ClientEarth i Specjalna Strefa Ekologiczna skarżą pozwolenie zintegrowane dla Kronospanu Wydarzenia - Hej.MIELEC.pl - Wiadomości Zdjęcia Ogłoszenia Firmy / Miasto i Powiat / Wydarzenia
REKLAMA
     
REKLAMA

 

WydarzeniaFundacja ClientEarth Prawnicy dla Ziemi i Stowarzyszenie Specjalna Strefa Ekologiczna złożyły odwołania od decyzji Marszałka Województwa Podkarpackiego, zmieniającej pozwolenie zintegrowane dla fabryki Kronospanu w Mielcu.


Organizacje wnoszą o uchylenie decyzji oraz odmowę wydania nowego pozwolenia zintegrowanego. Domagają się też zaostrzenia limitów emisji zanieczyszczeń przez zakłady Kronospan w Mielcu.

- Marszałek Województwa Podkarpackiego nałożył obowiązek ciągłego monitoringu emisji tylko na dwóch kominach. Zakład ma ponad 40 kominów, więc nie rozumiemy, dlaczego monitoring ma być prowadzony wybiórczo. Mieszkańcy miasta mają prawo wiedzieć, ile szkodliwych substancji emituje zakład. Te związki nie znikają, tylko rozchodzą się w powietrzu, którym oddychają ludzie – komentuje Michał Zabłocki, rzecznik Programu Czyste Powietrze w Fundacji ClientEarth Prawnicy dla Ziemi.

Czytaj dalej pod reklamą ↓

 

 Mielczanie skarżą się, że emisje z zakładów Kronospan Sp. z o.o. mają nieprzyjemny zapach i wywołują reakcje alergiczne. Zorganizowali też dwa wielkie protesty przeciw emisjom przemysłowym.

Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl wydał zgodę na zmianę pozwolenia zintegrowanego dla zakładów 20 czerwca.

Według oficjalnych danych przemysł i energetyka zawodowa odpowiadają za około 24% wszystkich emisji pyłowych w Polsce. Poziom emisji różnych zanieczyszczeń, w tym metali ciężkich, może być jednak o wiele wyższy, co ukazały niedawno ujawnione dane UE o rtęci wyemitowanej przez kominy elektrowni w Bełchatowie.

ClientEarth w ubiegłym roku rozpoczęła kampanię przeciw emisjom przemysłowym w Polsce. W ramach akcji uruchomiła stronę internetową, gdzie na podstawie świadectw mieszkańców miejsc dotkniętych przemysłowymi zanieczyszczeniami powietrza przedstawia skalę problemu.

hm


 


Komentarze
dodaj komentarz
 • (2018-07-12 10:51:34) tomek76

  strefa ekologiczna

  być może chce pozyskać tanią siłe roboczą. mielec sam sobie strzela w piete niszcząc przemysł

 • (2018-07-12 09:33:53) zxs79

  Faktycznie dobre

  Zenek będzie promował poprzez Mielec jedną z najbardziej rozpoznawalnych kancelarii ekologicznych na świecie.

 • (2018-07-12 08:21:07) ~

  Ech Zenek, zebys Ty byl tak madry jak aktywny w artykulach o Twoim pracodawcy. Jaka reklame potrzebuje ClientEarth? Gdzie? Wystawiasz kiedy nos poza Mielec?

 • (2018-07-11 17:54:44) marione

  zxs79

  Pis pewno też grabi ale jak ta banda od 2008 do 2015 grabiła to ich nikt nie przebije

 • (2018-07-11 12:08:04) Zenek3

  o tym ClientEarth jest ostatnio strasznie głośno, ktoś tu sobie niezłą reklamę robi i tylko szum wokół siebie.

 • (2018-07-11 11:02:16) zxs79

  marione

  A PIS jest inny i nie grabi? Ja jakoś w tej kwestii różnicy nie widzę

 • (2018-07-11 10:13:21) marione

  Po SLD i PSL

  Tak i wybierzcie sobie tych grabierzców Z Po PSL I SLD czyli przykrywka Razem dla ziemi Mieleckiej

 • (2018-07-11 08:40:02) ~

  Bardzo dobrze

  Pamiętajcie o wyborach

 • (2018-07-11 08:30:27) wilko

  Dobrze

  ilość wypuszczanych substancji w tym pozwoleniu powinna być zsumowana z substancjami z drugiego pozwolenia i w całości przeanalizowana.

 • (2018-07-11 07:56:07) Wieśniak

  @yostunurko

  Tynka/Hinka, weź już idź stąd.

1 | 2  »  

Zapoznaj się z regulaminem portalu hej.mielec.pl. Poznaj swoje prawa i obowiązki.
Sprawdź zasady publikowania komentarzy, postów na forum. Dowiedz się jak zgłaszać wnioski i uwagi.
CZYTAJ WIĘCEJ – REGULAMIN PORTALU HEJ.MIELEC.PL!

 

 

 

Użytkownik, publikując swoje informacje, komentarze i opinie na Forum hej.mielec.pl, czyni to wyłącznie na własną odpowiedzialność. HEJ.MIELEC nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników na Forum hej.mielec.pl.
Niedopuszczalne jest umieszczanie treści sprzecznych z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej, propagujących przemoc, czy też naruszających w innych sposób zasady współżycia społecznego.
Niedopuszczalne jest wielokrotne publikowanie powtarzających się wątków w tych samych lub różnych działach.
Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi naruszających prawa autorskie, znaki towarowe lub inne prawa podmiotowe jakichkolwiek osób trzecich, ani zachęcających do zakupu lub korzystania z nielegalnego oprogramowania. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi mających charakter pomówienia, bezpodstawnej sugestii popełnienia przestępstwa, nawołujące do łamania prawa. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi rażąco naruszających netykietę, zasady pisowni języka polskiego. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi niezwiązanych z tematem dyskusji w Forum lub komentowanym artykułem. Niedopuszczalne jest zamieszczanie w treści wypowiedzi danych kontaktowych swoich, osób trzecich, firm oraz adresów stron internetowych, adresów poczty e-mail, numerów z komunikatorów etc. Niedopuszczalne jest podejmowanie świadomych działań na szkodę portalu, wydawcy, członków zespołu redakcyjnego.
Niedopuszczalne
jest również umieszczanie przez Użytkowników na Forum hej.mielec.pl przekazów reklamowych.

 

Facebook

 


REKLAMA

 

REKLAMA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kalendarium

Lipiec

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
            01
02 03 04 05 06 07 08
09 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Newsletter

Chcesz byś powiadamiany o nowościach w serwisie? Zapisz się na nasz newsletter.

Ankieta

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację REGULAMINU KORZYSTAMY Z COOKIESCopyright HEJGRUPA sp. z.o.o. 2007-2018Wszystkie prawa zastrzeżoneRealizacja: ideo Powered by: CMS Edito WYDAWCA portalu: HejGrupa - 39-300 Mielec, ul. Szafera 33Redakcja: info@hej.mielec.pl Biuro: biuro@hejgrupa.plRegulamin portalu: https://www.hej.mielec.pl/portal/politykaREKLAMA: https://www.hej.mielec.pl/reklama
PORTAL HEJ.MIELEC.PL JEST ZAREJESTROWANYM TYTUŁEM PRASOWYM!