Likwidacja gimnazjów: około 30 nauczycieli w Mielcu bez pracy! Jest porozumienie ws. zatrudniania Edukacja - Hej.MIELEC.pl - Wiadomości Zdjęcia Ogłoszenia Firmy / Miasto i Powiat / Edukacja
REKLAMA
     
REKLAMA

 

EdukacjaZgodnie z przewidywaniami reforma systemu edukacji polegająca głównie na likwidacji gimnazjów sprawiła, że od początku września pracy zabraknie dla około 30 nauczycieli z Mielca. Miasto podpisze w tej sprawie porozumienie z powiatem mieleckim.

W związku z reformą systemu edukacji powiat mielecki podpisze porozumienie z miastem w sprawie pierwszeństwa zatrudnienia nauczycieli zatrudnianych na podstawie mianowania lub na czas nieokreślony ze szkół, dla których organem prowadzącym jest miasto Mielec w szkołach, dla których organem prowadzącym jest powiat mielecki.

Porozumienie będzie dotyczyć osób posiadających kwalifikacje niezbędne do zajmowania stanowiska nauczycielskiego w szkołach dla których organem prowadzącym jest powiat mielecki.

Czytaj dalej pod reklamą ↓

 

 


- Kończy się czas gimnazjów. Około 30 dobrych nauczycieli będzie do zagospodarowania. My jako starostwo jesteśmy otwarci i ta współpraca myślę idzie w dobrym kierunku. Będziemy chcieli pomóc tym ludziom, żeby dalej mogli wykonywać swój zawód – mówi Zbigniew Tymuła, starosta powiatu mieleckiego.

Dzisiaj nie jest jednak do końca jasne, ile nauczycieli z nieistniejących już gimnazjów ma szansę znaleźć zatrudnienie w szkołach prowadzonych przez powiat, a więc głównie szkołach średnich. Faktem jest, że szkoły te nie uskarżały się w ostatnim czasie na brak nauczycieli, a to sprawia, że płynne przejście do nowych szkół może nie być takie oczywiste. W efekcie spora część spośród wspomnianych 30 nauczycieli może pozostać bez pracy i będzie jej musiała jej szukać chociażby poza Mielcem.

ks

 

 

 

 

Komentarze
dodaj komentarz
 • (2018-08-11 07:43:40) TERMINATOR

  ???

  Z tego co pamiętam pani minister mówiła że po reformie żaden nauczyciel nie straci pracy a nawet będzie więcej roboty dla nauczycieli . A tu taaaaaka niespodzianka

 • (2018-08-10 22:22:45) Borkowianin

  Jasne

  I najlepsze klasy 40 osobowe

 • (2018-08-10 22:07:57) Hm

  Teraz firmy szukają pracowników więc w czym problem?

  Mogą się przekwalifikować. Mnóstwo ogłoszeń o pracę więc bez problemów ją znajdą. Na samym portalu hej dużo wolnych etatów jest zgłaszanych.

 • (2018-08-10 13:05:56) Fifuś

  Naturalna kolej rzeczy.

  Ciraz mniej uczniów to i coraz mnieh potrzebnych nauczycieli. Teraz też nauczyciele w wieku emerytalnym jesli się zastanawiają czy jeszcze pracować bto warto zrobić miejsce młodym.

Zapoznaj się z regulaminem portalu hej.mielec.pl. Poznaj swoje prawa i obowiązki.
Sprawdź zasady publikowania komentarzy, postów na forum. Dowiedz się jak zgłaszać wnioski i uwagi.
CZYTAJ WIĘCEJ – REGULAMIN PORTALU HEJ.MIELEC.PL!

 

 

 

Użytkownik, publikując swoje informacje, komentarze i opinie na Forum hej.mielec.pl, czyni to wyłącznie na własną odpowiedzialność. HEJ.MIELEC nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników na Forum hej.mielec.pl.
Niedopuszczalne jest umieszczanie treści sprzecznych z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej, propagujących przemoc, czy też naruszających w innych sposób zasady współżycia społecznego.
Niedopuszczalne jest wielokrotne publikowanie powtarzających się wątków w tych samych lub różnych działach.
Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi naruszających prawa autorskie, znaki towarowe lub inne prawa podmiotowe jakichkolwiek osób trzecich, ani zachęcających do zakupu lub korzystania z nielegalnego oprogramowania. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi mających charakter pomówienia, bezpodstawnej sugestii popełnienia przestępstwa, nawołujące do łamania prawa. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi rażąco naruszających netykietę, zasady pisowni języka polskiego. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi niezwiązanych z tematem dyskusji w Forum lub komentowanym artykułem. Niedopuszczalne jest zamieszczanie w treści wypowiedzi danych kontaktowych swoich, osób trzecich, firm oraz adresów stron internetowych, adresów poczty e-mail, numerów z komunikatorów etc. Niedopuszczalne jest podejmowanie świadomych działań na szkodę portalu, wydawcy, członków zespołu redakcyjnego.
Niedopuszczalne
jest również umieszczanie przez Użytkowników na Forum hej.mielec.pl przekazów reklamowych.

 

Facebook

 


REKLAMA

 

REKLAMA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kalendarium

Sierpień

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Newsletter

Chcesz byś powiadamiany o nowościach w serwisie? Zapisz się na nasz newsletter.

Ankieta

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację REGULAMINU KORZYSTAMY Z COOKIESCopyright HEJGRUPA sp. z.o.o. 2007-2018Wszystkie prawa zastrzeżoneRealizacja: ideo Powered by: CMS Edito WYDAWCA portalu: HejGrupa - 39-300 Mielec, ul. Szafera 33Redakcja: info@hej.mielec.pl Biuro: biuro@hejgrupa.plRegulamin portalu: https://www.hej.mielec.pl/portal/politykaREKLAMA: https://www.hej.mielec.pl/reklama
PORTAL HEJ.MIELEC.PL JEST ZAREJESTROWANYM TYTUŁEM PRASOWYM!