Co się dzieje na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym w czasie protestu? Wydarzenia - Hej.MIELEC.pl - Wiadomości Zdjęcia Ogłoszenia Firmy / Miasto i Powiat / Wydarzenia
REKLAMA
     
REKLAMA

 

WydarzeniaTrwa protest pielęgniarek szpitala powiatowego w Mielcu. Ponad sto pań przebywa na zwolnieniach lekarskich. W efekcie poważnie ograniczona została praca Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, czyli oddziału przyjmującego pacjentów na przykład po wypadkach.


Do naszej redakcji docierają informacje wskazujące, że wielu pacjentów odsyłanych jest ze szpitala w Mielcu do innych placówek, SOR odmawia ich przyjęcia. – Tymczasem tam są pracownicy, którzy mogliby zajmować się chorymi – słyszymy. Jak jest w rzeczywistości? Starostwo Powiatowe przekazało nam informację, z której wynika, że na oddziale ratunkowym pracuje minimalna obsada podczas jednej zmiany, czyli jeden lekarz, dwóch triażystów oraz jedna pielęgniarka.

Czytaj dalej pod reklamą ↓

 

 Szpital Powiatowy oszacował wstępnie koszty funkcjonowania SOR w takim trybie. - Szacowana strata związana z niewykonywaniem procedur medycznych na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym (brak realizacji kontraktu z NFZ) od dnia 29.06.2018 do dnia dzisiejszego to około 200 tys. złotych – czytamy w informacji mieleckiego Starostwa.

Na SOR przyjmowani są tylko pacjenci w stanie bezpośredniego zagrożenia życia.

- Od 29.06.2018 godz. 7:00 do 09.07.2018 godz. 7:00 na SOR przyjęto łącznie 33 pacjentów. Około 12 pacjentów na dobę odsyłanych jest z SOR do innych szpitali bądź punktów POZ (dotyczy pacjentów  z drobnymi urazami bądź zachorowaniami niezagrażającymi życiu) – przekazało nam mieleckie Starostwo.

Do naszej redakcji dotarła też informacja wskazująca, że SOR z Mielca odmówił przyjęcia dziecka z urazem, który rzekomo mógł być z łatwością zaopatrzony w Mielcu. Karetka z małym pacjentem miała być skierowana do szpitala w Kielcach! Dyrekcja Szpitala Powiatowego w Mielcu jednak nie posiada informacji o takiej sytuacji.

hm


 

 

Komentarze
dodaj komentarz
 • (2018-07-11 22:48:14) czytelnik_hej

  ZWOLNIĆ !

  Jak im się nie chce pracować to trzeba ich zwolnić ! Nie dość że na co dzień nic nie robiły na oddziałach (a przepraszam zapomniałem że coś robiły... przecież siedziały i jadły ciasteczka w kanciapach) to jeszcze chcą więcej zarabiać ... ? śmieszne !

 • (2018-07-11 09:48:56) kemot18

  Spoko byle kawy herbaty i ciastek im nie zabrakło i mogą tak ciągnąc w nieskończoność. Dopóki muzyka gra....

 • (2018-07-11 08:21:47) wilko

  Nie poprawiają opinii o sobie

  pozostaje im życzyć tylko tego, aby byli traktowani tak jak traktują innych

 • (2018-07-11 06:14:46) Zawisza

  Czubatka

  Co ty piszesz to tylko propaganda władzy że my to my tam to to że masz rację nie podlega dyskusji tylko co na to władza a powiem ci ma to daleko i co im zrobisz .......... nic

 • (2018-07-10 19:07:18) czubatka

  Pacjent

  Na SOR - e odmówiono przyjęcia pacjenta 67 letniego z migotaniem przedsionków serca, inaczej w sytuacji zagrożenia życia. Dla mnie skandalem jest nie zwolnienie lekarskie pielęgniarki ( każdy ma prawo do zwolnienia chorobowego), lecz brak odpowiedzialności i należytej organizacji pracy , dyrektora szpitala i organu nadzorujacego tj. starostwa powiatowego. Żenujące są stwierdzenia , jakoby sprawę absencji chorobowej pielegniarek zgłoszono do prokuratury. Czy zwolnienie lekarskie i jego zasadność pracownika Starostwa też bada prokuratura ??? Płatnikiem jest ZUS i Zus jest uprawniony do takich kontroli. Prokuratura powinna pociągnąć do odpowiedzialności dyrektora szpitala , skoro nie robi tego organ nadzorujący tj. Starostwo Powiatowe.

Zapoznaj się z regulaminem portalu hej.mielec.pl. Poznaj swoje prawa i obowiązki.
Sprawdź zasady publikowania komentarzy, postów na forum. Dowiedz się jak zgłaszać wnioski i uwagi.
CZYTAJ WIĘCEJ – REGULAMIN PORTALU HEJ.MIELEC.PL!

 

 

 

Użytkownik, publikując swoje informacje, komentarze i opinie na Forum hej.mielec.pl, czyni to wyłącznie na własną odpowiedzialność. HEJ.MIELEC nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników na Forum hej.mielec.pl.
Niedopuszczalne jest umieszczanie treści sprzecznych z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej, propagujących przemoc, czy też naruszających w innych sposób zasady współżycia społecznego.
Niedopuszczalne jest wielokrotne publikowanie powtarzających się wątków w tych samych lub różnych działach.
Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi naruszających prawa autorskie, znaki towarowe lub inne prawa podmiotowe jakichkolwiek osób trzecich, ani zachęcających do zakupu lub korzystania z nielegalnego oprogramowania. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi mających charakter pomówienia, bezpodstawnej sugestii popełnienia przestępstwa, nawołujące do łamania prawa. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi rażąco naruszających netykietę, zasady pisowni języka polskiego. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi niezwiązanych z tematem dyskusji w Forum lub komentowanym artykułem. Niedopuszczalne jest zamieszczanie w treści wypowiedzi danych kontaktowych swoich, osób trzecich, firm oraz adresów stron internetowych, adresów poczty e-mail, numerów z komunikatorów etc. Niedopuszczalne jest podejmowanie świadomych działań na szkodę portalu, wydawcy, członków zespołu redakcyjnego.
Niedopuszczalne
jest również umieszczanie przez Użytkowników na Forum hej.mielec.pl przekazów reklamowych.

 

Facebook

 


REKLAMA

 

REKLAMA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kalendarium

Lipiec

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
            01
02 03 04 05 06 07 08
09 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Newsletter

Chcesz byś powiadamiany o nowościach w serwisie? Zapisz się na nasz newsletter.

Ankieta

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację REGULAMINU KORZYSTAMY Z COOKIESCopyright HEJGRUPA sp. z.o.o. 2007-2018Wszystkie prawa zastrzeżoneRealizacja: ideo Powered by: CMS Edito WYDAWCA portalu: HejGrupa - 39-300 Mielec, ul. Szafera 33Redakcja: info@hej.mielec.pl Biuro: biuro@hejgrupa.plRegulamin portalu: https://www.hej.mielec.pl/portal/politykaREKLAMA: https://www.hej.mielec.pl/reklama
PORTAL HEJ.MIELEC.PL JEST ZAREJESTROWANYM TYTUŁEM PRASOWYM!