Remont linii kolejowej L25 znacznie droższy, niż zakładano! Jest decyzja: będzie więcej pieniędzy Inwestycje - Hej.MIELEC.pl - Wiadomości Zdjęcia Ogłoszenia Firmy / Miasto i Powiat / Inwestycje
REKLAMA
     
REKLAMA

 

InwestycjeZarząd Województwa Podkarpackiego podjął decyzję o zwiększeniu kwoty dofinansowania z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego dla inwestycji pn. „Rewitalizacja linii kolejowej nr 25 na odcinku Padew - Mielec – Dębica”.

Przedsięwzięcie jest planowane w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Woj. Podkarpackiego na lata 2014-2020. Wnioskodawcą jest PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.  Pierwotnie zakładano, że koszt inwestycji wyniesie: 199 mln 260 tys. zł z czego wydatki kwalifikowalne wyniosą: 162 mln zł, a dofinansowanie EFRR: 137 mln 700 tys. zł.

- Postepowanie przetargowe i złożone oferty wykazały, że środki te są niewystarczające i konieczne jest zwiększenie zakładanych kosztów kwalifikowalnych z  162 mln zł do 200,08 mln zł. W związku z tym również wartość dofinansowania EFRR została zwiększona o kwotę 32 mln 368 tys. zł – przekazuje Tomasz Leyko, rzecznik prasowy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego.

Czytaj dalej pod reklamą ↓

 

- To bardzo oczekiwana inwestycja dla regionu. Linia L25 jest ważna dla gospodarczego rozwoju województwa. Łączy ze sobą dwie strefy ekonomiczne mielecką i tarnobrzeską. Jeśli chcemy przerzucić część transportu z naszych dróg na tory, ta linia będzie w tym bardzo pomocna. Cieszę się, że po wielu latach zacznie się remont o co wspólnie z europosłem Tomaszem Porębą zabiegamy – powiedział marszałek Władysław Ortyl.

W ramach projektu pn. „Rewitalizacja linii kolejowej nr 25 na odcinku Padew - Mielec – Dębica” inwestor czyli  PKP PLK S.A. planuje między innymi poprawić parametry techniczne pod kątem regionalnego ruchu pasażerskiego i towarowego w celu uzyskania prędkości maksymalnej 100 km/h lub 120 km/h, wymiana nawierzchni na torach szlakowych i głównych, kompleksowa przebudowa peronów na stacjach i przystankach osobowych. Początek prac związanych z realizacją inwestycji planowany jest na przyszły rok.

k

 

Komentarze
dodaj komentarz
 • (2018-04-16 19:02:59) wienaster

  Rewitalizacja linii

  Wszystko pięknie , ale czy nadal przez Mielec będą jeździć PAROWOZY? 100 km/h może pojedzie ,ale 120 pewnie już nie. :-)

 • (2018-04-16 13:14:12) rem

  Odsunąć Ortyla

  Myślę, że należy już odsunąć pana Ortyla. Straszne frajerstwo jeśli nie coś więcej. Ciągle gada o kolei towarowej i rozwoju przemysłu dzięki modernizacji kolei. Natomiast zero na temat ruchu pasażerskiego. jesli pan Ortyl nie wierzy w przywrócenie ruchu pasażerskiego to po co się pan bierzesz za tak kosztowną modernizację? Dzięki takiemu podejściu bardzo droga modernizacja posiada liczne i niedopuszczalne wady m. in. źle usytuowane stacje i przystanki w miejscu tych z XIX w., brak chodników do stacji i przystanków, brak nowych lokalizacji przystanków, likwidacja niezbędnych do uruchomienia przewozów pasażerskich stacji, zbyt krótki peron na stacji w Mielcu (200 m) podczas gdy w Kolbuszowej jest dwa razy dłuższy (400 m) co utrudni lub wręcz uniemożliwi trasowanie pociągów w święta i weekendy gdyż długość wagonów pociągów dalekobieżnych zwykle przekracza wówczas 200 m. Jednym słowem "pacania mielecka głupota" która na wiele lat będzie przynosić negatywne konsekwencje. Pochwały należą się jednak panu Porębie który jako jedyna osoba w tym zakichanym mieleckim grajdole lokalnym stara się coś dobrego robić.

 • (2018-04-15 17:28:05) Zawisza

  Nie wolno

  Brac dotacji unijnych moze Poreba ze swojch dołoży jak taki madry i kolesie z pisu obiecali i kicha tylko premie jak by 500 mil zoztalo a nie dali za dame z gronostajem to by nie braklo,, vat uszczelnili to gdzie forsa a premie a lata leca drogi niedlugo tiry do melnoxu rozjada i znow polska B czyli nic sie nie zmienilo i nic sie nie zmieni w zadupiu europy.

 • (2018-04-13 23:38:58) łazarz77

  Elektryfikacja

  Znowu kosztorys niedoszacowany, podobnie jak z halą sportową. Jeżeli tej lini nie zelektryfikują to większośc przewoźników nie będzie zainteresowanych i będą jeździć ze trzy szynobusy z Dębicy do Tarnobrzegu no może do Rozwadowa do czasu aż z powrotem linia nie "zarośnie". Obym nie miał racji.

 • (2018-04-13 23:36:37) gepardia

  Już wiemy

  Już wiemy, że to nie chodzi o transport ludzi tylko towarów.

 • (2018-04-13 15:54:51) lukasz200992

  Kiedy odcinek Mielec-Padew?

  Podajcie jakies szczegóły.

 • (2018-04-13 15:00:11) bawół

  kora

  Odciążymy drogi drewno do firmy będzie dowożone teraz koleją.

 • (2018-04-13 14:45:39) ~

  Maks. 120 km/h - no, no, taki podkarpacki Hyperloop. Musk wymięka.

Zapoznaj się z regulaminem portalu hej.mielec.pl. Poznaj swoje prawa i obowiązki.
Sprawdź zasady publikowania komentarzy, postów na forum. Dowiedz się jak zgłaszać wnioski i uwagi.
CZYTAJ WIĘCEJ – REGULAMIN PORTALU HEJ.MIELEC.PL!

 

 

 

Użytkownik, publikując swoje informacje, komentarze i opinie na Forum hej.mielec.pl, czyni to wyłącznie na własną odpowiedzialność. HEJ.MIELEC nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników na Forum hej.mielec.pl.
Niedopuszczalne jest umieszczanie treści sprzecznych z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej, propagujących przemoc, czy też naruszających w innych sposób zasady współżycia społecznego.
Niedopuszczalne jest wielokrotne publikowanie powtarzających się wątków w tych samych lub różnych działach.
Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi naruszających prawa autorskie, znaki towarowe lub inne prawa podmiotowe jakichkolwiek osób trzecich, ani zachęcających do zakupu lub korzystania z nielegalnego oprogramowania. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi mających charakter pomówienia, bezpodstawnej sugestii popełnienia przestępstwa, nawołujące do łamania prawa. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi rażąco naruszających netykietę, zasady pisowni języka polskiego. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi niezwiązanych z tematem dyskusji w Forum lub komentowanym artykułem. Niedopuszczalne jest zamieszczanie w treści wypowiedzi danych kontaktowych swoich, osób trzecich, firm oraz adresów stron internetowych, adresów poczty e-mail, numerów z komunikatorów etc. Niedopuszczalne jest podejmowanie świadomych działań na szkodę portalu, wydawcy, członków zespołu redakcyjnego.
Niedopuszczalne
jest również umieszczanie przez Użytkowników na Forum hej.mielec.pl przekazów reklamowych.

 

Facebook

 


REKLAMA

 

REKLAMA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kalendarium

Lipiec

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
            01
02 03 04 05 06 07 08
09 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Newsletter

Chcesz byś powiadamiany o nowościach w serwisie? Zapisz się na nasz newsletter.

Ankieta

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację REGULAMINU KORZYSTAMY Z COOKIESCopyright HEJGRUPA sp. z.o.o. 2007-2018Wszystkie prawa zastrzeżoneRealizacja: ideo Powered by: CMS Edito WYDAWCA portalu: HejGrupa - 39-300 Mielec, ul. Szafera 33Redakcja: info@hej.mielec.pl Biuro: biuro@hejgrupa.plRegulamin portalu: https://www.hej.mielec.pl/portal/politykaREKLAMA: https://www.hej.mielec.pl/reklama
PORTAL HEJ.MIELEC.PL JEST ZAREJESTROWANYM TYTUŁEM PRASOWYM!