Państwowa Szkoła Muzyczna w Mielcu z kolejną dużą dotacją. Otrzyma prawie 3 miliony złotych Inwestycje - Hej.MIELEC.pl - Wiadomości Zdjęcia Ogłoszenia Firmy / Miasto i Powiat / Inwestycje
REKLAMA
     
REKLAMA

 

Inwestycje


fot. UMWP

W pierwszej połowie grudnia 2017 roku minister kultury Piotr Gliński podpisze umowę na sfinansowanie projektu pod nazwą „Tworzenie warunków do rozwoju oferty kulturalnej poprzez zakup sprzętu i trwałego wyposażenia dla Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Mieczysława Karłowicza w Mielcu”.

To kolejne w tym roku tak duże środki finansowe dla tej szkoły. W połowie 2017 roku bowiem placówka otrzymała ponad 2 miliony złotych z również z Unii Europejskiej na przeprowadzenie finalnych remontów, w tym budowę nowoczesnego holu łączącego obydwa budynki szkolne oraz całościową termomodernizację budynków.

- Jako szkoła pracujemy na to już blisko 50 lat a tych środków przez ostatnie kilkanaście lat pozyskaliśmy dość znaczne ilości z wielu źródeł. Zyskał na tym zabytkowy budynek, ale i my jako społeczność szkolna. Mamy nowe sale, część nowych instrumentów, sale multimedialne, studio nagrań. Faktem jest, że po raz pierwszy sięgamy po środki finansowe Unii Europejskiej i to znaczne - mówi Ryszard Kusek, dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej w Mielcu. - Nie mamy specjalnie do tego przeszkolonych ludzi, ani środków finansowych na ich pozyskanie, więc poświęciłem na to naprawdę duże ilości czasu, gdzie wraz z pracownikami szkoły w tym z nauczycielem Michałem Witkiem skrupulatnie analizowaliśmy i przygotowywaliśmy stosowną obszerną dokumentację.

Zaangażowanie i poświęcony czas został doceniony - Państwowa Szkoła Muzyczna w Mielcu otrzymała dokładnie kwotę 2 726 659 złotych, z czego 15% jako wkład własny otrzymała właśnie od Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Obecny wniosek został napisany do Programu Infrastruktura i Środowisko w VIII osi priorytetowej "Ochrona dziedzictwa kulturowego i rozwój zasobów kultury" PO IiŚ 2014 – 2020. Mielecka szkoła znalazła się wśród takich beneficjentów tego projektu jak: Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie, Muzeum Narodowe w Szczecinie, Akademia Muzyczna im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu, czy Muzeum Pamięci Sybiru w Białymstoku

- Jesteśmy z tego dumni i wszystko co robimy w pozyskiwaniu wszelkich środków dla naszej szkoły robimy pośrednio dla rozwoju naszych uczniów, czyli dla naszej małej ojczyzny, dla naszej lokalnej społeczności miasta Mielca i regionu. Z tych zasobów będą korzystać obecni uczniowie, ale i następne pokolenia. Jesteśmy nowoczesną szkołą, ale w czasie realizacji tego projektu staniemy się jedną z najlepiej wyposażonych szkół artystycznych w Polsce - podkreśla Kusek.

Czytaj dalej pod reklamą ↓

 


- Mam również nadzieję, że docenią to uczniowie, ale jest to też wyzwanie dla nas nauczycieli – wszystkich nauczycieli naszej szkoły i nobilitacja do ciągłego dokształcania się i podnoszenia własnych kwalifikacji by sprostać wymaganiom współczesnych czasów i dokładać wszelkich starań by powierzone nam talenty dzieci i młodzieży nie zostały zmarnowane, ale wręcz przeciwnie – by rozwijały się wspaniale i służyły teraz i  w przyszłości społeczności lokalnej, ale i sławiły Mielec w całej Polsce - dodawał.

Jaki sprzęt i wyposażenie zostaną kupione za tak duże środki finansowe? Jak mówi Ryszard Kusek, to bardzo rozbudowany wniosek, który zawierał zarówno zakup profesjonalnych, zawodowych instrumentów muzycznych (przykładem jest np. jeden z najlepszych fortepianów na świecie marki Steinway, na którym grają uczestnicy konkursu Chopinowskiego, ręcznie robione akordeony, lutnicze instrumenty smyczkowe, gitary, czy markowe instrumenty dęte, perkusyjne oraz nowe organy). Nowatorskim rozwiązaniem tego projektu jest również zakup profesjonalnego sprzętu nagłośnienia orkiestr np. w plenerze oraz profesjonalnego sprzętu do rejestracji dźwięku i obrazu w celu bezpośredniej transmisji np. w internecie.


fot. UMWP

Niedawno dyrektor Ryszard Kusek spotkał się również z wicepremierem Piotrem Glińskim, Ministrem Kultury i Dziedzictwa Narodowego. - Pan wicepremier Piotr Gliński to również Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego – pośredni to mój szef, bowiem nasza szkoła podlega bezpośrednio pod MKiDN, stąd spotkanie to odbyło się podczas niedawnego Kongresu 590, który miał miejsce niedawno w Jasionce koło Rzeszowa na którym gościł wicepremier - mówił Kusek.

- W obecności marszałka województwa podkarpackiego Władysława Ortyla podczas roboczego spotkania, opowiedziałem wicepremierowi o wspomnianym projekcie, o naszej szkole oraz zaprosiłem go na finalne, wielkie wydarzenie kulturalne jakim będzie specjalnie przygotowany koncert przez naszą szkołę, który odbędzie się po wakacjach w 2018 roku i będzie stanowił podsumowanie niniejszego projektu. Zaproszenie zostało przyjęte więc już z wielką ochotą przystępujemy do realizacji projektu i do przygotowywania tego znaczącego dla nas i dla naszego miasta i regionu wydarzenia - dodawał dyrektor PSM.

m

 

Komentarze
dodaj komentarz
  • (2017-12-08 12:54:47) Zawisza

    Szanowny Panie dyrektorze

    Proszę przyjąć serdeczne gratulacje dla Pana i całego grona osób dzięki którym osiągnięto sukces serdeczne życzenia wszelkiej pomyślności życzy Zawisza..

Zapoznaj się z regulaminem portalu hej.mielec.pl. Poznaj swoje prawa i obowiązki.
Sprawdź zasady publikowania komentarzy, postów na forum. Dowiedz się jak zgłaszać wnioski i uwagi.
CZYTAJ WIĘCEJ – REGULAMIN PORTALU HEJ.MIELEC.PL!

 

 

 

Użytkownik, publikując swoje informacje, komentarze i opinie na Forum hej.mielec.pl, czyni to wyłącznie na własną odpowiedzialność. HEJ.MIELEC nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników na Forum hej.mielec.pl.
Niedopuszczalne jest umieszczanie treści sprzecznych z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej, propagujących przemoc, czy też naruszających w innych sposób zasady współżycia społecznego.
Niedopuszczalne jest wielokrotne publikowanie powtarzających się wątków w tych samych lub różnych działach.
Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi naruszających prawa autorskie, znaki towarowe lub inne prawa podmiotowe jakichkolwiek osób trzecich, ani zachęcających do zakupu lub korzystania z nielegalnego oprogramowania. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi mających charakter pomówienia, bezpodstawnej sugestii popełnienia przestępstwa, nawołujące do łamania prawa. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi rażąco naruszających netykietę, zasady pisowni języka polskiego. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi niezwiązanych z tematem dyskusji w Forum lub komentowanym artykułem. Niedopuszczalne jest zamieszczanie w treści wypowiedzi danych kontaktowych swoich, osób trzecich, firm oraz adresów stron internetowych, adresów poczty e-mail, numerów z komunikatorów etc. Niedopuszczalne jest podejmowanie świadomych działań na szkodę portalu, wydawcy, członków zespołu redakcyjnego.
Niedopuszczalne
jest również umieszczanie przez Użytkowników na Forum hej.mielec.pl przekazów reklamowych.

 

Facebook

 


REKLAMA

 

REKLAMA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kalendarium

Wrzesień

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
          01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Newsletter

Chcesz byś powiadamiany o nowościach w serwisie? Zapisz się na nasz newsletter.

Ankieta

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację REGULAMINU KORZYSTAMY Z COOKIESCopyright HEJGRUPA sp. z.o.o. 2007-2018Wszystkie prawa zastrzeżoneRealizacja: ideo Powered by: CMS Edito WYDAWCA portalu: HejGrupa - 39-300 Mielec, ul. Szafera 33Redakcja: info@hej.mielec.pl Biuro: biuro@hejgrupa.plRegulamin portalu: https://www.hej.mielec.pl/portal/politykaREKLAMA: https://www.hej.mielec.pl/reklama
PORTAL HEJ.MIELEC.PL JEST ZAREJESTROWANYM TYTUŁEM PRASOWYM!