Pozytywne efekty próbnych pompowań wód podziemnych. „Wydajności studni okazały się większe, niż zakładano” Inwestycje - Hej.MIELEC.pl - Wiadomości Zdjęcia Ogłoszenia Firmy / Miasto i Powiat / Inwestycje
REKLAMA
     
REKLAMA

 

InwestycjeOd kilku miesięcy na terenach leśnych w rejonie Szydłowca i Rzemienia realizowane są próbne odwierty ujęć wody. Efekty tych prac pozytywnie zaskoczyły ekspertów.

- W tej chwili jesteśmy na etapie wywiercenia otworów na terenach leśnych. Po ostatnich decyzjach wywiercono jeden otwór mniej, ponieważ pompowania próbne pozytywnie nas zaskoczyły. Wydajności studni okazały się większe, niż pierwotnie zakładano – mówi Marek Bąbała, prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Mielcu.

Czytaj dalej pod reklamą ↓

 

Rezygnacja z odwiertów brakującej studni mogła okazać się zbawienna. Wiercenia były bowiem planowane na terenach obszaru Natura 2000, co mogłoby wywołać trudności formalno-prawne i ewentualne sprzeciwy ekologów. Wyższa od zakładanej wydajność dotychczasowych studni najprawdopodobniej pozwoli uniknąć dalszych odwiertów.

Budowa studni ujęciowych wód podziemnych to zdecydowanie największe zadanie inwestycyjne MPGK w najbliższych latach. W przyjętym niedawno dokumencie opisującym plany inwestycyjne wskazano na łączny koszt całej inwestycji na poziomie blisko 48 milionów złotych. Jest to jednak inwestycja wieloetapowa, a jej finansowanie częściowo ma być finansowane z kasy miasta, a częściowo z środków zewnętrznych. Prowadzone obecnie odwierty próbne realizuje firma z Tarnowa za kwotę 836 tys. zł.

Cała inwestycja ma w perspektywie lat doprowadzić do przejścia z zasilania całego miasta z wód powierzchniowych na wody głębne.

ks

 

Komentarze
dodaj komentarz
  • (2018-03-12 22:58:59) lukasz200992

    Pis pokazcie, ze potraficie

    Macie teraz pelnie wladzy wiec pokazcie, ze potraficie zdobyc solidne dofinansowanie. Gmina Debica potrafila. Podobnie sprawacwyglada z SCK. Lepiej zrobic solidna modernizacje z duzym dofinansowaniem niz bawic sie w etapowanie.

Zapoznaj się z regulaminem portalu hej.mielec.pl. Poznaj swoje prawa i obowiązki.
Sprawdź zasady publikowania komentarzy, postów na forum. Dowiedz się jak zgłaszać wnioski i uwagi.
CZYTAJ WIĘCEJ – REGULAMIN PORTALU HEJ.MIELEC.PL!

 

 

 

Użytkownik, publikując swoje informacje, komentarze i opinie na Forum hej.mielec.pl, czyni to wyłącznie na własną odpowiedzialność. HEJ.MIELEC nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników na Forum hej.mielec.pl.
Niedopuszczalne jest umieszczanie treści sprzecznych z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej, propagujących przemoc, czy też naruszających w innych sposób zasady współżycia społecznego.
Niedopuszczalne jest wielokrotne publikowanie powtarzających się wątków w tych samych lub różnych działach.
Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi naruszających prawa autorskie, znaki towarowe lub inne prawa podmiotowe jakichkolwiek osób trzecich, ani zachęcających do zakupu lub korzystania z nielegalnego oprogramowania. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi mających charakter pomówienia, bezpodstawnej sugestii popełnienia przestępstwa, nawołujące do łamania prawa. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi rażąco naruszających netykietę, zasady pisowni języka polskiego. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi niezwiązanych z tematem dyskusji w Forum lub komentowanym artykułem. Niedopuszczalne jest zamieszczanie w treści wypowiedzi danych kontaktowych swoich, osób trzecich, firm oraz adresów stron internetowych, adresów poczty e-mail, numerów z komunikatorów etc. Niedopuszczalne jest podejmowanie świadomych działań na szkodę portalu, wydawcy, członków zespołu redakcyjnego.
Niedopuszczalne
jest również umieszczanie przez Użytkowników na Forum hej.mielec.pl przekazów reklamowych.

 

Facebook

 


REKLAMA

 

REKLAMA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kalendarium

Wrzesień

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
          01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Newsletter

Chcesz byś powiadamiany o nowościach w serwisie? Zapisz się na nasz newsletter.

Ankieta

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację REGULAMINU KORZYSTAMY Z COOKIESCopyright HEJGRUPA sp. z.o.o. 2007-2018Wszystkie prawa zastrzeżoneRealizacja: ideo Powered by: CMS Edito WYDAWCA portalu: HejGrupa - 39-300 Mielec, ul. Szafera 33Redakcja: info@hej.mielec.pl Biuro: biuro@hejgrupa.plRegulamin portalu: https://www.hej.mielec.pl/portal/politykaREKLAMA: https://www.hej.mielec.pl/reklama
PORTAL HEJ.MIELEC.PL JEST ZAREJESTROWANYM TYTUŁEM PRASOWYM!