczalne jest wielokrotne publikowanie powtarzających się wątków w tych samych lub różnych działach.
Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi naruszających prawa autorskie, znaki towarowe lub inne prawa podmiotowe jakichkolwiek osób trzecich, ani zachęcających do zakupu lub korzystania z nielegalnego oprogramowania. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi mających charakter pomówienia, bezpodstawnej sugestii popełnienia przestępstwa, nawołujące do łamania prawa. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi rażąco naruszających netykietę, zasady pisowni języka polskiego. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi niezwiązanych z tematem dyskusji w Forum lub komentowanym artykułem. Niedopuszczalne jest zamieszczanie w treści wypowiedzi danych kontaktowych swoich, osób trzecich, firm oraz adresów stron internetowych, adresów poczty e-mail, numerów z komunikatorów etc. Niedopuszczalne jest podejmowanie świadomych działań na szkodę portalu, wydawcy, członków zespołu redakcyjnego.
Niedopuszczalne
jest również umieszczanie przez Użytkowników na Forum hej.mielec.pl przekazów reklamowych.

 

Facebook

 


REKLAMA

 

REKLAMA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kalendarium

Lipiec

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
            01
02 03 04 05 06 07 08
09 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Newsletter

Chcesz byś powiadamiany o nowościach w serwisie? Zapisz się na nasz newsletter.

Ankieta

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację REGULAMINU KORZYSTAMY Z COOKIESCopyright HEJGRUPA sp. z.o.o. 2007-2018Wszystkie prawa zastrzeżoneRealizacja: ideo Powered by: CMS Edito WYDAWCA portalu: HejGrupa - 39-300 Mielec, ul. Szafera 33Redakcja: info@hej.mielec.pl Biuro: biuro@hejgrupa.plRegulamin portalu: https://www.hej.mielec.pl/portal/politykaREKLAMA: https://www.hej.mielec.pl/reklama
PORTAL HEJ.MIELEC.PL JEST ZAREJESTROWANYM TYTUŁEM PRASOWYM!