Trwają prace nad „nowym” projektem hali sportowej. Zaplanowano już dziewięć zmian Inwestycje - Hej.MIELEC.pl - Wiadomości Zdjęcia Ogłoszenia Firmy / Miasto i Powiat / Inwestycje
REKLAMA
     
REKLAMA

 

InwestycjeJak już informowaliśmy, projekt hali sportowej ulegnie zmianie. Ma to zmniejszyć koszty budowy obiektu. Wprowadzono już kilka modernizacji.

O zmianach, jakie mają zajść w projekcie hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji mówił pełniący obowiązki prezydenta Mielca Fryderyk Kapinos. - W związku z nierozstrzygniętym przetargiem na halę sportową MOSiR odbyliśmy trzy spotkania z projektantem Radosławem Guzowskim. Rozmowy dotyczyły odchudzenia zadania hali sportowej o około 30 proc. z kwoty kosztorysu inwestorskiego – mówił Kapinos.

Czytaj dalej pod reklamą ↓

 

Fryderyk Kapinos wymienił też, jakie założenia przyjęto. Jak na razie jest to dziewięć zmian w stosunku do obecnego projektu:

- zmniejszenie powierzchni użytkowej z 18 tys. m2 do 15 tys. m2,

- podniesienie poziomu głównej płyty oraz boiska treningowego do poziomu terenu (likwidacja poziomi -1),

- zmniejszenie liczby miejsc z około 3450 do 3050 miejsc,

- rezygnacja z boiska do squasha,

- zmniejszenie powierzchni sali konferencyjnej oraz powierzchni biurowej,

- likwidacja części pomieszczeń konferencyjnych,

- likwidacja części sanitariatów,

- likwidacja podziemnego parkingu,

- rezygnacja z podnoszonego dna basenu rozgrzewkowego.

To nie pierwsze zmiany jakie wprowadzane są w projekcie hali sportowej. Dokumentację zmieniano w trakcie drugiego przetargu na budowę obiektu (czytaj więcej: Zmiany w projekcie hali sportowej MOSiR: inna elewacja, parkiet i elementy wykończenia).

W listopadzie 2017 roku radnym przedstawiono pierwotny projekt hali, o którym pisaliśmy w portalu hej.mielec.pl:

Znamy szczegóły wyglądu hali MOSiR. Co znajdzie się w sportowej części obiektu?

Jak będzie wyglądać część basenowa nowej hali? Ruchome dno, niecka dla dzieci, restauracja

m

 

Komentarze
dodaj komentarz
 • (2018-04-22 19:44:46) Rafał GanG

  Do Lukasz80

  Sprawdź jakie konsekwencje poniosły osoby odpowiedzialne za inwestycje u UM przez ostatnie trzy lata. Widać, że Zarządca nie ma pomysłu ani zaplecza więc nie ma co liczyć na poprawę niestety.

 • (2018-04-22 18:20:29) Lukasz80

  Jak zwykle

  Szkoda słów, zawsze muszą coś ograniczać. Rozwalić to od razu a zrobić nowe tak jak zaplanowali to już nie. Ktoś powinien za to beknąć ! Znów coś bedzie mniejsze, gorsze bo tańcze...co chwila coś remontują bo nie jest zrobione od razu jak trzeba - to właśnie przez cięcia kosztów.

 • (2018-04-17 12:05:57) lukasz200992

  Do Mielczanin

  Masz swiadomosc ze magistrat i ten projektant mieli zadanie zaprojektowac hale za 80-90 mln zl.? Wiec kto jest winny? Sam sobie odpowiedz. Wyburzenie hali to decyzja prezydenta, a mogla jeszcze postac do teraz. Do tego specjalne zawyzone koszty hali i kto chce to dojdzie o co chodzilo magistratowi. Zbliżają sie wybory i halai nie ma wiec zwalany wszystko na PIS bo to oni zdecydowali o budowie nowej hali.

 • (2018-04-17 11:30:05) Mielczanin18

  Gdzie znawcy kosztów budowy

  Zapraszam do wypowiedzi "specjalistów" od budowy nowej hali, Pani Pazdro , Blicharczyk ,Cena. Tak wcześniej byli aktywni, a może sobie przypomną swoje wypowiedzi za ile można było tą halę wybudować. Zastanawiam się co nimi kierowało czy "wiedza" czy działanie przeciwne propozycjom prezydenta. Dzisiaj remont starej hali byłby na ukończeniu.

 • (2018-04-17 09:42:15) zxs79

  Rezygnacja z parkingu - BEZCENNE !!

  No bo po co, pod blokami tyle miejsc. A CIUL Z MIESZKAŃCAMI !!!!

 • (2018-04-16 19:16:35) vaclav

  Gonić króliczka

  Nie o to chodzi by złowić króliczka, ale by gonić go.... I tak jest z halą, tak z prawda smoleńska! Jest ruch w interesie, już kolejny rok, Ida fajne pieniądze, a nikt kury, która znosi złote jaja sie nie pozbędzie! Kiedyś czytałem, że na halę poszło już 6,5 miliona złotych, a plac budowy stoi pusty. Myślę, że jeszcze pare milionów trafi do różnych głebokich kieszeni zanim wbija pierwszy rydel!!! Tak więc radni, którzy doprowadzili do wyburzenia obiektów- hali, lodowiska i basenu wiedzieli dobrze co robią!!!!

 • (2018-04-16 18:59:25) cypisek

  Nie wiem..

  .. Jak oni to liczą, ale same zmiany projektowe, ich zatwierdzenie oraz zgoda projektanta na zmiany to koszty kilka razy wyższe niż wykazane oszczędności.. Będzie jeszcze większy bal jak pozostali uczestnicy przetargu zaczną skarżyć orzeczenie przetargowe.. Mają ku temu podstawy bo po zmianach "oszczędnościowych" okaże się ich odrzucone projekty już w pierwszej fazie przetargu spełniały wymogi i standardy takie jakie teraz chce się "pod stołem" przeforsować.. Przekręt na całego.. A nowa hala.." za trzydzieści parę lat, jak dobrze pójdzie" .. Baju baj.. Hej

 • (2018-04-16 11:32:12) nico7

  Zostanie prowizorka

  Na końcu zrezygnujcie z siedzeń w tej szopie i na zewnątrz postawcie to Toj Toj

Zapoznaj się z regulaminem portalu hej.mielec.pl. Poznaj swoje prawa i obowiązki.
Sprawdź zasady publikowania komentarzy, postów na forum. Dowiedz się jak zgłaszać wnioski i uwagi.
CZYTAJ WIĘCEJ – REGULAMIN PORTALU HEJ.MIELEC.PL!

 

 

 

Użytkownik, publikując swoje informacje, komentarze i opinie na Forum hej.mielec.pl, czyni to wyłącznie na własną odpowiedzialność. HEJ.MIELEC nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników na Forum hej.mielec.pl.
Niedopuszczalne jest umieszczanie treści sprzecznych z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej, propagujących przemoc, czy też naruszających w innych sposób zasady współżycia społecznego.
Niedopuszczalne jest wielokrotne publikowanie powtarzających się wątków w tych samych lub różnych działach.
Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi naruszających prawa autorskie, znaki towarowe lub inne prawa podmiotowe jakichkolwiek osób trzecich, ani zachęcających do zakupu lub korzystania z nielegalnego oprogramowania. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi mających charakter pomówienia, bezpodstawnej sugestii popełnienia przestępstwa, nawołujące do łamania prawa. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi rażąco naruszających netykietę, zasady pisowni języka polskiego. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi niezwiązanych z tematem dyskusji w Forum lub komentowanym artykułem. Niedopuszczalne jest zamieszczanie w treści wypowiedzi danych kontaktowych swoich, osób trzecich, firm oraz adresów stron internetowych, adresów poczty e-mail, numerów z komunikatorów etc. Niedopuszczalne jest podejmowanie świadomych działań na szkodę portalu, wydawcy, członków zespołu redakcyjnego.
Niedopuszczalne
jest również umieszczanie przez Użytkowników na Forum hej.mielec.pl przekazów reklamowych.

 

Facebook

 


REKLAMA

 

REKLAMA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kalendarium

Lipiec

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
            01
02 03 04 05 06 07 08
09 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Newsletter

Chcesz byś powiadamiany o nowościach w serwisie? Zapisz się na nasz newsletter.

Ankieta

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację REGULAMINU KORZYSTAMY Z COOKIESCopyright HEJGRUPA sp. z.o.o. 2007-2018Wszystkie prawa zastrzeżoneRealizacja: ideo Powered by: CMS Edito WYDAWCA portalu: HejGrupa - 39-300 Mielec, ul. Szafera 33Redakcja: info@hej.mielec.pl Biuro: biuro@hejgrupa.plRegulamin portalu: https://www.hej.mielec.pl/portal/politykaREKLAMA: https://www.hej.mielec.pl/reklama
PORTAL HEJ.MIELEC.PL JEST ZAREJESTROWANYM TYTUŁEM PRASOWYM!