Jak będzie wyglądać część basenowa nowej hali? Ruchome dno, niecka dla dzieci, restauracja Inwestycje - Hej.MIELEC.pl - Wiadomości Zdjęcia Ogłoszenia Firmy / Miasto i Powiat / Inwestycje
REKLAMA
     
REKLAMA

 

InwestycjeRadni Miejscy poznali szczegóły dotyczące wyglądu i funkcji części basenowej nowej hali sportowej w Mielcu.

Norbert Jackowski, naczelnik Wydziału Inwestycji Urzędu Miejskiego w Mielcu, przedstawił jak w szczegółach będzie wyglądać część basenowa nowej hali sportowej. Prezentacji wysłuchali radni, którzy o takie szczegóły inwestycji prosili miejskich urzędników.

Zachowana zostanie lokalizacja części basenowej – tak, jak było to w „hangar arenie", basen zlokalizowany będzie od strony błoni. Podzielony będzie na kilka części.

Najważniejsza część to basen pływacki z 10 torami, każdy o długości 25 m. Bezpośrednio przy nim powstaną trybuny z miejscami na ponad 450 osób wraz z dodatkowymi miejscami dla osób niepełnosprawnych. Przygotowano też miejsca dla sędziów. – W czerwcu pojawiło się stanowisko sędziów ze specjalnym przeszkleniem. To był przedmiot konsultacji z Polskim Związkiem Pływackim – mówił Jackowski. Konsultacje te przyniosły także kolejny element sportowy basenu – pomieszczenie antydopingowe.Czytaj dalej pod reklamą ↓

 

 


W obiekcie przewidziano też specjalny basen do nauki pływania, ze specjalnym ruchomym dnem. - Dno będzie z zakresem regulacji od 0 do 2 metrów. Pływacy będą sobie trenować na dwóch metrach, dzieci mogą nawet na 30 cm – tłumaczył Norbert Jackowski. - A gdy MOSiR zakupi rowerki do spinningów, to można ćwiczyć w wodzie na metr głębokiej. To dno ma bardzo uniwersalne zastosowanie.

Pomyślano też o rekreacji najmłodszych. – Mamy tu też nieckę rekreacyjną dla najmniejszych pociech. Niecka ta ma od 30 do 50 cm io jest w niej jacuzzi, zjeżdżalnie i drabinki. Basen na Smoczce nie ma takiego rozwiązania – mówił.

Istotne jest też to, że ze strefy basenowej można się bezpośrednio udać schodami na część tzw. odnowy biologicznej, w bliskim sąsiedztwie restauracji, jak i sali bufetowej. Restauracja będzie miała widok na cały basen. W jej dekoracji przeważać będą materiały drewnopodobne.Wszystkie elementy części basenowej konsultowane były nie tylko z Polskim Związkiem Pływackim, ale także mieleckim klubem pływackim Ikar, tak by basen był dogodnym miejscem do rozgrywania zawodów sportowych.

Na etapie projektowania i konsultacji zrezygnowano też z pewnych elementów. Nie będzie np. wieży do skoków. – Były też mocne zamiary budowy centrum nurkowego. Niestety taka inwestycja mogła kosztować około 5 mln… euro. To nie ten rozmach – podkreślał Norbert Jackowski.

m

 

Komentarze
dodaj komentarz
 • (2017-11-14 15:48:00) Wiktor102

  Pewniak

  I co tydzien" akcja gowno" bo siedmio letni bezstresowo chowany Brajanek postanowi uwalic kloca pod woda.

 • (2017-11-14 15:38:18) piotrkow56

  Najwazniejsze ze resteuracja bedzie... Rece opadaja...

 • (2017-11-14 15:24:35) vaclav

  Chłopaki

  Pewnie, znam kilku chłopaków, którzy by sobie skoczyli na główke zamiast szaleć w Porębach Wojsławskich

 • (2017-11-14 14:58:28) lukasz200992

  Wieza do skoków

  Dlaczego jej nie bedzie? Maly kosz a obiekt bardziej funkcjonalny. Skoki do wody to dyscyplina olimpijska wiec warto bylo.

Zapoznaj się z regulaminem portalu hej.mielec.pl. Poznaj swoje prawa i obowiązki.
Sprawdź zasady publikowania komentarzy, postów na forum. Dowiedz się jak zgłaszać wnioski i uwagi.
CZYTAJ WIĘCEJ – REGULAMIN PORTALU HEJ.MIELEC.PL!

 

 

 

Użytkownik, publikując swoje informacje, komentarze i opinie na Forum hej.mielec.pl, czyni to wyłącznie na własną odpowiedzialność. HEJ.MIELEC nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników na Forum hej.mielec.pl.
Niedopuszczalne jest umieszczanie treści sprzecznych z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej, propagujących przemoc, czy też naruszających w innych sposób zasady współżycia społecznego.
Niedopuszczalne jest wielokrotne publikowanie powtarzających się wątków w tych samych lub różnych działach.
Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi naruszających prawa autorskie, znaki towarowe lub inne prawa podmiotowe jakichkolwiek osób trzecich, ani zachęcających do zakupu lub korzystania z nielegalnego oprogramowania. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi mających charakter pomówienia, bezpodstawnej sugestii popełnienia przestępstwa, nawołujące do łamania prawa. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi rażąco naruszających netykietę, zasady pisowni języka polskiego. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi niezwiązanych z tematem dyskusji w Forum lub komentowanym artykułem. Niedopuszczalne jest zamieszczanie w treści wypowiedzi danych kontaktowych swoich, osób trzecich, firm oraz adresów stron internetowych, adresów poczty e-mail, numerów z komunikatorów etc. Niedopuszczalne jest podejmowanie świadomych działań na szkodę portalu, wydawcy, członków zespołu redakcyjnego.
Niedopuszczalne
jest również umieszczanie przez Użytkowników na Forum hej.mielec.pl przekazów reklamowych.

 

Facebook

 


REKLAMA

 

REKLAMA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kalendarium

Wrzesień

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
          01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Newsletter

Chcesz byś powiadamiany o nowościach w serwisie? Zapisz się na nasz newsletter.

Ankieta

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację REGULAMINU KORZYSTAMY Z COOKIESCopyright HEJGRUPA sp. z.o.o. 2007-2018Wszystkie prawa zastrzeżoneRealizacja: ideo Powered by: CMS Edito WYDAWCA portalu: HejGrupa - 39-300 Mielec, ul. Szafera 33Redakcja: info@hej.mielec.pl Biuro: biuro@hejgrupa.plRegulamin portalu: https://www.hej.mielec.pl/portal/politykaREKLAMA: https://www.hej.mielec.pl/reklama
PORTAL HEJ.MIELEC.PL JEST ZAREJESTROWANYM TYTUŁEM PRASOWYM!