Nowa decyzja Ministerstwa Środowiska w sprawie Kronospanu! Wydarzenia - Hej.MIELEC.pl - Wiadomości Zdjęcia Ogłoszenia Firmy / Miasto i Powiat / Wydarzenia
REKLAMA
     
REKLAMA

 

WydarzeniaDo firmy Kronospan Mielec dotarła oficjalna decyzja Ministerstwa Środowiska o oddaleniu odwołań do Pozwolenia Zintegrowanego złożonych przez wszystkie strony czyli Kronospan, Specjalną Strefę Ekologiczną i Fundację ClientEarth Prawnicy dla Ziemi.


- Co równie ważne, otrzymaliśmy także postanowienie o przywróceniu rygoru natychmiastowej wykonalności Pozwolenia Zintegrowanego, wydanego w czerwcu 2018 roku. Minister rozpatrzył w trybie autokontroli skargę Kronospan Mielec na uchylenie rygoru.  Jest to wynik naszego odwołania i uznania za bezzasadne argumentów przytaczanych przez wnioskujących o uchylenie rygoru - mówi Dagmara Mach, Dyrektor ds. Sprzedaży Kronospan Mielec sp. z o.o.

Czytaj dalej pod reklamą ↓

 

 - Minister Środowiska uznał, że zachodzi niezbędność niezwłocznego wdrożenia decyzji w życie. Instalacja po modernizacji spełnia wymagania najlepszej dostępnej techniki wynikających z konkluzji BAT. Jej eksploatacja przyczyni się do poprawy jakości powietrza, zwłaszcza ze względu na znaczące ograniczenie emisji pyłu, a także substancji zapachowych powodujących uciążliwość, na które od dawna skarżą się mieszkańcy Mielca. Za nałożeniem rygoru natychmiastowej wykonalności przemawia zatem interes społeczny. Natomiast określenie w decyzji terminów dla wymagalności obowiązku prowadzenia pomiarów ciągłych jest konieczne, ponieważ na wykonanie stanowisk do pomiarów, zakup, i zainstalowanie aparatury pomiarowej potrzebny jest czas i środki finansowe – to uzasadnienie tej decyzji.

- To dobra decyzja ministra, spodziewaliśmy, że taką właśnie podejmie. Wraz z nową decyzją na większości emitorów wprowadzone zostały rygorystyczne wartości emisji wynikające z konkluzji BAT lub nawet ostrzejsze. Pozwolenie jest najbardziej restrykcyjne z dotychczas wydanych. Ustalone w decyzji wymagania mają też wyraźnie nakreślone terminy ich wdrożenia przez Kronospan Mielec. Najpóźniej od 1 listopada 2019r. na emitorze E-101 musi być spełniona rygorystyczna wartość dopuszczalna dla LZO. Natomiast od 1 listopada 2018r. musi zostać obniżona o co najmniej 50 %  emisja NOx z emitora E-5 – komentuje marszałek podkarpacki Władysław Ortyl.

- Przywrócony został rygor natychmiastowej wykonalności więc firma czy chce czy nie, pozwolenie zintegrowane obowiązuje w całości. Wydając pozwolenie, badaliśmy możliwość jego wykonalności. Nasze rozeznanie z potencjalnymi wykonawcami w zakresie monitoringu było rzetelne i uważamy, że jest to wykonalne w terminach jakie wyznaczyliśmy w pozwoleniu zintegrowanym. Jak widzimy nasze zdanie podziela również Minister Środowiska. Stąd też od 1 stycznia 2019 roku firma musi wprowadzić ciągły pomiar na dwóch kluczowych emitorach. Pomiar będzie dotyczył m.in. tlenków azotu, dwutlenku siarki, formaldehydu, pyłu ogółem, lotnych związków organicznych, tlenku węgla i fluoru – dodaje Ortyl.

hm


 

 

Komentarze
dodaj komentarz
 • (2018-09-15 21:48:42) haqna

  Zamknąć ciepłownię

  bo kopci i truje!

 • (2018-09-15 14:29:31) Borys71

  Kono syf

  Mielczanie, jest jedna na kilka lat szansa na podziękowanie wszystkim podszytym kampaniom wyborczą działaniom takich panów jak p/o prezydenta Kapinos , Tymuła oraz "wielki" mielczanin pan Ortyl. Pokażcie im czerwoną kartkę ! To zwykli karierowicze bez merytorycznych podstaw do kierowania urzędami , które piastują. Wybierzmy w nadchodzących wyborach kandydatów, którzy nie są skalani partyjniackimi przekonaniami tylko będą mięli na celu dobro , nasze wspólne dobo jakim jest Nasze Miasto Mielec. Go urn!!!

 • (2018-09-15 13:26:56) diphisli

  Firma wcale nie musi

  ....wdrażać monitoringu pomiarów ciągłych. Nadal ma prawo na odwołanie do Sądu w Warszawie na takich samych zasadach jak to uczyniła w przypadku wznowienia rygoru. Szkoda, że Pan Marszałek nie dodaje tej ważnej informacji do wypowiedzi w mediach. Znowu będzie rozczarowanie za 30 dni gdy dowiemy się, że spółka wygrała w sądzie i oddaliła od siebie obowiązek realizowania pomiarów ciągłych oraz wielu innych wymogów nałożonych w obecnym pozwoleniu.

 • (2018-09-15 05:39:24) jam111

  Kronole !!!

  To wszyscy pracujący w syfie Krono. I te komentarze co piszą. Jeszcze zobaczycie ,że nie będzie po waszemu i wstyd wam będzie chodzić po Mielcu i sami się wyniesiecie

 • (2018-09-14 19:38:34) tomek76

  mieleckie

  kazde da sie przekupić. nzwet organizatorów protestu za dosłownie pare groszy

 • (2018-09-14 19:26:56) Wieśniak

  @CykPyk

  Nie rozmydlaj sprawy. Ludzie chcieli (i dalej chca) monitoring na wszystkie emitory a nie dwa z d*py wziete. Emisji spalin w samochodzie nie mierzy sie przy wlocie filtru powietrza ani przy nadmuchu wewnatrz kabiny.

 • (2018-09-14 19:16:52) ostatni_postronny

  Się doczekalem

  No i się doczekałem...tydzień spokoju, bez Kronoafer, a tu weekendzik ż nowowybuchla... Przeszkadzało "zadymienie" było źle....nie ma....też źle. Ale to typowe zachowanie....szara polska rzeczywistość...kielecka rzeczywistość. Ps. Hej brawo...za refleks. Informacja z pierwszej ręki! W ekspresowym tempie....

 • (2018-09-14 16:41:02) CykPyk

  .

  Brak monitoringu ŹLE, monitoring 2 emitorów ŹLE. Sami nie wiecie czego chcecie :)

 • (2018-09-14 15:39:54) wilko

  Rusza praca pełną "parą"

  sezon grzewczy coraz bliżej (będzie na co zgonić) - szykować płuca!

 • (2018-09-14 13:08:15) Wieśniak

  Monitoring dwóch emitorów to nie monitoring. Jednym słowem nic nie zostało i nie zostanie zrobione. Ale Melnox i Pan Ortyl dumnie ogłoszą sukces. Za rok.

Zapoznaj się z regulaminem portalu hej.mielec.pl. Poznaj swoje prawa i obowiązki.
Sprawdź zasady publikowania komentarzy, postów na forum. Dowiedz się jak zgłaszać wnioski i uwagi.
CZYTAJ WIĘCEJ – REGULAMIN PORTALU HEJ.MIELEC.PL!

 

 

 

Użytkownik, publikując swoje informacje, komentarze i opinie na Forum hej.mielec.pl, czyni to wyłącznie na własną odpowiedzialność. HEJ.MIELEC nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników na Forum hej.mielec.pl.
Niedopuszczalne jest umieszczanie treści sprzecznych z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej, propagujących przemoc, czy też naruszających w innych sposób zasady współżycia społecznego.
Niedopuszczalne jest wielokrotne publikowanie powtarzających się wątków w tych samych lub różnych działach.
Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi naruszających prawa autorskie, znaki towarowe lub inne prawa podmiotowe jakichkolwiek osób trzecich, ani zachęcających do zakupu lub korzystania z nielegalnego oprogramowania. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi mających charakter pomówienia, bezpodstawnej sugestii popełnienia przestępstwa, nawołujące do łamania prawa. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi rażąco naruszających netykietę, zasady pisowni języka polskiego. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi niezwiązanych z tematem dyskusji w Forum lub komentowanym artykułem. Niedopuszczalne jest zamieszczanie w treści wypowiedzi danych kontaktowych swoich, osób trzecich, firm oraz adresów stron internetowych, adresów poczty e-mail, numerów z komunikatorów etc. Niedopuszczalne jest podejmowanie świadomych działań na szkodę portalu, wydawcy, członków zespołu redakcyjnego.
Niedopuszczalne
jest również umieszczanie przez Użytkowników na Forum hej.mielec.pl przekazów reklamowych.

 

Facebook

 


REKLAMA

 

REKLAMA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kalendarium

Wrzesień

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
          01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Newsletter

Chcesz byś powiadamiany o nowościach w serwisie? Zapisz się na nasz newsletter.

Ankieta

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację REGULAMINU KORZYSTAMY Z COOKIESCopyright HEJGRUPA sp. z.o.o. 2007-2018Wszystkie prawa zastrzeżoneRealizacja: ideo Powered by: CMS Edito WYDAWCA portalu: HejGrupa - 39-300 Mielec, ul. Szafera 33Redakcja: info@hej.mielec.pl Biuro: biuro@hejgrupa.plRegulamin portalu: https://www.hej.mielec.pl/portal/politykaREKLAMA: https://www.hej.mielec.pl/reklama
PORTAL HEJ.MIELEC.PL JEST ZAREJESTROWANYM TYTUŁEM PRASOWYM!