Wybrano wykonawcę przedłużenia ul. Powstańców Warszawy do ul. Inwestorów. Spore oszczędności przetargowe Drogi - Hej.MIELEC.pl - Wiadomości Zdjęcia Ogłoszenia Firmy / Miasto i Powiat / Drogi
REKLAMA
     
REKLAMA

 

DrogiUrząd Miejski w Mielcu zakończył procedurę przetargową dotyczącą budowy przedłużenia ul. Powstańców Warszawy do ul. Inwestorów. Prace kosztować będą prawie 9 mln złotych. To znacznie mniej niż zakładał magistrat.

Inwestycję przeprowadzi konsorcjum firm BRU-DAR z Brnia Osuchowskiego, Przedsiębiorstwo Robót Drogowych BROKAM z Łoniowa oraz Zakład Instalacji Elektrycznych Wiesław Kopeć z Połańca. Wykonawcy ci swoje prace wycenili na 8 863 999 zł. To mniej niż na ten cel zakładał Urząd Miejski w Mielcu. W budżecie zapisano na tę inwestycję kwotę 13 900 000 zł.

Czytaj dalej pod reklamą ↓

 

 Przypomnijmy, że w ramach prac powstanie podwójne rondo na skrzyżowaniu ulic Powstańców Warszawy i Witosa, z włączeniem nowo projektowanego odcinka drogi. Dalej droga przebiegać będzie między domami do ul. Wiesiołowskiego, a dalej lasem do ul. Majowej. Droga ta będzie biegła równolegle z obecną ul. Iwaszkiewicza.

Dalej, na przebudowanym skrzyżowaniu z ul. Majową, trasa odłączy się od istniejącej drogi dojazdowej do SSE, przebiegając przez obecne tereny polne i połączy się z ul. Inwestorów mniej więcej na wysokości obecnej zatoki autobusowej. Łącznie powstanie ponad 1575 m nowej drogi. Prace mają potrwać do końca sierpnia 2018 roku.

Inwestycja będzie realizowana w ramach dużego projektu „Poprawa jakości funkcjonowania transportu publicznego”. Urząd Miejski w ramach projektu zrealizuje siedem zadań na łączną kwotę 45 mln zł. Prawie 30 mln zł pochodzi z unijnego dofinansowania.

m


 

 

Komentarze
dodaj komentarz
 • (2017-10-12 08:39:36) just91

  Jeśli dobrze kojarzę BRUK-DAR u nas przed laty kostkę układał

  Tak się składa że wszystko się pozapadało, po 10-ciu latach wymienialiśmy, mało tego - chłopcy ,,z pod sklepu" żalili się że szef nie płaci na bieżąco, bo na drugi dzień nikogo by nie było. Na prośbę o spotkanie i poprawę - odpłatną, powiedział że ma teraz grubsze roboty. Nie poleciłabym!

 • (2017-10-11 21:07:20) pawel117

  BRUK DAR Ul. Wyszyńskiego

  Widać kolejny sfrustrowany hejter. Dzieciaku firma BRUK DAR przebudowuje ul. Wyszyńskiego bo tam mieszkam i o niebo lepiej to robią niż rondo na strefie było budowane. Stabilizacja była kamienia dużo masy dużo i w ogóle nawet zaniżenia na parkingu dla niepełnosprawnyc są. Hmmm albo tam pracowałeś i Cie wylali bo nie chciało Ci się pracować i teraz próbujesz się odegrać Żenada wpis

 • (2017-10-11 17:48:10) texas35

  BRU-DAR wykonawcą tak dużej inwestycji?

  Pożal się Boże - ta ekipa wraz ze swoim "szefem" nie umie położyć nawet kostki na odpowiedniej podbudowie a co dopiero takie inwestycje. Czuję że będzie jazda bez trzymanki, tym bardziej że będą " Spore oszczędności przetargowe". Oby magistratowi to bokiem nie wyszło. Zróbcie odpowiednią gwarancję!

 • (2017-10-11 15:26:27) lukasz200992

  Wiecej na dworzec

  Ale na utobusy poszlo wiecej. Mimo to tricge oszczednisci jest i mam nadzieje, ze wiecej zainwestujemy w dworzec.

Zapoznaj się z regulaminem portalu hej.mielec.pl. Poznaj swoje prawa i obowiązki.
Sprawdź zasady publikowania komentarzy, postów na forum. Dowiedz się jak zgłaszać wnioski i uwagi.
CZYTAJ WIĘCEJ – REGULAMIN PORTALU HEJ.MIELEC.PL!

 

 

 

Użytkownik, publikując swoje informacje, komentarze i opinie na Forum hej.mielec.pl, czyni to wyłącznie na własną odpowiedzialność. HEJ.MIELEC nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników na Forum hej.mielec.pl.
Niedopuszczalne jest umieszczanie treści sprzecznych z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej, propagujących przemoc, czy też naruszających w innych sposób zasady współżycia społecznego.
Niedopuszczalne jest wielokrotne publikowanie powtarzających się wątków w tych samych lub różnych działach.
Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi naruszających prawa autorskie, znaki towarowe lub inne prawa podmiotowe jakichkolwiek osób trzecich, ani zachęcających do zakupu lub korzystania z nielegalnego oprogramowania. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi mających charakter pomówienia, bezpodstawnej sugestii popełnienia przestępstwa, nawołujące do łamania prawa. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi rażąco naruszających netykietę, zasady pisowni języka polskiego. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi niezwiązanych z tematem dyskusji w Forum lub komentowanym artykułem. Niedopuszczalne jest zamieszczanie w treści wypowiedzi danych kontaktowych swoich, osób trzecich, firm oraz adresów stron internetowych, adresów poczty e-mail, numerów z komunikatorów etc. Niedopuszczalne jest podejmowanie świadomych działań na szkodę portalu, wydawcy, członków zespołu redakcyjnego.
Niedopuszczalne
jest również umieszczanie przez Użytkowników na Forum hej.mielec.pl przekazów reklamowych.

 

Facebook

 


REKLAMA

 

REKLAMA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kalendarium

Lipiec

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
            01
02 03 04 05 06 07 08
09 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Newsletter

Chcesz byś powiadamiany o nowościach w serwisie? Zapisz się na nasz newsletter.

Ankieta

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację REGULAMINU KORZYSTAMY Z COOKIESCopyright HEJGRUPA sp. z.o.o. 2007-2018Wszystkie prawa zastrzeżoneRealizacja: ideo Powered by: CMS Edito WYDAWCA portalu: HejGrupa - 39-300 Mielec, ul. Szafera 33Redakcja: info@hej.mielec.pl Biuro: biuro@hejgrupa.plRegulamin portalu: https://www.hej.mielec.pl/portal/politykaREKLAMA: https://www.hej.mielec.pl/reklama
PORTAL HEJ.MIELEC.PL JEST ZAREJESTROWANYM TYTUŁEM PRASOWYM!