Jest decyzja o lokalizacji nowej drogi z Piątkowca do mostu na Wisłoce Drogi - Hej.MIELEC.pl - Wiadomości Zdjęcia Ogłoszenia Firmy / Miasto i Powiat / Drogi
REKLAMA
     
REKLAMA

 

DrogiZarząd Województwa Podkarpackiego podjął decyzję o nowym przebiegu drogi wojewódzkiej pomiędzy Piątkowcem i Mielcem. Trasa ma łączyć się z nowym mostem na Wisłoce.

Mowa o tak zwanym drugim etapie budowy nowego mostu na Wisłoce dla Mielca wraz z drogami dojazdowymi. Cała przyszła trasa określana jest mianem obwodnicy północnej Mielca. Będzie zaczynać się w rejonie lotniska w Mielcu, przecinać Wisłokę nową przeprawą między Złotnikami i Rzędzianowicami oraz przez Wolę Mielecką dotrze do Piątkowca, gdzie połączy się z obecną drogą wojewódzką, jeszcze przed lasem piątkowskim. Zarząd Województwa Podkarpackiego niedawno zdecydował właśnie o kształcie trasy między Rzędzianowicami i Piątkowcem.

Czytaj dalej pod reklamą ↓

 

 Wykonawca dokumentacji dla tej inwestycji przygotował wstępne warianty przebiegu nowego odcinka drogi wojewódzkiej. Na spotkaniu w dniu 17.01.2018 r. przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego, PZDW w Rzeszowie, Starostwa Powiatowego w Mielcu, Gminy Mielec, Gminy Czermin, Gminy Wadowice Górne i Powiatowego Zarządu Dróg w Mielcu, spośród wielu przygotowanych przez projektanta wariantów, wybrali do dalszych analiz 2 warianty, jako te najbardziej optymalne.

W Wieloletniej Prognozie Finansowej Województwa Podkarpackiego na realizację całego zadania od Piątkowca do Mielca zabezpieczono 80 mln zł. Koszt budowy wraz z wykupami gruntów odcinka drogi od Rzędzianowic do ul. Sienkiewicza w Mielcu, który jest już w realizacji, kształtuje się na poziomie około 44 mln zł. W związku z tym na realizację odcinka Piątkowiec – Rzędzianowice pozostaje około 36 mln zł. Koszt budowy drogi w obu wariantach uznanych za optymalne jednak przewyższa zarezerwowane środki i prawdopodobne będzie zwiększenie tej puli w WPF, niemniej jednak ostateczna wartość budowy odcinka Piątkowiec – Rzędzianowice znana będzie dopiero po wyłonieniu wykonawcy tego odcinka.

Natomiast zgodnie z zapisami listu intencyjnego z dnia 2 grudnia 2016 r. Powiat Mielecki zadeklarował, że przekaże Województwu Podkarpackiemu, w formie dotacji celowej, wkład własny tj. 15% kosztu wykonania tego odcinka.

Ostatecznie, jako wariant podstawowy do realizacji, Zarząd Województwa wybrał opcję o długości 6854 metry, który zakłada także mniej wyburzeń budynków – jeden dom mieszkalny i jeden budynek gospodarczy.

Planowany termin uzyskania decyzji o zezwoleniu na realizację tej inwestycji drogowej z rygorem natychmiastowej wykonalności to 31.05.2019 r. Wówczas będzie możliwe ogłoszenie przetargu na roboty budowlane z prawdopodobnym terminem zakończenia zadania w 2020 r.

Trwa realizacja etapu pomiędzy Rzędzianowicami i ulicą Sienkiewicza – w systemie zaprojektuj i zbuduj. Wykonawcą jest Budimex. Firma ta obecnie realizuje prace geologiczne.

Odcinek od lotniska do ulicy Sienkiewicza, wraz z wiaduktem nad linią kolejową i samą ulicą Sienkiewicza, ma budować mieleckie Starostwo Powiatowe przy finansowaniu z budżetu miasta Mielca.

hm


 Komentarze
dodaj komentarz
 • (2018-02-14 02:33:35) lukasz200992

  A co z rempntem w strone Tarnowa?

  Zamiast remontowac po kilometrE trzeba do granicy z wojewodztwem malopolskim gruntownie zmodernizowac ta droge...

 • (2018-02-13 22:45:02) ~

  a ile do inwestycji związanej z budowa mostu na Wisłoce, wiaduktu i wspomnianej w artykule drogi dołożą się gminy Radomyśl, Czermin, Borowa czy Wadowice ? nic?

 • (2018-02-13 17:45:42) a1a1

  .

  Wyprowadzenie drogi przed lasem w Piątkowcu jest krótkowzroczne, i zemści się w bardzo bliskiej przyszłości, droga przez las również wymaga poszerzenia i remontu, ponadto będzie w dalszym ciągu jazda przez teren zabudowany w Piątkowcu z prędkością 50/h. Lepszym i przyszłościowym rozwiązaniem byłby zakończenie nowej drogi rondem na skrzyżowaniu dróg Mielec -Lisia Góra i Piątkowiec -Kosówka w Piątkowcu.

 • (2018-02-13 15:12:05) senyszyn

  I taką inwestycją zagwarantujecie sobie Reelekcję.

  Brawo WY

Zapoznaj się z regulaminem portalu hej.mielec.pl. Poznaj swoje prawa i obowiązki.
Sprawdź zasady publikowania komentarzy, postów na forum. Dowiedz się jak zgłaszać wnioski i uwagi.
CZYTAJ WIĘCEJ – REGULAMIN PORTALU HEJ.MIELEC.PL!

 

 

 

Użytkownik, publikując swoje informacje, komentarze i opinie na Forum hej.mielec.pl, czyni to wyłącznie na własną odpowiedzialność. HEJ.MIELEC nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników na Forum hej.mielec.pl.
Niedopuszczalne jest umieszczanie treści sprzecznych z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej, propagujących przemoc, czy też naruszających w innych sposób zasady współżycia społecznego.
Niedopuszczalne jest wielokrotne publikowanie powtarzających się wątków w tych samych lub różnych działach.
Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi naruszających prawa autorskie, znaki towarowe lub inne prawa podmiotowe jakichkolwiek osób trzecich, ani zachęcających do zakupu lub korzystania z nielegalnego oprogramowania. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi mających charakter pomówienia, bezpodstawnej sugestii popełnienia przestępstwa, nawołujące do łamania prawa. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi rażąco naruszających netykietę, zasady pisowni języka polskiego. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi niezwiązanych z tematem dyskusji w Forum lub komentowanym artykułem. Niedopuszczalne jest zamieszczanie w treści wypowiedzi danych kontaktowych swoich, osób trzecich, firm oraz adresów stron internetowych, adresów poczty e-mail, numerów z komunikatorów etc. Niedopuszczalne jest podejmowanie świadomych działań na szkodę portalu, wydawcy, członków zespołu redakcyjnego.
Niedopuszczalne
jest również umieszczanie przez Użytkowników na Forum hej.mielec.pl przekazów reklamowych.

 

Facebook

 


REKLAMA

 

REKLAMA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kalendarium

Sierpień

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Newsletter

Chcesz byś powiadamiany o nowościach w serwisie? Zapisz się na nasz newsletter.

Ankieta

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację REGULAMINU KORZYSTAMY Z COOKIESCopyright HEJGRUPA sp. z.o.o. 2007-2018Wszystkie prawa zastrzeżoneRealizacja: ideo Powered by: CMS Edito WYDAWCA portalu: HejGrupa - 39-300 Mielec, ul. Szafera 33Redakcja: info@hej.mielec.pl Biuro: biuro@hejgrupa.plRegulamin portalu: https://www.hej.mielec.pl/portal/politykaREKLAMA: https://www.hej.mielec.pl/reklama
PORTAL HEJ.MIELEC.PL JEST ZAREJESTROWANYM TYTUŁEM PRASOWYM!