Na zaproszenie europosła Tomasza Poręby Komisja Transportu PE odwiedzi Podkarpacie Wydarzenia - Hej.MIELEC.pl - Wiadomości Zdjęcia Ogłoszenia Firmy / Miasto i Powiat / Wydarzenia
REKLAMA
     
REKLAMA

 

WydarzeniaZ inicjatywy europosła Tomasza Poręby w przyszłym tygodniu do Polski przyjedzie z wizytą oficjalna delegacja Komisji Transportu i Turystyki Parlamentu Europejskiego. - Celem tej wizyty jest promocja dynamicznie rozwijającego się szlaku Via Carpatia, ale także omówienie ważnych inwestycji kolejowych - mówi Tomasz Poręba.

Delegacja w ciągu trzech dni odwiedzi województwa podkarpackie, małopolskie i mazowieckie. - Nie bez powodu zaprosiliśmy delegację Parlamentu Europejskiego do odwiedzenia tych właśnie regionów. Podkarpacie rozwija się niezwykle dynamicznie i chcemy pokazać naszym kolegom, jak strategiczne znaczenie dla tej części Europy ma powstający szlak Via Carpatia - mówi europoseł Poręba.

Czytaj dalej pod reklamą ↓

 

 

- Już teraz jest to droga uwzględniana w najważniejszych dokumentach dotyczących europejskich szlaków transportowych. Pokażemy również Dolinę Lotniczą oraz prężnie rozwijające się lotniska w Rzeszowie-Jasionce i Krakowie-Balicach – dodaje.

Podczas wizyty europosłowie zapoznają się także z najważniejszymi inwestycjami kolejowymi w Polsce jak również planowanymi inicjatywami w zakresie rozwoju żeglugi śródlądowej w Polsce. Podczas spotkań z przedstawicielami ministerstwa infrastruktury omówiony zostanie także pakiet mobilności i nowe wieloletnie ramy finansowe.

k

 

 

 

 

Komentarze
dodaj komentarz
 • (2018-09-18 14:18:20) Mielczaninnadorobku

  BRAKUJE - dużego nowoczesnego dworca PKS !!!

  BARDZO w Mielcu brakuje nowoczesnego dworca PKS(PKP) z skupieniem wszystkich przewoźników w jeden organizm na jednej tablicy informacyjnej!!!..........................................................................Dworzec to wizytówka miasta i ludzie przyjezdni oceniają miasto po tym właśnie argumencie - BARDZO WAŻNA INWESTYCJA W MIELCU (jak nie naj....!) ............................. ........................................................................................ To powinno być w Mielcu wybudowane; http://www.radiowroclaw.pl/articles/view/43241/Dworzec-PKS-nowa-wizytowka-Wroclawia-ZOBACZ#

 • (2018-09-15 16:15:54) ~

  z pewnością przecieraliby oczy ze zdziwienia widząc że połączenia między Mielcem a Rzeszowem około 60 km i tłumy pasazerów /60 i prawie 200 tys mieszkańców/obsługują co 15 czy 30 minut małe ciasne furgony pasażerskie zamiast pojemnych autobusów, takich absurdów to za Odrą ani na południu unijnej Europy na pewno nie spotkają

 • (2018-09-14 22:24:53) zMielca

  Kolej Mielec-Kolbuszowa

  Obserwując stały wzrost liczby pojazdów na trasie Mielec-Rzeszów uważam, że budowa linii kolejowej Mielec-Kolbuszowa spowodowałaby znaczne odciążenie trasy Mielec-Rzeszów. W Rzeszowie uczy się sporo mieleckiej młodzieży, część dojeżdża do pracy. Myślę, że pociągi relacji Mielec-Rzeszów byłyby zapełnione.

 • (2018-09-14 15:17:41) nico7

  ty junior

  Do szkoły jak nie rozumiesz prostego pytania , bo odpowiedzi na nie na pewno nie masz .

 • (2018-09-14 14:30:23) normojunior

  nico7 - Masz szczęście że przez dwa s nie napisałeś. Byś wyglądał jak nie wyedukowany esesman.

 • (2018-09-14 14:11:27) nico7

  Może ktoś wymieni co dobrego pis zrobił dla Mielca oprócz obiecanek co wybory ?

 • (2018-09-14 13:49:39) LOLiPOP

  do Zawisza

  Dokładnie tak trzeba zrobić. Niech trochę świata zobaczą. Ci Brukselscy Traktorzyści nigdzie takich korków nie widzieli i nie zobaczą.

 • (2018-09-14 13:34:56) Zawisza

  Zapraszamy

  Miedzy 15 a 17 droga z Mielca w kierunku Tarnowa wylotowa z Mielca częścią most zakorkowany od lat na długie lata

Zapoznaj się z regulaminem portalu hej.mielec.pl. Poznaj swoje prawa i obowiązki.
Sprawdź zasady publikowania komentarzy, postów na forum. Dowiedz się jak zgłaszać wnioski i uwagi.
CZYTAJ WIĘCEJ – REGULAMIN PORTALU HEJ.MIELEC.PL!

 

 

 

Użytkownik, publikując swoje informacje, komentarze i opinie na Forum hej.mielec.pl, czyni to wyłącznie na własną odpowiedzialność. HEJ.MIELEC nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników na Forum hej.mielec.pl.
Niedopuszczalne jest umieszczanie treści sprzecznych z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej, propagujących przemoc, czy też naruszających w innych sposób zasady współżycia społecznego.
Niedopuszczalne jest wielokrotne publikowanie powtarzających się wątków w tych samych lub różnych działach.
Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi naruszających prawa autorskie, znaki towarowe lub inne prawa podmiotowe jakichkolwiek osób trzecich, ani zachęcających do zakupu lub korzystania z nielegalnego oprogramowania. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi mających charakter pomówienia, bezpodstawnej sugestii popełnienia przestępstwa, nawołujące do łamania prawa. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi rażąco naruszających netykietę, zasady pisowni języka polskiego. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi niezwiązanych z tematem dyskusji w Forum lub komentowanym artykułem. Niedopuszczalne jest zamieszczanie w treści wypowiedzi danych kontaktowych swoich, osób trzecich, firm oraz adresów stron internetowych, adresów poczty e-mail, numerów z komunikatorów etc. Niedopuszczalne jest podejmowanie świadomych działań na szkodę portalu, wydawcy, członków zespołu redakcyjnego.
Niedopuszczalne
jest również umieszczanie przez Użytkowników na Forum hej.mielec.pl przekazów reklamowych.

 

Facebook

 


REKLAMA

 

REKLAMA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kalendarium

Wrzesień

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
          01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Newsletter

Chcesz byś powiadamiany o nowościach w serwisie? Zapisz się na nasz newsletter.

Ankieta

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację REGULAMINU KORZYSTAMY Z COOKIESCopyright HEJGRUPA sp. z.o.o. 2007-2018Wszystkie prawa zastrzeżoneRealizacja: ideo Powered by: CMS Edito WYDAWCA portalu: HejGrupa - 39-300 Mielec, ul. Szafera 33Redakcja: info@hej.mielec.pl Biuro: biuro@hejgrupa.plRegulamin portalu: https://www.hej.mielec.pl/portal/politykaREKLAMA: https://www.hej.mielec.pl/reklama
PORTAL HEJ.MIELEC.PL JEST ZAREJESTROWANYM TYTUŁEM PRASOWYM!