Ile trzeba się uczyć, czyli młodzi na targach edukacyjnych Edukacja - Hej.MIELEC.pl - Wiadomości Zdjęcia Ogłoszenia Firmy / Miasto i Powiat / Edukacja
REKLAMA
     
REKLAMA

 

Edukacja

Uczniowie III klas szkół gimnazjalnych wzięli udział w VII Targach Edukacyjnych zorganizowanych przez Zespół Szkół Ekonomicznych im. R. Sitki w Mielcu.  

Po raz siódmy do SCK w Mielcu na Targi Edukacyjne przybyli uczniowie trzecich klas szkół gimnazjalnych wraz z opiekunami, aby wspólnie odpowiedzieć sobie na pytania: co dalej, w jakim kierunku się kształcić oraz w której szkole kontynuować naukę?

- Na naszych targach można uzyskać informacje nie tylko o ofercie edukacyjnej poszczególnych szkół ponadgimanzjalnych z terenu powiatu mieleckiego, ale również dowiedzieć się, co uczelnie proponują poza nauką, aby młodzież mogła rozwijać swoje zainteresowania i umiejętności - mówi Teresa Ciszek, dyrektor Zespołu Szkół Ekonomicznych w Mielcu.

Inauguracja targów rozpoczęła się od przekonywań, jak ważna dzisiaj dla młodych ludzi jest edukacja. Senator Władysław Ortyl, prezydent Mielca Janusz Chodorowski oraz wicestarosta powiatu mieleckiego Andrzej Bryła mówili jednym głosem: - To dla was czas podejmowania poważnych decyzji. Dlatego pamiętajcie wszystko jest w waszych głowach i wszystko od was zależy. Czego się nauczycie, co sobie zbudujecie będzie wasze.

Inauguracyjny wykład dał z kolei Zdzisław Nowakowski, dyrektor Centrum Kształcenia Praktycznego i Doskonalenia Nauczycieli w Mielcu. Nowakowski w skrócie przedstawił strukturę przemysłową Mielca, a także aktualną sytuację zatrudnienia. Nawiązał również do ogromnych możliwości powstającego w mieście Regionalnego Centrum Transferu Nowoczesnych Technologii Wytwarzania. Porównał dawne przybory do nauki ze współczesnymi, nowoczesnymi rozwiązaniami. W czasie prezentacji dla najaktywniejszych uczestników wykładu czekały atrakcyjne nagrody.

TARGI DLA GIMNAZJALISTÓW NA ZDJĘCIACH

Dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz samoobrony w wykonaniu uczniów ZS Ekonomicznych z klasy o profilu policyjnym. Młodzież mogła również zgłębić wiedzę o minerałach i skamieniałościach, o których opowiadał kolekcjoner Mikołaj Podłaszczyk.

W targach wzięli udział uczniowie z 14 gimnazjów, nie tylko powiatu mieleckiego. - Z roku na rok przybywa zainteresowanych. Dzisiaj odwiedziło nas ponad tysiąc osób. Niespodzianką był przyjazd młodzieży z województwa małopolskiego oraz z powiatu kolbuszowskiego, która także chciała zapoznać się z ofertą edukacyjną mieleckich szkół na rok 2012/2013 - mówi Mirella Libicka, pedagog ZS Ekonomicznych.

Organizatorzy targów przygotowali w sumie 19 stoisk. - Staraliśmy się dostosować do potrzeb uczniów i przygotować wszystko co ewentualnie byłoby dla nich interesujące i przydatne. Dlatego na stoiskach prezentują się nie tylko szkoły, ale także Centrum Kształcenia Praktycznego i Dydaktycznego w Mielcu, Poradnia Psychologiczno - Pedagogiczna, czy Młodzieżowe Centrum Kariery, w których można uzyskać ciekawe informacje - dodaje Mirella Libicka. 

O co najczęściej pytali gimnazjaliści? - Najbardziej interesowali się profilami jakie proponuje szkoła. Pytali o punktację, o nauczycieli, o atmosferę wśród uczniów oraz... czy trzeba się dużo uczyć - komentuje Katarzyna Wolak z V LO w Mielcu. - Uczniowie chętnie biorą ulotki informacyjne. Dzięki takim targom o wiele łatwiej podjąć decyzję, gdzie kontynuować edukację - dodaje.

MK

Komentarze
dodaj komentarz

Zapoznaj się z regulaminem portalu hej.mielec.pl. Poznaj swoje prawa i obowiązki.
Sprawdź zasady publikowania komentarzy, postów na forum. Dowiedz się jak zgłaszać wnioski i uwagi.
CZYTAJ WIĘCEJ – REGULAMIN PORTALU HEJ.MIELEC.PL!

 

 

 

Użytkownik, publikując swoje informacje, komentarze i opinie na Forum hej.mielec.pl, czyni to wyłącznie na własną odpowiedzialność. HEJ.MIELEC nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników na Forum hej.mielec.pl.
Niedopuszczalne jest umieszczanie treści sprzecznych z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej, propagujących przemoc, czy też naruszających w innych sposób zasady współżycia społecznego.
Niedopuszczalne jest wielokrotne publikowanie powtarzających się wątków w tych samych lub różnych działach.
Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi naruszających prawa autorskie, znaki towarowe lub inne prawa podmiotowe jakichkolwiek osób trzecich, ani zachęcających do zakupu lub korzystania z nielegalnego oprogramowania. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi mających charakter pomówienia, bezpodstawnej sugestii popełnienia przestępstwa, nawołujące do łamania prawa. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi rażąco naruszających netykietę, zasady pisowni języka polskiego. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi niezwiązanych z tematem dyskusji w Forum lub komentowanym artykułem. Niedopuszczalne jest zamieszczanie w treści wypowiedzi danych kontaktowych swoich, osób trzecich, firm oraz adresów stron internetowych, adresów poczty e-mail, numerów z komunikatorów etc. Niedopuszczalne jest podejmowanie świadomych działań na szkodę portalu, wydawcy, członków zespołu redakcyjnego.
Niedopuszczalne
jest również umieszczanie przez Użytkowników na Forum hej.mielec.pl przekazów reklamowych.

 

Facebook

 


REKLAMA

 

REKLAMA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kalendarium

Lipiec

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
            01
02 03 04 05 06 07 08
09 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Newsletter

Chcesz byś powiadamiany o nowościach w serwisie? Zapisz się na nasz newsletter.

Ankieta

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację REGULAMINU KORZYSTAMY Z COOKIESCopyright HEJGRUPA sp. z.o.o. 2007-2018Wszystkie prawa zastrzeżoneRealizacja: ideo Powered by: CMS Edito WYDAWCA portalu: HejGrupa - 39-300 Mielec, ul. Szafera 33Redakcja: info@hej.mielec.pl Biuro: biuro@hejgrupa.plRegulamin portalu: https://www.hej.mielec.pl/portal/politykaREKLAMA: https://www.hej.mielec.pl/reklama
PORTAL HEJ.MIELEC.PL JEST ZAREJESTROWANYM TYTUŁEM PRASOWYM!