Kamera na emisję zanieczyszczeń ze Strefy już dostępna on-line! Miasto: na prośbę mieszkańców Wydarzenia - Hej.MIELEC.pl - Wiadomości Zdjęcia Ogłoszenia Firmy / Miasto i Powiat / Wydarzenia
REKLAMA
     
REKLAMA

 

Wydarzenia



Od dziś funkcjonuje kamera internetowa, która całodobowo przekazuje obraz zakładów w Specjalnej Strefie Ekonomicznej. - O jej uruchomienie postulowali mieszkańcy miasta podczas jednego ze spotkań dotyczącego zanieczyszczeń powietrza nad Mielcem – przekazuje Krzysztof Urbański, kierownik Biura Promocji i Sportu.

Kamera zainstalowana została na wieży Lotniska Mielec i skierowana jest w stronę zakładów SSE. Na stronie internetowej miasta w zakładce „dla mieszkańców” można znaleźć podgląd on-line z wieży mieleckiego lotniska, który także przekazuje obraz nocny.

Czytaj dalej pod reklamą ↓

 

 


– Uruchomienie tej kamery to efekt oczekiwań mieszkańców miasta, którzy podczas rozprawy publicznej w Domu Kultury SCK zgłaszali taki postulat – podkreśla Fryderyk Kapinos, pełniący funkcję Prezydenta Miasta Mielca.

- Mielczanie chcą wiedzieć  w jakim kierunku przemieszczają się zanieczyszczenia przemysłowe znad zakładów. Jestem świadomy, że sama kamera nie rozwiąże problemu emisji zanieczyszczeń, ale może pomóc w kontroli intensywności i kierunków emisji – dodaje.

Link do kamery on-line:
http://www.mielec.pl/widok-z-wiezy-lotniska-w-mielcu-online/

k

 

 

 

 

Komentarze
dodaj komentarz
  • (2018-08-03 23:57:59) taktoja

    banita

    Chyba jednak się mylisz... Oni cały czas tak samo dają tylko w dzień jest wyższa temperatura otoczenia i tego tak nie widać. No ale zawsze można sobie tłumaczyć że jednak w dzień dają mniej z komina :)

  • (2018-08-03 21:59:04) banita

    montoring

    jest godz 22:00 walą w atmosferę ile wlezie , a w dzień tyci tyci (ale nas w bambuko robią s......y)

  • (2018-08-03 15:21:52) wilko

    GallAnonim

    Musicie bić pokłony przed kominami jak chodzicie do pracy?

  • (2018-08-03 14:54:19) GallAnonim

    Do ariel

    Błogosławieni którzy nie widzieli a uwierzyli..... Postaje tylko modlitwa do utws.... aby odsłonił swoje oblicze...

  • (2018-08-03 07:23:27) ariel33

    Jak czegoś nie widać , to nie znaczy, że znikło..

    Firma , główny truciciel Mielca i okolic w ramach remontu zwiększyła swoje moce przerobowe i to znacznie. Czyli tak na logikę trują jeszcze bardziej. A kwestia, że nie widać pióropusza pary nad ta firmą ? Ot prosty myk techniczny. Para, która wcale nie znikła, wraz z całą masą innych dodatków dalej, jak leciała tak leci. Ma jednak dużo wyższą temperaturę, zdaje się coś ponad 250 stopni. No i jej nie widać. A trucizny dalej wdychamy. Tu to jedynie termowizja by cokolwiek dała.

  • (2018-08-02 20:48:46) kemot18

    Więcej wiary w dobre intencje Panowie/Panie. Pytanie należałoby zadań w inny sposób -> Czy w przypadku "awarii" w ulubionym strefowym zakładzie , będą także występowały awarie kamery na Lotnisku ? Bo tutaj ja bym się spodziewał tutaj zbiegów okoliczności... :) Już zmierzcha i zaraz zobaczymy to cudo w akcji nocą :) PS. UM nabije sobie licznik wejść na stronkę :) :) :)

  • (2018-08-02 17:23:59) k125

    nic z tego nie będzie

    kamere należało umieścić na budynku strefy obok ronda, skierowaną na krono, z tego miejsca najlepiej widać w każde popołudnie zadymienie strefy, a nie na lotnisku pod słońce

  • (2018-08-02 15:28:32) zxs79

    i właśnie

    czekamy na obraz w nocy. Ciekawe czy ma podczerwień czy też będzie jedna czarna plama.

  • (2018-08-02 15:27:27) zxs79

    Niby fajnie ale...

    Wiosie z Rzeszowa smacznie sobie śpią kiedy nasza strefa daje czadu. Jak się budzą to dymu i smrodu już prawie nie ma. Obraz z kamery to nie dowód, to niemierzalny materiał pomocniczy pozwalający domniemać. My chcemy narzędzi mierzalnych dających DOWÓD przestępstwa. Nie chcemy kamer, chcemy czujników od monitoringu na kominach nie wybranych przez marszałka, tylko na wszystkich. Nie zamierzam krytykować, wręcz jestem zadowolony z tej kamery ale tak naprawdę to nic nam nie daje. Ani to krok do przodu ani wstecz.

  • (2018-08-02 14:10:47) ~

    I co to da? Ostatniej burzowej nocy zrobiło się wilgotno, mgliście i parno przy braku jakiegokolwiek ruchu powietrza (brak wiatru) - warunki zbliżone to typowego stanu powietrza w zimie, gdy dymy kładą się po ziemi i nie ma "wietrzenia" - i co z tego, że dym z Krono był bezbarwny, jeśli owej nocy jechało straszliwie starym intensywnym smrodem....

Zapoznaj się z regulaminem portalu hej.mielec.pl. Poznaj swoje prawa i obowiązki.