Koniec działalności AGH w Mielcu. Z budynku przy ul. Skłodowskiej-Curie korzystać będzie Szkoła Podstawowa nr 7 Edukacja - Hej.MIELEC.pl - Wiadomości Zdjęcia Ogłoszenia Firmy / Miasto i Powiat / Edukacja
REKLAMA
     
REKLAMA

 

EdukacjaW związku ze zmianami ustawowymi oddział zamiejscowy Akademii Górniczo-Hutniczej w Mielcu zakończył swoją działalność. Do zagospodarowania został więc budynek przy ul. Skłodowskiej-Curie. Znaleziono już dla niego zastosowanie.


W obiekcie funkcjonować ma Szkoła Podstawowa nr 7, dawne Gimnazjum nr 2. Związane jest to z brakami lokalowymi tej placówki oświatowej. Radni miejscy przyjęli już stosowną uchwałę pozwalającą na działalność szkoły w obiekcie po AGH. - Uchwała umożliwi uczniom Szkoły Podstawowej nr 7 korzystanie z budynku byłego już zamiejscowego ośrodka dydaktycznego Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie mieszczącego się przy ulicy Skłodowskiej-Curie 4. Obwód szkoły nie ulegnie zmianie – mówił Arkadiusz Gałkowski, naczelnik wydziału edukacji Urzędu Miejskiego w Mielcu.

Czytaj dalej pod reklamą ↓

 

 - Po pierwsze szkoła potrzebuje więcej sal dla małych dzieci, stąd pięć sal zostało wyłączonych na potrzeby tych maluchów, którzy w szkole się pojawili. Chcąc uniknąć zmianowości w szkole, bo nie chcemy żeby się dzieci i młodzież uczyły do godziny 17, w związku z tym chcemy wykorzystać te sale w AGH, aby każdego dnia trzy oddziały przychodziły tam, a cztery pozostałe miały już zajęcia przy ul. Grunwaldzkiej. Nie ma żadnego spacerowania pomiędzy budynkami więc jest bezpiecznie – tłumaczył Gałkowski.   

Szkoła zajmie się też administrowaniem budynku przy ul. Skłodowskiej-Curie. - Ponadto potrzebujemy w tym budynku gospodarza i mamy przekonanie, że Szkoła Podstawowa nr 7 poradzi sobie z tym zadaniem znakomicie – dodawał naczelnik wydziału edukacji.

Z tego budynku będą korzystały także inne instytucje. Jak podkreślał Arkadiusz Gałkowski, trwają prace na zaplanowaniem ich działania w obiekcie po AGH. - Działać tam będą Politechnika Dziecięca, Uniwersytet Trzeciego Wieku, mamy też nadzieję, że w przyszłości Politechnika Rzeszowska, z którą podpisaliśmy porozumienie i jestem przekonany, że z czasem także i ta uczelnia będzie z tego budynku korzystała – zaznaczał Gałkowski.

Zgodę na takie rozwiązanie dla Szkoły Podstawowej nr 7 wyrazić mieli już rodzice uczniów,  pozytywną opinię wydał też kurator oświaty.

m 


 

 


Komentarze
dodaj komentarz
 • (2017-10-11 22:20:07) Jack Sparrow

  Zatroskane zuczki drogie!

  Reforma oswiaty nie ma nic wspolnego z ustawa o szkolnictwie wyzszym. Dwa odrebne systemy.

 • (2017-10-11 13:41:13) ~

  Likwidacja uczelni?

  To jest dopiero zmiana w "dobrą" stronę? Po co kształcić polaków? Podstawówka im wystarczy. Tak wykształconymi będzie łatwiej rządzić. Władza ludowa też taki kierunek rozwoju społeczeństwa preferowała. Polska wtedy miała najniższy w Europie odsetek społeczeństwa z wyższym wykształceniem.

 • (2017-10-10 23:36:57) haqna

  "dobra" zmiana w szkołach...

  miały być śmigłowce a tu nawet AGH zabrali... Mielczanie obudźcie się.

Zapoznaj się z regulaminem portalu hej.mielec.pl. Poznaj swoje prawa i obowiązki.
Sprawdź zasady publikowania komentarzy, postów na forum. Dowiedz się jak zgłaszać wnioski i uwagi.
CZYTAJ WIĘCEJ – REGULAMIN PORTALU HEJ.MIELEC.PL!

 

 

 

Użytkownik, publikując swoje informacje, komentarze i opinie na Forum hej.mielec.pl, czyni to wyłącznie na własną odpowiedzialność. HEJ.MIELEC nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników na Forum hej.mielec.pl.
Niedopuszczalne jest umieszczanie treści sprzecznych z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej, propagujących przemoc, czy też naruszających w innych sposób zasady współżycia społecznego.
Niedopuszczalne jest wielokrotne publikowanie powtarzających się wątków w tych samych lub różnych działach.
Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi naruszających prawa autorskie, znaki towarowe lub inne prawa podmiotowe jakichkolwiek osób trzecich, ani zachęcających do zakupu lub korzystania z nielegalnego oprogramowania. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi mających charakter pomówienia, bezpodstawnej sugestii popełnienia przestępstwa, nawołujące do łamania prawa. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi rażąco naruszających netykietę, zasady pisowni języka polskiego. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi niezwiązanych z tematem dyskusji w Forum lub komentowanym artykułem. Niedopuszczalne jest zamieszczanie w treści wypowiedzi danych kontaktowych swoich, osób trzecich, firm oraz adresów stron internetowych, adresów poczty e-mail, numerów z komunikatorów etc. Niedopuszczalne jest podejmowanie świadomych działań na szkodę portalu, wydawcy, członków zespołu redakcyjnego.
Niedopuszczalne
jest również umieszczanie przez Użytkowników na Forum hej.mielec.pl przekazów reklamowych.

 

Facebook

 


REKLAMA

 

REKLAMA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kalendarium

Lipiec

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
            01
02 03 04 05 06 07 08
09 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Newsletter

Chcesz byś powiadamiany o nowościach w serwisie? Zapisz się na nasz newsletter.

Ankieta

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację REGULAMINU KORZYSTAMY Z COOKIESCopyright HEJGRUPA sp. z.o.o. 2007-2018Wszystkie prawa zastrzeżoneRealizacja: ideo Powered by: CMS Edito WYDAWCA portalu: HejGrupa - 39-300 Mielec, ul. Szafera 33Redakcja: info@hej.mielec.pl Biuro: biuro@hejgrupa.plRegulamin portalu: https://www.hej.mielec.pl/portal/politykaREKLAMA: https://www.hej.mielec.pl/reklama
PORTAL HEJ.MIELEC.PL JEST ZAREJESTROWANYM TYTUŁEM PRASOWYM!