Kolejne tysiące metrów kanalizacji w Gminie Mielec Inwestycje - Hej.MIELEC.pl - Wiadomości Zdjęcia Ogłoszenia Firmy / Miasto i Powiat / Inwestycje
REKLAMA
     
REKLAMA

 

Inwestycje

Dynamiczny trend inwestycyjny  wójta gminy Józefa Piątka związany z gospodarką wodno-ściekową zostaje utrzymany. Podpisana została umowa z wykonawcą na budowę II etapu kanalizacji sanitarnej w Woli Mieleckiej wraz z rozbudową również istniejącej sieci.  - Inwestycja środków w kanalizację sanitarną to mniej widoczne przedsięwzięcie niż sala gimnastyczna czy stadion, ale jak bardzo podnoszące standard życia. W tej materii realizujemy ambitny plan dotyczący przede wszystkim m. Wola Mielecka, Podleszany, Rzędzianowice i Wola Chorzelowska. W Woli Mieleckiej według podpisanej umowy zamkniemy temat kanalizacji do 30 października. Powstanie prawie 2,5 km nowej sieci. Komfort dla mieszkańców gminy na pewno będzie odczuwalny – mówi Józef Piątek, wójt Gminy Mielec.

Nie tak dawno gmina rozpoczęła modernizację Stacji Uzdatniana Wody, która ma polepszyć jakość wody w części gminy Mielec, za kwotę za 1,2 mln złotych. W zeszłym roku na kanalizację gmina Mielec wydała  ponad  1,6 mln zł.

Czytaj dalej pod reklamą ↓

 

 

- Reakcja samorządu jest zdecydowana i szybka. Musi taka być bo, to właśnie gmina bezpośrednio sąsiadująca z miastem skutecznie kusi swoim walorami i staje się domem dla nowych mieszkańców. „Boom” inwestycji mieszkalnictwa jednorodzinnego widać bardzo wyraźnie – mówi dalej wójt Piątek.

Łączny koszt  II etapu kanalizowania Woli Mieleckiej to 721 179,28 zł. Budowa  nowej kanalizacji sanitarnej ma stanowić większą część przedsięwzięcia - 673 922,71. Natomiast  rozbudowa  istniejącej sieci ma kosztować 47 256,57 zł. 

Za przeznaczone środki gmina chce oddać do użytku m.in. kolektor grawitacyjny o długości 1892,50 m  i  kolektor tłoczny  503,50 m. Dodatkowo zostanie wybudowana jedna pompownia ściekowa oraz 760 m sieci wodociągowej.  Gmina zabezpieczyła inwestycję wymogiem 5 letniego okresu gwarancyjnego. Wykonawcą zadania będzie Przedsiębiorstwo Robót Melioracyjnych i Inżynieryjnych Sp. z.o.o.

hm 

 Komentarze
dodaj komentarz
  • (2016-06-20 21:40:34) gmina_mielec

    W Woli Mieleckiej przy drodze wojewódzkiej brakuje chodnika, a natężenia ruchu chyba nie będziemy porównywać z droga przy przychodni w Chorzelowie. Dalej od mostu w kierunku Rzędzianowic chodnik jest w tragicznym stanie, podziurawiony , nierówny niestety radni Woli Mieleckiej Kołodziej i Kawalec sa tak zapracowani swoimi prywatnymi tematami, że problemy mieszkańców w kierunku Rzędzianowic mają daleko w ...... Radni gminni w tej kadencji to klęska dla mieszkańców Woli !!!!!!!!!

  • (2016-06-20 19:09:22) lukasz200992

    Droga w Chorzelowie

    Przy nowej przychodni w Chorzelowie droga jest w fatalnym stanie. Kiedy doczekamy się remontu? Zwiększył się też tam teraz ruch i przydałby się choć kawałek chodnika po stronie przychodni. Liczymy na zainteresowanie się stanem tej drogi.

Zapoznaj się z regulaminem portalu hej.mielec.pl. Poznaj swoje prawa i obowiązki.
Sprawdź zasady publikowania komentarzy, postów na forum. Dowiedz się jak zgłaszać wnioski i uwagi.
CZYTAJ WIĘCEJ – REGULAMIN PORTALU HEJ.MIELEC.PL!

 

 

 

Użytkownik, publikując swoje informacje, komentarze i opinie na Forum hej.mielec.pl, czyni to wyłącznie na własną odpowiedzialność. HEJ.MIELEC nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników na Forum hej.mielec.pl.
Niedopuszczalne jest umieszczanie treści sprzecznych z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej, propagujących przemoc, czy też naruszających w innych sposób zasady współżycia społecznego.
Niedopuszczalne jest wielokrotne publikowanie powtarzających się wątków w tych samych lub różnych działach.
Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi naruszających prawa autorskie, znaki towarowe lub inne prawa podmiotowe jakichkolwiek osób trzecich, ani zachęcających do zakupu lub korzystania z nielegalnego oprogramowania. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi mających charakter pomówienia, bezpodstawnej sugestii popełnienia przestępstwa, nawołujące do łamania prawa. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi rażąco naruszających netykietę, zasady pisowni języka polskiego. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi niezwiązanych z tematem dyskusji w Forum lub komentowanym artykułem. Niedopuszczalne jest zamieszczanie w treści wypowiedzi danych kontaktowych swoich, osób trzecich, firm oraz adresów stron internetowych, adresów poczty e-mail, numerów z komunikatorów etc. Niedopuszczalne jest podejmowanie świadomych działań na szkodę portalu, wydawcy, członków zespołu redakcyjnego.
Niedopuszczalne
jest również umieszczanie przez Użytkowników na Forum hej.mielec.pl przekazów reklamowych.

 

Facebook

 


REKLAMA

 

REKLAMA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kalendarium

Lipiec

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
            01
02 03 04 05 06 07 08
09 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Newsletter

Chcesz byś powiadamiany o nowościach w serwisie? Zapisz się na nasz newsletter.

Ankieta

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację REGULAMINU KORZYSTAMY Z COOKIESCopyright HEJGRUPA sp. z.o.o. 2007-2018Wszystkie prawa zastrzeżoneRealizacja: ideo Powered by: CMS Edito WYDAWCA portalu: HejGrupa - 39-300 Mielec, ul. Szafera 33Redakcja: info@hej.mielec.pl Biuro: biuro@hejgrupa.plRegulamin portalu: https://www.hej.mielec.pl/portal/politykaREKLAMA: https://www.hej.mielec.pl/reklama
PORTAL HEJ.MIELEC.PL JEST ZAREJESTROWANYM TYTUŁEM PRASOWYM!