Kierowcy alarmują: uwaga na zapadającą się ul. Sienkiewicza! Czy może dojść do tragedii?! Drogi - Hej.MIELEC.pl - Wiadomości Zdjęcia Ogłoszenia Firmy / Miasto i Powiat / Drogi
REKLAMA
     
REKLAMA

 

Drogi

Mieszkańcy osiedla Lotników, a przede wszystkim mieleccy kierowcy sygnalizują problem z zapadającą się ul. Sienkiewicza! Czy może tu powstać wyrwa, która doprowadzi do tragedii?Kilka miesięcy temu na parkingu przy restauracji i piwiarni zlokalizowanej u zbiegu ulic Sienkiewicza, Ducha Św. i Kocjana pojawiła się olbrzymia wyrwa. Nieomal doszło do uszkodzenia zaparkowanego tam pojazdu. Minęło kilka tygodni zanim na miejscu udało się przeprowadzić niezbędne prace zakończone zakopaniem powstałej dziury.Kilka tygodni temu podobne zapadnięcie się terenu nastąpiło już w ciągu ul. Sienkiewicza – zapadł się asfalt. Na szczęście jednak nie doszło do pęknięcia nawierzchni i w efekcie skrajnie niebezpiecznej wyrwy. Po jakimś czasie w tym miejscu pojawił się znak ostrzegający o koleinach na jezdni wraz z ograniczeniem prędkości do 30 km/h. Drogowcy wykonali też nakładkę asfaltu by zniwelować zapadnięty fragment drogi.Niestety na tym nie koniec.

W ostatnich dniach pojawiają się zgłoszenia o coraz głębszym zapadnięciu drogi na ul. Sienkiewicza –w miejscu pomiędzy pierwszą wyrwą na parkingu a ostatnim zapadnięciem. Nowa koleina jest coraz głębsza – zauważalna nie tylko na pasie drogi, ale także pasie zieleni odgradzającym jezdnię od chodnika.

Problem z dnia na dzień wydaje się pogłębiać, stąd obawy mieszkańców i kierowców, czy w tym miejscu może dojść do tragedii. Skoro teren nagle się zapadł tworząc niebezpieczną i głęboką wyrwę na oddalonym zaledwie o kilka metrów dalej parkingu, to samo może stać się na jezdni! Nietrudno natomiast wyobrazić sobie skutki nagłego zawalenia się drogi podczas podróży pojazdów. Gdyby droga zapadła się pod samochodem może dojść do prawdziwej tragedii.Dzisiaj wydaje się niezbędna poważna interwencja w tym terenie – zbadanie bezpośrednich przyczyn zapadającego się terenu i zapobiegnięcie dalszemu postępowi tego zjawiska. W przeciwnym razie skutki zaniedbań mogą być znacznie bardziej poważne.

dw

 

Komentarze
dodaj komentarz
 • (2018-05-16 10:32:38) mikrofon500

  prace

  te prace rurociagow juz trwaja chyba 2 rok? Dajcie spokoj, zeby tego nie zrobić w jeden sezon? Kpina! Na chodniku jakaś kładeczka, która się zapada, dziura w drodze. Było ciepło tyle czasu i nikt się jeszcze tym nie zajął! Ciekawe kiedy to zrobią?!

 • (2018-05-15 23:56:24) CykPyk

  .

  Dołek jest jebitny. Jak wpada się nim autem to ma sie wrażenie że temu za tobą droga zapadnie się całkowicie.

 • (2018-05-15 19:16:55) ~

  pasiuu, racja - to rurociąg ma zapewnić nie zapadanie się drogi,wykonawca drogi nie ma tu nic do powiedzenia, ewidentna wina projektanta rurociągu

 • (2018-05-15 18:45:30) pasiuu

  przyczyny - prawdopodobnie prace na rurociągu prowadzone przez MPEC

Zapoznaj się z regulaminem portalu hej.mielec.pl. Poznaj swoje prawa i obowiązki.
Sprawdź zasady publikowania komentarzy, postów na forum. Dowiedz się jak zgłaszać wnioski i uwagi.
CZYTAJ WIĘCEJ – REGULAMIN PORTALU HEJ.MIELEC.PL!

 

 

 

Użytkownik, publikując swoje informacje, komentarze i opinie na Forum hej.mielec.pl, czyni to wyłącznie na własną odpowiedzialność. HEJ.MIELEC nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników na Forum hej.mielec.pl.
Niedopuszczalne jest umieszczanie treści sprzecznych z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej, propagujących przemoc, czy też naruszających w innych sposób zasady współżycia społecznego.
Niedopuszczalne jest wielokrotne publikowanie powtarzających się wątków w tych samych lub różnych działach.
Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi naruszających prawa autorskie, znaki towarowe lub inne prawa podmiotowe jakichkolwiek osób trzecich, ani zachęcających do zakupu lub korzystania z nielegalnego oprogramowania. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi mających charakter pomówienia, bezpodstawnej sugestii popełnienia przestępstwa, nawołujące do łamania prawa. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi rażąco naruszających netykietę, zasady pisowni języka polskiego. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi niezwiązanych z tematem dyskusji w Forum lub komentowanym artykułem. Niedopuszczalne jest zamieszczanie w treści wypowiedzi danych kontaktowych swoich, osób trzecich, firm oraz adresów stron internetowych, adresów poczty e-mail, numerów z komunikatorów etc. Niedopuszczalne jest podejmowanie świadomych działań na szkodę portalu, wydawcy, członków zespołu redakcyjnego.
Niedopuszczalne
jest również umieszczanie przez Użytkowników na Forum hej.mielec.pl przekazów reklamowych.

 

Facebook

 


REKLAMA

 

REKLAMA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kalendarium

Sierpień

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Newsletter

Chcesz byś powiadamiany o nowościach w serwisie? Zapisz się na nasz newsletter.

Ankieta

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację REGULAMINU KORZYSTAMY Z COOKIESCopyright HEJGRUPA sp. z.o.o. 2007-2018Wszystkie prawa zastrzeżoneRealizacja: ideo Powered by: CMS Edito WYDAWCA portalu: HejGrupa - 39-300 Mielec, ul. Szafera 33Redakcja: info@hej.mielec.pl Biuro: biuro@hejgrupa.plRegulamin portalu: https://www.hej.mielec.pl/portal/politykaREKLAMA: https://www.hej.mielec.pl/reklama
PORTAL HEJ.MIELEC.PL JEST ZAREJESTROWANYM TYTUŁEM PRASOWYM!