Pożar na terenie zakładu Kronospan! Ogień pojawił się w instalacji suszarni [WIDEO, FOTO] Wydarzenia - Hej.MIELEC.pl - Wiadomości Zdjęcia Ogłoszenia Firmy / Miasto i Powiat / Wydarzenia
REKLAMA
     
REKLAMA

 

Wydarzenia


Zdjęcie dzięki uprzejmości czytelnika

W środę (8 sierpnia) około godziny 9:30 doszło do pożaru budynku zlokalizowanego na terenie zakładu Kronospan.

W środę rano nad zakładem Kronospan pojawił się dym. Według relacji świadków miało dojść do wybuchu w części produkcyjnej - prawdopodobnie chodzi o suszarnę płyt wiórowych, i zapalenia się jednego z budynków.

Według wstępnych ustaleń nie ma osób poszkodowanych w wyniku pożaru. Do zakładu skierowano jednostki straży pożarnej - państwowej i ochotniczej z Mielca i powiatu mieleckiego. Służby zajmą się też ustaleniem przyczyn tego zdarzenia.

WIDEO:




Komunikat Kronospanu:

Kronospan Mielec sp. z o.o. potwierdza, że dziś (8 sierpnia) o godz.  o 9.30 doszło do pożaru w zakładzie produkcyjnym w Mielcu. W jego wyniku nie ucierpiał żaden z pracowników firmy. Wszystkie osoby, które znajdowały się w momencie wybuchu na terenie przedsiębiorstwa są bezpieczne.

- Dziś dokonywaliśmy planowanego przeglądu instalacji. W trakcie wykonywania rutynowych czynności związanych z tym obszarem, doszło do pożaru. W tej chwili jest za wcześnie, żeby podać szczegółowe dane dotyczące przyczyn i rozmiaru szkód, jakie wystąpiły na jego skutek. Wiemy już,  że zadziałały systemy zabezpieczające w instalacji co zapobiegło większej skali zniszczeń. Po szczegółowej analizie jaką wykonamy, podamy dalsze informacje – zapewnia Dagmara Mach, dyrektor sprzedaży Kronospan Mielec Sp. z o.o. - Naszymi priorytetami są bezpieczeństwo osób u nas pracujących, bezpieczeństwo środowiska i procesów produkcji - dodaje.

Na miejscu pracowało do tej pory 14 zastępów Straży Pożarnej. Akcja gaśnicza trwa. Ze służbami ściśle współpracują eksperci z ramienia Kronospan Mielec sp. z o.o.

Zarząd zlecił oszacowanie zakresu poniesionych strat i ich wpływu na środowisko, po czym podejmie decyzje o działaniach zmierzających do unormowania sytuacji w zakładzie produkcyjnym. Pożar wstrzymał pracę niektórych obszarów zakładu. Zarząd w związku z zaistniałą sytuacją nie przewiduje zwolnień.


Informacja z godzin porannych Państwowej Straży Pożarnej:

Dwudziestu strażaków i osiem zastępów straży pożarnej gasi pożar w mieleckiej fabryce. Pożar został zgłoszony o 9:30. Najprawdopodobniej doszło do wybuchu trocin i pyłu drzewnego w jednym z silosów na terenie zakładu. Ogniem zajął się dach silosu, zadziałała instalacja tryskaczowa, co ułatwiło ugaszenie pożaru. W tej chwili ogień jest opanowany, trwa dogaszanie. Nikt nie został ranny.

 



dw

 

 

 

Komentarze
dodaj komentarz
  • (2018-08-13 08:44:46) Wieśniak

    Nikomu nic się nie stało, brawa dwa straży, brawa dla procedur, brawa dla specjalistów......... tylu trolli, nowych profili użytkowników i komentarzy w ciągu dwóch dni chyba jeszcze nie było?

  • (2018-08-10 19:46:21) ajek

    ...

    O tym ze masa syfu znowu poszlo w atmosfere nikt nie mowi. Nie bylo by krono nie bylo by problemu z nim , jego smrodem, niezadowoleniem ludzi, pożarami, protestami, zmowami cenowymi itd. Co chwile slychac o krono w mediach i raczej nie sa to informacje ktorymi ta firma może sie chwalić. Przeraża mnie to że Krono sie rozrasta Lfo/Biomed juz jest ich, budynki Waw-u ich, jeszcze cos o hali Brw cos sie mowi. Jasne jak słońce jest to ze jest plan zwiększania produkcji.

  • (2018-08-10 18:55:31) jo

    A mogło być gorzej

    procedury zadziałały...haha...a gdyby zadziałały to może by się nie zapaliło co?? szkoda tylko, że chłopaki tak szybko ugasili....ostatnimi czasy składowiska śmieci często paliły się w całym kraju i to po kilka dni...

  • (2018-08-09 22:57:36) spidigonzalez

    Oczy patrzą

    Przecież wiadomo, że tak duża firma jak kronospan nie może sobie pozwolić na niedociągnięcia. Procedury zakładowe zadziałały.

  • (2018-08-09 22:47:39) babeluszko

    A może spacer?

    Niektórzy komentatorzy powinni chyba sobie zrobić chwilę przerwy i pójść na spacer

  • (2018-08-09 22:37:34) av18

    Gorący temat

    Pożar zawsze dobrze, że się sprzedaje. Tutaj historia zakończyła się hepi endem!

  • (2018-08-09 22:27:36) Acrivec

    Załoga ma się dobrze

    Jak to dobrze, że nikomu nic się nie stało.

  • (2018-08-09 22:22:36) CristianoxHalaMadrid

    Ogień to żywioł!

    Mógł zabić, a tak tylko spalił zakład!

  • (2018-08-09 22:17:37) AsiaZielinska

    Dziennikarskie hieny!

    Jesteśmy zalewani samymi skandalami i aferami. Kiedy wreszcie media zaczną pokazywać jakieś pozytywne przykłady?

  • (2018-08-09 22:12:39) Arkass

    Bóg miał ich w swojej opiece

    Nie trzeba wielkiej wyobraźni, aby wyobrazić sobie możliwe skutki pożaru i śmierć wielu osób.

  • (2018-08-09 22:03:19) MarcinSokolowski

    Strażacy mają jaja!

    Wszyscy powinniśmy brać przykład z naszych strażaków!

  • (2018-08-09 22:03:17) Krool

    Fachowa pomoc

    Firma wydała oświadczenie, że pracownikami już zajęli się specjaliści. Dobrze, że mają pomoc.

  • (2018-08-09 21:53:55) ToM

    Co na tu dr Mundek?

    Teraz j est inna historia – jaki to będzie miało wpływ na kolarstwo w Mongolii?

  • (2018-08-09 21:48:18) PrzemekJaworski

    A mogło być gorzej

    Wyobraźcie sobie, że w zakładzie nie zadziałały odpowiednie procedury? To by była tragedia, a tak udało się opanowac żywioł.

  • (2018-08-09 16:54:37) kickic

    czy przypadkiem

    nie powinien badac tej sprawy prokurator, czy za takie zanieczyszczenie srodowiska nie powinni zapłacić wysokiej kary, gdzie jest WIOŚ.

  • (2018-08-09 09:39:13) dex

    Po raz pierwszy od 20 lat mogłam spać przy otwartym oknie, coś wspaniałego ! Po raz pierwszy od 20 lat w Mielcu było czyste powietrze nocą, co za rozkosz !!!! Chyba dzisiaj nocą nie było spalania tzw." biomasy" czyli odpadów klejonych ze względu na wczorajszy pożar. Oby ten pożar trwał wiecznie !!!

  • (2018-08-09 09:23:19) Wieśniak

    @___

    Ale nie w każdej jesteś traktowany jak w Melnoxie. W sposób w jaki traktujecie swoich pracowników próbujecie traktować wszystkich mieszkańców Mielca. I w tym wychodzi Wasze buractwo, wieśniactwo i cwaniakowanie. Świat idzie do przodu a Wy dalej tkwicie w latach 90tych i Wam się wydaje że nic się nie ruszyło.

  • (2018-08-09 06:39:12) ___

    do k125

    znajdz mi firme gdzie mozna lezec w czasie pracy. wszedzie dobrze gdzie nas nie ma, wszedzie trzeba zapierniczać

  • (2018-08-09 06:36:04) ___

    20 lta temu

    20 lat temu jak melnox za darmo kielbaski z grila rozdawał to 2 km w kolejce zes stali i podpisywali zgodę na budowe. a teraz to nikt sie niechce przyznac. i kto tu jest uczciwy . wstyd mi za was mielczanie

  • (2018-08-08 22:17:46) k125

    do areczek

    chyba najlepszy niemiecki obóz pracy wiem co pisze pracowałem

  • (2018-08-08 18:55:11) tomek76

    20 strażaków i 8 zastepów

    2,5 strażaka na zastep?

  • (2018-08-08 16:10:04) DytaNowak

    Poczekajmy

    Nie ma co ferować wyroków – trzeba poczekać na wyniki dochodzenia strażaków

  • (2018-08-08 15:45:03) mAreczek

    Super firma

    Ten zakład to jeden z najlepszych zakładów w regionie. Pomimo nieszczęścia widać, że wszystko dobrze działa i pracuje

  • (2018-08-08 15:40:06) Gwiazda23

    Porządna firma

    Aż strach pomyśleć co by się mogło stać gdyby w zakładzie była niesprawna

  • (2018-08-08 15:20:11) fotoGRAFIK

    Całe szczęście

    Dobrze, że zadziałała instalacja przeciwpożarowa.

  • (2018-08-08 15:10:04) Gwiazda23

    Sami znawcy

    Oj jo jojjojoj – jacy wszyscy znawcy pożarów. Dajcie się wykazać Straży Pożarnej

  • (2018-08-08 15:07:33) Wieśniak

    Pożar i więcej pary wodnej

    Połączony z wysypem Krono towarzyszy w komentarzach. Zaraz zwymiotuję.

  • (2018-08-08 15:04:27) Wieśniak

    Pożar i więcej pary wodnej

    Połączony z wysypem Krono towarzyszy w komentarzach. Zaraz zwymiotuję.

  • (2018-08-08 14:23:18) ~

    Ekologiczna Nagroda Nobla! Jak podały przed chwilą szwedzkie i norweskie media, Norweski Komitet Noblowski przyznający Pokojową Nagrodę Nobla wprowadzi od przyszłego roku "Ekologiczną Nagrodę Nobla", a pierwszy laureat jest już znany - to koncern Kronospan!

  • (2018-08-08 14:10:08) kickic

    Jest jeszcze

    to nielegalnie kupowane drewno na Ukrainie?

  • (2018-08-08 13:55:18) ajek

    Ile to juz razy

    Ktory to juz raz w mediach pisze i mowi sie o Kronospanie. A niby wszystko jest ok i krono twierdzi ze inne firmy to nie mniejszy problem niz oni sami. Juz nikt nie traktuje tych bredni na powaznie. Ta firma to naprawde najwiekszy problem miasta. Problem z ktorym nikt nie moze sobie poradzic nie wiadomo dlaczego...

  • (2018-08-08 13:38:55) mieszkaniec Kronobya

    AsiaZielinska, DominikaZielinska krono trole coraj bardziej kreatywne. Mówi się że żadna praca nie hańbi, ale gdybym miał pracować dla kronospanu to wołbym swoje odchody zjeść z głodu :D

  • (2018-08-08 13:32:51) ajek

    Komentarz

    MieszkaniecKronobyla haha,mozna by powiedziec co za gad zadzwonil po straż. Nie no żarty żartami ale problem od wielu lat jest poważny i niestety jak widac nic nikt nie chce z tym zrobić. Przed modernizacja powinni sie przenisc na ubocze zdala od ludzi pozniej "usprawniac" zaklad. Choc efekty tego usprawniania widzieliśmy dzis wszyscy.

  • (2018-08-08 13:30:09) nawigator

    Wszyscy żyją

    Fabrykę da się odbudowac – zycia ludzkiego już bysmy nie odzyskali

  • (2018-08-08 13:29:32) zxs79

    Masz szczęście Kronotrolu

    że polska jezyk to nie tylko trudna jezyk. polka jezyk to bogata jezyk dlatego możesz mieś 15 nicków i napisać 15 komentarzy takich samych odwracając je od dupy strony. Dzięki temu wygladają jakby każdy był inny.

  • (2018-08-08 13:26:29) mieszkaniec Kronobya

    że sie to kur...wo nie spaliło całe :(

  • (2018-08-08 13:25:05) DominikaZielinska

    Brawo straż!

    To co pokazała straż pożarna to klasa sama w sobie – wzorowowo przeprowadzona akcja

  • (2018-08-08 13:25:03) spidigonzalez

    :)

    Firma dalej działa? Jak widać właściciel ma wszystko dobrze zorganizowane

  • (2018-08-08 13:20:26) ajek

    Jak czytam komentarze

    Typu super firma i ze jest ok no to naprawde. Pewnie ze dobrze ze nic nikomu sie nie stalo przy okazji tego pozaru ale niestety calemu otoczeniu od 20 lat sie dzieje. Stopniowo powoli ale caly czas. Taki zaklad powinien byc na uboczu zdala od mieszkańców

  • (2018-08-08 13:20:06) Arkass

    Poczekajmy

    Nie ma co ferować wyroków – trzeba poczekać na wyniki dochodzenia strażaków

  • (2018-08-08 13:15:18) AsiaZielinska

    Dzięki Bogu!

    Mój mąż tam pracuje. Na szczęście nic mu się nie stało.

  • (2018-08-08 13:15:15) JowitaKozlowska

    Ręce precz o sądów!

    Cały Mielec żyje pożarem, a PiS i tak wprowadza swoje zamiany i niszczy demokrację

  • (2018-08-08 13:15:12) CristianoxHalaMadrid

    Wszyscy żyją

    Mówicie o dymie i chmurze – a ja się cieszę, że nikomu nic się nie stało!

  • (2018-08-08 13:15:08) Acrivec

    Super firma

    Ten zakład to jeden z najlepszych zakładów w regionie. Pomimo nieszczęścia widać, że wszystko dobrze działa i pracuje

  • (2018-08-08 13:15:04) av18

    Porządna firma

    Aż strach pomyśleć co by się mogło stać gdyby w zakładzie była niesprawna

  • (2018-08-08 13:12:10) ajek

    Straż

    Zgadza sie straz nie wjechała na teren zakladu tylko stala obok. Nie wiem czy caly czas tam stali przy budzie strazników ale mozliwe ze gasila tylko zakładowa. Zreszta zanim panstwowa dojechala to tez chwile zeszło

  • (2018-08-08 13:10:10) belzebubek6

    Całe szczęście

    Dobrze, że zadziałała instalacja przeciwpożarowa.

  • (2018-08-08 13:10:06) babeluszko

    Sami znawcy

    Oj jo jojjojoj – jacy wszyscy znawcy pożarów. Dajcie się wykazać Straży Pożarnej

  • (2018-08-08 13:03:08) kohones

    DO STRAZY POZARNEJ

    Jakie to uczucie wjechać 5 zastepami na teren zakładu i zostać potraktowanym jak dzieciak i trzeba było wraca do bramy. hahahahaha KABARET. POGONILI STRAZ BUHAHAHAHAHHAHA

  • (2018-08-08 13:00:37) ~

    Pożar! Pożar! Gdzie? Gdzie się pali! Pożar! Pożar! Pożar mi pies kiełbase!

  • (2018-08-08 12:48:45) tomek76

    pożar to nieszczęscie i zagrożenie

    ale jak spotka to bogatego albo bogaty rozbije dobry samochód to dobrze mu tak. Natomiast nad biednym trzeba sie litować bo ma mniej od nas i nie mamy powodu do zazdrości

  • (2018-08-08 12:04:37) ajek

    Haha

    Dziadki na działce liscie i gałęzie chca spalic to straż miejska juz pędzi z mandatem a tu takie ognisko krono funduje mielczanom i dobra jest. Wyszlo z 20 czy 30 tys ludzi na ulice protestowac to wladza ma ich gleboko w d... Nie licza sie z ludzmi wogole. Ile miasto ma jeszcze to znosic te ciagle problemy? Tak chmura sie rozejdzie nie widac jej i co dobra jest??? Do nastepnego razu??? Ktorego to już. Ciekawe kiedy na dawnym lfo nowe kominy sie wystawią bo nawiezione tam dziadostwa na placu do oporu.

  • (2018-08-08 12:04:17) diano

    I widać deklaracje Kronosyfa, zapewniali ze palić się już nie będzie, a tu jak zwykle, czyli nic się nie zmieniło. Tylko urzędasy w to wierzą bo normalni ludzie to mają już tego dość.

  • (2018-08-08 12:00:20) wilko

    Wypalanie filtra

    MIT

  • (2018-08-08 11:56:44) zxs79

    Palą sia jak cholera. W zeszłym tygodniu trafiłem na jakiś angielskojęzyczny artykuł ze zdjęciami płonących instalacji (takich jak u nas demontowali). Nie mówi się tu o tym głośno ale ludzie z zagranicy tez zaczynają się burzyć patrząc na swojego przyjaznego sąsiada.

  • (2018-08-08 11:51:01) ObywatelAM

    @zenek3

    Widać od razu że Zenek3 to właśnie pani z działu komunikacji i PR Krono-zapłonu. Firma ciągle brnie w swoich oszustwach i zakłamaniach, jej instalacje produkcyjne palą się regularnie, a oni twierdzą że to zapłony z nowoczesności i innowacji na które wydali 400 mln zł. Nad tym już nikt nie panuje, Palący problem dla Mielca musi się skończyć, a firma wynieść.

  • (2018-08-08 11:44:43) ajek

    Aaa ciekawe

    Czy im dymu do biurowca nie naleciało? Przez okna to chyba nie bylo nic widac bo nie fart że akurat wszystko poszło w tamtą stronę. Przynajmniej na mosciskach sie ciesza ze nie jak zwykle na nich...

  • (2018-08-08 11:36:46) ajek

    Nie tylko

    Hala sie paliła ale też część tej świeżo poskladanej cudownej zdrowotnej instalacji

  • (2018-08-08 11:24:56) ajek

    Już

    Sie wystraszyłem ze trzeba bedzie równać teren tam ale ugasili.

  • (2018-08-08 11:23:25) Wieśniak

    @Zenek3

    Takie "szczescia" nie Tobie oglaszac, tylko Pani z dzialu komunikacji i PR.

  • (2018-08-08 11:06:04) nico7

    gasić powoli

    I bardzo dodrze im więcej będzie ich kosztować utrzymanie i remonty tego truciciela tym szybciej się wyniosą

  • (2018-08-08 10:43:07) kickic

    Przełomowe zmiany w kronosyfie

    ekologiczny kronospan

  • (2018-08-08 10:41:37) Zenek3

    na szczęście nikomu nic się nie stało i to najważniejsze.

  • (2018-08-08 10:05:36) zxs79

    Patrzcie

    na te małe emitory jak napier.. dymem pomimo pożaru. wydalili cały formaldechyd jaki mieli w zakładzie :)

  • (2018-08-08 10:01:53) ajek

    Kronospan

    Dementuje, to pewnie było czyszczenie ELEKTROFILTRA

  • (2018-08-08 09:58:26) ajek

    Kronospan

    Dementuje, to pewnie było czyszczenie ELEKTROFILTRA

  • (2018-08-08 09:55:20) ajek

    Kronospan

    Dementuje, to pewnie było czyszczenie ELEKTROFILTRA

  • (2018-08-08 09:51:23) ~

    Można będzie wyłączyć UTWS na wiele miesięcy - smród i tak był, ale dla Korono UTWS stanowił kłopot, bo spowalniał produkcję, teraz problem zniknie,

Zapoznaj się z regulaminem portalu hej.mielec.pl. Poznaj swoje prawa i obowiązki.