Asseco Data Systems stworzy z Mielca „eMiasto Przyszłości” Inwestycje - Hej.MIELEC.pl - Wiadomości Zdjęcia Ogłoszenia Firmy / Miasto i Powiat / Inwestycje
REKLAMA
     
REKLAMA

 

InwestycjeW ramach projektu „Inteligentny Mielec – eMiasto Przyszłości” wdrożony zostanie kompleksowy system zarządzania miastem obejmujący Urząd Miasta oraz wszystkie podległe mu jednostki.


Powstanie też dedykowany mieszkańcom i lokalnym przedsiębiorcom portal stanowiący miejską platformę komunikacji elektronicznej. To pierwszy tego typu projekt w Polsce. Całkowita wartość przedsięwzięcia wyniesie 8,24 mln zł.

Czytaj dalej pod reklamą ↓

 

 Projekt, za którego wdrożenie będzie odpowiedzialne Asseco Data Systems będzie realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020. Jego najważniejszym celem jest rozwój społeczeństwa informacyjnego. Na przedsięwzięciu skorzystają nie tylko włodarze miasta, którzy zyskają sprawne narzędzie wspierające zarządzanie miastem  ale również wszyscy jego mieszkańcy oraz działający na terenie gminy przedsiębiorcy, dla których Asseco Data Systems stworzy  portal komunikacji elektronicznej z miastem – nowoczesną, cyfrową platformę e-usług administracji lokalnej. Za jej pośrednictwem będzie można załatwić różne sprawy urzędowe: m.in. sprawdzać oraz regulować swoje zobowiązania wobec Miasta poprzez płatności elektroniczne, weryfikować postępy w nauce swoich dzieci przez dostęp do tzw. dziennika elektronicznego, wziąć udział w elektronicznej rekrutacji do szkól i przedszkoli . Zadania realizowane przez pracowników Urzędu Miasta i podległe mu jednostki samorządowe  będą wspierane przez centralnie zarządzany, jednolity system klasy ERP którego dopełnienie stanowi Platformą Zarządzania Oświatą.

- „Inteligentny Mielec” to pierwszy w Polsce projekt informatyczny, który swoim zasięgiem obejmuje wszystkie jednostki miejskie, ułatwiając jednocześnie cyfrowy kontakt miasta z jego mieszkańcami. Korzyści to zatem nie tylko efektywniejsze zarządzanie miastem, ale również znaczne ułatwienie codziennych ludzkich spraw, które wcześniej wymagały bezpośredniego kontaktu z urzędem – mówi Jarosław Jastrzębski, Wiceprezes Asseco Data Systems odpowiedzialny za Pion Administracji Terenowej.

Poza dostarczeniem rozwiązań softwarowych w ramach projektu Asseco Data Systems dostarczy również infrastrukturę sprzętową oraz sieciową. Wartość projektu 8 245 100,82 zł brutto.

hm 

 

 

Komentarze
dodaj komentarz
 • (2017-08-09 13:41:09) Zawisza

  Damianek

  Mlody jestes to nie pamietasz wiem ze szkola e nauka w szkole przyczyniala tobie wielu problemow i nie byla to twoja mocna strona ale takie komentarze to zachowaj dla siebie bo mamusia dac ci bedzie musiala niedlugo na sniadnko sam chleb a do popicia wode z kranu taka cie bieda dopadnie

 • (2017-08-08 23:03:30) Damianek19

  Do zawisza

  W całej Europie drożeje masło, ale wiadomo wina pisu, najłatwiej pisać a nie sprawdzić wcześniej swoich wypocin

 • (2017-08-08 17:31:00) Zawisza

  Zeby

  Zaglądnąc do dziennika elektronicznego mojego dziecka nie wydaje 8mil zlotych ta wladza to nie dobra zmiana tylko dojna zmiana doja jak moga maslo tanieje na rynkach miedzynarodowych w tu w gore ropa stoji a benzynka w gore i tak mozna wymienic bez konca czy tez drozeje w takim tempie w niemczech ,belgii holandi napewno nie i jakie zarobki ale unia to be ale dotacje fajne

 • (2017-08-08 11:49:32) Combo1978

  biurokracja

  Mnie ten projekt nie przekonuje. On nie jest praktycznie w ogóle dla mieszkańców tylko dla urzędników. Miasto powinno współpracować wraz z powiatem i stworzyć system informatyczny który pozwoli na wymianę dokumentów i informacji pomiędzy wszystkimi podmiotami podległymi magistratowi i starostwu. Chodzi o to że np. dyrektor szkoły podstawowej (która podlega magistratowi) jest w stanie wejść do systemu Poradni Psychologiczno Pedagogicznej i samodzielnie uzyskać wymagane dokumenty nt odroczenia dziecka lub orzeczenia o niepełnosprawności itp. Poradnia Psych-Ped. powinna mieć dostęp do PCPR w której orzekają niepełnosprawność. I tak dalej... Aktualnie petent biega jak głupi od urzędu do urzędu i przenośi papierki w kilku egzemplarzach bo nigdy nie wiadomo kto jeszcze będzie chaciał kopię (lub nie daj Boże oryginał). To jest tylko jeden z tysięcy innych przykładów jak nie powinno być Ile tracimi na to czasu i pieniędzy to już urzędników nie interesuje. A gdyby był taki system to oni już przynajmniej w 50% byli nie potrzebni.

 • (2017-08-08 08:47:54) gosiek21

  Brawo!

  A ja jestem dumna jak czytam o takich rozwiązaniach! Brawo Mielec!

 • (2017-08-08 08:19:18) Mielecki

  Wolałbym, żeby

  Asseco wzięło i e-posprzątało ulice, z-e-kosiło trawniki, ściągnęło e-reklamy i wlepiło kilka e-mandatów palantom drogowym. O nowych e-kominach już nie wspomnę. Ale przynajmniej będziemy mieli e-inteligentne miasto - brawo władza, będziecie eeee-inteligentni!

 • (2017-08-08 07:27:32) stalowy39

  Czyli będzie baaaaardzo drogo!

  :(

Zapoznaj się z regulaminem portalu hej.mielec.pl. Poznaj swoje prawa i obowiązki.
Sprawdź zasady publikowania komentarzy, postów na forum. Dowiedz się jak zgłaszać wnioski i uwagi.
CZYTAJ WIĘCEJ – REGULAMIN PORTALU HEJ.MIELEC.PL!

 

 

 

Użytkownik, publikując swoje informacje, komentarze i opinie na Forum hej.mielec.pl, czyni to wyłącznie na własną odpowiedzialność. HEJ.MIELEC nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników na Forum hej.mielec.pl.
Niedopuszczalne jest umieszczanie treści sprzecznych z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej, propagujących przemoc, czy też naruszających w innych sposób zasady współżycia społecznego.
Niedopuszczalne jest wielokrotne publikowanie powtarzających się wątków w tych samych lub różnych działach.
Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi naruszających prawa autorskie, znaki towarowe lub inne prawa podmiotowe jakichkolwiek osób trzecich, ani zachęcających do zakupu lub korzystania z nielegalnego oprogramowania. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi mających charakter pomówienia, bezpodstawnej sugestii popełnienia przestępstwa, nawołujące do łamania prawa. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi rażąco naruszających netykietę, zasady pisowni języka polskiego. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi niezwiązanych z tematem dyskusji w Forum lub komentowanym artykułem. Niedopuszczalne jest zamieszczanie w treści wypowiedzi danych kontaktowych swoich, osób trzecich, firm oraz adresów stron internetowych, adresów poczty e-mail, numerów z komunikatorów etc. Niedopuszczalne jest podejmowanie świadomych działań na szkodę portalu, wydawcy, członków zespołu redakcyjnego.
Niedopuszczalne
jest również umieszczanie przez Użytkowników na Forum hej.mielec.pl przekazów reklamowych.

 

Facebook

 


REKLAMA

 

REKLAMA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kalendarium

Lipiec

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
            01
02 03 04 05 06 07 08
09 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Newsletter

Chcesz byś powiadamiany o nowościach w serwisie? Zapisz się na nasz newsletter.

Ankieta

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację REGULAMINU KORZYSTAMY Z COOKIESCopyright HEJGRUPA sp. z.o.o. 2007-2018Wszystkie prawa zastrzeżoneRealizacja: ideo Powered by: CMS Edito WYDAWCA portalu: HejGrupa - 39-300 Mielec, ul. Szafera 33Redakcja: info@hej.mielec.pl Biuro: biuro@hejgrupa.plRegulamin portalu: https://www.hej.mielec.pl/portal/politykaREKLAMA: https://www.hej.mielec.pl/reklama
PORTAL HEJ.MIELEC.PL JEST ZAREJESTROWANYM TYTUŁEM PRASOWYM!