Dziwne znaki na nowym rondzie. Zarządca: to droga alternatywna Drogi - Hej.MIELEC.pl - Wiadomości Zdjęcia Ogłoszenia Firmy / Miasto i Powiat / Drogi
REKLAMA
     
REKLAMA

 

DrogiDrogowskazy na nowym rondzie przy ARP w Mielcu jadących do Tarnobrzega kierują przez miasto i Chorzelów. Dlaczego nie przez obwodnicę?


Nowe rondo na skrzyżowaniu ulicy Wojska Polskiego, Alei Kwiatkowskiego i ulicy Partyzantów mocno interesuje mieleckich kierowców. W tym miejscu zmieniła się organizacja ruchu. Obok pionowych i poziomych znaków segregujących ruch na obu pasach ronda, pojawiły się też zielone tablice kierunkowe. Wskazują gdzie należy skręcić by jechać w kierunku obwodnicy, Rzeszowa czy Tarnobrzega. Drogowskaz do Tarnobrzega budzi jednak wątpliwości.

Czytaj dalej pod reklamą ↓

 

 Kierowcy jadący w kierunku Tarnobrzega wysyłani są w ulicę Padykuły, przez zatłoczone rondo na Sienkiewicza i dalej przez Chorzelów i Malinie, gdzie często dochodzi do wypadków. Tymczasem jazda do Tarnobrzega przez obwodnicę Mielca okazuje się – według nawigacji – szybsza, a odległość drogowa niemal identyczna. Do samej obwodnicy z ronda przy ARP jest też stosunkowo blisko. Najważniejszy jest jednak fakt, że obwodnicą kierowcy ominą gęstą zabudowę Chorzelowa czy Malinia i zatłoczone ulice miasta.

Dlaczego Powiatowy Zarząd Dróg w Mielcu wybrał jako dojazd do Tarnobrzega ulicę Sienkiewicza zamiast obwodnicę? Wyjaśnia Katarzyna Rokita-Ziętek z PZD.- W nawiązaniu do pytania, dotyczącego oznakowania przy rondzie ARP na skrzyżowaniu dróg powiatowych, informujemy, że przedmiotowe oznakowanie pionowe i poziome zostało wykonane w oparciu o projekt stałej organizacji ruchu, zatwierdzony przez Komisję ds. zmiany organizacji ruchu -  przekazuje Katarzyna Rokita-Ziętek.

- Treść drogowskazów, poza kierunkiem na Obwodnicę, wskazuje alternatywną drogę w kierunku Tarnobrzega dla użytkowników ruchu, którzy wybiorą ten kierunek z powodu trudności z włączaniem się do Obwodnicy. Obwodnica służy głównie do obsługi ruchu tranzytowego z ominięciem miasta Mielca – wyjaśnia.

- Niemniej jednak uwagi rozstaną przedstawione na Komisji. Wszelkie uwagi  i wnioski dotyczące oznakowania będziemy przekazywać do Zarządcy ruchu – dodaje Katarzyna Rokita-Ziętek z Powiatowego Zarządu Dróg w Mielcu.

hm


Komentarze
dodaj komentarz
 • (2017-10-11 20:29:05) karma11

  Kretyńskie tłumaczenie

  Co za idiotyczne tłumaczenie, czy ci ludzie myślą, że mają do czynienia z takimi samymi idiotami jak oni?? Cyt. "Obwodnica służy głównie do obsługi ruchu tranzytowego z ominięciem miasta Mielca" - czyli, że co, jak ktoś jedzie do Tarnobrzega to MUSI koniecznie przejechać przez miasto? Obwodnicą nie może? Jakaś nowa forma promocji miasta, zachęcania do jego zwiedzania na siłę czy co?

 • (2017-10-11 14:22:15) wiesiek33333

  Już teraz, wiem dlaczego można zgłupieć na drodze.

  Kiedy nawigacja pokazuje jechać w prawo a znak drogowy prosto.

 • (2017-10-11 10:35:44) AW86

  NIEDOUCZENIE

  Tak się czasami zastanawiam kto zasiada w takich miejscach decyzyjnych? Czy Ci ludzie poza (prawdopodobnie) skończonymi szkołami mają przynajmniej min doświadczenia? Przecież takich bubli jak ten jest mnóstwo. Może czas najwyższy aby urzędnicy zaczęli odpowiadać finansowo i dyscyplinarnie za swoją prace? Tak jak każdy inny pracownik?

 • (2017-10-10 19:17:16) ~

  wykształciuchy

  co za debil zaprojektował i drugi debil dopuścił do ruchu tak krótkie oznakowanie przy skręcie w kierunku smoczka jadąc za autobusem i wysokim dostawczakiem skręcającymi w prawo mnie skończyła się droga na wprost oznakowanie powinno być 100m wcześniej a nie 30 i nad drogą i na poboczu by było widoczne za wysokich pojazdów co na to błaszczaki

 • (2017-10-10 15:56:12) lukasz200992

  Co za bezmozgi

  Obwodnica jest po to by jak najbardzuej odciążyć ruch po drogach w miescie i okolicznych miejscowosciach. Jak jakis tir bedzie wyjezdzal ze strefy i kierowca nie bedzie obeznany to ci bedzie robil? Pojedzie wedlug znaków. Ehh zamiast ulatwiac zycie mieszkańcom ti tylko utrudniacue...

 • (2017-10-10 13:44:19) zxs79

  Alternatywy to już w TV były

  Jeszcze pod Ikarem postawcie znak że na Tarnów jeździ się przez starówkę. Panie mądralo jeden - alternatywne drogi to są dla mieszkańców miasta i okolic, dla nich znaku nie trzeba bo dobrze wiedzą... np to że tam się nie jeździ i nie skręca koło 15 bo stanie się w dłuuugim korku. Nie lepiej kierować obcych na obwodnicę gdzie korków nie ma?

Zapoznaj się z regulaminem portalu hej.mielec.pl. Poznaj swoje prawa i obowiązki.
Sprawdź zasady publikowania komentarzy, postów na forum. Dowiedz się jak zgłaszać wnioski i uwagi.
CZYTAJ WIĘCEJ – REGULAMIN PORTALU HEJ.MIELEC.PL!

 

 

 

Użytkownik, publikując swoje informacje, komentarze i opinie na Forum hej.mielec.pl, czyni to wyłącznie na własną odpowiedzialność. HEJ.MIELEC nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników na Forum hej.mielec.pl.
Niedopuszczalne jest umieszczanie treści sprzecznych z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej, propagujących przemoc, czy też naruszających w innych sposób zasady współżycia społecznego.
Niedopuszczalne jest wielokrotne publikowanie powtarzających się wątków w tych samych lub różnych działach.
Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi naruszających prawa autorskie, znaki towarowe lub inne prawa podmiotowe jakichkolwiek osób trzecich, ani zachęcających do zakupu lub korzystania z nielegalnego oprogramowania. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi mających charakter pomówienia, bezpodstawnej sugestii popełnienia przestępstwa, nawołujące do łamania prawa. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi rażąco naruszających netykietę, zasady pisowni języka polskiego. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi niezwiązanych z tematem dyskusji w Forum lub komentowanym artykułem. Niedopuszczalne jest zamieszczanie w treści wypowiedzi danych kontaktowych swoich, osób trzecich, firm oraz adresów stron internetowych, adresów poczty e-mail, numerów z komunikatorów etc. Niedopuszczalne jest podejmowanie świadomych działań na szkodę portalu, wydawcy, członków zespołu redakcyjnego.
Niedopuszczalne
jest również umieszczanie przez Użytkowników na Forum hej.mielec.pl przekazów reklamowych.

 

Facebook

 


REKLAMA

 

REKLAMA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kalendarium

Lipiec

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
            01
02 03 04 05 06 07 08
09 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Newsletter

Chcesz byś powiadamiany o nowościach w serwisie? Zapisz się na nasz newsletter.

Ankieta

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację REGULAMINU KORZYSTAMY Z COOKIESCopyright HEJGRUPA sp. z.o.o. 2007-2018Wszystkie prawa zastrzeżoneRealizacja: ideo Powered by: CMS Edito WYDAWCA portalu: HejGrupa - 39-300 Mielec, ul. Szafera 33Redakcja: info@hej.mielec.pl Biuro: biuro@hejgrupa.plRegulamin portalu: https://www.hej.mielec.pl/portal/politykaREKLAMA: https://www.hej.mielec.pl/reklama
PORTAL HEJ.MIELEC.PL JEST ZAREJESTROWANYM TYTUŁEM PRASOWYM!