Nowa sala sportowa i przedszkole w Rzędzianowicach. Budowa trwała wiele lat Inwestycje - Hej.MIELEC.pl - Wiadomości Zdjęcia Ogłoszenia Firmy / Miasto i Powiat / Inwestycje
REKLAMA
     
REKLAMA

 

InwestycjeW środę 12 września oficjalnie oddano do użytku nowoczesny segment sportowo-rekreacyjny przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Rzędzianowicach. W nowym budynku ulokowano także przedszkole z niezależnym wejściem.

Całkowita powierzchnia nowego obiektu to 554 metry kw. Powierzchnia sali sportowej z zapleczem 384 m kw. Powierzchnia przedszkola to 117 m kw. Wartość całej inwestycji 1 248 214 zł w tym wartość wyposażenia 107 041 zł – to podstawowe liczby najnowszej inwestycji w Rzędzianowicach.Historia budowy hali rozpoczęła się w 2009 roku, kiedy to decyzją mieszańców środki z funduszu sołeckiego przeznaczone zostały na przygotowanie dokumentacji projektowej. Pod koniec 2010 roku projekt został przekazany do realizacji. Brak środków w budżecie Gminy uniemożliwił jednak realizację inwestycji przez ówczesne władze.

Do tematu powrócono ponownie w 2015 roku. Zaktualizowana została dokumentacja projektowa uwzględniająca nowsze technologie oraz możliwość korzystania z obiektu przez osoby niepełnosprawne. Następnie rozpoczęły się procedury związane z przetargiem i pozwoleniami na budowę.

- Bardzo długo czekaliśmy na ten moment i nareszcie nadeszła upragniona chwila. Po latach oczekiwań od 2016 roku, codziennie mogliśmy obserwować rosnące mury naszego marzenia – mówi Izabela Kobylarz, dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rzędzianowicach.

Czytaj dalej pod reklamą ↓

 

 

- Dzisiaj możemy cieszyć się z faktu, że ta wieloletnia inwestycja została ukończona i będzie służyć dla dobra mieszkańców, szczególnie dla rozwoju fizycznego dzieci i młodzieży. Dzięki determinacji i ogromnemu zaangażowaniu pana Wójta, wspartego życzliwością wielu ludzi i instytucji, mieszkańcy Rzędzianowic wreszcie doczekali się pięknej, nowoczesnej sali  sportowej. To po prostu przeskok cywilizacyjny. Dlatego śmiało mogę powiedzieć, że dzisiejszy dzień jest szczególnym świętem naszej społeczności – dodaje.

- Bardzo się cieszę, że mogliśmy doczekać tej chwili i dziś oddajemy do użytku nowoczesną salę gimnastyczną oraz przedszkole. Jestem niezmiernie wdzięczny wszystkim którzy towarzyszyli nam przy tej inwestycji. Z całego serca dziękuję Pawłowi Zygmontowi, który był motorem napędowym tego przedsięwzięcia, Danucie Pazdro za „reanimowanie” pierwszego projektu”, Tomaszowi Ortylowi za nadzór merytoryczny inwestycji, Izabeli  Kobylarz za czuwanie nad całością oraz Władysławowi Ortylowi za pomoc w pozyskaniu środków zewnętrznych – powiedział Józef Piątek, wójt Gminy Mielec.

- Słowa uznania należą się także radnym Gminy Mielec nauczycielom, pracownikom niepedagogicznym oraz wszystkim, którzy zaangażowali się aby ten segment sportowo-rekreacyjny mógł powstać. Dzięki wspólnym działaniom sprawiliśmy, że szkoła w Rzędzianowicach jest nowoczesna i ma bardzo dobre grono nauczycieli – dodał.

- Budując szkołę nie stawiamy tylko budynku, lecz pośrednio wspieramy rodzinę, lokalną społeczność oraz wzmacniamy więzi międzyludzkie – zwrócił się do uczestników wydarzenia.

Poświęcenia nowego obiektu dokonali proboszczowie Antoni Sowa z Parafii pw. Św. Józefa Rzemieślnika w Rzędzianowicach, Wojciech Chochół z Parafii Św. Wojciecha w Trześni oraz Marek Zaborowski z Parafii pw. Św. Jana Chrzciciela w Książnicach. W  trakcie uroczystości odbyło się także pasowanie na ucznia. Wszystkie pierwszaki pozytywnie zaliczyły test wiedzy przygotowany przez starszych uczniów i z radością zostały przyjęte do uczniowskiej społeczności. Następnie walory nowej sali w programie artystycznym zaprezentowały przedszkolaki oraz uczniowie szkoły.    

k

 

 

 

 

Komentarze
dodaj komentarz

Zapoznaj się z regulaminem portalu hej.mielec.pl. Poznaj swoje prawa i obowiązki.
Sprawdź zasady publikowania komentarzy, postów na forum. Dowiedz się jak zgłaszać wnioski i uwagi.
CZYTAJ WIĘCEJ – REGULAMIN PORTALU HEJ.MIELEC.PL!

 

 

 

Użytkownik, publikując swoje informacje, komentarze i opinie na Forum hej.mielec.pl, czyni to wyłącznie na własną odpowiedzialność. HEJ.MIELEC nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników na Forum hej.mielec.pl.
Niedopuszczalne jest umieszczanie treści sprzecznych z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej, propagujących przemoc, czy też naruszających w innych sposób zasady współżycia społecznego.
Niedopuszczalne jest wielokrotne publikowanie powtarzających się wątków w tych samych lub różnych działach.
Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi naruszających prawa autorskie, znaki towarowe lub inne prawa podmiotowe jakichkolwiek osób trzecich, ani zachęcających do zakupu lub korzystania z nielegalnego oprogramowania. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi mających charakter pomówienia, bezpodstawnej sugestii popełnienia przestępstwa, nawołujące do łamania prawa. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi rażąco naruszających netykietę, zasady pisowni języka polskiego. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi niezwiązanych z tematem dyskusji w Forum lub komentowanym artykułem. Niedopuszczalne jest zamieszczanie w treści wypowiedzi danych kontaktowych swoich, osób trzecich, firm oraz adresów stron internetowych, adresów poczty e-mail, numerów z komunikatorów etc. Niedopuszczalne jest podejmowanie świadomych działań na szkodę portalu, wydawcy, członków zespołu redakcyjnego.
Niedopuszczalne
jest również umieszczanie przez Użytkowników na Forum hej.mielec.pl przekazów reklamowych.

 

Facebook

 


REKLAMA

 

REKLAMA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kalendarium

Wrzesień

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
          01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Newsletter

Chcesz byś powiadamiany o nowościach w serwisie? Zapisz się na nasz newsletter.

Ankieta

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację REGULAMINU KORZYSTAMY Z COOKIESCopyright HEJGRUPA sp. z.o.o. 2007-2018Wszystkie prawa zastrzeżoneRealizacja: ideo Powered by: CMS Edito WYDAWCA portalu: HejGrupa - 39-300 Mielec, ul. Szafera 33Redakcja: info@hej.mielec.pl Biuro: biuro@hejgrupa.plRegulamin portalu: https://www.hej.mielec.pl/portal/politykaREKLAMA: https://www.hej.mielec.pl/reklama
PORTAL HEJ.MIELEC.PL JEST ZAREJESTROWANYM TYTUŁEM PRASOWYM!