Tylko jedna oferta na przebudowę Miejskiej Biblioteki Publicznej. Koszty znacznie wyższe niż zakładano Inwestycje - Hej.MIELEC.pl - Wiadomości Zdjęcia Ogłoszenia Firmy / Miasto i Powiat / Inwestycje
REKLAMA
     
REKLAMA

 

InwestycjeDo Urzędu Miejskiego w Mielcu wpłynęła tylko jedna oferta na przebudowę Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Kusocińskiego. Składanie ofert zakończyło się 8 sierpnia.

Od maja trwa procedura przetargowa na pierwszy etap przebudowy Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Kusocińskiego.  W ramach prac powstać miał nowoczesny i większy budynek, który oprócz wypożyczalni literatury pełnić miał szerokie funkcje kulturalne. Przebudowa objąć też ma budowę fontann i przygotowanie inwestycji to drugiego etapu inwestycji. Ten z kolei dotyczy terenu parku i boisk asfaltowych na wprost MBP.

Czytaj dalej pod reklamą ↓

 

 Do magistratu od maja wpływało wiele zapytań dotyczących zakresu prac i wymagań przetargowych. Skutkowało to przesunięciem w terminie składania ofert – najpierw datę tę zmieniono na 25 lipca, ostatecznie jednak oferty mogły wpływać do wtorku 8 sierpnia.

Właśnie tego dnia miejscy urzędnicy otworzyli oferty. Tylko jedna firma zainteresowana jest wykonaniem modernizacji „żółtej biblioteki” – to Skanska. Przedsiębiorstwo swoje prace wyceniło na 29 396 642 zł brutto. To ponad 10 milionów więcej niż zaplanował Urząd Miejski. Na przebudowę MBP magistrat chciał przeznaczyć 18 786 297 zł.

Skanska zadeklarowała, że prace wykonałaby do końca stycznia 2019 roku - magistrat w zmówieniu określił, że prace powinny się zakończyć w terminie od 15 listopada 2018 r. do 31 stycznia 2019 r.

Koszty złożonej przez firmę Skanska oferty, znacznie przekraczającej budżet założony przez miasto, prawdopodobnie spowodują unieważnienie przetargu. Oficjalnej decyzji Urzędu Miejskiego jeszcze nie ma, powinna pojawić się w ciągu kilku dni.

m


 

 

Komentarze
dodaj komentarz
 • (2017-08-10 08:47:49) ~

  Combo - pół racji

  "Dla mnie przyszłością jest właśnie budowa takich miejsc jak ta biblioteka i wielu innych które choć trochę wybijają się ponad naszą mielecką "przaśną" rzeczywistość" - czyli rozumieć mamy że biblioteka za 30 milionów zatrzyma odpływ młodych ludzi? Mam inne myślałem, że młodych kusić można mieszkaniami, szkołami, żłobkami i miejscami rekreacji... mogę sie mylić. Choć sądze po twoim nicku że mam więcej wspólnego z młodszym pokoleniem niż Ty.

 • (2017-08-10 00:29:46) mlc-marko

  Wyburzyć to coś, zrobi się miejsce na powiększenie parku i dodatkowe miejsca parkingowe. Na potrzeby biblioteki wynająć czy wykupić i zaadoptować jedną kondygnacje w Pasażu, inne wyjście to "wcisnąć" bibliotekę w projekt rozbudowy dworca.

 • (2017-08-10 00:22:37) mlc-marko

  Rozjechali się na 10 mln? Uzytkownik forum podpisany " Hm "proponuje remont tego kurnika, czyli styropian na ściany, mniejsze okna, a kolor tynku typu baranek? fiolet byłby dobry. Czy ten budynek w ogóle kwalifikuje się do remontu?

 • (2017-08-09 23:44:49) ~

  Ściema.s

  Ten artykuł to już enty dowód potwierdzający, wyjątkowe kompetencje osób zarządzających komórkami inwestycjami w Urzędzie Miejskim w Mielcu. A co tam 20 czy 30 mln, przecież to inwestycja finansowana z pieniędzy podatników. Co na to RM ?

 • (2017-08-09 22:36:42) Hm

  Kompromitacja Urzędu Miasta!!!!!

  Przerost formy nad treścią. Nie potrzebujemy takich udziwnionych budowli, sal konferencyjnych, szklanych fasad, tarasów z leżakami, kolejnych fontann. Dzisiaj widać jak Urząd Miasta jest oderwany od rzeczywistości w zakresie wyceny takiej inwestycji. Niestety potwierdza to opinię o tym, że sporo nowo zatrudnionych osób od inwestycji i pozyskiwania środków na inwestycje ma niskiej kwalifikacje. Pomylili się jedynie o 50% - brak komentarza. Ten projekt w przedstawionym zakresie to marnotrawstwo miejskich pieniędzy. Wyrzucanie kolejnych ponad 10 mln zł (razem już 30 000 000,00 zł w tą zbyteczną architekturę to pomyłka od samego początku). Śmieszy upór Prezydentów do których nie docierają logiczne argumenty. Trzeba zrobić natychmiastowy remont tego obiektu ale dopasować funkcjonalność obiektu do potrzeb mieszkańców, a nie szaleństwa urzędników za nasze pieniądze. Zrozumcie, że nie przeszkolone elewacje będą przyciągały osoby do korzystania z tego obiektu ale coś innego. Fontanny mamy już na Starówce i Placu AK remontowanym od wielu miesięcy (na marginesie szybciej buduje się całe fabryki niż remontuje ten plac - zdążycie do zimy aby można było znowu ciągnikami pojeździć i połamać nowe płyty???). Remont rozpoczął się 28.03 a miał zakończyć 31.07.2017 - a trwa dalej już 4,5 miesiąca.

 • (2017-08-09 15:23:42) Combo1978

  Wydaje mi się że nawet całkowita rezygnacja z budowy czy remontu tej biblioteki w żaden istotny sposób by nie wpłynęła na obniżkę podatków w gminie Mielec. Po prostu kwota była by przesunięta w inne miejsce w budżecie (np bezsensowny projekt e-Mielec Miasto Przyszłości) lub na spłatę zobowiązań. Dla mnie przyszłością jest właśnie budowa takich miejsc jak ta biblioteka i wielu innych które choć trochę wybijają się ponad naszą mielecką "przaśną" rzeczywistość" Trzeba robić wszystko aby miasto się rozwijało a nie kurczyło. Trzeba zatrzymać obecny trend wyludniania. Mielec ma potencjał. Po otwarciu mostu w Polańcu mnóstwo młodych ludzi zapisuje się do naszych szkół średnich i być może dzięki takim atrakcjom i możliwościom podjęcia pracy ich tu zatrzymamy na dłużej.

 • (2017-08-09 15:23:42) Combo1978

  Wydaje mi się że nawet całkowita rezygnacja z budowy czy remontu tej biblioteki w żaden istotny sposób by nie wpłynęła na obniżkę podatków w gminie Mielec. Po prostu kwota była by przesunięta w inne miejsce w budżecie (np bezsensowny projekt e-Mielec Miasto Przyszłości) lub na spłatę zobowiązań. Dla mnie przyszłością jest właśnie budowa takich miejsc jak ta biblioteka i wielu innych które choć trochę wybijają się ponad naszą mielecką "przaśną" rzeczywistość" Trzeba robić wszystko aby miasto się rozwijało a nie kurczyło. Trzeba zatrzymać obecny trend wyludniania. Mielec ma potencjał. Po otwarciu mostu w Polańcu mnóstwo młodych ludzi zapisuje się do naszych szkół średnich i być może dzięki takim atrakcjom i możliwościom podjęcia pracy ich tu zatrzymamy na dłużej.

 • (2017-08-09 15:11:31) stalowy39

  Zaczyna się!

  Będzie jak ze stadionem dołożą ekstra kilka milionów. Bo po co Mielczanie mieliby płacić mniej podaktów lepiej posatawić hilton bibliotekę za 30 milionów tylko po co?!

Zapoznaj się z regulaminem portalu hej.mielec.pl. Poznaj swoje prawa i obowiązki.
Sprawdź zasady publikowania komentarzy, postów na forum. Dowiedz się jak zgłaszać wnioski i uwagi.
CZYTAJ WIĘCEJ – REGULAMIN PORTALU HEJ.MIELEC.PL!

 

 

 

Użytkownik, publikując swoje informacje, komentarze i opinie na Forum hej.mielec.pl, czyni to wyłącznie na własną odpowiedzialność. HEJ.MIELEC nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników na Forum hej.mielec.pl.
Niedopuszczalne jest umieszczanie treści sprzecznych z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej, propagujących przemoc, czy też naruszających w innych sposób zasady współżycia społecznego.
Niedopuszczalne jest wielokrotne publikowanie powtarzających się wątków w tych samych lub różnych działach.
Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi naruszających prawa autorskie, znaki towarowe lub inne prawa podmiotowe jakichkolwiek osób trzecich, ani zachęcających do zakupu lub korzystania z nielegalnego oprogramowania. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi mających charakter pomówienia, bezpodstawnej sugestii popełnienia przestępstwa, nawołujące do łamania prawa. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi rażąco naruszających netykietę, zasady pisowni języka polskiego. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi niezwiązanych z tematem dyskusji w Forum lub komentowanym artykułem. Niedopuszczalne jest zamieszczanie w treści wypowiedzi danych kontaktowych swoich, osób trzecich, firm oraz adresów stron internetowych, adresów poczty e-mail, numerów z komunikatorów etc. Niedopuszczalne jest podejmowanie świadomych działań na szkodę portalu, wydawcy, członków zespołu redakcyjnego.
Niedopuszczalne
jest również umieszczanie przez Użytkowników na Forum hej.mielec.pl przekazów reklamowych.

 

Facebook

 


REKLAMA

 

REKLAMA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kalendarium

Lipiec

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
            01
02 03 04 05 06 07 08
09 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Newsletter

Chcesz byś powiadamiany o nowościach w serwisie? Zapisz się na nasz newsletter.

Ankieta

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację REGULAMINU KORZYSTAMY Z COOKIESCopyright HEJGRUPA sp. z.o.o. 2007-2018Wszystkie prawa zastrzeżoneRealizacja: ideo Powered by: CMS Edito WYDAWCA portalu: HejGrupa - 39-300 Mielec, ul. Szafera 33Redakcja: info@hej.mielec.pl Biuro: biuro@hejgrupa.plRegulamin portalu: https://www.hej.mielec.pl/portal/politykaREKLAMA: https://www.hej.mielec.pl/reklama
PORTAL HEJ.MIELEC.PL JEST ZAREJESTROWANYM TYTUŁEM PRASOWYM!