Gmina Mielec unowocześni i rozbuduje stację uzdatniania wody w Chrząstowie Inwestycje - Hej.MIELEC.pl - Wiadomości Zdjęcia Ogłoszenia Firmy / Miasto i Powiat / Inwestycje
REKLAMA
     
REKLAMA

 

Inwestycje

Wójt Gminy Mielec Józef Piątek informuje, że przebudowa stacji w Chrząstowie to kluczowe i największe zadanie inwestycyjne dla Gminy Mielec w roku 2016. Lepszej jakości woda dla mieszkańców jest sprawą strategiczną. Zawarta umowa z wykonawcą z Jarocina opiewa na kwotę 1 237 035,07 zł.W zeszłym tygodniu w budynku Urzędu Gminy, przy Głowackiego 5 w  Mielcu,  wójt Józef Piątek podpisał umowę z firmą Hydro-Marko Sp. z o. o. na wykonanie zadania „Przebudowa stacji uzdatniania wody w Chorzelowie ”. Firma w przetargu zaproponowała nie tylko najniższą cenę, ale również 5-letnią gwarancje. Stacja zlokalizowana w Chrząstowie zaopatruje obecnie w wodę mieszkańców Chrząstowa, Chorzelowa i część Złotnik. Woda płynie siecią o długości ponad 10 km.

- Wiele czynników pchnęło nas ku decyzji o modernizacji stacji, która da nam większą wydajność i lepszą jakość wody. Obecny stan wewnętrznej stacji jest zły, a częste jej awarie usuwane były w sposób doraźny. Dziś przyłączenie wody do nowych gospodarstw jest wręcz niemożliwe i od paru lat skutkuje obniżeniem jakość dostarczanej wody. Serwis i naprawy stacji również były bardzo trudne, gdyż producenci zamiennych części do niej już ich nie produkują - informuje wójt Gminy Józef Piątek.

Czytaj dalej pod reklamą ↓

 

 


- Woda nie zawiera bakterii i mimo że teraz spełniała parametry jakości określone przez Ministra Zdrowia, wymaga dużej poprawy i sama jej wizualna ocena mówiła od konieczności jak najszybszego działania – przekazuje wójt.

- Po inwestycji stacja będzie miała nowe sterowanie, przewody, nowocześniejszą automatykę. Do kontenera stacji zostanie dobudowana nowa, murowana hala filtrów, których liczba wzrośnie do sześciu. Pozwoli to na niewstrzymywanie pracy stacji w okresie napraw czy konserwacji. Po przebudowie wydajność stacji wzrośnie z 400 m3 do 900 m3 wody na dobę. Stworzy to w przyszłości kolejne możliwość zaopatrzenie w świetnej jakości wodę  kolejnych domostw gminy Mielec - informuje Dariusz Gustaw, kierownik Gminnego Zakładu Gospodarki Komunalnej.m

Komentarze
dodaj komentarz

Zapoznaj się z regulaminem portalu hej.mielec.pl. Poznaj swoje prawa i obowiązki.
Sprawdź zasady publikowania komentarzy, postów na forum. Dowiedz się jak zgłaszać wnioski i uwagi.
CZYTAJ WIĘCEJ – REGULAMIN PORTALU HEJ.MIELEC.PL!

 

 

 

Użytkownik, publikując swoje informacje, komentarze i opinie na Forum hej.mielec.pl, czyni to wyłącznie na własną odpowiedzialność. HEJ.MIELEC nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników na Forum hej.mielec.pl.
Niedopuszczalne jest umieszczanie treści sprzecznych z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej, propagujących przemoc, czy też naruszających w innych sposób zasady współżycia społecznego.
Niedopuszczalne jest wielokrotne publikowanie powtarzających się wątków w tych samych lub różnych działach.
Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi naruszających prawa autorskie, znaki towarowe lub inne prawa podmiotowe jakichkolwiek osób trzecich, ani zachęcających do zakupu lub korzystania z nielegalnego oprogramowania. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi mających charakter pomówienia, bezpodstawnej sugestii popełnienia przestępstwa, nawołujące do łamania prawa. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi rażąco naruszających netykietę, zasady pisowni języka polskiego. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi niezwiązanych z tematem dyskusji w Forum lub komentowanym artykułem. Niedopuszczalne jest zamieszczanie w treści wypowiedzi danych kontaktowych swoich, osób trzecich, firm oraz adresów stron internetowych, adresów poczty e-mail, numerów z komunikatorów etc. Niedopuszczalne jest podejmowanie świadomych działań na szkodę portalu, wydawcy, członków zespołu redakcyjnego.
Niedopuszczalne
jest również umieszczanie przez Użytkowników na Forum hej.mielec.pl przekazów reklamowych.

 

Facebook

 


REKLAMA

 

REKLAMA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kalendarium

Lipiec

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
            01
02 03 04 05 06 07 08
09 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Newsletter

Chcesz byś powiadamiany o nowościach w serwisie? Zapisz się na nasz newsletter.

Ankieta

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację REGULAMINU KORZYSTAMY Z COOKIESCopyright HEJGRUPA sp. z.o.o. 2007-2018Wszystkie prawa zastrzeżoneRealizacja: ideo Powered by: CMS Edito WYDAWCA portalu: HejGrupa - 39-300 Mielec, ul. Szafera 33Redakcja: info@hej.mielec.pl Biuro: biuro@hejgrupa.plRegulamin portalu: https://www.hej.mielec.pl/portal/politykaREKLAMA: https://www.hej.mielec.pl/reklama
PORTAL HEJ.MIELEC.PL JEST ZAREJESTROWANYM TYTUŁEM PRASOWYM!