Ponad 400 tys. złotych kosztować będzie dokumentacja projektowa na budowę bloków w ramach Mieszkania Plus Inwestycje - Hej.MIELEC.pl - Wiadomości Zdjęcia Ogłoszenia Firmy / Miasto i Powiat / Inwestycje
REKLAMA
     
REKLAMA

 

InwestycjeUrząd Miejski w Mielcu rozstrzygnął przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej na budowę zespołu budynków mieszkalnych na osiedlu Smoczka. To inwestycja w ramach programu Mieszkanie Plus.

Dokładnie 430 500 zł kosztować będzie dokumentacja projektowa na budowę bloków w ramach programu Mieszkanie Plus. Pracami tymi zajmie się Spółdzielnia Pracy „Inwestprojekt Świętokrzyski” z Kielc. To najkorzystniejsza oferta, jaka wpłynęła do mieleckiego magistratu. Łącznie wpłynęło ich dziesięć, z czego aż sześć zostało odrzuconych. Proponowane ceny za wykonanie dokumentacji zaczynały się od 362 tys. zł a kończyły się na ponad 1 mln zł.

Czytaj dalej pod reklamą ↓

 

 

Przypomnijmy, że bloki w ramach rządowego programu Mieszkanie Plus stanąć mają przy zbiegu ulic Powstańców Warszawy i Witosa. Zaplanowano dwu i trzykondygnacyjne zespoły budynków, zaznaczając że wpisać mają się one w istniejącą zabudowę jednorodzinną. Łącznie powstać ma od 150 do 200 mieszkań. Wskazano też procentowy udział ich powierzchni: 15 proc. to mieszkania o powierzchni ok. 30m2, 35 proc – mieszkania ok. 50m2, większość (45 proc.) to mieszkania o powierzchni ok. 65m2, a mieszkania o powierzchni 75m2 to około zajmą około 5 proc.

Zlecona przez magistrat dokumentacja oprócz projektów architektonicznych zawierać ma wizualizacje, projekt zagospodarowania terenu, kosztorys inwestycji, wykonane mają też zostać badania geotechniczne.

O wprowadzenie w Mielcu programu Mieszkanie Plus zabiegali radni miejscy klubu Prawo i Sprawiedliwość.

m

 

Komentarze
dodaj komentarz
 • (2017-12-06 11:21:18) diphisli

  do gambler

  Urzędnicy magistratów w całej Polsce mają związane ręce prawem zamówień publicznych. Najprawdopodobniej poprzedni Prezydent jakoś sobie z tym radził i omijał szerokim łukiem ustawę :) Najwyraźniej dostrzegał różnicę pomiędzy pomiędzy wykonawcami z zewnątrz a tymi lokalnymi. Zresztą, zasada jest prosta: lokalny wykonawca zawsze dostanie baty od mieszkańców za swoje nieudane działo więc będzie się starał. Ci z zewnątrz mają daleko w nosie nasze miasto.

 • (2017-12-05 20:53:27) gambler

  Do andrew30

  Problem współpracy projektantów oraz wykonawców z "mielecką władzą" jest zauważalny i szeroko komentowany od około trzech lat. Czas aby został zauważony przez decydentów. Nie da się przeprowadzić zmian bez konkretnych działań. Niestety ja również podpisuję się pod Twoim stwierdzeniem, że w inwestycjach miasta sytuacja jest tragiczna.

 • (2017-12-05 19:20:05) andrew30

  Oddajemy pole

  Projekt będący przedmiotem przetargu nie jest wcale specjalnie trudny, jest spokojnie w zasięgu mieleckich biur projektowych a i cena 450 tyś jest bardzo a bardzo solidna. Dlaczego ta kasa nie zostanie w Mielcu. Tak się dzieje od 2-3 lat - biblioteka , hala, budynki komunalne i wiele innych zleceń biorą biura z "polski" tylko nie z Mielca. To osiedle powinni projektować ludzie mieleckich pracowni, było by o wiele łatwiej ze wszech miar. Dlaczego mielczanie projektują i budują w Rzeszowie, Krośnie, Krakowie, Warszawie ..... . Nikt z Mielca nie chce współpracować z mielecką władzą. Może należy zastanowić się nad tym. Mamy radnych "robiących w branży" Państwo D.Pazdro i Szostak to uznani projektanci mieleccy, na inwestycjach natomiast znają sie wszyscy radni. Warto się tym zająć, sytuacja w inwestycjach miasta w ogóle jest marna.

 • (2017-12-05 17:53:15) Zawisza

  Takie niskie

  Bezrobocie i lud musi sponsorować komuś mieszkanie a do roboty kredyt na 40 lat i po sprawie a do zwolenników tego programu kto jest winien i tego nie ukarany został napietnowany w tvpis i nie słychać o próbie zmiany a chodzi o umowy simieciowe, niska płacą przecież kraj miodem i mlekiem płynący górka 5 mld u morawieckiego, jak nie ma pracy to na emigrację i mieszkanko, domek będzie a nie liczyć na darmoche chyba że starających się to wszyscy inwalidzi ludzie chorzy to przepraszam

 • (2017-12-05 16:30:16) Damianek19

  To W urzedzie

  Nie ma kto tego zrobić? Czym zajmują się ludzie w 6 budynkach

 • (2017-12-05 12:45:08) diphisli

  dla Gminy Miejskiej

  już nikt nie chce projektować i budować, a tym bardziej miejscowi. Jeszcze trochę i do projektowania będą zabierać się hurtownie owoców i warzyw :)

 • (2017-12-05 10:59:47) laciata.krowa

  Jak zwykle brak ofert od mieleckich "architektów"

  Wybrana oferta jak widać nie tylko nie jest najkorzystniejsza cenowo ale i tak dwukrotnie przewyższała zarezerwowane na ten cel środki. Gdyby w mieście był sensowny gospodarz porzuciłby ten pomysł do czasu pojawienia się lepszych okoliczności. Radni również mogliby wykazać się rozsądkiem tym bardziej, że zadanie jakim jest zaprojektowanie osiedla nie jest poza możliwościami mieleckich inżynierów.

Zapoznaj się z regulaminem portalu hej.mielec.pl. Poznaj swoje prawa i obowiązki.
Sprawdź zasady publikowania komentarzy, postów na forum. Dowiedz się jak zgłaszać wnioski i uwagi.
CZYTAJ WIĘCEJ – REGULAMIN PORTALU HEJ.MIELEC.PL!

 

 

 

Użytkownik, publikując swoje informacje, komentarze i opinie na Forum hej.mielec.pl, czyni to wyłącznie na własną odpowiedzialność. HEJ.MIELEC nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników na Forum hej.mielec.pl.
Niedopuszczalne jest umieszczanie treści sprzecznych z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej, propagujących przemoc, czy też naruszających w innych sposób zasady współżycia społecznego.
Niedopuszczalne jest wielokrotne publikowanie powtarzających się wątków w tych samych lub różnych działach.
Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi naruszających prawa autorskie, znaki towarowe lub inne prawa podmiotowe jakichkolwiek osób trzecich, ani zachęcających do zakupu lub korzystania z nielegalnego oprogramowania. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi mających charakter pomówienia, bezpodstawnej sugestii popełnienia przestępstwa, nawołujące do łamania prawa. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi rażąco naruszających netykietę, zasady pisowni języka polskiego. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi niezwiązanych z tematem dyskusji w Forum lub komentowanym artykułem. Niedopuszczalne jest zamieszczanie w treści wypowiedzi danych kontaktowych swoich, osób trzecich, firm oraz adresów stron internetowych, adresów poczty e-mail, numerów z komunikatorów etc. Niedopuszczalne jest podejmowanie świadomych działań na szkodę portalu, wydawcy, członków zespołu redakcyjnego.
Niedopuszczalne
jest również umieszczanie przez Użytkowników na Forum hej.mielec.pl przekazów reklamowych.

 

Facebook

 


REKLAMA

 

REKLAMA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kalendarium

Sierpień

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Newsletter

Chcesz byś powiadamiany o nowościach w serwisie? Zapisz się na nasz newsletter.

Ankieta

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację REGULAMINU KORZYSTAMY Z COOKIESCopyright HEJGRUPA sp. z.o.o. 2007-2018Wszystkie prawa zastrzeżoneRealizacja: ideo Powered by: CMS Edito WYDAWCA portalu: HejGrupa - 39-300 Mielec, ul. Szafera 33Redakcja: info@hej.mielec.pl Biuro: biuro@hejgrupa.plRegulamin portalu: https://www.hej.mielec.pl/portal/politykaREKLAMA: https://www.hej.mielec.pl/reklama
PORTAL HEJ.MIELEC.PL JEST ZAREJESTROWANYM TYTUŁEM PRASOWYM!