Dyrektor MOSiR o braku ofert na budowę hali: Instytucje samorządowe są troszkę mniej atrakcyjnym inwestorem Inwestycje - Hej.MIELEC.pl - Wiadomości Zdjęcia Ogłoszenia Firmy / Miasto i Powiat / Inwestycje
REKLAMA
     
REKLAMA

 

InwestycjeAndrzej Jędrychowski, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, odniósł się do pierwszego przetargu na budowę hali sportowej, próbując wyjaśnić radnym miejskim brak ofert na realizację tego obiektu.

Pierwszy przetarg na budowę hali sportowej MOSiR został unieważniony po tym, jak nie wpłynęła żadna oferta od firm zainteresowanych tą inwestycją. Obecnie trwa drugie postępowanie przetargowe.

- Chciałbym odnieść się do pierwszego przetargu kiedy nie zgłosił się żaden wykonawca. Powiem szczerze, że zaczynając pracę przy tym przetargu mieliśmy w głowie sytuację jaka była na rynku budowlanym w ciągu ostatnich lat, a wszyscy wiemy, że była dosyć duża konkurencja, generalnie firmy biły się o duże zlecenia – mówił Jędrychowski.

- W ostatnim czasie wystąpił wysyp takich dużych inwestycji infrastrukturalnych, gdzie najlepszym przykładem na terenie naszego województwa jest droga S19, gdzie jest kilkadziesiąt kilometrów trasy szybkiego ruchu, gdzie trzeba sobie zdawać sprawę, że trasa szybkiego ruchu to jest koszt około 10 mln euro za jeden kilometr – dodawał Andrzej Jędrychowski.

Czytaj dalej pod reklamą ↓

 

 

Kwoty te dyrektor MOSiR odnosił do kosztów budowy hali. - Natomiast nasza hala, jakbyśmy tego nie szacowali, to koszt 70-100 mln zł. Możemy przyjąć, że to jest równoważnik 2-3 km autostrady i teraz patrząc na to, każda z firm budowlanych wydaje się chętniej wystartować w przetargu na infrastrukturę drogową, niż na taką halę, gdzie jest dużo jednostkowych, bardzo specjalistycznych rozwiązań – podkreślał.

- Dodatkowo jeszcze trzeba dodać, że wszystkie duże firmy, które chcieliśmy żeby wystartowały  w naszym przetargu mają po prostu takie odnogi drogowe – czy to Skanska, Strabag czy Budimex – wszystkie one zajmują się one takimi inwestycjami drogowym – zaznaczał Jędrychowski.

- Drugim powodem, przez który ten przetarg się nie udał, to fakt, że w ostatnich latach nastąpiło wyraźne wzmocnienie warunków udziału przedsiębiorstw z tytułu ustawy o zamówieniach publicznych. W 2016 roku doszły jeszcze kolejne warunki – firmy muszą zgłaszać listy pracowników, którzy będą uczestniczyli przy realizacji danego zadania – informował Andrzej Jędrychowski.

- Muszą to być pracownicy zatrudnieni na umowy o pracę i to też powoduje, że instytucje samorządowe, które dawniej były postrzegane jako bardzo dobry inwestor, w tej chwili są troszkę mniej atrakcyjne. A takim potwierdzeniem tych moich słów jest artykuł z Gazety Prawnej „Nie ma chętnych do wykonywania publicznych zleceń”.

m

 

Komentarze
dodaj komentarz
 • (2018-02-12 20:28:11) tadeusz.wieniowski@op.pl

  Nowa hala sportowa

  Wszyscy narzekają na zburzenie hali ,czy wszyscy nie mają racji ? Zapraszam na basen na Smoczce tych którzy byli za zburzeniem starego niech zobaczą jaki jest komfort pływania ich wnuków a może ich dzieci.Stalin mówił -im więcej potu na ćwiczeniach tym mniej krwi w walce.Może dlatego pływacy z Mielca mają takie dobre wyniki

 • (2018-02-12 20:22:11) robert66

  POPIERAM Pana " vaclava "

  oczywiście hali sportowej w Mielcu absolutnie nie groziła katastrofa budowlana !!! identyczne hale stoją w mieleckiej strefie i amerykanie budują w nich helikoptery !!! tzw " hangar arena mogła stać i być użytkowana jeszcze długie , długie lata , hala za tak wielkie pieniądze nigdy nie powstanie bo po prostu takiego " miasteczka " jak Mielec nie stać na halę za grubo ponad 100 mln zł . A tak jak pisze Pan ' vaclav " - wtajemniczeni wiedzą o co poszło .

 • (2018-02-12 19:42:30) wsofpoll

  Nowa hala

  Pisałem o tym już kilka razy,ale powtórzę jeszcze raz-w wersji bardzo optymistycznej nowa hala mogłaby powstać za jakieś 5-6 lat,jej koszt wyniesie-wg mnie-grubo ponad 100 milionów.I niech pan Kokoszka nie mówi o"sabotowaniu" tej inwestycji na mieście,niech nie zaklina rzeczywistości-każdy widzi,jak jest...Ta inwestycja utopi finanse miasta na wiele najbliższych lat,a jej skutki finansowe będziemy odczuwali przez kolejnych kilkanaście,jak nie kilkadziesiąt lat...

 • (2018-02-12 17:40:35) vaclav

  Prawda o hali

  Dokładnie Tak!!! Prawdę o zburzeniu Hangary trzeba powtarzać! By jak najwięcej ludzi było świadomych Prawdy! Trzeba powtarzać, że podobne konstrukcje, tak samo wiekowe stoja na strefie i sie nie walą. Z tym stanem technicznym i potrzeba natychmaistowego zamknięcia- to też nie było tak jak oficjalnie sie mówiło. Wtajemniczeni wiedza o co poszło. I tyle w temacie!!!!

 • (2018-02-12 17:17:58) prawda83

  To po co było tak szybko burzyć

  To po co Wy.."tu nie będę używał łaciny" tak paliliscie sie do burzenia starej hali i Lodowiska.? Gdybym ja tym zarządzał to dopuki doputy na moim biurku nie lezalby przetarg na budowę nowej hali nie wprowadzal bym firmy burzacej tym bardziej ze hala nikomu nie zagrazala a Lodowisko bylo prawie nowe!!! Mysle ze czyjąś główką powinna polecić...

 • (2018-02-12 13:33:20) gepardia

  Obrona przez atak?

  Czyżby ktoś się szykował na ponowny brak ofert? A firmy "drogowe" raczej nie wznoszą budynków użyteczności publicznej. I vice versa.

Zapoznaj się z regulaminem portalu hej.mielec.pl. Poznaj swoje prawa i obowiązki.
Sprawdź zasady publikowania komentarzy, postów na forum. Dowiedz się jak zgłaszać wnioski i uwagi.
CZYTAJ WIĘCEJ – REGULAMIN PORTALU HEJ.MIELEC.PL!

 

 

 

Użytkownik, publikując swoje informacje, komentarze i opinie na Forum hej.mielec.pl, czyni to wyłącznie na własną odpowiedzialność. HEJ.MIELEC nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników na Forum hej.mielec.pl.
Niedopuszczalne jest umieszczanie treści sprzecznych z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej, propagujących przemoc, czy też naruszających w innych sposób zasady współżycia społecznego.
Niedopuszczalne jest wielokrotne publikowanie powtarzających się wątków w tych samych lub różnych działach.
Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi naruszających prawa autorskie, znaki towarowe lub inne prawa podmiotowe jakichkolwiek osób trzecich, ani zachęcających do zakupu lub korzystania z nielegalnego oprogramowania. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi mających charakter pomówienia, bezpodstawnej sugestii popełnienia przestępstwa, nawołujące do łamania prawa. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi rażąco naruszających netykietę, zasady pisowni języka polskiego. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi niezwiązanych z tematem dyskusji w Forum lub komentowanym artykułem. Niedopuszczalne jest zamieszczanie w treści wypowiedzi danych kontaktowych swoich, osób trzecich, firm oraz adresów stron internetowych, adresów poczty e-mail, numerów z komunikatorów etc. Niedopuszczalne jest podejmowanie świadomych działań na szkodę portalu, wydawcy, członków zespołu redakcyjnego.
Niedopuszczalne
jest również umieszczanie przez Użytkowników na Forum hej.mielec.pl przekazów reklamowych.

 

Facebook

 


REKLAMA

 

REKLAMA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kalendarium

Sierpień

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Newsletter

Chcesz byś powiadamiany o nowościach w serwisie? Zapisz się na nasz newsletter.

Ankieta

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację REGULAMINU KORZYSTAMY Z COOKIESCopyright HEJGRUPA sp. z.o.o. 2007-2018Wszystkie prawa zastrzeżoneRealizacja: ideo Powered by: CMS Edito WYDAWCA portalu: HejGrupa - 39-300 Mielec, ul. Szafera 33Redakcja: info@hej.mielec.pl Biuro: biuro@hejgrupa.plRegulamin portalu: https://www.hej.mielec.pl/portal/politykaREKLAMA: https://www.hej.mielec.pl/reklama
PORTAL HEJ.MIELEC.PL JEST ZAREJESTROWANYM TYTUŁEM PRASOWYM!