Kamera na emisję zanieczyszczeń ze Strefy już dostępna on-line! Miasto: na prośbę mieszkańców Wydarzenia - Hej.MIELEC.pl - Wiadomości Zdjęcia Ogłoszenia Firmy / Miasto i Powiat / Wydarzenia
REKLAMA
     
REKLAMA

 

WydarzeniaOd dziś funkcjonuje kamera internetowa, która całodobowo przekazuje obraz zakładów w Specjalnej Strefie Ekonomicznej. - O jej uruchomienie postulowali mieszkańcy miasta podczas jednego ze spotkań dotyczącego zanieczyszczeń powietrza nad Mielcem – przekazuje Krzysztof Urbański, kierownik Biura Promocji i Sportu.

Kamera zainstalowana została na wieży Lotniska Mielec i skierowana jest w stronę zakładów SSE. Na stronie internetowej miasta w zakładce „dla mieszkańców” można znaleźć podgląd on-line z wieży mieleckiego lotniska, który także przekazuje obraz nocny.

Czytaj dalej pod reklamą ↓

 

 


– Uruchomienie tej kamery to efekt oczekiwań mieszkańców miasta, którzy podczas rozprawy publicznej w Domu Kultury SCK zgłaszali taki postulat – podkreśla Fryderyk Kapinos, pełniący funkcję Prezydenta Miasta Mielca.

- Mielczanie chcą wiedzieć  w jakim kierunku przemieszczają się zanieczyszczenia przemysłowe znad zakładów. Jestem świadomy, że sama kamera nie rozwiąże problemu emisji zanieczyszczeń, ale może pomóc w kontroli intensywności i kierunków emisji – dodaje.

Link do kamery on-line:
http://www.mielec.pl/widok-z-wiezy-lotniska-w-mielcu-online/

k

 

 

 

 

Komentarze
dodaj komentarz
 • (2018-08-03 23:57:59) taktoja

  banita

  Chyba jednak się mylisz... Oni cały czas tak samo dają tylko w dzień jest wyższa temperatura otoczenia i tego tak nie widać. No ale zawsze można sobie tłumaczyć że jednak w dzień dają mniej z komina :)

 • (2018-08-03 21:59:04) banita

  montoring

  jest godz 22:00 walą w atmosferę ile wlezie , a w dzień tyci tyci (ale nas w bambuko robią s......y)

 • (2018-08-03 15:21:52) wilko

  GallAnonim

  Musicie bić pokłony przed kominami jak chodzicie do pracy?

 • (2018-08-03 14:54:19) GallAnonim

  Do ariel

  Błogosławieni którzy nie widzieli a uwierzyli..... Postaje tylko modlitwa do utws.... aby odsłonił swoje oblicze...

 • (2018-08-03 07:23:27) ariel33

  Jak czegoś nie widać , to nie znaczy, że znikło..

  Firma , główny truciciel Mielca i okolic w ramach remontu zwiększyła swoje moce przerobowe i to znacznie. Czyli tak na logikę trują jeszcze bardziej. A kwestia, że nie widać pióropusza pary nad ta firmą ? Ot prosty myk techniczny. Para, która wcale nie znikła, wraz z całą masą innych dodatków dalej, jak leciała tak leci. Ma jednak dużo wyższą temperaturę, zdaje się coś ponad 250 stopni. No i jej nie widać. A trucizny dalej wdychamy. Tu to jedynie termowizja by cokolwiek dała.

 • (2018-08-02 20:48:46) kemot18

  Więcej wiary w dobre intencje Panowie/Panie. Pytanie należałoby zadań w inny sposób -> Czy w przypadku "awarii" w ulubionym strefowym zakładzie , będą także występowały awarie kamery na Lotnisku ? Bo tutaj ja bym się spodziewał tutaj zbiegów okoliczności... :) Już zmierzcha i zaraz zobaczymy to cudo w akcji nocą :) PS. UM nabije sobie licznik wejść na stronkę :) :) :)

 • (2018-08-02 17:23:59) k125

  nic z tego nie będzie

  kamere należało umieścić na budynku strefy obok ronda, skierowaną na krono, z tego miejsca najlepiej widać w każde popołudnie zadymienie strefy, a nie na lotnisku pod słońce

 • (2018-08-02 15:28:32) zxs79

  i właśnie

  czekamy na obraz w nocy. Ciekawe czy ma podczerwień czy też będzie jedna czarna plama.

 • (2018-08-02 15:27:27) zxs79

  Niby fajnie ale...

  Wiosie z Rzeszowa smacznie sobie śpią kiedy nasza strefa daje czadu. Jak się budzą to dymu i smrodu już prawie nie ma. Obraz z kamery to nie dowód, to niemierzalny materiał pomocniczy pozwalający domniemać. My chcemy narzędzi mierzalnych dających DOWÓD przestępstwa. Nie chcemy kamer, chcemy czujników od monitoringu na kominach nie wybranych przez marszałka, tylko na wszystkich. Nie zamierzam krytykować, wręcz jestem zadowolony z tej kamery ale tak naprawdę to nic nam nie daje. Ani to krok do przodu ani wstecz.

 • (2018-08-02 14:10:47) ~

  I co to da? Ostatniej burzowej nocy zrobiło się wilgotno, mgliście i parno przy braku jakiegokolwiek ruchu powietrza (brak wiatru) - warunki zbliżone to typowego stanu powietrza w zimie, gdy dymy kładą się po ziemi i nie ma "wietrzenia" - i co z tego, że dym z Krono był bezbarwny, jeśli owej nocy jechało straszliwie starym intensywnym smrodem....

Zapoznaj się z regulaminem portalu hej.mielec.pl. Poznaj swoje prawa i obowiązki.
Sprawdź zasady publikowania komentarzy, postów na forum. Dowiedz się jak zgłaszać wnioski i uwagi.
CZYTAJ WIĘCEJ – REGULAMIN PORTALU HEJ.MIELEC.PL!

 

 

 

Użytkownik, publikując swoje informacje, komentarze i opinie na Forum hej.mielec.pl, czyni to wyłącznie na własną odpowiedzialność. HEJ.MIELEC nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników na Forum hej.mielec.pl.
Niedopuszczalne jest umieszczanie treści sprzecznych z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej, propagujących przemoc, czy też naruszających w innych sposób zasady współżycia społecznego.
Niedopuszczalne jest wielokrotne publikowanie powtarzających się wątków w tych samych lub różnych działach.
Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi naruszających prawa autorskie, znaki towarowe lub inne prawa podmiotowe jakichkolwiek osób trzecich, ani zachęcających do zakupu lub korzystania z nielegalnego oprogramowania. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi mających charakter pomówienia, bezpodstawnej sugestii popełnienia przestępstwa, nawołujące do łamania prawa. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi rażąco naruszających netykietę, zasady pisowni języka polskiego. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi niezwiązanych z tematem dyskusji w Forum lub komentowanym artykułem. Niedopuszczalne jest zamieszczanie w treści wypowiedzi danych kontaktowych swoich, osób trzecich, firm oraz adresów stron internetowych, adresów poczty e-mail, numerów z komunikatorów etc. Niedopuszczalne jest podejmowanie świadomych działań na szkodę portalu, wydawcy, członków zespołu redakcyjnego.
Niedopuszczalne
jest również umieszczanie przez Użytkowników na Forum hej.mielec.pl przekazów reklamowych.

 

Facebook

 


REKLAMA

 

REKLAMA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kalendarium

Sierpień

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Newsletter

Chcesz byś powiadamiany o nowościach w serwisie? Zapisz się na nasz newsletter.

Ankieta

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację REGULAMINU KORZYSTAMY Z COOKIESCopyright HEJGRUPA sp. z.o.o. 2007-2018Wszystkie prawa zastrzeżoneRealizacja: ideo Powered by: CMS Edito WYDAWCA portalu: HejGrupa - 39-300 Mielec, ul. Szafera 33Redakcja: info@hej.mielec.pl Biuro: biuro@hejgrupa.plRegulamin portalu: https://www.hej.mielec.pl/portal/politykaREKLAMA: https://www.hej.mielec.pl/reklama
PORTAL HEJ.MIELEC.PL JEST ZAREJESTROWANYM TYTUŁEM PRASOWYM!