Magistrat stara się o kolejne dofinasowanie do hali sportowej. Wniosek już złożony Inwestycje - Hej.MIELEC.pl - Wiadomości Zdjęcia Ogłoszenia Firmy / Miasto i Powiat / Inwestycje
REKLAMA
     
REKLAMA

 

InwestycjeBudowa hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji stoi w miejscu. Drugi przetarg na jej realizację został unieważniony końcem marca, a przed ogłoszeniem kolejnego prowadzone są prace nad zmianą projektu. Magistrat szuka też dodatkowych źródeł finansowania tej inwestycji.

Procedura przetargowa rozpoczęła się we wrześniu 2017 roku. Podczas pierwszego przetargu nie wpłynęła żadna oferta od firm zainteresowanych realizacją tej inwestycji. Podczas drugiej procedury wprowadzono zmiany dotyczące wymagań co do wykonawcy oraz zmieniono projekt hali. Skutkiem tego była jedna oferta opiewająca na kwotę prawie 145 mln złotych, podczas gdy magistrat na inwestycję tę ma 95 mln zł.

Czytaj dalej pod reklamą ↓

 

Przetarg unieważniono 26 marca i od tego czasu trwają prace nad „odchudzeniem” projektu hali. W międzyczasie magistrat stara się też o dodatkowe dofinansowanie. Na razie zapewnione ma pieniądze z Ministerstwa Sportu i Turystyki w kwocie 17 mln zł.

Pełniący obowiązki prezydenta Fryderyk Kapinos spotkał się ostatnio z wiceministrem sportu Jarosławem Stawiarskim. - Dopytywaliśmy o możliwości złożenia wniosku o dodatkowe dofinansowanie do zadań: budowa hali sportowej przy ulicy Solskiego, budowa basenu, budowa wodnego placu zabaw, podgrzewanej płyty boiska sportowego. W efekcie rozmów złożone zostały wnioski – poinformował na sesji Rady Miejskiej 12 kwietnia Fryderyk Kapinos.

- W dniu 14 marca złożyliśmy wniosek o dofinansowanie w ramach Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej zadania pod nazwą budowa hali sportowej przy ul. Solskiego w Mielcu do maksymalnej dopuszczalnej wysokości - to jest o dodatkowe około 14 mln złotych – powiedział Kapinos.

m

 

Komentarze
dodaj komentarz
 • (2018-04-13 16:13:47) lukasz200992

  Oby na wszystkie udalo sie dostac dotacje!

  Trzymsm kciuki i mam nadzieję, ze na każdą inwestycje sportowa bedziemy skladac w przyszlosci podobne wnioski.

 • (2018-04-13 16:02:39) vaclav

  Dziękujemy!

  Niech zapłacą Ci ważni Decydenci, którzy doprowadzili do wyburzenia obiektów - Lodowiska, oraz Hali, Basenu, budowanych przez całe pokolenia mielczan, WSK PZL Mielec, prezesów Stali z Kazimerskim, dyrektorów z Ryczajem.

 • (2018-04-13 14:57:15) bawół

  super

  Ulubiona przez Mielczan firma będzie teraz się rozwijać,korniki górą.

 • (2018-04-13 12:31:35) taktoja

  Hala

  Każda firma w SSE powinna się dołożyć do rozwoju sportu w Mielcu i to systematycznie co miesiąc jak to było dawniej :P Wtedy nie brakowało by na halę i inne rzeczy. Pozdrawiam.

 • (2018-04-13 12:09:19) laciata.krowa

  Dlaczego KRONO nie może się dołożyć

  w ramach odkupiania win?

Zapoznaj się z regulaminem portalu hej.mielec.pl. Poznaj swoje prawa i obowiązki.
Sprawdź zasady publikowania komentarzy, postów na forum. Dowiedz się jak zgłaszać wnioski i uwagi.
CZYTAJ WIĘCEJ – REGULAMIN PORTALU HEJ.MIELEC.PL!

 

 

 

Użytkownik, publikując swoje informacje, komentarze i opinie na Forum hej.mielec.pl, czyni to wyłącznie na własną odpowiedzialność. HEJ.MIELEC nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników na Forum hej.mielec.pl.
Niedopuszczalne jest umieszczanie treści sprzecznych z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej, propagujących przemoc, czy też naruszających w innych sposób zasady współżycia społecznego.
Niedopuszczalne jest wielokrotne publikowanie powtarzających się wątków w tych samych lub różnych działach.
Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi naruszających prawa autorskie, znaki towarowe lub inne prawa podmiotowe jakichkolwiek osób trzecich, ani zachęcających do zakupu lub korzystania z nielegalnego oprogramowania. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi mających charakter pomówienia, bezpodstawnej sugestii popełnienia przestępstwa, nawołujące do łamania prawa. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi rażąco naruszających netykietę, zasady pisowni języka polskiego. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi niezwiązanych z tematem dyskusji w Forum lub komentowanym artykułem. Niedopuszczalne jest zamieszczanie w treści wypowiedzi danych kontaktowych swoich, osób trzecich, firm oraz adresów stron internetowych, adresów poczty e-mail, numerów z komunikatorów etc. Niedopuszczalne jest podejmowanie świadomych działań na szkodę portalu, wydawcy, członków zespołu redakcyjnego.
Niedopuszczalne
jest również umieszczanie przez Użytkowników na Forum hej.mielec.pl przekazów reklamowych.

 

Facebook

 


REKLAMA

 

REKLAMA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kalendarium

Lipiec

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
            01
02 03 04 05 06 07 08
09 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Newsletter

Chcesz byś powiadamiany o nowościach w serwisie? Zapisz się na nasz newsletter.

Ankieta

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację REGULAMINU KORZYSTAMY Z COOKIESCopyright HEJGRUPA sp. z.o.o. 2007-2018Wszystkie prawa zastrzeżoneRealizacja: ideo Powered by: CMS Edito WYDAWCA portalu: HejGrupa - 39-300 Mielec, ul. Szafera 33Redakcja: info@hej.mielec.pl Biuro: biuro@hejgrupa.plRegulamin portalu: https://www.hej.mielec.pl/portal/politykaREKLAMA: https://www.hej.mielec.pl/reklama
PORTAL HEJ.MIELEC.PL JEST ZAREJESTROWANYM TYTUŁEM PRASOWYM!