Jaka jest sytuacja finansowa miasta? Deficyt mniejszy niż planowano, ale... Wydarzenia - Hej.MIELEC.pl - Wiadomości Zdjęcia Ogłoszenia Firmy / Miasto i Powiat / Wydarzenia
REKLAMA
     
REKLAMA

 

WydarzeniaOkoło 39 milionów złotych może wynieść deficyt budżetu miasta na koniec 2018 roku. To mniej niż zakładano, ale to tylko przejściowy stan. Miasto nie zrealizowało jeszcze bowiem kilku kosztownych inwestycji.

Podczas sesji Rady Miejskiej 6 września wprowadzono zmiany w budżecie miasta, które m.in. przyczyniły się do obniżenia deficytu budżetowego. Łącznie wprowadzono dodatkowe dochody w kwocie 2 546 510. Pozwoliło to na obniżenie deficytu z 51 568 246 zł na 49 021 735 zł. To obecny stan zadłużenia miasta.

Skarbnik miasta Barbara Wójcik wskazała też źródła finansowania deficytu. Będzie to emisja obligacji na kwotę 26 mln zł, wolne środki w wysokości 13 mln zł oraz nadwyżka z lat ubiegłych – 10,6 mln zł. Miasto bierze też pod uwagę zaciągniecie kredytu w wysokości 360 tys. zł – na razie jednak szuka oszczędności.

Czytaj dalej pod reklamą ↓

 Na koniec roku deficyt może być jeszcze mniejszy. O takie prognozy pytał radny Andrzej Skowron. – Jakie są prognozy na koniec roku w związku z budżetem? – pytał. – Czy dzisiaj możemy już mówić o pewnych wielkościach?

– Analizujemy cały czas dochody oraz wydatki i z części inwestycji będziemy musieli w tym roku zrezygnować. To obejmie m.in. budowę Przedszkola Miejskiego nr 20. Po otwarciu ofert okazało się, że najniższe oferty wyniosły 15 mln zł. Zrezygnujemy też z budowy dwóch placów zabaw i z części budowy dróg – wyjaśniał Fryderyk Kapinos, pełniący obowiązki prezydenta miasta. – Na dzień dzisiejszy mamy większe o około 2 mln zł dochody z PIT i CIT. Mamy tez kolejne dofinansowania – na wodny plac zabaw, basen i drogi w centrum. To da nam 10 mln zł.

Kapinos przewiduje więc, że na koniec roku deficyt budżetowy wyniesie około 39 mln złotych.

Zadowolenie z obniżki deficytu szybko wyraził radny Prawa i Sprawiedliwości Jakub Blicharczyk. – Chciałem zauważyć, że z tych wszystkich materiałów dostarczonych odnośnie budżetu jawi nam się tutaj bardzo pozytywny sygnał, bo przez ostatnie kilka miesięcy udało się obniżyć deficyt z 80 mln do 49 mln. To bardzo pozytywny sygnał – powiedział.

Tę radość szybko zakończył Bogdan Bieniek. – Fantazja trochę kolegę poniosła. Nic się takiego nie wydarzyło, co spowodowało obniżenie deficytu, najwyżej nie zostały wykonane pewne inwestycje. Deficyt będzie zależał od tego, czy będziemy realizować halę czy nie – mówił.

Słowa te potwierdziła skarbnik miasta Barbara Wójcik – To zmniejszenie z 81 mln zł wynika z podjętej w czerwcu uchwały kiedy wycofywaliśmy z harmonogramu inwestycji halę sportową, więc jest to tylko przesunięcie w czasie. Skutkuje to jednak mniejszymi wydatkami z tytułu obsługi długu, które też skorygowaliśmy w budżecie – wyjaśniała Barbara Wójcik.

m

 

 


Komentarze
dodaj komentarz
 • (2018-09-12 09:21:35) Antico

  brak inwestycji

  i dlatego deficyt niższy. Nic się nie dzieje tylko jakieś ronda , składają wieńce, obchody , rocznice itd a hali nadal nie ma, gdzie drugi most?

 • (2018-09-10 09:45:38) Mielczaninnadorobku

  PRZEWALĄ NA STAl i po kasie - chyba że po rozum pójdą!!!

  WITAM.................. INWESTYCJE SĄ NAJWAŻNIEJSZE BY MIASTO SIĘ ROZWIJAŁO - NAWET GDYBY DEFICYT MIAŁ SIĘ POWIĘKSZYĆ TO; ............................... JAK NIE BĘDZIE INWESTYCJI TO Z TEGO MIASTA WPIERW WYEMIGRUJE MŁODZIEŻ A POTEM INWESTORZY!!!!!!............................ BRAKUJE; PKS z 50 mll, Hali sportowej z 50 mln ........ czterech pasów ruchu pod most, masy prawo skrętów, unowocześnienia bulwarów pod wszystkie MIELECKIE imprezy prócz pokazów lotniczych, rozbudowy mostu i może kolejnego mostu lub dwóch, orlików, boisk do kosza i siatki na osiedlach .................................................. itd....... A MY budujemy pomniki za miliony, trawę na stali za dwa miliony i utrzymujemy całą tą strukturę itd..... MASAKRA

 • (2018-09-08 17:31:42) cypisek

  Deficyt jeszcze..

  .. wzrośnie i to znacznie po wyborach.. gdy trza będzie wypłacić odprawy dla tych, których mielczanie "skasują".. A zanosi się na wielkie czystki personalne.. Okrutne to ale prawdziwe.. Wolę jednak płacić podatki na przecenione inwestycje - z których mieszkańcy będą korzystać, niż na utrzymywanie urzędasów nieudaczników i mącicieli.. Hej

 • (2018-09-08 15:50:55) LOLiPOP

  Dobry zwyczaj nakazuje pochwalić się ile zarobiono na demontażu sprzętów i materiałów. Należy wspomnieć o ochoczej pracy chłopców z warsztatów jak za starych dobrych czasów.

 • (2018-09-08 15:08:48) normojunior

  Rewelacyjne otwarcie do mediów. Teraz już wiemy do kogo należy władza. Chęć budowy hali lub też nie.

 • (2018-09-08 14:50:57) vaclav

  Bardzo pozytywny sygnał

  Bardzo pozytywny sygnał! -chciałoby się pośmiać po wypowiedzi Radnego, ale w oddalająca się perspektywa budowy nowej hali nie nastraja do śmiechu. Inni Główni Orędownicy wyburzenia obiektów sportowych (hali, basenu i przy okazji lodowiska) i budowy ultra nowoczesnych na miarę szejków z Kataru (bagatela-nie mając potrzebnych milionów) siedzą cichuteńko.....

 • (2018-09-08 14:09:03) office R

  Najważniejsze że kwestia hali została potraktowana na wesoło i ze zrozumieniem kolegów. Po co robić niepotrzebńą atmosferę spjęcia.

 • (2018-09-08 14:03:37) lukasz200992

  Inwestycje

  Skoro juz teraz mamy deficyt, a wielkie inwestycje przed nami to znaczy, że trzeba w końcu wziąć się za cięcie wydatkow bieżących. Haka,wiadukt, ujecue podzuembe,blonia i planty, sck,stawy cyraniwskie, tunele lub wiadukty w ciagu padykuly i wolnisci, ktore będą konieczne po wzniwieniu ruchu pociągów. I wiele wiele innych. Musicie patrzeć przyszłościowo jeśli miasto ma się rozwijać.

Zapoznaj się z regulaminem portalu hej.mielec.pl. Poznaj swoje prawa i obowiązki.
Sprawdź zasady publikowania komentarzy, postów na forum. Dowiedz się jak zgłaszać wnioski i uwagi.
CZYTAJ WIĘCEJ – REGULAMIN PORTALU HEJ.MIELEC.PL!

 

 

 

Użytkownik, publikując swoje informacje, komentarze i opinie na Forum hej.mielec.pl, czyni to wyłącznie na własną odpowiedzialność. HEJ.MIELEC nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników na Forum hej.mielec.pl.
Niedopuszczalne jest umieszczanie treści sprzecznych z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej, propagujących przemoc, czy też naruszających w innych sposób zasady współżycia społecznego.
Niedopuszczalne jest wielokrotne publikowanie powtarzających się wątków w tych samych lub różnych działach.
Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi naruszających prawa autorskie, znaki towarowe lub inne prawa podmiotowe jakichkolwiek osób trzecich, ani zachęcających do zakupu lub korzystania z nielegalnego oprogramowania. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi mających charakter pomówienia, bezpodstawnej sugestii popełnienia przestępstwa, nawołujące do łamania prawa. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi rażąco naruszających netykietę, zasady pisowni języka polskiego. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi niezwiązanych z tematem dyskusji w Forum lub komentowanym artykułem. Niedopuszczalne jest zamieszczanie w treści wypowiedzi danych kontaktowych swoich, osób trzecich, firm oraz adresów stron internetowych, adresów poczty e-mail, numerów z komunikatorów etc. Niedopuszczalne jest podejmowanie świadomych działań na szkodę portalu, wydawcy, członków zespołu redakcyjnego.
Niedopuszczalne
jest również umieszczanie przez Użytkowników na Forum hej.mielec.pl przekazów reklamowych.

 

Facebook

 


REKLAMA

 

REKLAMA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kalendarium

Wrzesień

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
          01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Newsletter

Chcesz byś powiadamiany o nowościach w serwisie? Zapisz się na nasz newsletter.

Ankieta

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację REGULAMINU KORZYSTAMY Z COOKIESCopyright HEJGRUPA sp. z.o.o. 2007-2018Wszystkie prawa zastrzeżoneRealizacja: ideo Powered by: CMS Edito WYDAWCA portalu: HejGrupa - 39-300 Mielec, ul. Szafera 33Redakcja: info@hej.mielec.pl Biuro: biuro@hejgrupa.plRegulamin portalu: https://www.hej.mielec.pl/portal/politykaREKLAMA: https://www.hej.mielec.pl/reklama
PORTAL HEJ.MIELEC.PL JEST ZAREJESTROWANYM TYTUŁEM PRASOWYM!