Modernizacja ulicy Kochanowskiego bez dofinansowania! Drogi - Hej.MIELEC.pl - Wiadomości Zdjęcia Ogłoszenia Firmy / Miasto i Powiat / Drogi
REKLAMA
     
REKLAMA

 

DrogiMieleccy urzędnicy liczyli na rządową dotację dla kosztownej przebudowy ulicy Kochanowskiego. Wyczekiwane przez mieszkańców roboty nie otrzymają jednak zewnętrznego dofinansowania.


W czerwcu Urząd Miejski w Mielcu ogłosił przetarg na przebudowę trzech ulic w centrum Mielca – Kochanowskiego, Sikorskiego i fragmentu ul. Staffa. Planowo prace miały zakończyć się jeszcze w tym roku. Do mieleckiego magistratu wpłynęły trzy oferty na wykonanie tej inwestycji. Swoje propozycję zgłosiły: konsorcjum Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe z Dębicy i Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych i Drogowych z Krosna (kwota 3 927 502 zł), Przedsiębiorstwo Robót Drogowych z Mielca (5 555 934 zł) oraz Budimex (5 589 661 zł). Przetarg został jednak unieważniony. Każda z ofert znacznie przekraczała zakładany przez Urząd Miejski budżet. Magistrat na tę inwestycję ma 2 525 000 zł.

Czytaj dalej pod reklamą ↓

 

 Inwestycja, której głównym celem była modernizacja kanalizacji deszczowej, utworzenie około 100 miejsc parkingowych i wymiana zniszczonej nawierzchni, wprowadzona została do budżetu miasta przez radnych Prawa i Sprawiedliwości.

Nowy przetarg planowany jest na listopad lub grudzień, samo zadanie zostało przesunięte – wspólną decyzją prezydenta i radnych – na 2018 rok. W ten sposób miejscy urzędnicy zyskali czas na wnioskowanie o dotację z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych, czyli w ramach tzw. schetynówek. Można zdobyć 50 procent kosztów inwestycji. Mielecki magistrat jako aktualną wartość przebudowy Kochanowskiego, Sikorskiego i Staffa wskazuje 5 i pół miliona złotych. - Dziękuję radnym, którzy są wnioskodawcami tego projektu, że zgodzili się by realizację przesunąć w kierunku skorzystania ze schetynówek – komentował wiceprezydent Jan Myśliwiec.

Skończyło się jednak na planach pozyskania dotacji. Wniosek do Urzędu Wojewódzkiego został złożony, jednak znalazł się w gronie 22 projektów odrzuconych na etapie oceny formalnej. To raczej przekreśla szansę na zdobycie dofinansowania i dzisiaj oznacza, że inwestycja ta będzie musiała być wykonywana ze środków własnych  miasta.

hm


 


Komentarze
dodaj komentarz
  • (2017-11-13 22:00:09) Zawisza

    Dobra zmiana

    Nawet kawałka drogi nie potrafi naprawić i tak w całym kraju jeden wspiera i się wymawia publicznie że nie kliknąłem lubię to czy coś nie będę wymieniał by mnie do pierdla nie wsadził za obaze majestatu najpewniej to wszystko wina Tuska

  • (2017-11-13 17:36:50) lukasz200992

    Pamie Skowron

    I wlasnie o tym pod innym artykulem pisałem. Niekoniecznie trzeba ograniczycje. Wystarczy oszczedzanie w wydatkach biezacych oraz zwiekszenie dotacji zewnetrznej. Tutaj jedna pozycja a mogla nam dac 2-3mln dodatkowych środków.

Zapoznaj się z regulaminem portalu hej.mielec.pl. Poznaj swoje prawa i obowiązki.
Sprawdź zasady publikowania komentarzy, postów na forum. Dowiedz się jak zgłaszać wnioski i uwagi.
CZYTAJ WIĘCEJ – REGULAMIN PORTALU HEJ.MIELEC.PL!

 

 

 

Użytkownik, publikując swoje informacje, komentarze i opinie na Forum hej.mielec.pl, czyni to wyłącznie na własną odpowiedzialność. HEJ.MIELEC nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników na Forum hej.mielec.pl.
Niedopuszczalne jest umieszczanie treści sprzecznych z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej, propagujących przemoc, czy też naruszających w innych sposób zasady współżycia społecznego.
Niedopuszczalne jest wielokrotne publikowanie powtarzających się wątków w tych samych lub różnych działach.
Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi naruszających prawa autorskie, znaki towarowe lub inne prawa podmiotowe jakichkolwiek osób trzecich, ani zachęcających do zakupu lub korzystania z nielegalnego oprogramowania. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi mających charakter pomówienia, bezpodstawnej sugestii popełnienia przestępstwa, nawołujące do łamania prawa. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi rażąco naruszających netykietę, zasady pisowni języka polskiego. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi niezwiązanych z tematem dyskusji w Forum lub komentowanym artykułem. Niedopuszczalne jest zamieszczanie w treści wypowiedzi danych kontaktowych swoich, osób trzecich, firm oraz adresów stron internetowych, adresów poczty e-mail, numerów z komunikatorów etc. Niedopuszczalne jest podejmowanie świadomych działań na szkodę portalu, wydawcy, członków zespołu redakcyjnego.
Niedopuszczalne
jest również umieszczanie przez Użytkowników na Forum hej.mielec.pl przekazów reklamowych.

 

Facebook

 


REKLAMA

 

REKLAMA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kalendarium

Wrzesień

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
          01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Newsletter

Chcesz byś powiadamiany o nowościach w serwisie? Zapisz się na nasz newsletter.

Ankieta

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację REGULAMINU KORZYSTAMY Z COOKIESCopyright HEJGRUPA sp. z.o.o. 2007-2018Wszystkie prawa zastrzeżoneRealizacja: ideo Powered by: CMS Edito WYDAWCA portalu: HejGrupa - 39-300 Mielec, ul. Szafera 33Redakcja: info@hej.mielec.pl Biuro: biuro@hejgrupa.plRegulamin portalu: https://www.hej.mielec.pl/portal/politykaREKLAMA: https://www.hej.mielec.pl/reklama
PORTAL HEJ.MIELEC.PL JEST ZAREJESTROWANYM TYTUŁEM PRASOWYM!