Malowanie pasów na drogach potrzebne niemal każdego roku. Starosta zdziwiony Drogi - Hej.MIELEC.pl - Wiadomości Zdjęcia Ogłoszenia Firmy / Miasto i Powiat / Drogi
REKLAMA
     
REKLAMA

 

DrogiWykonanie oznakowania poziomowego na drogach powiatowych znalazło się na liście bieżącego utrzymania dróg powiatowych – praktycznie jak co rok.

Powiatowy Zarząd Dróg zlecił wykonanie poziomego oznakowania dróg. – Dyskutujemy z dyrektorem i służbami, dlaczego praktycznie co roku trzeba malować linie i pasy. Nie wiem czy farba jest nieodpowiednia, czy przyczyna jest inna, ale będziemy się nad tym pochylać – mówi Zbigniew Tymuła, starosta powiatu mieleckiego.

W ostatnim czasie na mieleckich drogach faktycznie trwają prace związane z odświeżaniem oznakowania poziomego. Prace te często realizowane są w godzinach popołudniowych, wieczornych i nocnych. Nie zawsze jest to jednak możliwe, dlatego kierowcy często muszą liczyć się z utrudnieniami.

ks


 

 

Komentarze
dodaj komentarz
 • (2018-07-12 12:21:40) gepardia

  Pasy na jezdniach.

  Można w SIWZ (startujący w przetargach wiedzą o co chodzi) opisać, że trwałość (brak ubytków, brak blaknięcia... itp) ma wynieść tyle a tyle lat. Do tego usunięcie wad i usterek przez 5, 7 czy 10 lat. I pozamiatane. Albo robią raz a dobrze, albo co roku poprawiają za darmo, w ramach usunięcia wad i usterek. Panie Starosto, słyszał Pan o czymś takim? A może budując drogi pasy wykonać z innego materiału? Białego? W końcu oznakowanie poziome nie zmienia się co kwartał, czy nawet co rok.

 • (2018-07-12 09:36:35) zxs79

  Panie Starosto

  Uderz Pan do Wawy do Pis niech zmienią ustawę o zamówieniach publicznych. Ciekawe jak firma z farbą lepszej jakości ma konkurować cenowo w przetargu z firmą oferującą tańszy szrot.

 • (2018-07-12 08:21:28) szczyl

  farba kosztuje

  dobra farba kosztuje to raz, dwa to "taki mamy klimat" - mamy zimy, sól na drogach i piasek... wszystko to wpływa na trwałość oznakowania

 • (2018-07-11 22:24:31) Damjan

  Nie ma się co

  Dziwić..Jak maluja pasy jakimś dziadostwem. W Anglii pasy sa malowane raz na 10 lat i się trzymaja. W Polsce ktoś bierze konkretna kasę za ta robotę do tego ma ja.co roku. Żyć nie umierać :)

 • (2018-07-11 19:34:32) Zawisza

  Trafił się znawca od dróg wybitny fachachowiec z dyplomem , pochylić się to ja mogę po 200 zł

 • (2018-07-11 18:36:08) kleryk

  A dlaczego drogi robi się jak się robi. Po to się tak robi żeby zawsze mieć robotę. Jakby porządnie pomalowali dobrą farbą to co by robili za rok. A może to wina właśnie fatalnie wykonanych dróg na których wszystko się ściera.

 • (2018-07-11 18:28:01) kos

  Dobrze, że się ocknął pod koniec kadencji, refleks szachisty.

Zapoznaj się z regulaminem portalu hej.mielec.pl. Poznaj swoje prawa i obowiązki.
Sprawdź zasady publikowania komentarzy, postów na forum. Dowiedz się jak zgłaszać wnioski i uwagi.
CZYTAJ WIĘCEJ – REGULAMIN PORTALU HEJ.MIELEC.PL!

 

 

 

Użytkownik, publikując swoje informacje, komentarze i opinie na Forum hej.mielec.pl, czyni to wyłącznie na własną odpowiedzialność. HEJ.MIELEC nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników na Forum hej.mielec.pl.
Niedopuszczalne jest umieszczanie treści sprzecznych z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej, propagujących przemoc, czy też naruszających w innych sposób zasady współżycia społecznego.
Niedopuszczalne jest wielokrotne publikowanie powtarzających się wątków w tych samych lub różnych działach.
Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi naruszających prawa autorskie, znaki towarowe lub inne prawa podmiotowe jakichkolwiek osób trzecich, ani zachęcających do zakupu lub korzystania z nielegalnego oprogramowania. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi mających charakter pomówienia, bezpodstawnej sugestii popełnienia przestępstwa, nawołujące do łamania prawa. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi rażąco naruszających netykietę, zasady pisowni języka polskiego. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi niezwiązanych z tematem dyskusji w Forum lub komentowanym artykułem. Niedopuszczalne jest zamieszczanie w treści wypowiedzi danych kontaktowych swoich, osób trzecich, firm oraz adresów stron internetowych, adresów poczty e-mail, numerów z komunikatorów etc. Niedopuszczalne jest podejmowanie świadomych działań na szkodę portalu, wydawcy, członków zespołu redakcyjnego.
Niedopuszczalne
jest również umieszczanie przez Użytkowników na Forum hej.mielec.pl przekazów reklamowych.

 

Facebook

 


REKLAMA

 

REKLAMA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kalendarium

Lipiec

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
            01
02 03 04 05 06 07 08
09 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Newsletter

Chcesz byś powiadamiany o nowościach w serwisie? Zapisz się na nasz newsletter.

Ankieta

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację REGULAMINU KORZYSTAMY Z COOKIESCopyright HEJGRUPA sp. z.o.o. 2007-2018Wszystkie prawa zastrzeżoneRealizacja: ideo Powered by: CMS Edito WYDAWCA portalu: HejGrupa - 39-300 Mielec, ul. Szafera 33Redakcja: info@hej.mielec.pl Biuro: biuro@hejgrupa.plRegulamin portalu: https://www.hej.mielec.pl/portal/politykaREKLAMA: https://www.hej.mielec.pl/reklama
PORTAL HEJ.MIELEC.PL JEST ZAREJESTROWANYM TYTUŁEM PRASOWYM!