Młodzi protestowali przeciw ACTA. Zamiast 1500 około 150 osób. Wydarzenia - Hej.MIELEC.pl - Wiadomości Zdjęcia Ogłoszenia Firmy / Miasto i Powiat / Wydarzenia
REKLAMA
     
REKLAMA

 

Wydarzenia

Kilkadziesiąt minut potrwał protest przeciw umowie ACTA na Placu Armii Krajowej w Mielcu.

ACTA to umowa handlowa dotycząca zwalczania obrotu towarami podrabianymi, czyli Anti-Counterfeiting Trade Agreement. - Porozumienie wielostronne, mające narzucić międzynarodowe standardy w walce z naruszeniami własności intelektualnej. Dokument ustanawia szereg regulacji prawnych o globalnym zasięgu. Do porozumienia może przyłączyć się każde państwo zainteresowane współpracą w ramach powstających struktur. Powołane do życia ciała administracyjne będzie zupełnie niezależne od istniejących obecnie międzynarodowych instytucji, zajmujących się dotychczas tymi zagadnieniami: Światowej Organizacji Handlu (WTO), Światowej Organizacji Własności Intelektualnej (WIPO) czy innych agend Organizacji Narodów Zjednoczonych (ONZ). Przedmiotem regulacji są kwestie obrotu podrabianymi dobrami, zasady handlu lekami generycznymi oraz problem rozpowszechniania dzieł prawnie chronionych poprzez Internet (tzw. piractwo medialne) – czytamy w Wikipedii.

Porozumienie ACTA w USA i Europie budzi olbrzymie kontrowersje. Ma wielu przeciwników, którzy uważają, że wprowadzenie ACTA ograniczy wolność Internetu oraz swobodę korzystania z sieci. Przeciw ACTA protestuje nawet Wikipedia. Tymczasem 26 stycznia w Tokio to porozumienie ma być podpisane przez Polskę, dalej powinno być ratyfikowane przez rząd i parlament. Taki plan spotkał się olbrzymimi protestami także w kraju.

W Mielcu grupa młodych ludzi przygotowała pikietę na Placu Armii Krajowej. Odbyła się dzisiaj o 16:00, trwała kilkadziesiąt minut. Przyszło około 150 osób, w ogromnej większości młodych, uczniów mieleckich szkół. Do udziału w manifestacji zwoływali się przede wszystkim w portalu społecznościowym Facebook, tyle że tam udział w pikiecie zadeklarowało ponad 1500 osób.

Gdy dochodziła 16:00 na Placu AK stało zaledwie kilkanaście osób, mocno rozczarowanych pustkami. Dopiero gdy zjawili się organizatorzy, wyposażeni w nagłośnienie znane z pielgrzymek czy procesji, i zachęcili głośno do zebrania się przy fontannie z różnych stron Placu zaczęli schodzić się chętni do protestowania. Początkowo około 70 osób, finalnie liczba osób zgromadzonych na pikiecie sięgnęła około 150 osób.

Protest zaczął się od symbolicznego zerwania knebla z napisem ACTA z ust jednego demonstrantów. Młody mężczyzna opowiedział później jaki dyskomfort towarzyszył zakneblowaniu i porównał swoją sytuację do spodziewanych skutków wprowadzenia umowy ACTA. Kolejne długie minuty minęły na barwnym wystąpieniu licealisty Marcina Parysa. To przede wszystkim straszenie skutkami wprowadzenia umowy ACTA. – Jeżeli ACTA zostanie wprowadzone, na mocy nowego prawa będziesz piratem ściągając dowolny plik z sieci. Twoja mama będzie piratem, jeżeli na rodzinnym obiedzie da przepis Twojej cioci z niedawno kupionej książki kucharskiej, Twój tata będzie piratem, jeżeli jeżeli zepsuje mu się droga część do samochodu a on kupi tańszy zamiennik zamiast drogiego oryginału. (...) Czy więc jedyną radością staruszków będzie popularne pożyczanie sobie i przekazywanie dalej czasopism religijnych? Nie! To też bedzie zabronione. Osoba która kupiła gazetę nie będzie mogła pożyczyć jej innej osobie, ponieważ nie ma praw do udostępniania cudzego tekstu, a ta druga osoba nie kupiła gazety, więc nie ma prawa do zapoznawania sie z jej treścią. W świetle prawa obie te osoby będą przestępcami. (...) ACTA zabrania produkowania i sprzedaży tańszych zamienników o podobnym działaniu znanych i drogich leków. Jeśli mówimy o syropku na kaszel, to pół biedy, co jednak jeśli chodzi o niesamowicie drogie leki np. na mukowiscydozę czy stwardnienie rozsiane – grzmiał. Padło wiele słów o ograniczaniu wolności słowa. – Dziękuję za to, że przyszliście, że zmobilizowaliście się. W Warszawie taka demonstracja z powodów organizacyjnych została przełożona – dodawał. Gdy skończył, otrzymał brawa. Zachęcił też do podpisywania petycji w sprawie ACTA, co wiele osób uczyniło.

Finisz manifestacji to kilka głośnych okrzyków sprzeciwu wobec ACTA i kilka słów od mężczyzny, który przyjechał do Mielca z Krosna by tu protestować. Ostrzegał przed światem znanym z książki Georga Orwella „Rok 1984”. Wśród manifestantów organizatorzy rozdawali ulotki. Sami protestujący przygotowali jeden transparent, kilka osób na znak protestu zakleiła sobie usta, była flaga narodowa, były kartki z hasłami sprzeciwu.

Tuż przed 17:00 demonstracja oficjalnie się zakończyła i zebrani zaczęli się rozchodzić. Co ciekawe w mieście pojawiły się plakaty zachęcające do przyjścia na tę demonstrację na godzinę… 18:00.

ZOBACZ FOTOREPORTAŻ


PC
 

Komentarze
dodaj komentarz
  • (2012-01-27 22:05:41) foczka

    Panie Lechowski

    Chyba się to faktycznie Panu śniło, bo w rzeczywistości "skamla" i to zdecydowanie głośniej niż ten znienawidzony przez Pana Donald Tusk, a wszystko przez to, że jedynym prawdziwym osiągnięciem Orbana jest ograniczenie praw obywatelskich na Węgrzech, kryzysu już się powstrzymać nie udało i bez europejskiej pomocy finansowej Madziarom grozi krach na kształt tego greckiego. Dobrze byłoby gdy polscy politycy dwa razy się zastanowili zanim zapragną pewne rozwiązania kopiować, a już najlepiej jakby coś wymyślili sami, chociaż z drugiej strony może lepiej nie ;).

  • (2012-01-27 20:16:53) bruno tassi

    Dziękuję, że mi wyjaśniłeś jak przyjmowana jest ACTA :), szkoda tylko, że dalej nie rozumiesz, albo rozumieć nie chcesz, bo takich tu pełno. Rola rządu w kwestii ACTA jest oczywista i będziemy ich za to rozliczać, rola opozycji typu PiS już niekoniecznie, bo teraz mamy w nich wielkich zwolenników wolności słowa i akcji STOP ACTA zainicjowanej przez lewacki Anonymous Wiki, a jeszcze niedawno panowie posłowie z PiSu zgodnie za ACTĄ głosowali, no ale wiadomo, potrzeba matką wynalazków. Ja tylko czekam kiedy Jarosław Kaczyński albo Zbigniew Ziobro wystapią w masce Guy'a Fawkesa, świat stanie na głowie. Zabawne, że w tym kontekście przywołałeś Victora Orbana, bo on swoją prywatną ACTĘ zdążył już rodakom zapodać w nowej konstytucji Węgier, a co do skomlenia na europejskich dworach, to przypomina mi się jeden dawny polityk, który w odróżnieniu od swoich kolegów z bloku wschodniego nie skamlał w Moskwie. Nazywał się Nicolae Ceauşescu, pamiętasz jak skończył ? W tym wypadku swoje dystopiczne sny możesz zachować dla siebie.

  • (2012-01-27 16:25:43) lechowski

    Niestety podrozuje i pisze bez swity i w przeciwienstwie do Ciebie wiem ze haslo-Nie robmy polityki,bo najwazniejsza jest woda w kranie,jest idiotyzmem wymyslonym dla POmylonych lemingow. ACTA,jej uchwalenie a tez jej zablokowanie moze odbyc sie tylko przez politykow a nie na wiecach. Nasz Ukochany Przywodca podobnie jak to bylo ze straszeniem lekarzy znow podwianal ogon pod siebie i wycofuje sie rakiem,bo spadaja slupki POparcia w sondazach. ...a Budapeszt czyli ich konstytucja i przywodca,ktory nie skamla jak Tusk na dworach europejskich sni mi sie po nocach.

  • (2012-01-27 15:30:57) bruno tassi

    W odróżnieniu od ciebie drogi lechowski, ja widzę rzeczy takimi jakie są. Jak było w Poznaniu wiem od bratanka, który tam studiuje i w manifestacji uczestniczył. W pewnym momencie inicjatywę przejęły grupy kiboli Lecha i Warty i potoczyła się ona zupełnie w inną stronę niż początkowo zakładali organizatorzy. A ty ze swoją świtą przypominasz mi gówienko, które przyczepiło się do statku pt. STOP ACTA i krzyczy PŁYNIEMY !! Moje opinia na temat ACTY i sposobu działania w tym względzie rządu jest bardzo negatywna, ale śmieszą mnie próby podłączenia się pewnych grup do protestów, bo widzą w tym swoją szansę na Budapeszt, część z tych imbecyli nawet nie wie gdzie na klawiaturze znaleźć enter. Ich mocodawcy jeszcze kilka miesięcy wstecz, głosowali zgodnie "za" ACTĄ, a teraz mówią, że nie wiedzieli za czym głosują. Powtarzam bo chyba nie załapałeś, POLITYCY, ODP... SIĘ OD INTERNETU I TO WSZYSCY BEZ WYJĄTKU. Także ci, którzy dzisiaj robią za wielkich obrońców wolności słowa, a jak rządzili zachowywali się zgoła inaczej.

  • (2012-01-27 14:38:24) lechowski

    bruno tassi

    jak i jego ideolodzy z WSI-24 wszedzie widzi kiboli.Na Marszu Niepodleglosci klamcy z Telewizji Ojca Waltera caly dzien i nastepne dni pokazywali kilkaset zadymiarzy na Placu Konstytucji a nie znalezli nawet 5 min aby pokazac kilkanascie tysiecy spokojnie manifestujacych ludzi. Tutaj podobnie!.Znalazlo sie parunastu zadymiarzy a wiec piszemy o nich a nie o dziesiatkach tysiecy mlodych Polakow,ktorzy protestowali przeciwko polityce Naszego Ukochanego Przywodcy

  • (2012-01-26 23:35:38) radek

    Demonstracja przeciwko ACTA - Mielec - Video HD

    http://www.youtube.com/watch?v=b0VunVseT6g

  • (2012-01-26 23:32:29) radek

    Demonstracja przeciwko ACTA - Foto

    http://mielec.blox.pl/2012/01/Demonstracja-przeciwko-ACTA-Foto.html

  • (2012-01-26 23:30:11) gozel

    aazad

    dzięki mam katar!

  • (2012-01-26 22:50:24) bruno tassi

    Fruzik puknij się w ten pusty zideologizowany łeb. Ty nawet posła PiSu umazanego gównem tłumaczyłabyś jako próbę nowego rodzaju pomady zapachowej. W sprawie ACTY politycy wszystkich opcji dali dupy i nie dlatego, że nie wiedzieli co robią i nad czym głosują (w sumie to nie wiadomo nawet co gorsze) , tylko dlatego, że tak wtedy chcieli, a teraz na fali masowych protestów, ten i owy próbuje zgrywać wielkiego internautę i obrońcę słowa w necie, bo tak mu wygodnie z politycznego punktu widzenia. Moja prośba jest prosta, politycy odp...... się od internetu, WSZYSCY BEZ WYJĄTKU !!! A co do protestów, to trzeba to robić z głową i inteligentnie, bo jak widze zdjęcia z Kielc czy Poznania, to połowę protestów zdominowały bojówki kiboli z jasnym zadaniem i za chwilę temat utonie w oparach debilnych awantur i zadym z policją.

  • (2012-01-26 18:09:11) icantdance

    Widać co się dzieje

    Jak widać ludzie sie solidaryzują ,zawsze można z virtuala przejśc do realu.

  • (2012-01-26 15:20:54) fruzia

    http://niezalezna.pl/22420-wikileaks-szykowali-acta-w-tajemnicy

  • (2012-01-26 15:10:48) fruzia

    z tego jednoznacznie wynika, że europosłowie nie odrabiają lekcji...głosują a nie bardzo wiedzą za czym....przynajmniej posłowie pisu przyznali sie do błędu i zaapelowali do premiera, by nie podpisywał - do niego nalezy ta decyzja w końcu....inne państwa jakos nie bały sie powiedzieć nie a ten jak zwykle pierwszy - tylko nie w tym co trzeba ....

  • (2012-01-26 13:42:49) mk74mk

    Fruzia, nie znalazłam Skowrońskiej na tej liście zdrajców: http://wyborcza.pl/1,76842,11017884,ACTA__Kto_glosowal_za__kto_glosowal_przeciw.html dlatego też nie obchodziła mnie ona, tak teraz, jak i na codzień, czy ona, czy Poręba...

  • (2012-01-26 11:29:28) fruzia

    mk74mk jak najbardziej zgadzam się z Twoim wpisem, konia z rzędem dla tego kto mi wytłumaczy dlaczego zamiar podpisania ogłoszono na 40 stronie komunikatu prasowego, dotyczącego rolnictwa i rybołówstwa ( mądrzejsi sie domyślają) tylko nie dotyczytałam akurat wypowiedzi Pana Poręby i gdybys mogła to rzuć linkiem ....poza tym wychwalana tu na heju pani Skowrońska jest jak najbardziej za a o niej nie wspomniałaś :)

  • (2012-01-26 10:10:23) mk74mk

    philips80, narazie mojego bardzo bezpośredniego wpisu nie skasowali, więc póki co widzę, ze jednak nie kasują... fruzia, ja sie pytam, co ministerstwo rolnictwa i rybołóstwa ma wspólnego z internetem i prawami autorskimi? chyba tylko tyle, że bronią interesów grubych ryb i reprezentują świnie z rządu. żaden kraj europejski tego nie podpisał, i nie podpisze, a Tusk wyszedł na kretyna w całej Europie. wybacz, ale europosłowie zarabiają 100tys Euro w czasie kadencji za wciskanie przycisków (nie wliczając zwrotów kosztów noclegów, podrózy, itp) dlatego nie można komukolwiek darować niekompetencji. sklepowa w sklepie pracując za 1500zł ponosi konsekwencje swoich czynów i płaci za pomyłki, dlaczego nie miałoby to dotyczyć kogoś, komu za pracę płacą 400tys zł? wbrew temu co piszesz, nie zauważyłam, zeby w jakimkolwiek artykule Hej pisało coś negatywnego o Porębie. może nie miało powodu, więc ok. ja tez tego człowieka nie krytykowałam, do czasu gdy opowiedział sie za ACTA. moim zdaniem to śmiesznie nawet brzmi z ust polityków "wciaskaliśmy TAK, a uważamy inaczej". świadczy o tym, ze to marionetki, którzy dla kasy wciskają cokolwiek, nieważne, że to niekorzystne dla kraju...

  • (2012-01-26 09:26:56) fruzia

    mk74mk i aazad

    mk74mk co do Poręby to sprawa ma sie zupełnie odwrotnie...hej mielec wyraźnie odcina się od działań tego pana i we wszystkich komentarzach nieprzychylnie się o nim wyrażają, a jeśli chodzi o jego opinię na ten temat to zapewne jest taka jak całego PiS-u, czyli są przeciw...dlaczego podpisali? - : "Porozumienie ACTA podlegało formalnemu przyjęciu przez Radę ds. Rolnictwa i Rybołówstwa w dniu 15 - 16 grudnia 2011 roku w ramach tzw. punktów A, czyli przyjmowanych w procedurze bez dyskusji....został wpisany przez Sekretariat Generalny Rady na listę punktów o charakterze nieustawodowaczym, jako punkt przyjmowany przez ministrów bez dyskusji .."nie wspominając już o tym, że o ACTA wiedziały najważniejsze instytucje już przynajmniej od listopada-ale cisza medialna to podstawa dzisiejszej demokracji ;) aazad - za jakiś czas rząd ci podsunie pomysł zaczipowania się, bo po co dźwigać dowód a ty to kupisz i będziesz wręcz wychwalał....zaczipowany baran ale szczęsliwy :)

  • (2012-01-26 08:27:06) aazad

    Prowokacja sie udala. Dziekuje biedni, chorzy ludzie. Polska podpisala.

    gozel lecz sie. Reszta komentarza usunieta przez ACTA. ZAL.PL

  • (2012-01-26 08:24:03) icantdance

    Wolność

    To jest prawda co pisze Philips80 Umowa pomiedzy bogatymi żydkami i nienasyconymi apetytami prezesów wielkich korporacji.A jak uczy historia to już podpisywali takie pakty za plecami.

  • (2012-01-26 06:50:47) Philips80

    Wolność !!!

    A to że ta strona poddaje się działaniom ACTA to już jest chore i każdy wpis jest kasowany !!!! To może od razu oddajcie Mielec żydom z USA lub całemu FBI z gatesem na czele co ma za małe zyski i dlatego się dobiera do biednych ludzi i chcą kontrolować każdego w necie !!! Po za tym to że oni myślą że będą kogoś kontrolować to się grubą mylą bo to jest tak samo jak z alarmem w samochodzie zaraz ktoś wymyśli na nowe zabezpieczenia obejście i będzie po sprawie !!!

  • (2012-01-26 06:37:57) Philips80

    Miasto !!!!

    To nie wiecie że Hej Mielec to stronnicze media i tylko pokazać coś dla picu a to żeby coś naprawdę pokazać co warte jest uwagi to już nie !!!!! To raz dwa mamy katolickie i proreligijne miasto ważne są pomniki historia i kościoły a nie młodzi ludzie. Ile trwała walka o MC w mieście masakra. Nie dziwię się nikomu że tutaj nikt nie chcę inwestować i nazywa to zadupiem lub polską kategorii D. Wcale mnie nie dziwi że ludzie z tąd wyjeżdżają bo tutaj nie ma nic !!! W całym kraju coś dzieje dobrego to u nas zawsze się odbije echem albo w ogóle olać to i tyle takie jest podejście.

  • (2012-01-26 00:12:49) gozel

    ACTA

    "Komentarz usunięty przez ACTA"

  • (2012-01-26 00:09:03) gozel

    ACTA

    \\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"Komentarz usunięty przez ACTA\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"

  • (2012-01-26 00:08:34) gozel

    ACTA

    \\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"Komentarz usunięty przez ACTA\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"

  • (2012-01-26 00:07:56) gozel

    ACTA

    \\\\\\\\\\\\\\\"Komentarz usunięty przez ACTA\\\\\\\\\\\\\\\"

  • (2012-01-26 00:07:18) gozel

    ACTA

    \\\\\\\"Komentarz usunięty przez ACTA\\\\\\\"

  • (2012-01-26 00:06:30) gozel

    ACTA

    \\\"Komentarz usunięty przez ACTA\\\"

  • (2012-01-26 00:06:05) gozel

    ACTA

    \"Komentarz usunięty przez ACTA\"

  • (2012-01-26 00:05:35) gozel

    ACTA

    "Komentarz usunięty przez ACTA"

  • (2012-01-25 22:57:56) mk74mk

    -> Ganjaguru, racja

    zauważyłam że hej od samego początku nie nagłaśniał akcji. nawet gdy już było zaplanowane, ze będzie pikieta, napisali artykuł pt "czy będzie pikieta?" nie chcąc jej reklamować wśród internautów, poddając w wątpliwość pytajnikiem. ale co sie dziwić? hej mielec jest stworzone po to, by włazić bez mydła mieleckim prezeskom ze strefy i urzędasom. wychwalać Porębę, który udaje przyjaciela młodzieży, a który głosował za ACTA, czyli jest zdrajcą młodego pokolenia.

  • (2012-01-25 22:50:38) icantdance

    Fajnie

    Fajnie że walczycie w imie

  • (2012-01-25 22:38:09) Ganjaguru

    ...

    Widze ze autor tematu i zdjec zamiast napisac komentarz pod tematem ktory napisal i w nim zamiescic swoja opinie na temat pikietu wyrazil kpine juz w samym tytule... jak by mlodziez ponizej 18 lat nie miala nic do powiedzenia czy sprzeciwiania sie czemus ;] a moim zdaniem ma wiecej niz niektorym sie zdaje.. bo to mlodziez ktora dorosnie bedzie przyszloscia kraju.

  • (2012-01-25 21:59:36) mk74mk

    przyjechałam spóźniona, choć i tak prace udało mi się skończyć godzinę wczęsniej.... godzina była fatalna, o czym swiadczyły klaksony osób wracających z pracy na widok pikiety, identyfikujący się z zebranymi. ktoś celowo wprowadził w błąd chcących uczestniczyc w pikiecie, rozklejając fałszywą info o godz 18, choć pikieta miała być o 16. celowe działanie moim zdaniem, i nikt nie przyznaje sie do rozwieszenia tych plakatów. poza tym było więcej osób. nie stałam na środku przy fontannie, tak jak wiele innych osób, które jednak tam były, ale nas nikt nie zliczył. ponadto, pod taką "fontannę" w krakowie przyszlo 1500 osób, a w marszu dołączyło sie 8500, tworząc grupe 10tys. to samo byłoby w mielcu, ze ze 150 zrobiłoby się 1000, gdyby tyko ktoś zorganizował marsz.... mnóstwo grup osób i pojedynczych stało z boku, czekając na dołaczenie się. zliczyliście tylko garstkę młodzieży ściśnięta pod fontanna, a my tam też byliśmy, na placu, ale nie w grupce nastolatków. nas nikt nie zliczył... hej podaje fałszywe informacje

  • (2012-01-25 21:26:24) Goth

    ...aa[w]zad

    Pamiętaj zreformowany kolego... lepiej odchodzić z podniesionym czołem i świadomością własnej wartości i tożsamości niż bez własnego "Ja" i straconą tożsamością. Tobie nawet nie pomoże gruby portfel, bo będziesz zawsze biedny.

  • (2012-01-25 21:03:46) ~

    @aazad

    Ile masz lat, że piszesz "najglubszym"? Jesteśmy? A Ty co? Wyjechałeś zapier*****ć do Niemiec przy ogórkach i już Polakiem nie jesteś? Może i mądrze gadasz, ale jak widzisz najmądrzejszy nie jesteś. Inni też mogą mieć rację. I po co się hejtujecie mając wspólne interesy? - Wszystko o czym mówicie to zasługa tego samego rządu. No ale przecież co Ciebie interesuje ten głupi naród.

  • (2012-01-25 20:35:04) MvM94

    Ściema HEJ MIELEC!

    Ktoś z Hej mielec błędnie cytuje słowa przemówienia. Kto był potwierdzi, że przedstawiony to fragment brzmiał następująco: "Jeżeli ACTA zostanie wprowadzone, na mocy nowego prawa będziesz piratem ściągając dowolny plik z sieci. Twoja mama będzie piratem, jeżeli na rodzinnym obiedzie da przepis Twojej cioci z niedawno kupionej książki kucharskiej, Twój tata będzie piratem, jeżeli jeżeli zepsuje mu się droga część do samochodu a on kupi tańszy zamiennik zamiast drogiego oryginału. (...) Czy więc jedyną radością staruszków będzie popularne pożyczanie sobie i przekazywanie dalej czasopism religijnych? Nie! To też bedzie zabronione. Osoba która kupiła gazetę nie będzie mogła pożyczyć jej innej osobie, ponieważ nie ma praw do udostępniania cudzego tekstu, a ta druga osoba nie kupiła gazety, więc nie ma prawa do zapoznawania sie z jej treścią. W świetle prawa obie te osoby będą przestępcami. (...) ACTA zabrania produkowania i sprzedaży tańszych zamienników o podobnym działaniu znanych i drogich leków. Jeśli mówimy o syropku na kaszel, to pół biedy, co jednak jeśli chodzi o niesamowicie drogie leki np. na mukowiscydozę czy stwardnienie rozsiane" Proszę nie wprowadzać ludzi w błąd. Jeśli chodzi o podawanie do informacji godziny 18:00 to jest zwykła dezinformacja. Nie wiem tylko, komu zależało na tym, by wprowadzić ludzi w błąd...

  • (2012-01-25 20:32:39) Anonimowy23

    Cynkier Ty tez nie przesadzaj z cala ta sciema i nastawieniem anty temu prostestowi. Cos sie dzieje cos proboja. W ogole Marcin P. zgodzil sie by tak publicznie przedstawic jego dane? Uwazajcie by ta witryna ludzie nie zaczeli " sie masowo interesowac" jak w przypadku ostatnich dni znanych nam dobrze stron. BRAWO DLA REDAKTORA TEGO ARTYKULU!!!

  • (2012-01-25 20:28:37) myslacy1

    do aazad

    nie podoba sie w tym kraju? to pakuj sie i nara, wyjdz na plac i powiedz wszytskim w twarz co myślisz o Polsce, zobaczymy czy wtedy bedziesz taki mądry! jestes żenujący!!!

  • (2012-01-25 20:27:31) goldwing

    do aazad

    Tylko frajerzy narzekają. Weż sie do roboty cieniasie!

  • (2012-01-25 20:19:39) kloe24

    Od kiedy to rząd i parlament ratyfikują umowy międzynarodowe?

  • (2012-01-25 19:43:03) Goth

    ...@aazad

    Nie wiedziałem, że w moim kochanym mieście mieszkają takie cymbały jak Ty. Widać, jaki jesteś douczony "inaczej" W tym wszystkim nie chodzi o piractwo czy też inne czynniki, które napisałeś. Doczytaj, a potem wchodź w dyskusję. Cóż z tego, że z 1500osób przyszło 150? Nawet 1 głos w tym temacie jest ważny. Godz. dzień swoje zrobił, bo nie oszukujmy się, że większość osób jest w pracy i nie jest to np. sobota. Nie byłeś to nie wypowiadaj się, bo wiele osób przejeżdżających samochodami dawało znak, że to wspiera. Na koniec 3 słowa aawzad cmokaj się, bo takim jak Ty nawet nie powinni internetu dawać.

  • (2012-01-25 19:31:18) aazad

    zenada

    Z 1500 osob przyszlo 150 i bardzo dobrze, może zmadrzeli. Bo co przyszliscie sobie poprotestowac żeby dalej moc czerpac korzysci z piractwa i czyjejs wartosci intelektualnej, dalej sciagac na lewo i prawo mp3 zamiast kupowac plyty i sciagac filmy zamiast chodzic do kina czy kupowac dvd czy chocby nawet oplacac abonament rtv ? Hipokryzja do potegi, typowo polskie. Oczywiście tez wazne to jest bo jest w mediach i jest laaans. A np. o 6 zl za litr benzyny (i dalej będzie roslo) to już nie pojdziecie protestowac bo i tak wiekszosc z was to jeszcze mamusia i tatus waza samochodem. To ze nie będziecie mieli emerytury w naszym pieknym kraju tez was na razie nie obchodzi. To ze jakby kryzysowy grek czy wloch czy irlandczyk przy zarobkach 1500 euro miał placic 6 euro za litr benzyny, 20 euro za kino, 250 euro za buty, 3 tys. euro za m2 mieszkania czy 50 tys. euro za sredniej klasy samochod to w tych panstwach na ulicach panowala by krwawa wojna a w polsce co, prostujecie sobie przeciwko jakiemus acta a i tak każdy ma was gleboko bo jestescie wyrobnikiem UE. Polska placa minimalna to ok. 350 euro, w irlandi 1400 euro – przy zblizonych kosztach zycia. Jestescie najglubszym narodem i tego nie widziecie i nie prostestujecie ? A teraz jeszcze będziemy dokladac do tych panstw pograzonych w kryzysie bo nas na to stac a oni maja kryzys. Ogarnijcie się.

Zapoznaj się z regulaminem portalu hej.mielec.pl. Poznaj swoje prawa i obowiązki.