Lada dzień nowe sale, ale na elewacje przyjdzie poczekać Inwestycje - Hej.MIELEC.pl - Wiadomości Zdjęcia Ogłoszenia Firmy / Miasto i Powiat / Inwestycje
REKLAMA
     
REKLAMA

 

Inwestycje

Państwowa Szkoła Muzyczna wciąż jest modernizowana. Niestety prac w tym roku nie uda się zakończyć.

Plany remontu budynku Państwowej Szkoły Muzycznej im. Mieczysława Karłowicza w Mielcu były ambitne i obszerne. Szczególnie w zakresie terminów, bo jeszcze przed kilkoma miesiącami wydawało się całkiem prawdopodobne, że w sierpniu dobiegną końca wszystkie prace związane z modernizacją jednego z najstarszych budynków przy ul. Kościuszki w Mielcu.

Wszystko uzależnione było jednak od funduszy jakie trafią do mieleckiego ośrodka. Nieoficjalnie mówiło się o 765 tys. złotych – takie środki były bowiem dla szkoły zbawienne jeśli chodzi o wykonanie wszelkich robót. Pieniądze miały trafić z programu „Infrastruktura” realizowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Szybko okazało się jednak, że zamiast wspomnianej sumy do Mielca trafi zaledwie 250 tys. złotych. - Dzięki naszym staraniom udało się jeszcze pozyskać dodatkowe 200 tys. zł z Centrum Edukacji Artystycznej, wsparło nas także Starostwo przeznaczając 20 tys. zł – wylicza Ryszard Kusek, dyrektor PSM im. Karłowicza.

Dzisiaj wiadomo, że do końca sierpnia gotowych będzie 11 nowych sal dydaktycznych na poddaszu, które w długiej historii budynku nigdy wcześniej nie było zagospodarowane. Do tego wszystkie niezbędne instalacje, sanitariaty i nowa klatka schodowa. Dyrektor przyznaje, że jego szkoła dodatkowo odżyje, bo przybędzie 1/3 powierzchni dotychczasowego metrażu. Te zmiany zostały jeszcze uzupełnione o prace kosmetyczne w Sali Królewskiej, gdzie zamontowano nowy szklany dach. – To było konieczne ze względów bezpieczeństwa – sygnalizuje Kusek.

Blisko o połowę okrojone środki stworzyły jednak listę rzeczy, które w przypadku mieleckiej szkoły będą musiały poczekać. Chodzi przede wszystkim o infrastrukturę zewnętrzną. Wyłożona miała być nowa kostka brukowa, chodniki okalające obiekt i co najbardziej dotkliwe – brakło środków na elewację obiektu. – Nowa elewacja nadałaby świeżości, na nią wszyscy czekają. Niestety te prace będą musiały poczekać – mówi dyrektor Kusek. Jak długo? – Myślę, że przyszły rok jest realnym terminem, ale o dokładnych datach nie można dzisiaj mówić – dodaje.

Co ciekawe, w zakresie prac prowadzonych na zewnątrz szkoły przewiduje się powstanie niewielkiego amfiteatru. – Mały amfiteatr dla celów szkolnych powstanie na placyku z tyłu budynku. Chodzi o organizowanie tutaj niewielkich popisów, koncertów naszych uczniów. Chciałbym ułożyć tam kostkę umożliwiającą parkowanie samochodów, a w przypadku koncertu wystawiane byłyby tam krzesełka, zbierałaby się publiczność – tłumaczy.

Dzisiaj dla dyrektora PSM w Mielcu priorytetem wciąż są jednak sale dydaktyczne. I tutaj, prócz spodziewanego dotrzymania terminu zakończenia prac do końca sierpnia pojawia się kolejny sukces. Niedobór środków na remonty udało się uzupełnić pieniędzmi na wyposażenie tychże nowych sal. – Cóż z tego, że byłby one gotowe, jeśli stałyby puste? – mówi Ryszard Kusek i cieszy się z przyznanych przez ministerstwo środków na nowe instrumenty. Do mieleckiej PSM trafi sześć nowych pianin i co najmniej cztery akordeony. – To taki nasz wewnętrzny sukces. Te instrumenty są bardzo drogie, bo jedno pianino kosztuje około 15 tys. złotych – dodaje.

Dzisiaj w szkole muzycznej wszyscy trzymają kciuki za szybkie oddanie sal do użytku i zakup nowego sprzętu. - Mamy nadzieję, że we wrześniu uczniowie będą mogli korzystać z nowych pomieszczeń – kończy optymistycznie Ryszard Kusek.

c

Komentarze
dodaj komentarz

Zapoznaj się z regulaminem portalu hej.mielec.pl. Poznaj swoje prawa i obowiązki.
Sprawdź zasady publikowania komentarzy, postów na forum. Dowiedz się jak zgłaszać wnioski i uwagi.
CZYTAJ WIĘCEJ – REGULAMIN PORTALU HEJ.MIELEC.PL!

 

 

 

Użytkownik, publikując swoje informacje, komentarze i opinie na Forum hej.mielec.pl, czyni to wyłącznie na własną odpowiedzialność. HEJ.MIELEC nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników na Forum hej.mielec.pl.
Niedopuszczalne jest umieszczanie treści sprzecznych z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej, propagujących przemoc, czy też naruszających w innych sposób zasady współżycia społecznego.
Niedopuszczalne jest wielokrotne publikowanie powtarzających się wątków w tych samych lub różnych działach.
Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi naruszających prawa autorskie, znaki towarowe lub inne prawa podmiotowe jakichkolwiek osób trzecich, ani zachęcających do zakupu lub korzystania z nielegalnego oprogramowania. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi mających charakter pomówienia, bezpodstawnej sugestii popełnienia przestępstwa, nawołujące do łamania prawa. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi rażąco naruszających netykietę, zasady pisowni języka polskiego. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi niezwiązanych z tematem dyskusji w Forum lub komentowanym artykułem. Niedopuszczalne jest zamieszczanie w treści wypowiedzi danych kontaktowych swoich, osób trzecich, firm oraz adresów stron internetowych, adresów poczty e-mail, numerów z komunikatorów etc. Niedopuszczalne jest podejmowanie świadomych działań na szkodę portalu, wydawcy, członków zespołu redakcyjnego.
Niedopuszczalne
jest również umieszczanie przez Użytkowników na Forum hej.mielec.pl przekazów reklamowych.

 

Facebook

 


REKLAMA

 

REKLAMA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kalendarium

Lipiec

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
            01
02 03 04 05 06 07 08
09 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Newsletter

Chcesz byś powiadamiany o nowościach w serwisie? Zapisz się na nasz newsletter.

Ankieta

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację REGULAMINU KORZYSTAMY Z COOKIESCopyright HEJGRUPA sp. z.o.o. 2007-2018Wszystkie prawa zastrzeżoneRealizacja: ideo Powered by: CMS Edito WYDAWCA portalu: HejGrupa - 39-300 Mielec, ul. Szafera 33Redakcja: info@hej.mielec.pl Biuro: biuro@hejgrupa.plRegulamin portalu: https://www.hej.mielec.pl/portal/politykaREKLAMA: https://www.hej.mielec.pl/reklama
PORTAL HEJ.MIELEC.PL JEST ZAREJESTROWANYM TYTUŁEM PRASOWYM!