Znamy szczegóły wyglądu hali MOSiR. Co znajdzie się w sportowej części obiektu? Inwestycje - Hej.MIELEC.pl - Wiadomości Zdjęcia Ogłoszenia Firmy / Miasto i Powiat / Inwestycje
REKLAMA
     
REKLAMA

 

InwestycjeMiejski Ośrodek Sportu i Rekreacji prowadzi procedurę przetargową na budowę hali sportowo-widowiskowej. Będzie to obiekt wielofunkcyjny i nowoczesny, a na jego ostateczny kształt wpłynęła seria konsultacji m.in. z klubami sportowymi.

Nowy obiekt MOSiR składać się ma z części sportowej o powierzchni zabudowy ponad 10 tys. m2 i części basenowej o powierzchni lustra wody blisko 1000 m2. Łącznie hala będzie miała prawie 18 tys. m2 powierzchni użytkowej. 

- Mieliśmy kilka prac konkursowych i to opracowanie, które wybraliśmy było w miarę optymalne, bo inne, które uwzględniały na przykład halę lekkoatletyczną i rozbiegową, miały powierzchnie dużo, dużo większą. A wiadome jest, że ilość razy cena jednostkowa, wpływa na cenę – mówił Norbert Jackowski, naczelnik Wydziału Inwestycji Urzędu Miejskiego w Mielcu, który o hali mówił na ostatniej sesji Rady Miejskiej.

Najważniejszą częścią sportową hali jest arena główna. - Zawodnicy na parkiecie znajdować się będą poniżej poziomu terenu. To, co urzekło członków sądu konkursowego na etapie wyboru koncepcji, to to, co odmieniało to opracowanie konkursowe – z zewnątrz do hali wchodzimy na tym samym poziomie i schodzimy poniżej na trybuny. Większość hal w Polsce i Europie charakteryzuje się tym, że komunikacja jest do góry – podkreślał Jackowski.Podkreślano też sprawną komunikację na terenie areny głównej – przemieszczanie możliwe jest dookoła, nie ma problemu z przejściem z jednej strony trybun, na drugą. Na poziomie parkietu zapewnione są też wjazdy komunikacyjne wiodące ze strefy podziemnej. - W strefie podziemia mamy fragment wzmocnionej posadzki betonowej. Na to zwracaliśmy uwagę. Po zjeździe na poziom -1 możemy bez problemu samochodem do 3,5 tony dostać się na płytę areny głównej. Można wiec przewieźć rusztowania, asortymenty, wyposażenia w sposób łatwy i szybki – mówił naczelnik Wydziału Inwestycji.

Czytaj dalej pod reklamą ↓

 

 


Na arenie głównej przygotowano ponad 3600 miejsc. - Były mocne spekulacja na etapie planu funkcjonalno-użytkowego czy robić halę na 4-5 tysiąca miejsc. Optymalnie dla Mielca i w porozumieniu z sekcjami sportowymi, zadecydowano, że ma to być w okolicach 3,5 tysiąca – informował Jackowski. - Natomiast samych trybun mobilnych mamy 612 miejsc. Można je łatwo składać. Ze względu na optymalizację kosztów składanie jest manualnie, a nie elektryczne, żeby nie podrażać kosztów.

Na poziomie areny głównej zlokalizowane są szatnie. - Zawodnicy będąc na płycie boiska, nie będą tracić kilku minut żeby udać się do szatni na pierwsze piętro. Nie popełniamy błędów niektórych hal w Polsce – podkreślał Norbert Jackowski.- Szatnia gospodarzy to jedno z ważniejszych pomieszczeń, ma to być pomieszczenie funkcjonalne. Zawodnicy i sztab mają w niej możliwość omówienia gry. Każdy zawodnik ma też swoje miejsce, są punkty ładowań, gniazda USB – opisywał Jackowski. - Staraliśmy się w ramach możliwości wszystko przewidzieć. Punkt masażysty też jest w szatni. Chcieliśmy go umieścić centralnie, jednak układ słupów konstrukcyjnych nie pozwolił, wiec znalazł się we wnęce pomieszczenia. Po przeciwnej stronie znajduje się szatnia gości.

Na tym samym poziomie przewidziano też miejsce dla sauny, natrysków, odnowy biologicznej, fizjoterapii i hydromasażu. - Mocno konsultowane pomieszczenia z sekcją piłki ręcznej, gdzie jeszcze na etapie końcowym zmieniliśmy ich lokalizacje, gdzie pomieszczenia mokre są przy mokrym, a suche oddaliliśmy od pomieszczenia saun – informował Norbert Jackowski.

Poziom -1 to też dodatkowe sale treningowe. Pierwsza z nich będzie mieć powierzchnię 1200 m2. - Zawiera pełnowymiarowe boisko do rozgrywania meczów piłki ręcznej. Całą salę możemy podzielić na trzy części piłkochwytami, pomyśleliśmy też o widowni, kilka symbolicznych miejsc się tam znajduje – opisywał naczelnik Wydziału Inwestycji. - Ważna jest część ze ścianką wspinaczkową. Koncepcja wypracowana została z sekcją miłośników sportów wspinaczkowych z Mielca. Załącznik z koncepcją bardzo schematyczną został przekazany do projektanta, gdzie powstały rysunki dokumentacji projektowej. W tej sali mamy też ścianę treningową do siatkówki.Druga sala ma powierzchnię 156 m2 i służyć może jako miejsce do rozgrzewki. Łącznie więc na nowej hali sportowej będą trzy sale sportowe – w „hangar arenie” były dwie. Przy salach treningowych będą też dwa pomieszczenia do gry w squasha.

Czytaj dalej pod reklamą ↓

 

 


Będzie też siłownia dedykowana głównie dla potrzeb sekcji, które będą używać tej hali. - Uciekamy na razie od komercji, osprzęt jest w ramach dofinansowania, także wyposażenie siłowni musi być w ramach budowy tej hali i jest objęte wnioskiem o dofinansowanie – zaznaczał Jackowski.Poziom „0” to m.in. szatnia ogólnodostępna na okrycia wierzchnie na około 1000 miejsc. Są też sanitariaty. – Pan radny Witek zwrócił nam uwagę na ilość toalet damskich – wiemy, że kolejki do nich są najdłuższe, więc dla pań będzie więcej toalet – mówił Jackowski.

W toaletach hali zadbano też o najmłodszych – będą specjalne miejsca w łazienkach z obniżonymi sanitariatami.

W górze trybun przewidziano też trzy tzw. stanowiska komercji na sklepy czy stoisko sponsora. W czwartym narożniku hali przygotowane będzie miejsce na strefę małego kibica z salą zabaw.Poziom +1 to już sale m.in. sala konferencyjna, którą można podzielić na trzy mniejsze pomieszczenia. Na poziomie tym znajdować się też będą pomieszczenia strefy basenowej: bufet, odnowa biologiczna, trybuny.

Hala ma też podziemia z 20 miejscami parkingowymi i podgrzewanymi zjazdami. Obiekt wyróżniać ma się też akustyką, elektroakustyką i mechaniką estrady. Obiekt ten ma bowiem spełniać wymagania i umożliwiać organizowanie profesjonalnych imprez kulturalnych i widowiskowych.

- W całej hali dominują tradycyjne barwy biało-niebieskie. Co do tego byliśmy zgodni. Do tego duża domieszka drewna i materiału drewnopodobnego – mówił Norbert Jackowski.

m

 

Komentarze
dodaj komentarz
  • (2017-11-10 18:05:52) PO

    Co z BASENEM ???

    Praktycznie ani słowa o basenie !! Jaki ? Ile metrów? Jaka głębokosc ?? Przeciez mamy w Mielcu piękne tradycje pływackie, swietnych trenerów, byłych mistrzów Polski itd. Jeden mały basen na Smoczce to za mało ! Co z basenem ?? Gdzie zawody pływackie w Mielcu ?? Mielec to nie tylko sama ręczna !

  • (2017-11-09 22:51:54) sdzisek

    Ręczna, ręczna, ręczna

    Mam nadzieję, że znajdą w nowym obiekcie boiska do koszykówki i siatkówki, bo na tych animacjach tylko ręczna, ręczna...

Zapoznaj się z regulaminem portalu hej.mielec.pl. Poznaj swoje prawa i obowiązki.
Sprawdź zasady publikowania komentarzy, postów na forum. Dowiedz się jak zgłaszać wnioski i uwagi.
CZYTAJ WIĘCEJ – REGULAMIN PORTALU HEJ.MIELEC.PL!

 

 

 

Użytkownik, publikując swoje informacje, komentarze i opinie na Forum hej.mielec.pl, czyni to wyłącznie na własną odpowiedzialność. HEJ.MIELEC nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników na Forum hej.mielec.pl.
Niedopuszczalne jest umieszczanie treści sprzecznych z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej, propagujących przemoc, czy też naruszających w innych sposób zasady współżycia społecznego.
Niedopuszczalne jest wielokrotne publikowanie powtarzających się wątków w tych samych lub różnych działach.
Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi naruszających prawa autorskie, znaki towarowe lub inne prawa podmiotowe jakichkolwiek osób trzecich, ani zachęcających do zakupu lub korzystania z nielegalnego oprogramowania. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi mających charakter pomówienia, bezpodstawnej sugestii popełnienia przestępstwa, nawołujące do łamania prawa. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi rażąco naruszających netykietę, zasady pisowni języka polskiego. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi niezwiązanych z tematem dyskusji w Forum lub komentowanym artykułem. Niedopuszczalne jest zamieszczanie w treści wypowiedzi danych kontaktowych swoich, osób trzecich, firm oraz adresów stron internetowych, adresów poczty e-mail, numerów z komunikatorów etc. Niedopuszczalne jest podejmowanie świadomych działań na szkodę portalu, wydawcy, członków zespołu redakcyjnego.
Niedopuszczalne
jest również umieszczanie przez Użytkowników na Forum hej.mielec.pl przekazów reklamowych.

 

Facebook

 


REKLAMA

 

REKLAMA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kalendarium

Wrzesień

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
          01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Newsletter

Chcesz byś powiadamiany o nowościach w serwisie? Zapisz się na nasz newsletter.

Ankieta

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację REGULAMINU KORZYSTAMY Z COOKIESCopyright HEJGRUPA sp. z.o.o. 2007-2018Wszystkie prawa zastrzeżoneRealizacja: ideo Powered by: CMS Edito WYDAWCA portalu: HejGrupa - 39-300 Mielec, ul. Szafera 33Redakcja: info@hej.mielec.pl Biuro: biuro@hejgrupa.plRegulamin portalu: https://www.hej.mielec.pl/portal/politykaREKLAMA: https://www.hej.mielec.pl/reklama
PORTAL HEJ.MIELEC.PL JEST ZAREJESTROWANYM TYTUŁEM PRASOWYM!