Śmieciowy skandal w centrum Mielca! Komu na tym zależy? [FOTO] Interwencje czytelników - Hej.MIELEC.pl - Wiadomości Zdjęcia Ogłoszenia Firmy / Miasto i Powiat / Interwencje czytelników
REKLAMA
     
REKLAMA

 

Interwencje czytelnikówZnów podwórko przy Chopina 8 tonęło w odpadach. Sypiąca się altana jest zapełniona odpadami, które rozrzucone są też na parkingu. Budowę nowej zablokowali mieszkańcy!
Sprawa ta ciągnie się już kilka lat. Stara altana śmietnikowa przy Chopina 8 nadaje się już tylko do wyburzenia. Jest w fatalnym stanie, nie mieści odpadów zostawianych tam przez mieszkańców okolicznych bloków. W efekcie wiatr rozrzuca śmieci po całej okolicy. Tak było chociażby w jeden z minionych weekendów. – Obok jest przecież kościół. Tam trwały komunie. Przyjechało na nie wiele osób spoza Mielca. Zapamiętają teraz Mielec jako brudne miasto – komentuje czytelnik hej.mielec.pl, który zawiadomił nas o tej sprawie.

Czytaj dalej pod reklamą ↓

 

 Temat znany jest urzędnikom magistratu. Przewodniczący Rady Osiedla Robert Tomalski wspólnie z grupą mieszkańców interweniował w tej sprawie. Do Urzędu Miejskiego trafiła lista podpisów z wnioskiem o budowę nowej altany.

Okazało się, że postawienie nowego obiektu w tym samym miejscu nie będzie możliwe ze względu na zbyt bliską odległość od budynków mieszkalnych. Magistrat znalazł zupełnie nową lokalizację dla śmietnika i zaplanował budowę instalacji podziemnej. Gdy trwały przygotowania do budowy pojawił się protest… mieszkańców.

Komuś nie spodobała się ta inicjatywa i zebrał podpisy pod wnioskiem o wstrzymanie budowy. Tak też się stało.

W efekcie mijają miesiące, sytuacja stała się już krytyczna, a większych nadziei na zmiany nie ma. Ostatni pomysł wskazuje na wygospodarowanie miejsca na nowe altany kosztem części jednego z parkingów. To musi jednak znów zostać skonsultowane z mieszkańcami…hm


 

 

Komentarze
dodaj komentarz
 • (2018-05-17 20:59:37) frida01

  smietnik

  Fakt .ze często jest wokół smietnika porozrzucane wiele śmieci. Ale "podziękujcie" za to pewnemu panu z chopina 6, ktory uporczywie blokował wszelkie projekty Pana Roberta Tomalskiego, choc sam tam nie mieszka a ma jedynie rodzinę. I tak mozna zniszczyć zapał, starania, i fajne pomysły ludzi, którym zależało aby coś z tym problemem zrobić... Tyle w tym temacie...

 • (2018-05-16 16:20:46) Damjan

  od dawna

  wiadomo ze wieśniaki przywoza śmieci na Jagiellończyka. Dobrze ze teraz zrobili zamykane kosze. w śmietnikach jest miejsce bo są zamknięte ale przed bramka leży sterta śmieci. Mieleckie spółdzielnie to dno szczególnie MZBM a i MSM wcale nie lepsza.

 • (2018-05-16 16:05:49) spoldzielcza

  Niestety , ale " prawda jest zawsze prawdą " !!!!!!

  Poruszone ,niestety dość powszechne złe zjawisko , zle świadczy o sprawcach , ale też nie lepiej świadczy o płatnych zarządcach terenami np. dla M S M takim przykładem były i są śmiecie zwożone z miasta i okolicy obok garaży przy ul. Jagiellończyka 21 , a nie lepiej jest też obok śmietników blokowych. Dziwi jedynie że ten fakt jest znany administracji i Zarządowi M S M i od lat bez zmian !!!! jak widać w Mielcu zgodnie tradycją zawsze wszystko kończy się na gadaniu , a może najwyższy czas to zmienić ????

 • (2018-05-16 14:04:42) zxs79

  człowiek to świnia

  Nie obrażając świń. Lepiej sobie na ul. Biernackiego zobaczcie co ludzkie świnie potrafią obok śmietnika zostawić. Ja wiem że to stare osiedle i następuje wymiana społeczeństwa ale młode warchlaki remontujące mieszkania meblują chodniki i kolejno obkładają kosze na papier papierem, kosze na szkło szkłem, kosze na plastik plastikiem. Chwała im że składują swoje skarby nie dalej niż 1,5 metra od pojemnika. Idąc chodnikiem człowiek zastanawia się dlaczego te świnie nie powiesiły żyrandola nad stworzoną chlewnią. Przecież będą miały ciemno gdyż świnia żeruje w nocy i nasze warchlaki również wynoszą meble i drobne śmieci po zmroku tak żeby nikt nie zauważył że człowieka to one tylko udają. A żeby was dżuma i choera... od tego brudu który na osiedlu tworzycie.

Zapoznaj się z regulaminem portalu hej.mielec.pl. Poznaj swoje prawa i obowiązki.
Sprawdź zasady publikowania komentarzy, postów na forum. Dowiedz się jak zgłaszać wnioski i uwagi.
CZYTAJ WIĘCEJ – REGULAMIN PORTALU HEJ.MIELEC.PL!

 

 

 

Użytkownik, publikując swoje informacje, komentarze i opinie na Forum hej.mielec.pl, czyni to wyłącznie na własną odpowiedzialność. HEJ.MIELEC nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników na Forum hej.mielec.pl.
Niedopuszczalne jest umieszczanie treści sprzecznych z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej, propagujących przemoc, czy też naruszających w innych sposób zasady współżycia społecznego.
Niedopuszczalne jest wielokrotne publikowanie powtarzających się wątków w tych samych lub różnych działach.
Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi naruszających prawa autorskie, znaki towarowe lub inne prawa podmiotowe jakichkolwiek osób trzecich, ani zachęcających do zakupu lub korzystania z nielegalnego oprogramowania. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi mających charakter pomówienia, bezpodstawnej sugestii popełnienia przestępstwa, nawołujące do łamania prawa. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi rażąco naruszających netykietę, zasady pisowni języka polskiego. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi niezwiązanych z tematem dyskusji w Forum lub komentowanym artykułem. Niedopuszczalne jest zamieszczanie w treści wypowiedzi danych kontaktowych swoich, osób trzecich, firm oraz adresów stron internetowych, adresów poczty e-mail, numerów z komunikatorów etc. Niedopuszczalne jest podejmowanie świadomych działań na szkodę portalu, wydawcy, członków zespołu redakcyjnego.
Niedopuszczalne
jest również umieszczanie przez Użytkowników na Forum hej.mielec.pl przekazów reklamowych.

 

Facebook

 


REKLAMA

 

REKLAMA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kalendarium

Sierpień

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Newsletter

Chcesz byś powiadamiany o nowościach w serwisie? Zapisz się na nasz newsletter.

Ankieta

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację REGULAMINU KORZYSTAMY Z COOKIESCopyright HEJGRUPA sp. z.o.o. 2007-2018Wszystkie prawa zastrzeżoneRealizacja: ideo Powered by: CMS Edito WYDAWCA portalu: HejGrupa - 39-300 Mielec, ul. Szafera 33Redakcja: info@hej.mielec.pl Biuro: biuro@hejgrupa.plRegulamin portalu: https://www.hej.mielec.pl/portal/politykaREKLAMA: https://www.hej.mielec.pl/reklama
PORTAL HEJ.MIELEC.PL JEST ZAREJESTROWANYM TYTUŁEM PRASOWYM!