Na rondzie przy ARP wraca chaos? Po kilku miesiącach starły się oznakowania poziome Drogi - Hej.MIELEC.pl - Wiadomości Zdjęcia Ogłoszenia Firmy / Miasto i Powiat / Drogi
REKLAMA
     
REKLAMA

 

Drogi

Ledwie kilka miesięcy wystarczyło, by wymalowane na rondzie przy ARP linie przestały być widoczne. To sprawia, że kierowcy znów mogą mieć problem z prawidłowym zachowaniem w tym miejscu.



Kilka miesięcy temu, gdy rondo przy Agencji Rozwoju Przemysłu zostało otwarte po modernizacji rozpoczęły się emocjonujące dyskusje na temat wprowadzonego tam oznakowania. Choć mogłoby się wydawać, że kierowcy mają tam do czynienia z klasycznym rondem dwupasmowym, oznakowanie wprowadza inne zasady poruszania się po rondzie.

Czytaj dalej pod reklamą ↓

 


Główną różnicą jest potrzeba ustąpienia pierwszeństwa przejazdu przez pojazd będący na pasie wewnętrznym ronda i zjeżdżający z niego. W tej sytuacji pierwszeństwo ma pojazd jadący na wprost pasem zewnętrznym. Sytuacje obrazuje opublikowana na łamach naszego portalu w październiku ub. r. grafika.



Odrębne od klasycznych przepisów ruchu drogowego na rondach dwupasmowych mogą wprowadzać chaos i dezorientację u kierowców. Teraz, w kilka miesięcy po otwarciu nowego ronda, gdy oznakowania poziome uległy już zatarciu, temat wraca. – Linie na rondzie są już niewidoczne przez co wielu kierowców jeździ po nim jak po klasycznym rondzie, gdzie pierwszeństwa ustępuje będący na pasie wewnętrznym, zjeżdżający z ronda pojazd – zgłasza problem do naszej redakcji czytelnik.

Warto podkreślić, że taka różnica może być bezpośrednią przyczyną zderzenia się dwóch pojazdów. Zdaniem naszego czytelnika do kolizji nie dochodzi ze względu na szczególną ostrożność i niepewność kierowców na rondzie. – Nikt nie jest do końca pewny, co zrobi drugi kierowca, więc wszyscy jadą jak na szpilkach – przekazuje.

Warto też przypomnieć, że po głośnych dyskusjach na ten temat, w listopadzie ub. roku Powiatowy Zarząd Dróg zapowiedział ponowną analizę organizacji ruchu na rondzie i ewentualne zmiany. Od tego czasu jednak nic się nie wydarzyło.

ks

 

Komentarze
dodaj komentarz
 • (2018-04-14 21:12:20) and

  mielecki chaos do k125

  Na grafice specjalnie są zamienione kolory strzałek (czerwony - pierszeństwo, zielony - ustępuje) obrazujących ruch pojazdów aby było trudniej zrozumieć. W książkach do nauki jazdy pierszęństwo oznacza się kolorem zielonym, ustąp -czerwonym, aby kursant łatwo i szybko zrozumiał sytuację na drodze.

 • (2018-04-13 22:35:30) k125

  mielecki chaos

  i dalej nic z tego nie wiem to co pisze nad zdjęciem nie zgadza się z tym co na zdjęciu

 • (2018-04-13 20:59:59) Zawisza

  Sa zdjęcia

  Z otwarcia cala ta pseudo elitka powinna za darmo w pomaranczowych ubrankach w srodku dnia przed kamerami to g.... poprawic za darmo

 • (2018-04-13 17:31:37) ~

  a nie mówiłem

  Już w jesienią przewidzialem ze tak będzie a teraz do tego samego dojdą urzędnicy po zapewne wielu ekspertyzach za sporą kasę .A wystarczy tylko wysłuchać głosów ludu . A może kolega Bury się wypowie jesienią za oznakowanie tego ronda dałby się pochlastać pozdrawiam

 • (2018-04-13 16:40:43) Radna

  A mówiłam - tylko skrzyżowanie wielopoziomowe, ze światłami i policjantem w środku.

 • (2018-04-13 16:07:27) lukasz200992

  Rondo turbinowe z nalymu kraweznikami

  Tak to powinno wygladac a nie jakies pseudo pomysly

 • (2018-04-13 15:18:35) Wieśniak

  Na Zachodzie ronda z trzema pasami, bez kraweznikow, bez instrukcji i ludzie jeżdża. Tylko w Polsce jak sie pojawi rondo to rece w gore i panika.

 • (2018-04-13 14:05:31) tomek76

  reklamacja

  niech malują teraz za darmo

 • (2018-04-13 12:55:33) szarik

  a nie mówiłem

  Już w jesienią przewidzialem ze tak będzie a teraz do tego samego dojdą urzędnicy po zapewne wielu ekspertyzach za sporą kasę .A wystarczy tylko wysłuchać głosów ludu . A może kolega Bury się wypowie jesienią za oznakowanie tego ronda dałby się pochlastać pozdrawiam

 • (2018-04-13 12:43:09) kleryk

  Wystarczy przejechać się do Stalowej Woli i zobaczyć jak wygląda rondo turbinowe. Ładne z krawężnikami rozdzielającymi i cały rok wszyscy wiedzą jak jechać. Tylko u nas zawsze bubel a winnych brak a plebs niech się męczy.

1 | 2  »  

Zapoznaj się z regulaminem portalu hej.mielec.pl. Poznaj swoje prawa i obowiązki.
Sprawdź zasady publikowania komentarzy, postów na forum. Dowiedz się jak zgłaszać wnioski i uwagi.
CZYTAJ WIĘCEJ – REGULAMIN PORTALU HEJ.MIELEC.PL!

 

 

 

Użytkownik, publikując swoje informacje, komentarze i opinie na Forum hej.mielec.pl, czyni to wyłącznie na własną odpowiedzialność. HEJ.MIELEC nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników na Forum hej.mielec.pl.
Niedopuszczalne jest umieszczanie treści sprzecznych z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej, propagujących przemoc, czy też naruszających w innych sposób zasady współżycia społecznego.
Niedopuszczalne jest wielokrotne publikowanie powtarzających się wątków w tych samych lub różnych działach.
Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi naruszających prawa autorskie, znaki towarowe lub inne prawa podmiotowe jakichkolwiek osób trzecich, ani zachęcających do zakupu lub korzystania z nielegalnego oprogramowania. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi mających charakter pomówienia, bezpodstawnej sugestii popełnienia przestępstwa, nawołujące do łamania prawa. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi rażąco naruszających netykietę, zasady pisowni języka polskiego. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi niezwiązanych z tematem dyskusji w Forum lub komentowanym artykułem. Niedopuszczalne jest zamieszczanie w treści wypowiedzi danych kontaktowych swoich, osób trzecich, firm oraz adresów stron internetowych, adresów poczty e-mail, numerów z komunikatorów etc. Niedopuszczalne jest podejmowanie świadomych działań na szkodę portalu, wydawcy, członków zespołu redakcyjnego.
Niedopuszczalne
jest również umieszczanie przez Użytkowników na Forum hej.mielec.pl przekazów reklamowych.

 

Facebook

 


REKLAMA

 

REKLAMA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kalendarium

Lipiec

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
            01
02 03 04 05 06 07 08
09 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Newsletter

Chcesz byś powiadamiany o nowościach w serwisie? Zapisz się na nasz newsletter.

Ankieta

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację REGULAMINU KORZYSTAMY Z COOKIESCopyright HEJGRUPA sp. z.o.o. 2007-2018Wszystkie prawa zastrzeżoneRealizacja: ideo Powered by: CMS Edito WYDAWCA portalu: HejGrupa - 39-300 Mielec, ul. Szafera 33Redakcja: info@hej.mielec.pl Biuro: biuro@hejgrupa.plRegulamin portalu: https://www.hej.mielec.pl/portal/politykaREKLAMA: https://www.hej.mielec.pl/reklama
PORTAL HEJ.MIELEC.PL JEST ZAREJESTROWANYM TYTUŁEM PRASOWYM!