Andrzej Bryła sumuje cztery priorytety edukacji w powiecie. „Wszystkie zostały zrealizowane” Edukacja - Hej.MIELEC.pl - Wiadomości Zdjęcia Ogłoszenia Firmy / Miasto i Powiat / Edukacja
REKLAMA
     
REKLAMA

 

EdukacjaPrzed rokiem Zarząd Powiatu zawarł cztery priorytety dla swoich szkół. – Wszystkie te cztery priorytety zostały zrealizowane – mówi Andrzej Bryła, członek Zarządu Powiatu zajmujący się oświatą.

Pod koniec każdego roku Zarząd Powiatu przedstawia Radzie Powiatu informację o stanie realizacji zadań oświatowych za poszczególny rok szkolny. Na ostatniej sesji Andrzej Bryła przypomniał, że przed rokiem postawiono cztery priorytety na 2017 rok. Jego zdaniem wszystkie zostały zrealizowane.

Pierwszym priorytetem była realizacja i dokończenie inwestycji w szkołach. Tu sztandarowymi inicjatywami była chociażby zakończona niedawno budowa nowej sali gimnastycznej przy Zespole Szkół im. Groszkowskiego, czy wciąż będąca na ukończeniu budowa boisk sportowych przy Zespole Szkół Technicznych. Ponadto powiat przeprowadził szereg prac remontowych, spośród których wymienić można remont sali gimnastycznej I Liceum Ogólnokształcącego czy termomodernizację w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym.

Czytaj dalej pod reklamą ↓

 

 


Kolejny priorytet to kontynuacja działań zmierzających do przekazania do prowadzenia przez stowarzyszenie szkoły w Radomyślu Wielkim. Jak wiadomo w czerwcu tego roku Stowarzyszenie Nasza Gmina przejęła szkołę od powiatu.

Trzecim priorytetem wyznaczonym przed rokiem było monitorowanie właściwego funkcjonowania Centrum Obsługi Jednostek – organu powołanego przez powiat do wspólnego zawiadywania częścią finansową i kadrową szkół i placówek oświatowych powiatu. Jak mówi Andrzej Bryła, COJ wciąż jest jednostką młodą, dlatego należy dokładnie przyglądać się jej funkcjonowaniu.

Ostatnim priorytetem na 2017 r. było stworzenie stałego systemu wsparcia psychologiczno-psychiatrycznego dla uczniów.– Cały czas przekazujemy środki na utrzymanie psychiatrów dziecięcych jak i neurologa dziecięcego. Prowadziliśmy też dużą akcję „Lepiej grać, niż ćpać” w zakresie tego priorytetu – powiedział Bryła.

ks


Komentarze
dodaj komentarz
 • (2017-12-27 21:16:18) Tagi26

  Do poprzedników

  To Wasze "zwiększenie pensjonriuszy", którym chwali się Bryła, to tak naprawdę tylko i wyłącznie przejęcie przedszkola od OREW-u. Już od jakiegoś czasu, dysponując bardzo dobrą bazą SOSW nie potrafiło przyciągnąć do ośrodka dzieci i młodzieży z terenu powiatu. O wiele lepiej radziły sobie w tym temacie OREW i placówki niepubliczne, które zaczęły wyrastać jak grzyby po deszczu. Miejmy nadzieję, że nowy zarząd SOSW będzie sobie lepiej radził w przyciąganiu dzieci i młodzieży pod dach ośrodka. Żeby tylko udało im się wyplenić tą patologię (zdziczałą młodzież z kuratorami i "zawiasami" na karku), która obecnie opanowała ośrodek.

 • (2017-12-27 13:31:04) ~

  do mielecpany

  Słusznie. U pana Bryły jakoś wszystko na okrągło i mgliście. Myślę. propagandowo? Nie. Systemowo, dlatego niepokoi. Ostatnio nie skrywał radości z powodu zwiększenia liczby pensjonariuszy w mieleckim ośrodku dla niepełnosprawnych umysłowo dzieci. To przykre. Ponad ćwierć wieku małżeństwo radnych "czarna wdowa" i jej mąż vc/ prezydent sprawowało władzę nad zarządem komunalnym miasta i w całej rozciągłości polityką socjalną MOPS, PCPR i OREW, a w tym poziomem kadry wychowawczo- nauczycielskiej. I co, mamy chaos, decyzje i oceny subiektywne bez uzasadnienia z powołaniem na przepisy, rozporządzenia, uchwały. Prywata, ale przecież o to chodzi.

 • (2017-12-09 08:47:03) mielecpany

  Czas na zmiany

  Przyjęte przez Pana kryteria oceny i wymagania stawiane pracownikom powinny być im znane. Ponadto powinny być związane z obowiązkami wyznaczonymi pracownikowi na powierzonym mu stanowisku. Pracownicy muszą mieć możliwość zapoznania się z dokonaną przez Pana oceną ich pracy i kompetencji, gdyż mają oni prawo odwołać się do sądu pracy podważając zarówno tryb dokonanej oceny, jak i jej treść merytoryczną.

 • (2017-12-08 15:45:02) jaga@

  do JoeMonster

  Dzięki za odzew. Radzę sprawdzić działalność pana Bryły. może to lapsus, a może krecia robota. Należy publicznie prostować przekręty. Gdy mówimy o dzieciach, a szczególnie tak zwanych "trudnych" to każdemu myślącemu człowiekowi powinna zapalić się w mózgu alarmowa lampka - Stop. Diagnoza choroby psychicznej kaleczy na całe życie, a jest zbyt często nadużywana w walce politycznej i walce o stołki. A wszystko zaczyna się od nauczycielek i pedagogów szkolnych umaczanych w system. Chrońmy dzieci.

 • (2017-12-07 18:08:02) JoeMonster

  Chyba nie wiadomo...

  Stowarzyszenie Nasza Gmina nie ma nic do szkoły w Radomyślu Wielkim. Kolejny raz portal piszę nieprawdziwą informację, a może pan Bryła nie wie komu szkołę przekazał... Stowarzyszenie "Szkoła dla Wszystkich" prowadzi Zespół Szkół w Radomyślu Wielkim.

 • (2017-12-07 12:58:54) jaga@

  !!!!!! - ?

  Co u licha! Interesuje mnie szczególnie 4- priorytet. Gdzie na ten temat znajdę obszerną informację. Radomyśl to tykająca bomba ideologiczno- propagandowa. Wskazany wgląd z program nauczania. Pranie i prasowanie mózgu, a dla niepokornych psychiatryk. Ćpanie- hmm ....., czy aby na pewno.

Zapoznaj się z regulaminem portalu hej.mielec.pl. Poznaj swoje prawa i obowiązki.
Sprawdź zasady publikowania komentarzy, postów na forum. Dowiedz się jak zgłaszać wnioski i uwagi.
CZYTAJ WIĘCEJ – REGULAMIN PORTALU HEJ.MIELEC.PL!

 

 

 

Użytkownik, publikując swoje informacje, komentarze i opinie na Forum hej.mielec.pl, czyni to wyłącznie na własną odpowiedzialność. HEJ.MIELEC nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników na Forum hej.mielec.pl.
Niedopuszczalne jest umieszczanie treści sprzecznych z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej, propagujących przemoc, czy też naruszających w innych sposób zasady współżycia społecznego.
Niedopuszczalne jest wielokrotne publikowanie powtarzających się wątków w tych samych lub różnych działach.
Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi naruszających prawa autorskie, znaki towarowe lub inne prawa podmiotowe jakichkolwiek osób trzecich, ani zachęcających do zakupu lub korzystania z nielegalnego oprogramowania. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi mających charakter pomówienia, bezpodstawnej sugestii popełnienia przestępstwa, nawołujące do łamania prawa. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi rażąco naruszających netykietę, zasady pisowni języka polskiego. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi niezwiązanych z tematem dyskusji w Forum lub komentowanym artykułem. Niedopuszczalne jest zamieszczanie w treści wypowiedzi danych kontaktowych swoich, osób trzecich, firm oraz adresów stron internetowych, adresów poczty e-mail, numerów z komunikatorów etc. Niedopuszczalne jest podejmowanie świadomych działań na szkodę portalu, wydawcy, członków zespołu redakcyjnego.
Niedopuszczalne
jest również umieszczanie przez Użytkowników na Forum hej.mielec.pl przekazów reklamowych.

 

Facebook

 


REKLAMA

 

REKLAMA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kalendarium

Sierpień

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Newsletter

Chcesz byś powiadamiany o nowościach w serwisie? Zapisz się na nasz newsletter.

Ankieta

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację REGULAMINU KORZYSTAMY Z COOKIESCopyright HEJGRUPA sp. z.o.o. 2007-2018Wszystkie prawa zastrzeżoneRealizacja: ideo Powered by: CMS Edito WYDAWCA portalu: HejGrupa - 39-300 Mielec, ul. Szafera 33Redakcja: info@hej.mielec.pl Biuro: biuro@hejgrupa.plRegulamin portalu: https://www.hej.mielec.pl/portal/politykaREKLAMA: https://www.hej.mielec.pl/reklama
PORTAL HEJ.MIELEC.PL JEST ZAREJESTROWANYM TYTUŁEM PRASOWYM!