Komunikat MPGK w sprawie płukania sieci wodociągowej. Gdzie i kiedy? Sprawdź harmonogram Komunikaty - Hej.MIELEC.pl - Wiadomości Zdjęcia Ogłoszenia Firmy / Miasto i Powiat / Komunikaty
REKLAMA
     
REKLAMA

 

Komunikaty

Szanowni mieszkańcy miasta Mielec

Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Spółka z o.o. w Mielcu informuje, że zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa w zakresie zaopatrzenia w wodę a w szczególności w zakresie jej odpowiedniej jakości u Odbiorców, jak co roku od 20 sierpnia do 31 sierpnia br. przystępuje do płukania i dezynfekcji sieci wodociągowej na terenie naszego miasta.

Pomimo utrzymywania wysokich standardów uzdatniania wody co potwierdzają badania wykonywane przez laboratorium Spółki oraz kontrole laboratorium Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w ciągu rocznej eksploatacji rozległej sieci wodociągowej dochodzi, w wyniku naturalnych procesów takich jak zmiany kierunku i prędkości przepływu, stagnacji w godzinach nocnych, wahań ciśnień wody, awarii urządzeń, do nieznacznego pogorszenia jakości wody u Odbiorców.

Objawia się to pogorszeniem smaku i zapachu wody, podwyższeniem barwy i mętności wody czy też podwyższeniem jonów pierwiastków uwalnianych przez materiały z których zbudowane są rurociągi jak np. żelazo czy mangan. Okresowe płukanie (czyszczenie) sieci wodociągowej usuwa osady, przyczyniając się do uzyskania dużej stabilności przepływającej wody oraz przywraca odpowiednią drożność rur.

Podkreślamy, że woda w czasie płukania tak jak i w ciągu całego roku normalnej eksploatacji sieci jest bezpieczna dla zdrowia zgodnie z wymaganiami Ministra Zdrowia zawartymi w Rozporządzeniu z dnia 13 listopada 2015 r. w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi.      

W czasie prowadzenia płukania i dezynfekcji sieci wodociągowej mogą ulec zmianie właściwości organoleptyczne wody tzn. może wystąpić okresowe podwyższenie barwy i mętności. Wyczuwalny będzie zapach, który jest specyficzny dla chloru.

Terminy płukań:

20.08.2018 r. Osiedle Dziubków ul. Długa, Osiedlowa, Szafera, Botaniczna, Godlewskiego.

21.08.2018 r. Osiedle Smoczka ul. Dąbrówki, Zygmuntowska, Wolności, Majowa.

22.08.2018 r. Osiedle Rzochów ul. Wiesiołowskiego, Wojsławska, Witosa .

23.08.2018 r. Osiedle ODJ Górka Wojsławska.

24.08.2018 r. Osiedle Cyranka i Osiedle przy Al. Niepodległości, ul. Żeromskiego od torów do ul. Przemysłowej.

27.08.2018 r. Osiedle przy Al. Niepodległości, ul. od torów do ul. Biernackiego, oraz Osiedle Michalina.

28.08.2018 r.
Osiedle Stare Miasto.

29.08.2018 r. Osiedle Lotników.

30.08.2018 r. Osiedle Borek Niski i ul. Sienkiewicza.

31.08.2018 r. Termin zarezerwowany dla płukania sieci wodociągowej jeżeli lokalnie taka potrzeba będzie występować.

Z uwagi na powyższe wszystkich odbiorców przepraszamy.


Artykuł sponsorowany.

Zapoznaj się z regulaminem portalu hej.mielec.pl. Poznaj swoje prawa i obowiązki.
Sprawdź zasady publikowania komentarzy, postów na forum. Dowiedz się jak zgłaszać wnioski i uwagi.
CZYTAJ WIĘCEJ – REGULAMIN PORTALU HEJ.MIELEC.PL!

 

 

 

Użytkownik, publikując swoje informacje, komentarze i opinie na Forum hej.mielec.pl, czyni to wyłącznie na własną odpowiedzialność. HEJ.MIELEC nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników na Forum hej.mielec.pl.
Niedopuszczalne jest umieszczanie treści sprzecznych z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej, propagujących przemoc, czy też naruszających w innych sposób zasady współżycia społecznego.
Niedopuszczalne jest wielokrotne publikowanie powtarzających się wątków w tych samych lub różnych działach.
Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi naruszających prawa autorskie, znaki towarowe lub inne prawa podmiotowe jakichkolwiek osób trzecich, ani zachęcających do zakupu lub korzystania z nielegalnego oprogramowania. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi mających charakter pomówienia, bezpodstawnej sugestii popełnienia przestępstwa, nawołujące do łamania prawa. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi rażąco naruszających netykietę, zasady pisowni języka polskiego. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi niezwiązanych z tematem dyskusji w Forum lub komentowanym artykułem. Niedopuszczalne jest zamieszczanie w treści wypowiedzi danych kontaktowych swoich, osób trzecich, firm oraz adresów stron internetowych, adresów poczty e-mail, numerów z komunikatorów etc. Niedopuszczalne jest podejmowanie świadomych działań na szkodę portalu, wydawcy, członków zespołu redakcyjnego.
Niedopuszczalne
jest również umieszczanie przez Użytkowników na Forum hej.mielec.pl przekazów reklamowych.

 

Facebook

 


REKLAMA

 

REKLAMA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kalendarium

Sierpień

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Newsletter

Chcesz byś powiadamiany o nowościach w serwisie? Zapisz się na nasz newsletter.

Ankieta

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację REGULAMINU KORZYSTAMY Z COOKIESCopyright HEJGRUPA sp. z.o.o. 2007-2018Wszystkie prawa zastrzeżoneRealizacja: ideo Powered by: CMS Edito WYDAWCA portalu: HejGrupa - 39-300 Mielec, ul. Szafera 33Redakcja: info@hej.mielec.pl Biuro: biuro@hejgrupa.plRegulamin portalu: https://www.hej.mielec.pl/portal/politykaREKLAMA: https://www.hej.mielec.pl/reklama
PORTAL HEJ.MIELEC.PL JEST ZAREJESTROWANYM TYTUŁEM PRASOWYM!