Bandycki napad na Inwestorów! W akcji recydywista z siekierą! Wydarzenia - Hej.MIELEC.pl - Wiadomości Zdjęcia Ogłoszenia Firmy / Miasto i Powiat / Wydarzenia
REKLAMA
     
REKLAMA

 

WydarzeniaPolicjanci zatrzymali 38-letniego mieszkańca Mielca, który będąc pod wpływem alkoholu wszczął awanturę podczas której uszkodził siekierą samochód oraz groził jego właścicielce.


- Zebrany materiał dowodowy pozwolił przedstawić mężczyźnie zarzut. Sąd zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci 3-miesięcznego aresztu – informuje Komenda Powiatowa Policji w Mielcu.

W ubiegłym tygodniu policjanci kilka razy podejmowali interwencję wobec 38-letniego mężczyzny, który będąc pod wpływem alkoholu awanturował się w miejscu zamieszkania. Dyżurny mieleckiej policji przyjął również zgłoszenie o tym, że mężczyzna ten niszczy pojazd uderzając w niego siekierą. Na miejsce, czyli na ulicę Inwestorów, skierowani zostali funkcjonariusze. Sprawca uszkodzenia na widok nadjeżdżającego radiowozu uciekł z miejsca interwencji.

- Kolejnego dnia policjanci zatrzymali 38-letniego sprawcę uszkodzenia. Mężczyzna był nietrzeźwy i agresywny. W miejscu zatrzymania podejrzewanego, policjanci zabezpieczyli przedmioty, które mogły posłużyć do popełnienia przestępstwa – komunikuje mielecka Policja.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił przedstawić zatrzymanemu zarzut uszkodzenia dwóch pojazdów oraz zarzut kierowania gróźb w stosunku do zamieszkującej w pobliżu kobiety. Straty powstałe w wyniku uszkodzenia pojazdów sięgają kilku tysięcy złotych.

Na wniosek policjantów, poparty przez mielecką prokuraturę, sąd zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci 3-miesięcznego aresztu.

Czytaj dalej pod reklamą ↓

 

 Zatrzymany mężczyzna znany jest mieleckim funkcjonariuszom z wcześniej popełnianych przestępstw o podobnym charakterze. Do najpoważniejszego doszło w kwietniu 2016 roku. Na jednym z mieleckich osiedli doszło do nieporozumienia między mężczyzną a kobietą. Kiedy jeden z obserwujących zdarzenie przechodniów stanął w obronie kobiety, napastnik zaatakował go raniąc nożem kuchennym w okolice szyi. Pokrzywdzony został przewieziony do mieleckiego szpitala.
 
Tuż po zdarzeniu policjanci ustalili, kto jest sprawcą uszkodzenia ciała 40-letniego mieszkańca Mielca. Funkcjonariusze zatrzymali podejrzanego w jednym z mieszkań w pobliżu miejsca zdarzenia. W mieszkaniu policjanci zabezpieczyli także nóż kuchenny, którym napastnik zranił swoją ofiarę. Zatrzymany mężczyzna spędził noc w policyjnych aresztach. W chwili popełnienia czynu miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie.

Wówczas również sąd orzekł areszt tymczasowy dla bandyty, za uszkodzenie ciała groziło mu  wówczas do 10 lat pozbawienia wolności. Jak widać najwyższa kara tego przestępcę ominęła.

dw


 


Komentarze
dodaj komentarz
 • (2018-08-08 22:12:02) adrian134

  Dziekujemy!

  W imieniu mieszkańców osiedla Rzochow dziękuję wszyskim odpowiedzialnym za stworzenie getta w tak spokojniej okolicy. Czujemy sie wzbogadzeni kulturowo.Codziennie naplywaja tu nowi Lekarze ,inrzynierze, fachowcy w różnych dziedzinach ktorym po porostu powinela sie noga i trafili na osiedle socjalne. Cieszymy sie ze osiedle ciagle się rozwija i rozbudowuje co sprzyja integracji tak zacnego grona. Dziekujemy rownież ze możemy " dzielić" się swoimi dobrami z tak bardzo potrzebującymi pomocy osobami.

 • (2018-08-07 14:55:17) takijatam

  ACHTUNG ;)

  ''W chwili popełnienia czynu miał blisko 3 promile '' alkohol to narkotyk jest masa dowodów co chwila są jakieś wypadki przestępstwa ... a jakoś ciągle legalny ? czemu ? bo tu większość to ćpunki a przepraszam ciężko spracowani ludzie popijający procenty dla relaksu zasłużonego po pracy ...;) jakoś masa ludzi pracuje a nie pije !!!!! ps alkohol tak jak śmieciowe jedzenie etc mocno skraca i niszczy życie a wy jesteście tego świadomi ...!!!!

 • (2018-08-07 10:12:57) igła

  Uwaga

  I jeszcze mała uwaga dla UM i Pana Prezydenta. Jak się mieszkańcom Os. Inwestorów dostarcza drewno opałowe to nie w metrach tylko porąbane bo oni się tymi siekierami pozabijają..

 • (2018-08-07 10:04:38) igła

  Tak działa 500+

  Nie neguję zasiłku 500+ ale z tym PiS przesadził... Dodatek powinny otrzymywać osoby czynne zawodowo tak jak to było za czasów komuny tylko nazywał się dodatkiem rodzinnym a wysokość uzależniona była od zarobków. Czy to było do końca sprawiedliwe nie wiem ale działało lepiej niż teraz. A co dzisiaj - rodziny mając czwórkę dzieci rezygnują z pracy i żyją z dodatku i jeszcze jakaś zapomoga się znajdzie. I gdzie tu sprawiedliwość? Ten co zasuwa musi zarobić nie tylko na siebie ale i na darmozjadów żyjących z 500+ a oni się bawią, piją i rozrabiają.

 • (2018-08-06 13:32:59) tomek76

  nie koniecznie

  bo w niektórych sprawach policja nie składa wniosku do prokuratury

 • (2018-08-06 13:22:15) optymista75

  To nie jest wina policji, tylko prokuratora i sędziego.

 • (2018-08-06 12:24:46) tomek76

  policja mielecka

  ranił w szyje nożem, przecież to jest próba morderstwa ale tak działa policja mielecka toleruje takich hamów od pobicia a ofiare namawiaja na podanie sobie ręki i po sprawwie

Zapoznaj się z regulaminem portalu hej.mielec.pl. Poznaj swoje prawa i obowiązki.
Sprawdź zasady publikowania komentarzy, postów na forum. Dowiedz się jak zgłaszać wnioski i uwagi.
CZYTAJ WIĘCEJ – REGULAMIN PORTALU HEJ.MIELEC.PL!

 

 

 

Użytkownik, publikując swoje informacje, komentarze i opinie na Forum hej.mielec.pl, czyni to wyłącznie na własną odpowiedzialność. HEJ.MIELEC nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników na Forum hej.mielec.pl.
Niedopuszczalne jest umieszczanie treści sprzecznych z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej, propagujących przemoc, czy też naruszających w innych sposób zasady współżycia społecznego.
Niedopuszczalne jest wielokrotne publikowanie powtarzających się wątków w tych samych lub różnych działach.
Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi naruszających prawa autorskie, znaki towarowe lub inne prawa podmiotowe jakichkolwiek osób trzecich, ani zachęcających do zakupu lub korzystania z nielegalnego oprogramowania. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi mających charakter pomówienia, bezpodstawnej sugestii popełnienia przestępstwa, nawołujące do łamania prawa. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi rażąco naruszających netykietę, zasady pisowni języka polskiego. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi niezwiązanych z tematem dyskusji w Forum lub komentowanym artykułem. Niedopuszczalne jest zamieszczanie w treści wypowiedzi danych kontaktowych swoich, osób trzecich, firm oraz adresów stron internetowych, adresów poczty e-mail, numerów z komunikatorów etc. Niedopuszczalne jest podejmowanie świadomych działań na szkodę portalu, wydawcy, członków zespołu redakcyjnego.
Niedopuszczalne
jest również umieszczanie przez Użytkowników na Forum hej.mielec.pl przekazów reklamowych.

 

Facebook

 


REKLAMA

 

REKLAMA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kalendarium

Sierpień

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Newsletter

Chcesz byś powiadamiany o nowościach w serwisie? Zapisz się na nasz newsletter.

Ankieta

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację REGULAMINU KORZYSTAMY Z COOKIESCopyright HEJGRUPA sp. z.o.o. 2007-2018Wszystkie prawa zastrzeżoneRealizacja: ideo Powered by: CMS Edito WYDAWCA portalu: HejGrupa - 39-300 Mielec, ul. Szafera 33Redakcja: info@hej.mielec.pl Biuro: biuro@hejgrupa.plRegulamin portalu: https://www.hej.mielec.pl/portal/politykaREKLAMA: https://www.hej.mielec.pl/reklama
PORTAL HEJ.MIELEC.PL JEST ZAREJESTROWANYM TYTUŁEM PRASOWYM!